Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #211
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Warriors fac niste mutari care, sincer, ma fac confuz Nu stiu daca sa-mi placa sau nu...

    On one hand, i-au pierdut pe Jarrett Jack si pe Carl Landry care ambii au jucat foarte bine sezonul trecut.

    On the other hand, i-au luat pe Collison (care intotdeauna mi-a placut ca si back-up PG) si pe Iguodala...



    What to think, what to think?
    Retards...Retards everywhere...

  2. #212
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nasol fara jack. o sa planga dupa el...
    jack>>>>collison
    poate ca in statistici nu se vede, dar in playoff o sa planga dupa el
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Warriors fac niste mutari care, sincer, ma fac confuz Nu stiu daca sa-mi placa sau nu...

    On one hand, i-au pierdut pe Jarrett Jack si pe Carl Landry care ambii au jucat foarte bine sezonul trecut.

    On the other hand, i-au luat pe Collison (care intotdeauna mi-a placut ca si back-up PG) si pe Iguodala...



    What to think, what to think?

    collison e la clippers, ce treaba are cu gsw?
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  4. #214
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Pai tu te-ai duce la un meci daca echipa ta are numai distrusi in echipa? Adica ai da cateva sute de dolari? ca locurile alea conteaza cel mai mult.

    Si tot in legatura cu howard...
    Chiar daca nu mai tin cu lakers cat timp e pringles acolo....tot vreau sa ii vad live(pau si kobe). Acum fara howard ar trebui sa pot sa fac rost de bilete foarte aproape de teren(meciuri in deeplasare ca in LA) nu e nicio sansa.
    WRONG !!

    Cel mai mult conteaza luxury suites. Alea aduc cei mai multi bani. Nu iti imagina ca court side la Bucks sunt cit la Lakers.

    Iar luxury suites sunt luate de firme pt a-i vraji pe clienti & shit. Aia care merg acolo nu-s fani inraiti de basketball. O sa ii duca pe parteneri/clienti sa-i vada pe Lebron, pe Kobe, pe Durant (cind vin in vizita), altfel cind sunt meciuri mai de ***** poate duc niste angajati (middle management or so).

    Si la majoritatea echipelor (chiar si la Lakers) aia din court side seats sunt (in general) acolo ca sa fie vazuti, nu ca sa vada meciul. Daca te uiti, 80% din ei sunt tot timpul pe telefoanele mobile.

    And WRONG !!

    Daca tu crezi ca Dwight umfla pretul la bilete, te inseli.
    Eu zic ca tot Kobe are numele pe care-l stiu toti aia cu bani de courtside tickets dar care nu-s cine stie ce fani.


    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    1. prima data faci pe inocentul dupa care dai un raspuns demn de regele cocalarilor, distrugatorul saormelor si cuceritorul salamelor.

    2. Vad ca il super-supraestimezi pe OJ Mayo. Gata, daca Bucks au dat 8 mil/an pe OJ sunt echipa mediocra de locul 8. ahahahaha. Sau cred ca recunoasteti D'ul de elita a lui Sanders
    Nope.
    Estimeaza corect East-ul.

    Heat, Knicks, Pacers, Bulls si Nets pe 1-5 (nu in ordinea asta).

    Wizards, Bucks, Hawks si Raptors se bat pt 6-8.
    Si ca sa fie fanii Raptors troll-ati in continuare de zeii basketului (ca tot se bucura ei ca au scapat de Colangelo), probabil ei vor fi pe 9 si vor rata si playoffs, si sanse mari la lottery intr-un draft aparent stacked.

    Partea fun e ca s-ar putea sa rateze playoff-ul si Lakers.
    Kobe e mai batrin, revine dupa o accidentare serioasa si nu se stie cind revine si in ce forma (si rateaza training camp); Pau, Nash si Artest sunt si ei mai batrini; L-au pierdut deja pe Clark si nu stiu sa fi semnat inca pe nimeni sa mai intinereasca un pic echipa.

    Iar in West e macel:
    Spurs, OKC, Grizzlies, Clippers, Rockets sunt (semi-)contenders.
    Warriors si Nuggets ar putea fi destul de bune (Warriors ar trebui sa fie mai buni, Nuggets probabil ceva mai slabi).

    In functie de cit de bine joaca Nuggets si Wolves, Lakers ar putea fi din nou in trouble.


    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    Dwight Howard said Friday that he based his free agent decision on two factors: coaching preference and comparative age of rosters.

    After a couple days of deliberation, Howard whittled his choices down to the Los Angeles Lakers and Houston Rockets.

    "I just looked at both teams and I felt like Houston was going in one direction -- they got a lot of young players, they got a good coach in Kevin McHale, and I just felt like having him as a coach, he could really help me in the post and help me develop like I want to," Howard said. "That was mainly the big reason right there, and having the opportunity to grow with a team, a young team, like the Rockets. That's the reason why.”

    Howard believes the Rockets will give him his best chance to win a championship.

    "That's the priority," Howard said. "That's the priority. S---, I'm betting $30 million on it. That's the priority. That's what I want.”

    ia spune caseta cine are dreptate acum?

    tu sau sursa mea numita dwight howard?
    Sursa ta e foarte untrustworthy:



    Cam atit valoreaza ce zice Dwight despre motivele lui Dwight (zero).

    Fac pariu cu tine ca daca Kobe il trata mai bine, nu pleca.
    Kobe il vrea pe D'Antoni (chiar daca l-ar prefera probabil pe Phil) si pe Dwight e clar ca nu-l respecta. Kobe l-a tratat de role player, si Dwight nu e Bosh (sau macar Wade) ca sa accepte asa ceva (ca e altul top dog). Dwight vrea sa fie pampered, nu sa tipe cineva la el.

    Dwight nu o sa zica nimic de Kobe pt ca evita confruntarile directe. Asta cu "coaching" e mai generala, ca n-a zis niciodata "D'Antoni". Si nu va zice nici "Kobe".

    Daca era doar D'Antoni, ar fi zis "it's me or him". Si probabil pina si Jim Buss l-ar fi dat afara pe D'Antoni decit sa piarda un superstar in his prime.

    Tu o iei de parca as zice ca e vina exclusiva a lui Kobe la faza asta.
    Eu zic ca e vina suficienta pt toata lumea: Dwight ca nu face fata presiunii si ca nu are macar oole sa ii raspunda personal lui Kobe, Kobe ca e prea ego-maniac ca sa priceapa ca are nevoie de ajutor (ego-ul lui e ce nu mi-a placut niciodata la el, si nici nu vreau sa aud aberatii de genul Lebron e mai egomaniac decit Kobe), D'Antoni si Buss la fel, prea mult ego, prea putina minte.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #215
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Uhh, my bad, nu mi-am dat seama. M-am uitat la toate stirile si s-a produs un "bors" in capul meu

    Either way, mai au nevoie de un PG ca aerul...Si poate un back-up C...
    Retards...Retards everywhere...

  6. #216
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    WRONG !!

    Cel mai mult conteaza luxury suites. Alea aduc cei mai multi bani. Nu iti imagina ca court side la Bucks sunt cit la Lakers.

    Iar luxury suites sunt luate de firme pt a-i vraji pe clienti & shit. Aia care merg acolo nu-s fani inraiti de basketball. O sa ii duca pe parteneri/clienti sa-i vada pe Lebron, pe Kobe, pe Durant (cind vin in vizita), altfel cind sunt meciuri mai de ***** poate duc niste angajati (middle management or so).

    Si la majoritatea echipelor (chiar si la Lakers) aia din court side seats sunt (in general) acolo ca sa fie vazuti, nu ca sa vada meciul. Daca te uiti, 80% din ei sunt tot timpul pe telefoanele mobile.

    And WRONG !!

    Daca tu crezi ca Dwight umfla pretul la bilete, te inseli.
    Eu zic ca tot Kobe are numele pe care-l stiu toti aia cu bani de courtside tickets dar care nu-s cine stie ce fani.




    Nope.
    Estimeaza corect East-ul.

    Heat, Knicks, Pacers, Bulls si Nets pe 1-5 (nu in ordinea asta).

    Wizards, Bucks, Hawks si Raptors se bat pt 6-8.
    Si ca sa fie fanii Raptors troll-ati in continuare de zeii basketului (ca tot se bucura ei ca au scapat de Colangelo), probabil ei vor fi pe 9 si vor rata si playoffs, si sanse mari la lottery intr-un draft aparent stacked.

    Partea fun e ca s-ar putea sa rateze playoff-ul si Lakers.
    Kobe e mai batrin, revine dupa o accidentare serioasa si nu se stie cind revine si in ce forma (si rateaza training camp); Pau, Nash si Artest sunt si ei mai batrini; L-au pierdut deja pe Clark si nu stiu sa fi semnat inca pe nimeni sa mai intinereasca un pic echipa.

    Iar in West e macel:
    Spurs, OKC, Grizzlies, Clippers, Rockets sunt (semi-)contenders.
    Warriors si Nuggets ar putea fi destul de bune (Warriors ar trebui sa fie mai buni, Nuggets probabil ceva mai slabi).

    In functie de cit de bine joaca Nuggets si Wolves, Lakers ar putea fi din nou in trouble.




    Sursa ta e foarte untrustworthy:



    Cam atit valoreaza ce zice Dwight despre motivele lui Dwight (zero).

    Fac pariu cu tine ca daca Kobe il trata mai bine, nu pleca.
    Kobe il vrea pe D'Antoni (chiar daca l-ar prefera probabil pe Phil) si pe Dwight e clar ca nu-l respecta. Kobe l-a tratat de role player, si Dwight nu e Bosh (sau macar Wade) ca sa accepte asa ceva (ca e altul top dog). Dwight vrea sa fie pampered, nu sa tipe cineva la el.

    Dwight nu o sa zica nimic de Kobe pt ca evita confruntarile directe. Asta cu "coaching" e mai generala, ca n-a zis niciodata "D'Antoni". Si nu va zice nici "Kobe".

    Daca era doar D'Antoni, ar fi zis "it's me or him". Si probabil pina si Jim Buss l-ar fi dat afara pe D'Antoni decit sa piarda un superstar in his prime.

    Tu o iei de parca as zice ca e vina exclusiva a lui Kobe la faza asta.
    Eu zic ca e vina suficienta pt toata lumea: Dwight ca nu face fata presiunii si ca nu are macar oole sa ii raspunda personal lui Kobe, Kobe ca e prea ego-maniac ca sa priceapa ca are nevoie de ajutor (ego-ul lui e ce nu mi-a placut niciodata la el, si nici nu vreau sa aud aberatii de genul Lebron e mai egomaniac decit Kobe), D'Antoni si Buss la fel, prea mult ego, prea putina minte.
    Lol...chiar nu are leg cu kobe. Chiar nu esti hater cand dai argumente ok...
    E vorba de cine are dreptate....eu sau tu.

    Pai din cate stiu eu dwight ar fi intrebat daca e posibil ca pringles sa zboare si i-au spus ca e exclus....ba chiar l-au adus la intalnire.
    DIn ce zice howard acolo mie mi se pare ca da in d'antoni pentru ca el era impotriva post-up.

    Mie mi s-a parut ca anu asta a fost mai greu sa gasesti locuri bune la meciurile din deplasare. Poate mi s-a parut doar mie sau poate anu trecut a fost de vina si lockout....habar n-am.

    Pai la echipele mai putin po****re biletele court side costa intre 300 si cateva mii de dolari. S mai sunt din tribune din sectorul cel mai jos care costa in toate salile de la 200 de dolari in sus. Crezi ca alea nu conteaza?

    Mie nu mi se pare intamplator ca jazz isi permit sa intre in full tanking mode...pentru ca aia in utah nu prea au ce face. Revin imediat fanii.
    Cavs se vede ca incearca sa isi pastreze fanii...
    Oricat de naspa ar fi ajuns orasu ala ...mai are alte 2 echipe suficient de po****re. Hawks nu mai zic...
    Si asa nu se strange lumea la ei...daca nu incearca sa para competitivi...s-a terminat.


    Cat despre aia care vin ca sa fe vazuti...cred ca ti-am zis de unii care aveau locuri in randu 2 si au vazut cateva minute in meci.... In rest nu stiu ce rahat faceau
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  7. #217
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @caseta
    Dwight aduce banii din bilete , defapt Dwight aduce foarte multi bani doar cu imaginea lui (de *****)

    @Phill_11 aka @kobe24
    Kobe si D'Antoni au fost motivele plecarii lui Dwight... CLAR
    E simplu alegi Kobe/D'Antoni+30 mil sau Harden minus cash. Sunt multe de luat in calcul. Dar doar pentru ca a ales sa se intalneasca cu alte echipe a aratat clar ca vrea sa plece.
    D'Antoni era inlocuibil. (Sloan,Karl erau available, lasandu-l pe Phil la pensie)

    Vrea sa fie DA MAN , Harden e mai bun facilitator decat Kobe.
    Fuck McHale and Hakeem shit , la LAL il avea pe Jabbar etc.

    Vis-a-vis de ce a zis caseta.
    GSW a facut un pas inapoi, impactul cu Igudala e de imagine atat. Sa il pierzi pe Jack si Landry = no playoffs.

    @OKC WTF are they doing in the FA ? Why is Porkins still there. Pack him around with picks and send him to ... whatever !
    Rookies sunt TOTI prospects , nu are cum nici unul sa aiba impact acum. Iar Lamb e departe de 6th man - DEPARTE ...

    Am impresia ca Presti asteapta sa se umple rosterele si sa ia ce ramane cu bani putini. JUR !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  8. #218
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Ma uitam la summer league:
    kelly olynyk interesting skill set. Pacat ca are 100 de kg in minus

    App. Cine crede ca Rondo ramane ? Daca pleaca , Detroit este una din destinatii ? Dar Mavs ? (cu toate ca nu pot sa dea decat jumatate din stat pe el )
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #219
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Ma uitam la summer league:
    kelly olynyk interesting skill set. Pacat ca are 100 de kg in minus

    App. Cine crede ca Rondo ramane ? Daca pleaca , Detroit este una din destinatii ? Dar Mavs ? (cu toate ca nu pot sa dea decat jumatate din stat pe el )
    au zis ca ramane.

    kaman la lakers twin towers, duncan si robinson au fost niste novici.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  10. #220
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Cred ca il supraapreciati pe Howard sau mai exact IQ-ul lui, nu doar baschetbalistic.
    Din interviul acordat Hoopsworld imediat dupa ce a luat decizia, Catavencii ar face un serial de 10 episoade.
    He's just a monkey.

  11. #221
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Another team to keep an eye on could be the Oklahoma City Thunder who aren't shy about taking on reclamation projects to develop. The Thunder are all about the low risk, high reward moves. Could be mildly awkward though playing alongside Kevin Durant for Oden.

    Oden never officially retired, but more just took time away to finish his degree at Ohio State and attempt to get healthy. He's just 24 years old and still has a unique skillset for a man his size.

    If Oden is intent on making a comeback, there will be teams interested. The question is if he'll ever actually step on the floor again.

    Oden averaged 9.4 points and 7.3 rebounds in parts of two seasons in Portland.
    Eu as trage de maneta.

    Oden to OKC ?

    Daca s-au riscat cu Thabeet , WHY NOT (cum ar spune si RW)?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #222
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    singura echipa unde ar trebui sa mai joace oden e phoenix.
    asta daca tot insista cu revenitu....
    daca nici la aia nu reuseste sa stea sanatos...trebuie sa renunte(eu as zice ca oricum trebuie sa renunte...dar sa zicem ca asta ar fi ultima sansa)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #223
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Sa joace la PHX ca sa se refaca ? (pentru medical team)

    Daca este asa de rupt dece l-ar semna astia. Iti dai seama ca trebuie sa fi cat de cat apt de joc sa te semneze cineva.
    Cu atat mai mult , PHX ar trebui sa stie ca nu trebuie semnat Oden PRIMI!

    vis-a-vis de Lakers.
    Kaman e good trade , good fit , dar nu stiu cate minute poate sa joace.
    MWP e out. (de maine cred)
    Free Agent pool s-a golit. E posibil ca Lakers sa nu mai prinda Playoffs. Kobe back to hero ball.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  14. #224
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    after the boston celtics traded kevin garnett and paul pierce to the brooklyn nets, carmelo anthony told friends that he expected the new york knicks to pursue a trade for rajon rondo.

    Anthony believes rondo would be a great fit for the knicks.

    The knicks subsequently re-signed j.r. Smith and pablo prigioni, while also acquiring andrea bargnani in a trade with the toronto raptors.

    The knicks almost certainly do not have enough assets to acquire rondo in a trade with the celtics.

    ha-ha-ha!
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  15. #225
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Gooden va fi amnestied, finally. In curand...

    Urmeaza ca Bucks sa arunce cu bani spre un SF. My guess is Granger
    We wont be out-tanked!!!

  16. #226
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    ^ Henson, Wolters si 1st din 2014. And Pacers will give you some Granger.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  17. #227
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ce v-am zis...prea multa loialitate strica

    http://sports.yahoo.com/news/nba--sp...052544949.html
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #228
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Nu vad vreun topic despre draft, dar speram ca Noel sa mearga la Cleveland... avea sanse mai mari

  19. #229
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    ^ >> "Echipa favorita: Heat din 2010 si tot asa"

    GTFO, queer.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  20. #230
    incepator
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    On the court
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    ^ >> "Echipa favorita: Heat din 2010 si tot asa"

    GTFO, queer.
    Pai vad ca tuturor le e frica sa mai spuna ca sunt fani Heat ca sar haterii cu gura. STFU

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    ^ >> "Echipa favorita: Heat din 2010 si tot asa"

    GTFO, queer.
    lasa omu sa tina cu cine vrea macar nu e fan heat din 88 cum se dau altii, e din 2010 la fel cum sunt si eu dealtfel.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •