Page 51 of 128 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1051
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Nu prea citesc Fanatik. Ma gandeam ca declarat a cineva din conducerea lui Dinamo, d-asta am intrebat. De fapt este doar un zvon, cu sanse destul de ridicate de a se adeveri. Oricine ar putea da un asemenea zvon.

  2. #1052
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Se vede cu ochiul liber ca Feussi nu este prea placut de Rednic. Si asta pt ca a fost adus de Stanciu. In plus cand i se pune pata nu joaca nimic.

  3. #1053
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Inter Olt - Dinamo 1-4



    Dinamo: Abraham - Feussi, A. Marc, Puljic, Ghomsi - I. Serban, Van Haaren - Gavrila, C. Matei, Shalaj - Danciulescu.
    Au mai jucat: Corbu, Fai, Mevlja, Anton, Vojnovic, Gnohere si Essombe.

    Au marcat: Cosmin Matei si Harlem Gnohere hattrick.

    Danciulescu a fost premiat la inceputul meciului.

  4. #1054
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se pare ca s-a reusit cooptarea inca unui atacant, tot pe stilul bizon, care se preteaza pe sistemul de joc implementat de nea mircea vrenic. Numele lui, Marius Niculae
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #1055
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Antonio Ghomsi si-a reziliat contractul cu Dinamo.

  6. #1056
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Decizie fireasca. Ar trebui sa urmeze Van Haaren.

  7. #1057
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Orgolios Vojnovic. Declaratia lui Rednic l-a cam suparat si e decis sa plece. Drum bun!

  8. #1058
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, nu stiu, eu aveam impresia ca mere jucat mai in fata Vojnovici, nu in fata apararii. Din pacate apare boala asta romaneasca de a juca cu 2 defi la mijloc, noi avand acolo doar unul bun: Anton. Nedelcearu si Vojinovici sunt foarte slabi, se intrec in comicarii in pozitia aia, poate doar Filip sa fie urcat acolo. Imi pare rau de Aliosa, ma asteptam la mai multe realizari. Dar nu e totul jucat, poate ramane si din iarna. Lotul asta trebuie fragezit in iarna de profesorul Renic, acum obiectivul e sa se termine dreacu' mai repede turul, ca echipa e sufocata total. Ceea ce e normal, sunt jucatori adusi de te miri unde, antrenati prin parcuri si miristi...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #1059
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Decizie fireasca. Ar trebui sa urmeze Van Haaren.
    A urmat Van Haaren, chiar mai devreme decat as fi crezut . Am citit mai devreme la Digi Sport ca si-ar fi reziliat contractul cu Dinamo. Deocamdata n-a aparut nimic oficial, nici despre olandez, nici despre Ghomsi.

    De asemenea, Dinu Gheorghe, care acum vorbeste de parca nu el ar fi vorbit la conferinta de prezentare la Dinamo, spunea ca a auzit ca-s sanse mari ca Elhamed sa se intoarca la noi din iarna. Partea proasta e ca israelianul s-a antrenat si atat in Belgia. In schimb, partea buna e ca, in comparatie cu olandezul asta, el parea fotbalist.
    Last edited by C a t a l i n; 9th December 2015 at 21:47.

  10. #1060
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Foarte bine. Sita cerne si cerne.

  11. #1061
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Plecarile celor doi a dat drumul la zvonuri. Gazeta Sporturilor scrie ca ar urma Vojnovic, Feussi si Puljic. In schimb, Mircea Rednic a declarat ieri ca vor urma alti joi jucatori.

  12. #1062
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sa vedem, don' profesor Rednic stie mai bine cu cine vrea sa mearga mai departe.

    Ar trebui tinuti aia tineri de sunt promovati acum la prima echipa si inca vreo 8-10 jucatori din lotul mare (Cerni, Mevlja, Marc, Anton, Palic, Gnohere, poate si Essombe ca e dibaci desi nu da goluri prea des, poate si Filip, Fai, Rotariu).

    Si cred ca e mai important ca antrenorul sa-si aleaga jucatori cu care sa poata lucra in conditiile date decat sa tina o mare de jucatori care nu corespund sau sunt recalcitranti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #1063
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Van Haaren zice ca ar fi auzit pe la club ca Rednic e decis sa schimbe 10-15 jucatori in iarna. Ma gandesc ca a folosit-o ca scuza, declaratia sa fiind data pentru o publicatie olandeza. Alt aspect care mi se pare interesant e ca a fost platit chiar si pe luna decembrie.

  14. #1064
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Despre titlu: " Trebuie sa fim realisti, o echipa nu se formeaza in 6 luni. 90% din lot e format, sunt jucatori care isi termina contractul in 6 luni, Matei si Fai, nu am gasit inca acord sa isi prelungeasca. Cu Matei am convenit sa plece in iarna."

    Despre transferuri:" Nu ma gandesc la Lazar, ma gandesc la alti jucatori, romani si straini. Nu vin multi jucatori, maxim 4-5. Echipa este deja cam formata, nu vor fi multe schimbari, maxim 2"

    Despre Vojnovic:" Nu suntem certati, e posibil sa fie titular maine. Am nevoie de el si cred ca va ramane"
    Textul este preluat de pe contul de facebook al celor de la Radio - Dinamo 1948.

  15. #1065
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo il tine in viata pe acest Matei. Pacat de el, nu poti sa spui ca nu se zbate, insa racneste mediocritate prin toti porii. Trebuie sa plece. Am vazut ce poate sa faca Radut, e un jucator fantastic pt nivelul campionatului.

    Am avut cred ca 5 lovituri din 20 de metri, niciuna data pe poarta. Nu imi amintesc asa o penurie de suteori de cand ma uit la echipa asta. Cu jocul de sambata si Clau gol cu mana aia a lui in sold, plus loviturile, bateam 5-1

    Cica Bizonul mare are oferta bunicica, deci echipa produce in continuare, in vreme ce bulache sta cu ariciul in buzunar. O sa-l prinda astia daca o da de gard. L-au scapat la mustata ultima data, acum o sa si-o ia grav. Jigodia.

  16. #1066
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Aljosa Vojnovic a parasit pe cale amiabila clubul Dinamo, care ii multumeste pentru cele 19 jocuri din campionat, 3 in cupa romaniei si 2 in cupa ligii.
    Cam atat.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #1067
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Cu renuntarea la Vojnovic nu prea sunt de acord. Nu ma refer doar la faptul ca se apropiase de suporteri, dar daca-l dai pe el trebuie sa aduci ceva cel putin la fel de bun, pentru ca Vojnovic era titular la Dinamo.

  18. #1068
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    S-a ajuns la un acord si cu Shalaj pentru rezilierea contractului. N-a impresionat la noi, dar Rednic anuntase ca dupa pregatirea din iarna va fi alt jucator.

  19. #1069
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    Aljosa Vojnovic a parasit pe cale amiabila clubul Dinamo, care ii multumeste pentru cele 19 jocuri din campionat, 3 in cupa romaniei si 2 in cupa ligii.
    Cam atat.
    Foarte bine. Nu a aratat mare lucru.

  20. #1070
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Numarul plecarilor a ajuns la sase. Dupa Ghomsi, Van Haaren, Vojnovici, Shalaj, au urmat Feussi si Abraham.

  21. #1071
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    niciunul dintre cei enumerati nu a convins la dinamo. cel putin asta e opinia mea, de simplu suporter. poate barbosul sa fi avut vreo 2-3 evolutii mai acatarii, dar in general a fost foarte modest si a gafat mult. asa ca nu este nici o pierdere.
    ne trebuie insa neaparat doi fundasi laterali, stanga si dreapta. neaparat. nu-l poti plimba pe bietul fai de pe o parte pe alta la nesfarsit...
    si un mijlocas la constructie. si sa-l pastram pe puljici. si sper sa nu plece gnohere.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •