Page 63 of 148 FirstFirst ... 1353616263646573113 ... LastLast
Results 1,303 to 1,323 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1303
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe vremea lui Lucescu la nationala Hagi se juca cu puta la Sportul.
    Meritul lui Lucescu este exact ceea ce nu a reusit Piturca acum. A construit din tarana o nationala cu tineri si mai putini tineri, jucatori pe care multi ii ignorau inainte ca el sa fie pus.
    A scos legumele steliste si rapidiste din echipa aca Sames, Iordanescu si a pus tineri de la Corvinul plus practic toata Craiova acolo. Astfel s-a calificat la CE 84 si doar parcursul epuizant al Craiovei in Cupa UEFA a impiedicat sa faca bine si la CE Franta. Plus cel mai bun jucator roman si european la ora aia, Balaci, absent deoarece accidentat. Nu mai vezi antrenor ca asta la nationala Romaniei timp de 50 de ani
    Romania 1984:

    1 Lung -- Craiova -- 28 ani
    2 Rednic -- Dinamo (Corvinul) -- 22 ani
    3 Ștefănescu (c) -- Craiova -- 33 ani
    4 Ungureanu -- Craiova -- 28 ani
    5 Țicleanu -- Craiova -- 25 ani
    6 Iorgulescu -- Sportul -- 28 ani
    7 Coraș -- Sportul -- 25 ani
    8 Klein -- Corvinul -- 25 ani
    9 Cămătaru -- Craiova -- 26 ani
    10 Bölöni -- ASA Tg Mures -- 31 ani
    11 Hagi -- Sportul -- 19 ani
    12 Moraru -- Dinamo -- 28 ani
    13 Andone -- Dinamo (Corvinul) -- 24 ani
    14 Irimescu -- Craiova -- 25 ani
    15 Dragnea -- Dinamo -- 28 ani
    16 Negrilă -- Craiova -- 30 ani
    17 Zare -- FC Bihor Oradea -- 25 ani
    18 Augustin -- Dinamo -- 29 ani
    19 Gabor -- Corvinul -- 23 ani
    20 Iordache -- Steaua-- 30 ani

    Media de varsta: 27 ani

    Coach: Lucescu
    Deci, sa vedem:

    " A construit din tarana o nationala cu tineri si mai putin tineri " --- la media de varsta 27 ani, corect e dor sa zici mai putin tineri

    "A scos legumele steliste si rapidiste din echipa" -- corect, doar un stelist a fost la Euro '84

    "a pus tineri de la Corvinul" -- doar doi d ela Cortvinul, si doi transferati de la Corvinul la Dinamo in '83

    "plus practic toata Craiova acolo" -- corect, plus tot Dinamo acolo
    beleafer

  2. #1304
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    TheIceMan, ce ma fac eu cu tine care habar n-ai de acea epoca?
    Lucescu a luat nationala in 1981 si de atunci a inceput constructia. Tu imi spui de transferuri in 1983 la Dinamo, unde cei mai buni de la Corvinul sunt in cauza.
    Singurii adevarati de la Dinamo la nationala sa au fost Moraru si Augustin. Moraru secundul lui Lung iar Augustin pus pe gat de la MI. Anecdota este in plus ca Lucescu nu dorea Augustin deoarece avea picioarele patrate deci dadea mingea la intamplare in sus, in jos, in out etc ... a incercat cat a putut sa-l elimine in opinia publica si a culminat cu rusinea in meciul cu Cehoslovacia 1983 unde a fost bagat in a doua repriza si scos imediat dupa 10 minute. Si in general il baga mijlocas la inchidere desi ala era atacant central. Lua craci de fiecare data cand mingea era in zona sa.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1305
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    TheIceMan, ce ma fac eu cu tine care habar n-ai de acea epoca?
    Singura chestie ce mi-o amintesc din perioada de spre care zici ca habar nu am, eu un cantecel care suna cam asa:

    Seara in cimitirul Bellu
    Vine Dinamo sa-si faca apelul
    Moraru si cu Ion Marin
    In sapa groapa lui Augustin
    ta, na, na , nammmmm

    si nu imi mai amintesc strofa a doua
    beleafer

  4. #1306
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Moraru si cu Ion Marin
    In sapa groapa lui Augustin
    De aici si porecla "sapaliga"

    Si in acea epoca m-am apucat de box la Rapid. Ca tot ma saturasem de "cantece"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1307
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De aici si porecla "sapaliga"

    Si in acea epoca m-am apucat de box la Rapid. Ca tot ma saturasem de "cantece"
    Da, da

    Trebe sa recunosti ca pe vremea aia cantecele de genul ala erau fermecatoare, nici un copil nu cred ca stia ce e aia "m*uie Steaua" ca in ziua de azi.
    beleafer

  6. #1308
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    Pe vremea aia era valoare. In fotbal romanesc si in compunerile suporterilor. Azi e ... doar toamna in fotbal si la suporteri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #1309
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Iain McIntosh: Dacă cineva reușește să-i producă necazuri lui Becali, pentru mine e o persoană bună. E un personaj dezgustător.
    Last edited by reivan; 20th December 2014 at 12:36.
    retired.

  8. #1310
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vali Lazar View Post
    Cred că, la fel ca anul trecut, vom termina între primele patru echipe pentru că este o diferență mică de puncte. În plus, dacă vom avea evoluții bune în acest campionat și dacă se vor face achiziții acum în iarnă, dar și la vară, împreună cu domnul Teja, un antrenor tânăr, care cred că va face treabă bună, în sezonul următor zic că ne putem bate la campionat
    rog pe Leo sa comenteze .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #1311
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitru Dragomir View Post
    "Pe Rapid, doar Mourinho cu jucătorii de la Chelsea o mai salvează de la retrogradare. Cristi Pustai greșește dacă se duce la Rapid. O să îl fugărească lumea pe calea ferată, după trei etape".
    Sper ca Corleone sa aiba dreptate, iar 'gustul ciorbii' sa se duca acolo unde a mai fost alte 11 editii.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #1312

  11. #1313
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "rog pe leo sa comenteze"

  12. #1314
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    sa comenteze sau sa completeze?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #1315
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    both

  14. #1316
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    A plecat Sanmartean !!!

    Uie Mudrea.

  15. #1317
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Sper ca Corleone sa aiba dreptate, iar 'gustul ciorbii' sa se duca acolo unde a mai fost alte 11 editii.
    La scoalaaaa, ba mumieeee.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #1318
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce *******! Cacofonie voita maqi ti! Ai auzit de asa ceva, ca doar la voi in tiganie se foloseste intens.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #1319
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Lol, ce o da in diverse baragladina! Stai lin, ca oricum toata lumea stie ca esti proasta saivanului!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #1320
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Valerii Moraru are vești excelente pentru pakistanezi: "Ieșim din insolvență până în vară!"

    Quote Originally Posted by Valerii Moraru View Post
    "Este adevărat, avem în plan să scoatem clubul din insolvență la finalul sezonului. Însă noi ne dorim ca acest lucru să se înfăptuiască mult mai devreme. În fiecare zi purtăm negocieri cu diverși creditori pentru stingerea datoriilor și putem afirma că am făcut pași importanți în acest sens.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1321
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    EXCLUSIV Replică dură a lui Laurențiu Reghecampf după ce Victor Pițurcă a explicat de ce a refuzat să-l salute: "Ca să mă poată depăși trebuie să se mai nască o dată!"

    http://www.gsp.ro/international/stra...ta-441826.html
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #1322
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    Ei hai ca nu-i jignire ce?!! daca-i spui unui schiop ca-i ciung, crezi ca-l jignesti?



    dividi dixit

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  21. #1323
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Helmuth Duckadam View Post
    "Și cu vechea siglă și fără, lumea tot de steaua ne va ști, așa că nu văd nici o problemă"
    Corect!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •