Page 39 of 40 FirstFirst ... 2937383940 LastLast
Results 799 to 819 of 826

Thread: Europene 2013 - Individual compus

  1. #799
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    Eu o vreau sanatoasa pe Larisa !!Daca are sanatate o sa mai vedem si alte medalii in viitor !!
    si eu la fel, i-am scris pe fb si i-am urat succes dar mai ales sanatate! sincer mai degraba spatele bandajat e de la sarituri decat de la paralele....dar si belu are dreptate ca in spate nu prea avem sperante la sarituri, parca stanila era bunicica, ce se mai aude de ea? ca nu am mai vazut-o la concurs de anul trecut...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  2. #800
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Mai, oameni buni! In 2012 o vedeati pe Larisa cu aur la gat si acuma brusc sa nu mai faca AA? Doar pentru ca nu a reusit in 3 luni de antrenament sa puna cap la cap un paralel asa cum a reusit anul trecut?

    Pai prefer sincer sa faca paralele bine (si, deci, AA) decat sa se chinuie sa dobandeasca o a doua saritura competitiva (cand nici prima nu e)...e mai periculos acolo decat la paralele pentru sanatatea ei, nu?

    Sa fim seriosi, a fost un concurs doar, ea potentialul il are si pentru acest aparat, o sa isi redobandeasca ritmul...vorba ei, a avut cateva hopuri, numai sa treaca peste dezamagirea ei de la Olimpiada cred ca i-a fost foarte greu.

    Mihai, despre badaje ziceam si eu acum doua zile, sper sa fie bine..toate ca toate, dar ala de la spate ma ingrijoreaza cel mai tare

    Succes azi si maine, insa, alor nostri! Sa isi faca treaba asa cum vor!

    P.S. Pana la urma fetele au aratat mult mai bine decat la Doha Si, pentru prima data in ultimii ani, s-au luptat pentru podium de i-au facut pe rusi sa tremure Ce sentiment frumos!
    de acord, insa nu inteleg cum ati reusit sa vedeti ca Larisa are bandaj la spate? mi se pare ca s-a bandajat doar ca sa-si acopere pielea, caci costumul e un pic decoltat. acelasi lucru l-am observat anul trecut la Ponor si la Izbasa.

  3. #801
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ponor chiar avea probleme la spate anul trecut...nu stiu Sandra, nu tin minte bandaj la ea. Dar sincer nu cred ca asta e motivul (desi Larisa pare in forma).

  4. #802
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ama cu zambetul pe buze, pe podium, inca e si acum pe forum. Parca MihaF o are la avatar. Un bronz care nu a fost uitat de oameni tocmai datorita bucuriei de pe chipul Amei. Eu cred ca e un lucru frumos!
    Da, Ama e mai frumoasa cand zambeste, dar mie atunci mi s-a parut ca s-a multumit cu acel bronz si eu o vedeam batandu-se pt aur.
    De accea o prefer pe Lari pt ca se vede invingatoare.

    Altfel mi se pare interesanta remarca pe care o facea cineva cum ca e bine ca s-a inceput cu barna pt ca asta i-a dat posibilitatea Larisei sa conduca pana inaintea ultimului aparat si sa scoata si mai mult in evidenta problema de la paralele. Se poate striga in gura mare ca e o problema.
    Dar oricum, vad ca e curentul pe aici sa renuntam la paralele pt ea si sa faca doar 3 aparate.

    Una peste alta, CE-ul asta nu e momentul sa intram in panica. Isi mai aduce cineva aminte de CE de dupa JO din 2008? Eu, cu mare greutate. De CM din 2009 si mai greu. Da, a fost intrarea in scena a Anei P, dar poate prea devreme.
    Cred ca momentul mai important va fi la anul cand vor incepe sa se construiasca cu adevarat elemente, echipe si se vor putea face strategii.

  5. #803
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=tMefyZsA2uA deci maximul potential pentru acest moment ar fi 6.2
    ce zambet fortat are la sfarsit ...
    Last edited by 21mai; 20th April 2013 at 11:51.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  6. #804
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Eu cred ca cel mai trist lucru a fost sa o vedem pe Larisa dezamagita.

    Pe de alta parte, Mustafina mi s-a parut foarte overscored la barna (cred ca aici au fost 6 zecimi cadou), sol si sarituri. Daca Mustafina a luat 15 la sarituri cu acea forma rea, Larisa trebuia sa obtina cel putin 15.1, la fel si Diana.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  7. #805
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Mai, oameni buni! In 2012 o vedeati pe Larisa cu aur la gat si acuma brusc sa nu mai faca AA? Doar pentru ca nu a reusit in 3 luni de antrenament sa puna cap la cap un paralel asa cum a reusit anul trecut?

    Pai prefer sincer sa faca paralele bine (si, deci, AA) decat sa se chinuie sa dobandeasca o a doua saritura competitiva (cand nici prima nu e)...e mai periculos acolo decat la paralele pentru sanatatea ei, nu?
    Subscriu! Si eu prefer ca timpul pe care il consacra acestei a doua sarituri sa il acorde paralelului.
    Asta arata exact care e strategia antrenorilor. Mi se pare ca se vrea sa se mearga tot pe 3 aparate: sa se pulseze la alea 3 si sa se compenseze diferenta.

  8. #806
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau93 View Post
    Eu cred ca cel mai trist lucru a fost sa o vedem pe Larisa dezamagita.

    Pe de alta parte, Mustafina mi s-a parut foarte overscored la barna (cred ca aici au fost 6 zecimi cadou), sol si sarituri. Daca Mustafina a luat 15 la sarituri cu acea forma rea, Larisa trebuia sa obtina cel putin 15.1, la fel si Diana.
    larisa merita mai mult la sarituri intr-adevar dar degeaba ne luam noi de diferenta de doar 0.6, adevarata problema nu e o medalie...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #807
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu toate programele de ieri. Felicitari fetelor, au mers tare bine. Nu stiu ce sa zic despre paralele, e bine ca nu au ratat. Am spus si ieri ca daca Musti nu rateaza barna are aurul, si asta pentru ca e o gimnasta completa si chiar la barna care e punctul ei slab are dificultate foarte buna.
    Cel mai frumos moment mi s-a parut solul Larisei. L-am vazut prima data live la amicalul de la Sala Polivalenta de anul trecut, de dinaintea Olimpiadei si mi s-a parut extraordinar. Muzica i se potriveste de minune, coregrafia e foarte buna (si foarte apreciata si international din ce mai citesc). Sper sa pastreze muzica pentru mondiale si sa ia aurul aici la finala de la sol.
    Stiu ca nu are legatura cu europene dar voiam sa intreb ce gimnaste mai sunt in prezent la lotul de senioare in afara de Sandra? Si dintre junioare, care vor face trecerea la seniorat la anul? (ma gandesc ca poate vin fete cu paralel mai bun dintre junioare).
    Si inca ceva, barna Dianei este foarte constanta si se vede ca e sigura pe ea, de ce nu se incearca la ea cresterea D-ului? Mustafina nu are nici jumatate din siguranta ei pe elemente si tot vine cu dificultate de peste 6 la barna.

  10. #808
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Am vazut si eu toate programele de ieri. Felicitari fetelor, au mers tare bine. Nu stiu ce sa zic despre paralele, e bine ca nu au ratat. Am spus si ieri ca daca Musti nu rateaza barna are aurul, si asta pentru ca e o gimnasta completa si chiar la barna care e punctul ei slab are dificultate foarte buna.
    Cel mai frumos moment mi s-a parut solul Larisei. L-am vazut prima data live la amicalul de la Sala Polivalenta de anul trecut, de dinaintea Olimpiadei si mi s-a parut extraordinar. Muzica i se potriveste de minune, coregrafia e foarte buna (si foarte apreciata si international din ce mai citesc). Sper sa pastreze muzica pentru mondiale si sa ia aurul aici la finala de la sol.
    Stiu ca nu are legatura cu europene dar voiam sa intreb ce gimnaste mai sunt in prezent la lotul de senioare in afara de Sandra? Si dintre junioare, care vor face trecerea la seniorat la anul? (ma gandesc ca poate vin fete cu paralel mai bun dintre junioare).
    Si inca ceva, barna Dianei este foarte constanta si se vede ca e sigura pe ea, de ce nu se incearca la ea cresterea D-ului? Mustafina nu are nici jumatate din siguranta ei pe elemente si tot vine cu dificultate de peste 6 la barna.

    senioare: Dana Andrei, Stanila, Ocolisan
    junioare care vor fi senioare la anul: Munteanu, Zarzu, Tudorache, Teodoru, Aribasoiu.

  11. #809
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Mihai, despre badaje ziceam si eu acum doua zile, sper sa fie bine..toate ca toate, dar ala de la spate ma ingrijoreaza cel mai tare!
    Tocmai ma uitam la poze de la Doha, acolo nu am observat bandajul de la spate, dar leucoplastul ala de pe pulpa dreapta il avea si atunci.

    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Ponor chiar avea probleme la spate anul trecut...nu stiu Sandra, nu tin minte bandaj la ea. Dar sincer nu cred ca asta e motivul (desi Larisa pare in forma).
    Nici eu nu imi amintesc sa o fi vazut pe Sandra cu spatele bandajat. Pe Catalina da.

    Miruna, la Izvorani pe langa Sandra, Larisa si Diana mai sunt Dana Andrei, Stefania Stanila, Ana Maria Ocolisan si ar trebui sa fie si Diana Chelaru (reintoarsa in activitate) - toate senioare plus intreg lotul de junioare transferat in ianuarie.

  12. #810
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    senioare: Dana Andrei, Stanila, Ocolisan
    junioare care vor fi senioare la anul: Munteanu, Zarzu, Tudorache, Teodoru, Aribasoiu.
    La anul devine senioara si Ioana Nicoara

  13. #811
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Multumesc pt raspunsuri. Avem junioare talentate, ma bucur in special ca de la anul Andreea Munteanu va fi senioara. Imi pare rau ca nu au trimis-o aici si pe Dana Andrei, rar o vedem in competitii internationale. Inca o intrebare off-topic dar promit ca e ultima. La mondiale va fi acelasi format ca la europene sau va fi si competitia pe echipe?

  14. #812
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Multumesc pt raspunsuri. Avem junioare talentate, ma bucur in special ca de la anul Andreea Munteanu va fi senioara. Inca o intrebare off-topic dar promit ca e ultima. La mondiale va fi acelasi format ca la europene sau va fi si competitia pe echipe?
    acelasi format, dar primele 6 clasate in urma calificarilor vor incepe la sarituri si vor temina concursul la sol


    am uitata ca si Chelaru s-a intors la antrenamente, iar pe Nicoara o asociam mereu cu "grupul de la Deva" ( blendea, iridon) si am crezut ca e nascuta in 99. deci, Nicoara va fi si ea senioara la anul.

  15. #813
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    De coregrafia solului lui Lari s-a ocupat Adi Pop. Si am inteles ca acum lucreaza la un sol nou si pentru Didi....probabil pentru Mondiale. Si mie mi-a placut solul Larisei de ieri! A fost high level din toate punctele de vedere! Tot asa si maine, mai ales pe partea de artistica....sa primeasca tot!
    www.fangymnastics.com

  16. #814
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    acelasi format, dar primele 6 clasate in urma calificarilor vor incepe la sarituri si vor temina concursul la sol


    am uitata ca si Chelaru s-a intors la antrenamente, iar pe Nicoara o asociam mereu cu "grupul de la Deva" ( blendea, iridon) si am crezut ca e nascuta in 99. deci, Nicoara va fi si ea senioara la anul.
    dana andrei intr-adevar mai e la lot? nu stiu ce o sa se intample in ce o priveste, ca nu am vazut-o in nicio competitie nici macar una nesemnificativa...pacat mie imi placea tare mult la paralele
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  17. #815
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    ca naravas solul azi, sper sa se controleze bine flavius
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  18. #816
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    acelasi format, dar primele 6 clasate in urma calificarilor vor incepe la sarituri si vor temina concursul la sol
    sa vin si eu cu un dar.. la mondiale tot 4 gimnaste pe tara avem voie? si 6 gimnasti?

  19. #817
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    of mai flavius....ce exercitiu, sigur nu ia medalie...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  20. 20th April 2013, 13:43

  21. #818
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Subscriu! Si eu prefer ca timpul pe care il consacra acestei a doua sarituri sa il acorde paralelului.
    Asta arata exact care e strategia antrenorilor. Mi se pare ca se vrea sa se mearga tot pe 3 aparate: sa se pulseze la alea 3 si sa se compenseze diferenta.
    Și uite că acele sărituri iau dat un argint. Nu-i de ici de colo, nu-i așa?

  22. #819
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Și uite că acele sărituri iau dat un argint. Nu-i de ici de colo, nu-i așa?
    Doar nu o sa ma plang ca a luat argint. dar tot as fi preferat sa ia aur la AA si nicio medalie la sarituri, daca sariturile ar fi pretul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •