Page 30 of 40 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 610 to 630 of 826

Thread: Europene 2013 - Individual compus

  1. #610
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    "

    Hannah a zis "romanians are know for their bar work""
    a zis are not known.
    Vreti reluarile?

  2. #611
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Eu totusi sunt multumita. Larisa are stofa de campioana, caci recunosc, dupa JO incepusem sa am indoieli in ce o priveste.
    Insa constat cu durere ca Didisor nu e in gratiile arbitrilor,la fiecare aparat i se ciupesc zecimi.
    In concluzie: bravo fetelor!!!

  3. #612
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post
    L-ati auzit pe domnul Belu cand zicea "nu ai vazut ce paralel a facut si ce nota mica a primit?"
    Da, chiar vroiam sa zic ca pana si el e nemultumit

  4. #613
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Pentru fetele noastre este primul concurs de mare anvengura cu palmiere. Pana acum s-au vazut probleme si sunt sigura ca de aceea au si cazut in calificari. Priza e cu totul alta. Acum au tras niste paralele super pentru capacitatea lor. De acum inainte vreau sa vad crescendo. Pana acum inteleg de ce dificultatea e mica, executia si ritmul s-au imbunatatit considerabil (uitati-va la stand pe maini unde aveam probleme, acum sunt superbe!). Strategia este simpla: imbunatatirea elementelor de baza, obisnuinta cu palmierele in concurs si mai apoi dificultatea. Pana acum eu zic ca primele doua obiective au fost atinse dupa cum s-a vazut in acest concurs. Sunt foarte multumita de fetele noastre!
    Sa stii ca apreziez sincer comentariul asta. Incepusem sa ma deprim citind aceeasi placa stricata despre paralelele Romaniei. Larisei nu-i strica argintul la Europene, probabil va avea o mare motivatie in pregatirea pentru mondiale.

    BRAVO Larisa BRAVO Diana! Felicitari pentru clasament.
    Last edited by LuisaGym; 19th April 2013 at 18:40.

  5. #614
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irivz View Post
    azi nu a ratat nimeni din primele 4-5 ...
    foarte bine.
    Nu pe ratari trebuie sa te bazezi.

  6. #615
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AuriB View Post
    Eu cred ca asta si urmeaza.Sint convinsa ca au o alta compozitie la paralele,dar inca trebuie lucrata mai mult.Nu stiu de ce, dar am impresia ca la aceste europene si Diana si mai ales Larisa au venit cu exercitii improvizate la paralele.
    Si mie mi s-a parut... Bine, la Larisa si la Olimpiada am avut impresia asta, si dupa am auzit ca a lucrat cu palma crapata

    merci, m-ati binedispus si mi-a revenit optimismul

    Si da, fetele noastre chiar au aratat ca au stofa de campioane!!! Bravo lor!

    Argintul si locul 4 sunt super !!!!! Cand am luat ultimul argint la AA la europene?

  7. #616
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Bravo pentru fetele noastre,au facut un concurs foarte bun,vine si medalia de aur duminica,poate chiar doua titluri si inca doua medalii.
    Rusoaicele au mers bine azi,recunosc cinstit,clasamentul e cam pe bune.
    Giulia si Roxana si Elisa-bravo si pentru ele,mi-au placut toate.

    Mi-as fi dorit si eu un pic de risc la sarituri,dar nu stiu daca ar fi meritat,nu stiu daca ar fi obtinut Larisa titlul,cu siguranta stiu antrenorii mai bine.
    La paralele au mers pe D mai mic ca sa nu pateasca ca ieri,de buna seama 13,6 e de preferat decit 12 si...
    Trebuie vazuta realitatea si lucrat mult mai mult la paralele,altfel nu merge la individual compus.
    La cate medalii s-au pierdut cu aparatul asta (si la echipe, si la individual compus) la lot ar trebui sa se manance o luna numai paralele si cu doi antrenori. Si, sincer, as vrea un pic de inovatie, fetele astea merg de doi ani cu aceleasi exercitii

  8. #617
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pak-ul Larisei a ajuns ca cel al Shelgunovei ...ca un cuib!
    E ingrijorator ce se intampla. Dificultatea scade (in loc sa adaugam elemente, noi scoatem), iar executia e din ce in ce mai proasta.

    Pai 8.3 lua Larisa pe execitii mult mai bune decat cel de azi.
    www.fangymnastics.com

  9. #618
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Larisa are dificultati din cauza cresterii in inaltime si asta se cunoaste la toate aparatele, in special la sol si paralele. E mult de tras, eu sper sa fie sanatoasa si la fel de ambitioasa ca pana acum....deoarece cu multa vointa, se poate!

    Va intrebati de D-ul de la paralel. Si-a scos mai multe elemente si legari fata de ce facea anul trecut. Probabil pentru siguranta in acest moment. Amandoua au fost foarte, foarte emotionate si prudente pe paralel. Didi a lucrat curat, "stiff", dar prudenta i-a scazut mult ritmul. Larisa a avut ceva probleme cu genunchii, in special la Pak....cum ziceam, cresterea in inaltime.
    Am fost surprinsa sa vad ca au luat pe 2 exercitii sensibil sub potentialul lor cam aceleasi note pe care le iau de obicei pe exercitii destul de reusite. Mi-e greu sa cred ca au fost avantajate fix la paralele, fix la rusi acasa! Mai degraba invers si sunt de obicei notate prea strict.

    Una peste alta, diferenta dintre locurile 1 si 2 este, pentru mine, cam greu de digerat din cauza ca Mustafina a primit cateva zecimi....zecimi care poate ar fi contat! Mi-e greu sa spun cine ar fi meritat sa castige, dar le-as fi vazut mai apropiate.

    Sper ca antrenorii sa acorde muuuuulta atentie paralelului si executiei, in general! S-a vazut clar acum ca paralelul a facut diferenta, alaturi de mici detalii de executie la restul aparatelor. Iar fetele sper sa fie ambitionate de acest concurs!

    Bravo Didi, bravo Larisa.....si la mai mare!!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #619
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    ! Cand am luat ultimul argint la AA la europene?
    Izbasa in 2007?

  11. #620
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    ce frumoasa e Julia S. (pe UEG)
    Mihai, citeste mesajul lui Pegasnegru si al AureiB

  12. #621
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si inca ceva. Grishina este cea care si-a castigat cu varf si indesat locul! Nu a primit mici ciupeli ca Mustafina, avea asupra ei presiunea declaratiilor si a unui concurs de calificari prost, si-a mai usurat pe ici, pe colo ce nu stapanea foarte bine....si pana la urma, si-a facut foarte bine treaba si a ajuns pe podium!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  13. #622
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Din punctul de vedere al unui amator ,mie mi-au placut enorm fetele ..eu cred ca acest concurs a contat enorm pt partea emotionala..mi-a fost asa de teama sa nu rateze DAR s-au mobilizat excelent ..mai ales Larisa care a incheiat cu paralelul pe care l-a executat bine ..a aratat ca este in stare sa creasca si sa devina campioana mondiala si olimpica pe care noi o asteptam ...dupa Londra am avut o strangere de inima ,mi-a fost tare teama dar se pare ca fetele incep sa aibe incredere in ele pe zi ce trece ...sunt in crestere si sincer ,din ceea ce vad cresc foarte frumos!...eu o ador pe Didi cel mic ..este asa de inimoasa fata asta ! ..Bravo fetelor! si abia astept zilele urmatoare si-l astept si pe Flavius sa arate ceva frumos!

  14. #623
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    cred ca fetelor li s-a marit nota E din cauza standurilor care s-au curatat imens.

  15. #624
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    da, si mie mi-a fost foarte teama dupa Londra. Concursul asta cred ca e foarte important pentru ele, de acum inainte o sa le putem numi cu experienta... Iar Didi trebuie sa creasca incet incet si in ochii arbitrilor, nu inteleg ce au cu ea

  16. #625
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post
    L-ati auzit pe domnul Belu cand zicea "nu ai vazut ce paralel a facut si ce nota mica a primit?"
    eu n-am auzit , dar adevarul e ca mai e de lucru la paralele...

    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu c-as vrea sa-l aud prea mult ....dar imi e foarte frumos imnul Rusiei.
    N-as vrea sa-ti stric placerea, dar sper sa-l mai auzi doar la paralele in concursul fetelor


    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Pentru fetele noastre este primul concurs de mare anvengura cu palmiere. Pana acum s-au vazut probleme si sunt sigura ca de aceea au si cazut in calificari. Priza e cu totul alta. Acum au tras niste paralele super pentru capacitatea lor. De acum inainte vreau sa vad crescendo. Pana acum inteleg de ce dificultatea e mica, executia si ritmul s-au imbunatatit considerabil (uitati-va la stand pe maini unde aveam probleme, acum sunt superbe!). Strategia este simpla: imbunatatirea elementelor de baza, obisnuinta cu palmierele in concurs si mai apoi dificultatea. Pana acum eu zic ca primele doua obiective au fost atinse dupa cum s-a vazut in acest concurs. Sunt foarte multumita de fetele noastre!
    Imi place cum pui problema . Si eu m-am gandit si la diferentele de cod si la faptul ca au inceput relativ recent sa lucreze cu palmiere. Apoi mai e un lucru, anul trecut cand am spulberat Rusia la europene s-a zis ca fetele si-au atins varful de forma prea devreme si etc... ei acum o sa-l atinga in toamna. Sper din suflet sa se creasca D-urile in special la paralele ca asa din pacate n-avem sanse la aur nici la echipe nici la AA.

    Referitor la Mustafina, s-a adunat uimitor azi, iar Grish probabil i-a stricat ziua complet lui Ridionenki. Ele au cam facut azi concursul vietii lor. Cred ca mai mult de atat nu puteau.

    Ce mi-a laat un gust foarte amar a fost sala aproape goala... pai intr-o tara cu asa traditie in gimnastica si la CE organizat in Moscova sala asa de goala... e pacat, tare pacat.

  17. #626
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    una peste alta...bravoo fetelor!!!
    in alta ordine de ideim,voi cum sunteti din punct de vedere nervos in momentul de fata...va zic ca eu nu prea bine )...nu-i nimic,merg in parc peste 1h..alerg pana cad lata,ca sa iasa din mine energia negativa )
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  18. #627
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Si inca ceva. Grishina este cea care si-a castigat cu varf si indesat locul! Nu a primit mici ciupeli ca Mustafina, avea asupra ei presiunea declaratiilor si a unui concurs de calificari prost, si-a mai usurat pe ici, pe colo ce nu stapanea foarte bine....si pana la urma, si-a facut foarte bine treaba si a ajuns pe podium!
    Total de acord

  19. #628
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    cred ca fetelor li s-a marit nota E din cauza standurilor care s-au curatat imens.
    probabil Degetica, mi-am dat si eu seama dupa ce a zis PegasNegru
    Celelalte greseli se mai pot fixa...

  20. #629
    junior sabyna's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    facem topic si de finale ? nu de alta da lipsit ceva timp de pe forum si am intrebari

  21. #630
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Pak-ul Larisei a ajuns ca cel al Shelgunovei ...ca un cuib!
    E ingrijorator ce se intampla. Dificultatea scade (in loc sa adaugam elemente, noi scoatem), iar executia e din ce in ce mai proasta.

    Pai 8.3 lua Larisa pe execitii mult mai bune decat cel de azi.
    Mihai, daca si tu care erai un exemplu de calm si limpezime in gandire esti atat de suparat si de pesimist, incep sa ma ingrijorez, caci mie nu mi se par lucrurile asa de proaste la ub, iar eu sunt dintre cei care in trecut urlam ca avem paralele jalnice.
    Hai moderatorule, fii pozitiv

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •