View Poll Results: Se califica Steaua in sferturi?

Voters
74. You may not vote on this poll
  • Da

    40 54.05%
  • Nu

    34 45.95%
Page 39 of 89 FirstFirst ... 29373839404149 ... LastLast
Results 799 to 819 of 1855

Thread: Optimi EL: Steaua - Chelsea 2-3 (1-0/ 1-3)

  1. #799
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    In Premier League e diferente de 2 puncte intre Chelsea si Tottenham.
    Daca era sa jucam cu ei, spuneai ca n-au traditie in Europa... jucam cu detinatoarea CL, spui ca ne terfelea Tottenham
    Eu zic ca le dadeam 4-0, o speculatie absurda, la fel ca speculatiile tale.
    La ei acasa!
    Ca la Bucuresti, cel putin 6 (sase) bucati le dadeam!
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

  2. #800
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Chelsea e inca favorita la calificare. Pai in retur Steaua nu o sa iasa mai mult de 2-3 ori pe repriza din 40 de m. O sa fie bagati cu tot cu Rusescu in poarta de Chelsea. Deci sanse infime de a marca acolo, iar cu un 0-0 greu de crezut ca pot scapa.
    Rezultatul de aici e unul mare intr-adevar, dar sansele de calificare sunt sub 10% in acest moment. Asa ca visati frumos inca o saptamnana, si dupa aia back to reality.
    Ca esti hapsan, e treaba ta...dar de ce tre' sa fii si mojic?
    Or poate nu te ajuta capsoru' sa intelegi ca ma bucur pentru seara asta, iar nu pt ce va sa vie?

  3. #801
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adamir View Post
    Te-ai prins!
    Is jiji!
    Buna bre nea' Jiji.

    Sunt eu Matei, cel care a borat din taxi.

    Bre' nea' Jiji, verificasi cardu azi dimineata si vazui' cai gol tare si n-am bani nici de un sifon si o guma turbo sa o scot pe curva asta mica de Pamfile la un sifonas.

    Bre nea' Jiji varsa si mie acolo o sutica doua trei, chiar mii daca poti.

    Poti nea' jiji ?

    Promit sa fiu cuminte.

  4. #802
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Chelsea e inca favorita la calificare. Pai in retur Steaua nu o sa iasa mai mult de 2-3 ori pe repriza din 40 de m. O sa fie bagati cu tot cu Rusescu in poarta de Chelsea. Deci sanse infime de a marca acolo, iar cu un 0-0 greu de crezut ca pot scapa.
    Rezultatul de aici e unul mare intr-adevar, dar sansele de calificare sunt sub 10% in acest moment. Asa ca visati frumos inca o saptamana, si dupa aia back to reality.
    bine bre... hai giulestina
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #803
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Chelsea e inca favorita la calificare. Pai in retur Steaua nu o sa iasa mai mult de 2-3 ori pe repriza din 40 de m. O sa fie bagati cu tot cu Rusescu in poarta de Chelsea. Deci sanse infime de a marca acolo, iar cu un 0-0 greu de crezut ca pot scapa.
    Rezultatul de aici e unul mare intr-adevar, dar sansele de calificare sunt sub 10% in acest moment. Asa ca visati frumos inca o saptamana, si dupa aia back to reality.
    Uite un om echilibrat. Ii dau dreptate, desi tine cu Madrid.

  6. #804
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Nu stiu, zau...
    Praful s-ar alege de tara asta fara intelectuali rasati, oameni educati si cu bun simt, asa ca Domnia Dumneavoastra!
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

  7. #805
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    bine bre... hai giulestina
    Hinghisoriutule, la somnic tata, ca maine ii de muls, la palat.

    http://www.shoppingnews.ro/imagini/a...13_galzoom.jpg

  8. #806
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Chelsea e inca favorita la calificare. Pai in retur Steaua nu o sa iasa mai mult de 2-3 ori pe repriza din 40 de m. O sa fie bagati cu tot cu Rusescu in poarta de Chelsea. Deci sanse infime de a marca acolo, iar cu un 0-0 greu de crezut ca pot scapa.
    Rezultatul de aici e unul mare intr-adevar, dar sansele de calificare sunt sub 10% in acest moment. Asa ca visati frumos inca o saptamana, si dupa aia back to reality.
    Sigur numele tau real nu este Raoul Andrei? era tot rapidist si tot asa dusmanos,invidios. Am activat cu el si pe alte forumuri.

  9. #807
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Buna bre nea' Jiji.

    Sunt eu Matei, cel care a borat din taxi.

    Bre' nea' Jiji, verificasi cardu azi dimineata si vazui' cai gol tare si n-am bani nici de un sifon si o guma turbo sa o scot pe curva asta mica de Pamfile la un sifonas.

    Bre nea' Jiji varsa si mie acolo o sutica doua trei, chiar mii daca poti.

    Poti nea' jiji ?

    Promit sa fiu cuminte.
    Te-astept dimineata la palat, hahalero!
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

  10. #808
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Adamir, nu-i da mult. O guma. Stii ce se bucura?

  11. #809
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Este vorba de forma de joc si cum evolueaza Spurs in campionatu asta si in Europa.
    Este vorba de forma de joc si cum evolueaza Steaua in campionatu asta si in Europa.

    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Pai fii macar sincer si uita-te cum au jucat Chelsea in seara asta parca asa in greata, absolut penibil, fara tragere, motivatie deloc, practic in batjocura pentru fotbal.
    In batjocura pentru fotbal au castigat CL. De ce ma faci sa me repet?

    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Eu presimt ca asta a fost meciul ales de Lampard si Terry sa-l sape pe Rafa.
    Duci speculatia la extrem. N-auzi ca patronul a spus ca pleaca in vara?
    De ce s-ar chinui Lampard sa dea la casma cand Rafa pleaca oricum?
    Inteleg ca-ti place sa vorbesti aiurea, da' nici chiar asa...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #810
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    Ca esti hapsan, e treaba ta...dar de ce tre' sa fii si mojic?
    Or poate nu te ajuta capsoru' sa intelegi ca ma bucur pentru seara asta, iar nu pt ce va sa vie?
    Vroia si el sa spuna cumva ca il doare rezultatul Stelei, dar cum vocabularul si logica nu-l ajuta s-a gandit sa-si simplifice chinul pana nu isi da drumul pe el de suprarare. Asta e viata de antistelist convins.
    Halal viata!

    Noapte buna, baieti!
    Forza Reghe!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  13. #811
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cata bucurie pentru prostimea tarii!
    Chelsea e inca favorita la calificare. Pai in retur Steaua nu o sa iasa mai mult de 2-3 ori pe repriza din 40 de m. O sa fie bagati cu tot cu Rusescu in poarta de Chelsea. Deci sanse infime de a marca acolo, iar cu un 0-0 greu de crezut ca pot scapa.
    Rezultatul de aici e unul mare intr-adevar, dar sansele de calificare sunt sub 10% in acest moment. Asa ca visati frumos inca o saptamana, si dupa aia back to reality.
    Favorita zau? Daca le-ar pasa intr-adevar as mai vorbi.Nu zic, situatia se poate schimba, nici un meci nu seamana cu altul, blablabla... insa la cum stau lucrurile acum, in momentul asta, cu un antrenor in deruta totala, aflat sub presiune, in lipsit de idei, cu un Torres subiect de bancuri, ma astept ca Manchester sa defileze cu muraturile astea, caz in care cel mai bun lucru pentru ei ar fi o schimbare de antrenor, lucru care ar schimba putin perspectiva.Parerea mea e ca la ora asta, steaua e favorita la calificare.
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  14. #812
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Fac pariu ca multi sunt anti Stelisti doar pe forum. Dar nu am dovezi.

  15. #813
    senior adamir's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Onesti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Sigur numele tau real nu este Raoul Andrei? era tot rapidist si tot asa dusmanos,invidios. Am activat cu el si pe alte forumuri.
    Am niste prieteni rapidisti, jos palaria!
    Toti una si una!
    Oameni decenti, cu simtul umorului, care au cei sapte ani de-acasa!
    O singura "specie" de suporteri is asa... ofticosi!
    E drept... adesea pozeaza in rapidisti... ceferisti...ajaxisti...chelsisti...
    Era sa zic... chelbosi...
    [B][I]"Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza."[/I][/B]

  16. #814
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Este vorba de forma de joc si cum evolueaza Steaua in campionatu asta si in Europa.



    In batjocura pentru fotbal au castigat CL. De ce ma faci sa me repet?



    Duci speculatia la extrem. N-auzi ca patronul a spus ca pleaca in vara?
    De ce s-ar chinui Lampard sa dea la casma cand Rafa pleaca oricum?
    Inteleg ca-ti place sa vorbesti aiurea, da' nici chiar asa...
    Da si comparam Premier League cu Liga 1 ? Haios ce sa-ti spun. Dar grav rau in acelasi timp.

    Auzi tu vorbesti de doua perioade total diferite, tu compari in primul rand CL cu EL si e total gresit. Ca sa nu mai spun ca, compari Chelsea de atunci cu evolutia de acuma, care e total alta.

    Pai stai ca n-a spus patronu nimic, ala nu e Jiji, nu zice nimic, tace malc. Ca a zis altcineva din club e cu totul alta poveste.

    Pai de ce sa nu se chinuie ? Ce rost are sa-si dea sufletu intr-o competitie cum e EL si totusi daca pleaca nu ii cam doare in cot si nu mai trag asa tare pana vine urmatoru antrenor.

  17. #815
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    jeleule, de curiozitate... a obtinut steaua vreodata o victorie meritorie in europa sau toate au fost cu bulan, cu arbitrii, impotriva unor echipe iesite din forma/demotivate/etc etc etc???

    p.s. impotriva unei echipe cat de cat, bineinteles...

  18. #816
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    jeleule, de curiozitate... a obtinut steaua vreodata o victorie meritorie in europa sau toate au fost cu bulan, cu arbitrii, impotriva unor echipe iesite din forma/demotivate/etc etc etc???

    p.s. impotriva unei echipe cat de cat, bineinteles...
    Eu am un deosebit respect pentru meciul cu Ekranas.

    No, acolo pot a-ti spune ca tare mult mi-o placut cum o evoluat.

  19. #817
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Julio_Zane surprinde-ne cu ceva mai, cum numa tu o sti face.

  20. #818
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Exista o urma de regret ca nu a fost 2-0??!!

    Am avut de rasfoit mai bine de 40 de pagini de la ultima postare,v-am citit cu interes,stelisti si antistelisti.Initial mi-am propus un raspuns pe masura rezultatului din seara asta,ceva de genul "ciocu' mic".Nu-si are rostul,doar rezultatul conteaza...VICTORIE STEAUA!
    Acum mai bine de 20 de ani,in anul de gratie 1986,am mai avut asemenea trairi.Au trecut anii,am schimbat un regim,noi am ramas aceiasi,doar ca am mai imbatranit si ne amagim ca am devenit mai intelepti...unii da,altii ba.Indiferent de simpatii si culori,respect adevaratilor suporteri!

    Ma inclin in fata copiilor care au facut cunoscut numele tarii in perfidul occident,ROMANIA idiotilor,BUCURESTI-ROMANIA.

    MULTUMESC STEAUA,TE IUBESC!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #819
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Farmecul Vietii View Post
    Favorita zau? Daca le-ar pasa intr-adevar as mai vorbi.Nu zic, situatia se poate schimba, nici un meci nu seamana cu altul, blablabla... insa la cum stau lucrurile acum, in momentul asta, cu un antrenor in deruta totala, aflat sub presiune, in lipsit de idei, cu un Torres subiect de bancuri, ma astept ca Manchester sa defileze cu muraturile astea, caz in care cel mai bun lucru pentru ei ar fi o schimbare de antrenor, lucru care ar schimba putin perspectiva.Parerea mea e ca la ora asta, steaua e favorita la calificare.
    Sa n-o comparam pe Steaua cu Manchester. Chelsea a fost inconstanta in evolutii sezonul asta, era cat pe ce sa ii bata aia din liga a IV-a acum o luna, ce naiba. In retur cand s-au pus sa joace fotbal le-au dat 4 in 35 de minute.
    Cam asa poate sa fie si cu Steaua. Evident ca daca joaca in doru' lelii, se trezesc unii sa il sape pe Rafa, Terry si cu Lampard sa imbata in seara premergatoare meciului si alte chestii din astea, sansele Stelei cresc.
    Steaua de obicei e varza in deplasari, repet, nu o vad facand mare lucru acolo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •