Page 118 of 128 FirstFirst ... 1868108116117118119120 ... LastLast
Results 2,458 to 2,478 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2458
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O reverenta adanca domnului Multescu care pleaca din pozitia de antrenor la echipa mare dar sper sa ramana in corpul tehnic la club.
    Un lord, efortul pe care l-a facut vara asta pentru Dinamo a fost fantastic.
    A fost precum un batran general care si-a mai pus odata uniforma si a venit in fruntea trupelor pentru a respinge dusmanii intr-un ultim atac la baioneta. Epic.

    Deci de azi inainte habemus Contra antrenor. Mult succes, sper sa fie inceputul revenirii in top desi anul asta s-a pierdut startul si va trebui sa avem rabdare.

    Sincer nu sunt fan Contra si mi se pare un antrenor capricios, scump si nu foarte abil in a forma echipe.
    Dar e clar ca venirea lui inseamna achizitii si, sper, ajustari corespunzatoare de salarii la jucatorii gen Sorescu care au valoare si potential de piata dar au salarii ridicol de mici.

    Si sper ca spaniolii astia sa rezolve rapid si datoriile clubului, ca la incarcat nota de plata ne pricepem toti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2459
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt vecinul meu, generalul Multescu Ghe, insa atacul la baioneta speram sa fie doar o metafora. Realmente, chiar asa am jucat, cu sarje de cavalerie impotriva panzerelor si doar intamplarea a facut sa scoatem un punct care nu inseamna practic nimic. Din pacate, maniera in care am abordat prima etapa dovedeste ca din evenimentele ultimelor luni foarte putini au inteles esentialul. Chiar sa joci atat de mizerabil, fara vlaga, fara inspiratie, fara coae, ce sa mai vorbim, impotriva uneia dintre cele 7 echipe care te-a retrogradat din pix, la comisie, inseamna ca ai o mare problema.

    Bai, frate, cum sa vii sa te penibilizezi spunand ca ti-au aflat ăia tactica si ai asteptat pauza ca sa schimbi? Alooo! Pai se facea 0-3 pana la pauza daca nu aveam bulan porcesc, deapre ce vorbim? Jucam ruleta ruseasca aici? Iesi pe margine, iti tragi bejanul pe banca, schimbi sistemul si aia e, nu?

    Sigur ca nu il judec dupa un meci, lotul e mizerabil, e subtire, dar pt mine a fost un indiciu ca vremea, vremurile nu iarta pe nimeni. Eu n-as vrea sa plece, insa e clar ca epoletii plini cu stelute nu-l recomanda pt jocuri pe tapșan de liga 3.

    Am comentat strict pe joc. Sigur, sentimental putem sa glosam mai dihai ca Eminescu si Esenin. Poate asta o sa si facem, daca lucrurile nu vor merge cum ne dorim dupa inscaunarea lui Cosmin gură de Laura

  3. #2460
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    O sa o rog pe Leo ca de acum inainte sa stearga comentariile care nu sunt scrise in spaniola

  4. #2461
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hola hombres, como estas?


    Apar semne bune, contractul lui Sorescu a fost prelungit cu 1 an pana in 2023 (foarte rprobabil cu un salariu mai bun) si cica don Pablo a virat banii pentru plata salariilor restante.
    In rest continua sa vina batrani si dupa Achim si Gol apare si Nemec.
    Vorba aia, cine n-are batrani sa-si cumpere.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #2462
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ola, muciacios! Empece con el cacao, pero lo mejor esta por venir

    Asteptam Molinero, Diego Tristan si chiar Mauro Silva, cerebralul mijlocas al lui super depor.

    E jale mare, a facut covid Irina Loghin, nu se mai poate citi nimic in gazete momentan.

  6. #2463
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mai e si divortul lui Banel si hernia de disc a lui Mandruta, nu fi rau.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #2464
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dupa Achim, Gol, Nemec, vine si fundasul stanga, Isma Lopez, 30 de ani.

  8. #2465
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hola chicos!
    A venit Don Pablo sa vorbească, planurile sună bine dar e mult pana departe. Cred că oamenii vor titlul din primul an, altfel nu ar arunca cu banii asa la salarii. Hai sa vedem ce jucători mai aduc, io nu am treabă dacă au 30, 35 sau 40 de ani, ei sa își facă treaba.

  9. #2466
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pana la urma cati jucatori au venit la Dinamo in pauza asta? Doi fundasi laterali spanioli si...?
    Ca m-a zapacit presa cu anunturi de tratative avansate si veniri iminente.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2467
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    7-8 iberici trecuti prin segunda, scoliti prin La Masia, academia Real Madrid, Galicia si, mai important, toti absolventi de scoala vietii

  11. #2468
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cel mai important pare Borja Valle, un fel de Borja Valero - doar ca in loc de Valero e alintat Vale si se uita un pic cruciș. Dar aude bine tacticile, e cotat la 800 de mii de transfermarkt si va fi arcul din care vor pleca sagetile spre Nemec si varful deocamdata necunoscut. Dar valoros, negociem cu cativa flacai care s-au intalnit des cu poarta, nu de alde Ianis Hagi, singurul decar care nu are mingea, dar o deseneaza arbitrului cu un contur imaginar

  12. #2469
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca e precum spui atunci Dinamo va alinia un prim 11 format din 8 spanioli, Puljic, Straton si Ehmann.

    Am citit si eu de astia, dar daca te uiti pe siteul clubului nu gasesti niciun jucatori spaniol dintre astia multi vehiculati si dati ca si veniti.
    E drept ca tinerea la zi a siteului nu e punctul forte la Dinamo.
    Later edit: acum vad pe site ca i se ureaza bun venit lui Borja si e poza in care da mana cu Collado.

    O alta nedumerire: care e lotul la nou-infiintata Dinamo 2?
    Ca vad ca au meci sambata cu FCSB 2.
    Last edited by Utilizator; 7th September 2020 at 18:26.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2470
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eșanu
    Gonzalez-Ehmann-Puljic-Isma
    Sorescu-Fabbrini-Gol-Camara
    Nemec-Valle

    Si asta fara sa il pun pe Hierro, atacantul de la Bilbao ori pe portarul de la Boro, care se pare ca va fi imprumutat.

    U21 Esanu si Ehmann, dar mai avem Bani, Mihaiu, Borcea , eu zic ca putem scoate un 11 de aici. Sper ca vor mai veni jucatori, oamenii tac si pana acum se pare ca si fac.

  14. #2471
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am uitat de Magureanu, care a fost senzational cu Chindia, insa era prea tarziu, Gurita gresise deja tactica si primul 11, a fost inca o seara de cosmar din viata lui de antrenor.

  15. #2472
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ohoho, cu Botosani ar trebui sa joace fotbal, echipa e binisor schimbata.
    Esanu are 22 de ani, nu prea mai intra in regula U21.
    Insa mai sunt ailalti de-i spui, nu e critic.

    E foarte posibil sa fie un tanar in locul lui Fabbrini pentru ca e haotic si pentru ca trebuie sa avem doi sub 21 de ani in primul 11.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #2473
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Atacantul Guillermo Fernandez Hierro (27 de ani) si-a dat acordul sa vina la Dinamo. Este asteptat astazi sa semneze.

  17. #2474
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Plm ca am scăpat telefonul pe jos când am văzut ca vor sa ii dea portarului spaniol 20 de mii pe lună

  18. #2475
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cinstit vorbind dau salarii prea mari.
    de asta as vrea sa vad ca rezolva datoriile trecute, macar sa stim ca nu cumuleaza alte datorii ce-ar baga clubul direct in faliment.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #2476
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    repede, pana nu apare Lutu la brat cu seful sau: In ultimii ani, in ceea ce priveste Dinamo, cea mai titrata echipa din Liga I, m-am dezobisnuit sa mai visez, dar imi place ce vad. Sper sa nu fie o perdea de fum pentru alte interese, imobiliare de exz...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  20. #2477
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0


    asta ma gandeam si eu, ai dreptate.
    am uitat sa ma bucur, ma gandesc mai mult la finantele clubului si supravietuire decat la performanta.

    daca spaniolii platesc cele x milioane datorie si ramane sa discutam doar de pasivele ce pot fi adunate anul asta atunci e ok.
    daca insa vor amana plata datoriilor de pana acum, atunci trebuie reactionat la timp pentru ca e pericol.
    ne lamurim cam intr-o luna cand inteleg ca datoriile devin scadente.

    insa pana atunci ne putem permite un pic de bucurie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #2478
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    cand il "vezi" pe parizian, sa-i transmit ca am habar de fotbal, mai ales cel in alb si rosu, de pe vremea lui Datcu, Parcalab, I.L.R.Nunweiller, Fratila sau Haidu...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •