Page 11 of 128 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #211
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    A spus ca in 2/3 ani se va bate pt titlu.

  2. #212
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Noul antrenor este Tibor Selymes.

  3. #213
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    De la 1 iunie, Cristi Bobar va prelua funcția de manager sportiv a clubului Dinamo București, urmand a se ocupa de ambele echipe ale alb-rosilor.

  4. #214
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    se pare ca dintre cele 7 transferuri anuntate de anghelache au mai ramas doar trei: asanovic, hasanovic si boutadjine. ceilalti (balotelli cel mic, neacsa, beta, serban) se pierd usor-usor in ceata...

    in ceea ce-l priveste pe antrenor, iese la lumina o alta minciuna a tovului anghelache: multescu neaga faptul ca ar fi refuzat vreo propunere de la dinamo. "Nu am avut nici o discutie cu Anghelache in ceea ce priveste o eventuala venire a mea ca antrenor la Dinamo. Sunt numai prostii. N-am spus niciodata asa ceva, nici nu mi-as fi permis. Cu Anghelache am vorbit acum o luna, m-a intrebat ce voi face la finalul campionatului. A ramas ca mai discutam, atat" a zis multescu. (gsp.ro, 03 iunie 2013)
    si multescu mai zice ceva interesant: "... Selymes este un fost jucator de echipa nationala, un dinamovist convins." (prosport.ro, 03 iunie 2013)
    deci jucator de nationala, dinamovist... dar lipseste cam ceea ce-i mai important: antrenor este?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #215
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Alexandros Biris, un fundas grec de 26 de ani poate ajunge la Dinamo. Tot de la Severin.

  6. #216
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    daca nu cumva il ia porumboiu si p-asta...
    da' ce naiba, cumparam tot severinul?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  7. #217
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    d
    da' ce naiba, cumparam tot severinul?
    Cica tre sa aveti oameni cu experienta in lupta pentru retrogradare

    Eu v-am mai spus, negoita face la dinamo ce-a facut la iasi acum 2-3-4 ani. Merge pe principiul tepei.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #218
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Multumim pt grija ce o porti pt noi. Sa te rupi de la problemele stelei e mare lucru.

  9. #219
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Cica tre sa aveti oameni cu experienta in lupta pentru retrogradare

    Eu v-am mai spus, negoita face la dinamo ce-a facut la iasi acum 2-3-4 ani. Merge pe principiul tepei.
    Si pe cine zici ca tepuieste, bre? La ora asta, daca da curs ofertelor pentru jucatorii din lotul care a terminat campionatul, nu stiu daca isi scoate banii bagati ca Dinamo sa iasa la liman cu licenta si datoriile catre terti!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  10. #220
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pe langa Danilescu si Ion Moldovan, Negoita l-a concediat si pe Constantin Niculae si pe Cristi Tanase. De adus l-a adus pe Radu Birlica pe post de director de marketing.

  11. #221
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    dar, din pacate, dupa ce a pupat curul lui anghelache, cel mai infect caracter se pare ca va ramane. vom avea la tv alte discursuri la misto, alte aere de superioritate, alte atitudini de filozof neinteles si ratat.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #222
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Si pe cine zici ca tepuieste, bre? La ora asta, daca da curs ofertelor pentru jucatorii din lotul care a terminat campionatul, nu stiu daca isi scoate banii bagati ca Dinamo sa iasa la liman cu licenta si datoriile catre terti!
    Din ce stiu eu, incearca sa puna mana pe terenuri. Atat alea din Stefan cel Mare, cat si alea de la Saftica. Totul via generalul anghelache, care are niste "cunostinte" pe la minister.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #223
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    si de unde stii matale chestiile astea? ca noi aveam impresia ca terenurile din complexul din stefan cel mare nu pot fi instrainate. bine, s-ar putea construi acolo diverse (mall, clinica, hotel), dar stadionul de fotbal ramane bine mersi si poate fi renovat. ceea ce este chiar in regula.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  14. #224
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Aud si eu diverse chestii din fotbalul romanesc, asta nu inseamna ca sunt si adevarate. Iar terenul complexului nici nu trebuie instrainat, e nevoie doar de un parteneriat public-privat ca sa fie construite diverse. Diverse lucruri de care are nevoie echipa, binenteles
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #225
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Atacantul francez Joel Thomas a semnat cu Dinamo pt 3 ani. A jucat la Severin (in sezonul trecut) in 27 de meciuri si a marcat 6 goluri.

  16. #226
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Avem antrenor (Gigi Multescu) si s-au facut pana acum 4 transferuri: Asanovic, Hasanovic, Boutadjine si Joel Thomas.

  17. #227
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nu-i indeajuns pentru locul patru. mai trebuie...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  18. #228
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    A picat si amicalul cu Valencia.

  19. #229
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Inca trei jucatori au semnat cu Dinamo: Marian Savu (20 ani), Mamadou Camara (22 ani), ambii de la Unirea Campina si Enoch Balotelli (20 ani), fratele celebrului Mario.

    Multescu l-a cerut pe Valentin Lazar.

  20. #230
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Aud si eu diverse chestii din fotbalul romanesc, asta nu inseamna ca sunt si adevarate. Iar terenul complexului nici nu trebuie instrainat, e nevoie doar de un parteneriat public-privat ca sa fie construite diverse. Diverse lucruri de care are nevoie echipa, binenteles
    Cu siguranta public-privat pentru ca altfel nu se poate. Nu stiu daca ai mai fost in parc in ultimul timp insa iti spun ca arata deplorabil, ministerul nu are bani de modernizari, constructia salii a durat 5-6 ani(!!!!!!!) iar o asociere cu niste privati care ar renova stadionul, ar construi un hotel pentru sportivi si o clinica medicala ar fi mai mult decat in visele generalimii dar si ale suporterilor.
    De ce sa se mai plateasca bani de la buget pentru intretinerea unei baze care e la pamant cand iti pot veni bani de la acea baza?
    Asa si?

  21. #231
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    De acord, cu conditia ca ce spui tu acolo chiar sa se construiasca. Dar tiparul tepei este o spoiala la stadion ca sa indeplineasca un minim de conditii, eventual o baraca ceva care sa figureze ca minihotel sau clinica sau sala de forta sau orice altceva si concentrarea eforturilor si banilor pe ce s-a dorit de la inceput.

    La noi a fost aceeasi chestie cand gigel voia toata baza din Ghencea concesionata pe 99 de ani pentru ca a renovat tribuna oficiala, pentru ca a cumparat nocturna dupa executarea silita si pentru ca a schimbat 300 de scaune. Astea erau investiile lui, dupa ce promisese stadion de 45.000 de locuri.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •