Care e prima carte pe care ati citit-o? Cine v-a recomndat-o? De ce ati pus mana pe ea si nu pe alta?... si lista intrebarilor poate continua... "sky is the limit"

Nu ma refer la cartile de specialitate care vi s-au impus sa le cititi in liceu in facultate.

O sa incep eu...

De fel sunt o persoana care se plictiseste repede. Dupa ce ani de zile am fost batut la cap sa citesc si eu o carte cap-coada, pentru ca toate care le incepeam la aruncam pana sa termin primul sfert, la un moment dat m-am hotarat sa citesc un roman cap-coada si i-am zis unei persoane dragi care imi putea face niste recomandari in domeniu. Si, pentru ca de multe ori mai amenintasem inainte ca voi reusi sa citesc un roman pana la sfarsit, persoana care mi-a facut recomandarea a crezut ca este iar o incercare esuata din start, motiv pentru care a zis la misto un titlu de carte din biblioteca. A doua zi am cautat in biblioteca, am pus mana pe carte si pana la sfarsitul saptamanii am terminat prima mea carte. Era ... Goodbye Janette de Harold Robbins. Un roman despre viata zbuciumata si controversata a unui model din Paris. Vreau sa va spun ca erau acolo scene erotice explicate pana in cel mai mic detaliu. Si nu intelegeam care e marea placere si unde e atractia pentru a citi cartea pana la final. Si acum ne amuzam cand ne amintim de rampa mea de lansare in ceea ce priveste pasiunea mea ascunsa lectura. Am vrut un roman serios care sa ma tina in priza si am avut parte de .. erotic book