Page 67 of 96 FirstFirst ... 1757656667686977 ... LastLast
Results 1,387 to 1,407 of 2003

Thread: Clubul vorbaretilor de pe Onlinesport

  1. #1387
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    ai uitat momentul 1870-1871.

    ps: m-as fi bucurat daca te-ai fi abtinut de la galceava si ti-ai fi folosit autoritatea de moderator pentru a pastra tinuta frumoasa a acestui topic. pacat
    exact asta as fi vrut sa spun si eu ,dar stiu ca n-ai cu cine discuta ...parizianul are idei putine dar foarte statornice.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  2. #1388
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Si eu il astept pe Dogu sa revina (cu orice). Poate se mai raresc fazanii pe aici ...

  3. #1389
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cine este cpt Burcea? Daca nu ati aflat inca cine se ocupa de istoria romanilor. Va spun eu. Un NIMENI. Sau cel de mai jos:

    "Capitanul Burcea. Am o **** de un metru s™i am să-i cam fut pe tot›i."

    Ce-ar fi sa dispari capitane de kk????

  4. #1390
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Paul, ai ameteli ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #1391
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    pai posteaza si tu pe Otelul,acolo-i locul tau...aici e istorie si simtul umorului,tu nu le ai nici cu una nici cu alta...
    sau vrei sa faci O puncte si aici,ca galatiu-n CL ?
    uite la ariciul oltenesc,e mai anost baiatul asta decat o rama calcata de-un Pegas,dar macar e toba de istorie ...bine,ca nuca-n perete si el,dar asta e alta discutie...
    Iar deviezi de la discutie. Concentreaza-te!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Le cam incurci. Vezi ca poporul francez a inceput sa prinda forma tocmai dupa disparitia lui Vercingetorix si intre altele victoria lui Caesar
    Lasa argumentul asta pt singura victorie a nemtilor in istorie contra francezilor. Aia din al doilea razb mondial
    Aia n-a fost victorie, pentru ca francezii erau cu mainile sus inainte sa ajunga nemtii la granita.

    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    una peste alta,praf au facut oltenii si thd-ul asta...
    de arici nu se mai mira nimeni,ca atat il duce capul...Delaparis nu stim ce urmareste...
    Si totusi tu esti ala care bate campii pe aici. Coincidenta?


    P.S. Iar ati dezlegat trollul si a scapat la injuraturi aleatoare?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #1392
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Paul, ai ameteli ?
    Sunt ok. Dar nu-mi plac impostorii.

    Ai inteles?

  7. #1393
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Ma pis pe daci si pe padurile lor. Dacă intarziem cu aurul guvernatorului Severus Alupigus, o să ne taie tuturor din solda!".
    Deodata, din penumbra desisului aparura doi oameni. "Ce caută oamenii astia in drum?" Se indignă Cornelius indignat.
    "Nu sunt oameni oarecare, sunt daci!" Exclamă soldatul Dorelus, observand că acestia aveau basca.
    "La o parte, dacilor!" T›ipă Cornelius, pe un ton de conducator. "Dacă intarzii din cauza voastra cu aurul guvernatorului, va iau capul"!
    Unul dintre daci, blondiu, zvelt si pletos ranji catre romani. Arata super bine. "Ăla nu e aurul vostru. E aurul dacilor. Aur cu care stranepotii nostri o sa construiasca o civilizatie glorioasa si invidiata de tot continentul, daca nu cumva, complet fara vina lor, soarta ii aruncă între popoare inferioare si invidioase".
    "Tot ce e aici este al dacilor. Si aurul, si varza si viezurele s™i branza s™i manzul. Asa că lasati aurul ala s™i carati-va din padurea noastra, daca nu, pe Zamolxe ca va spintec pe toti!”, marai celalalt dac, brunet, cu barba si atitudine misterioasa de om violent într-un mod sarmant. Si el arata super bine s™i ochii negri ii luceau în lumina lunii pline.
    Last edited by Paul Atreides; 8th April 2015 at 15:51. Reason: err3

  8. #1394
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    harcea parcea,cel mai bun thd ols...
    am stiut de cand am vazut aici prima postare a ariciului in gumari...
    granita la Orsova!

  9. #1395
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ca tragea cu ochiu` nu era bai dar cand l-am vazut ca se da si important mi-am dat seama ca threadul e distrus

  10. #1396
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    oltean sa nu se dea important inca n-am vazut...
    bine,asta e un caz special,n-a fugit la Timisoara ci la Bucale...
    deci n-aveti decat sa va spalati pe cap cu el,treaba voastra...
    granita la Orsova!

  11. #1397
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Nu, nici chiar asa... a fost ok cand a calculat cati Romani au trecut Dunarea, paispe legiuni ori cinci mii fiecare, pana aici a fost ok.
    A distrus threadul cand a aparut cu prostiile lui uzuale, cu ideile fixe cu teutonii stiute.
    beleafer

  12. #1398
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    oltean sa nu se dea important inca n-am vazut...
    bine,asta e un caz special,n-a fugit la Timisoara ci la Bucale...
    deci n-aveti decat sa va spalati pe cap cu el,treaba voastra...
    eu in locul tau nu as sta asa linistit. cand se lamureste ca nu gaseste nimic de mancare pe aici si realizeaza ca, coaja de copac nu e nutritiva parca vad ca ia calea banatului cu bocceluta in bat...

  13. #1399
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Nu, nici chiar asa... a fost ok cand a calculat cati Romani au trecut Dunarea, paispe legiuni ori cinci mii fiecare, pana aici a fost ok.
    A distrus threadul cand a aparut cu prostiile lui uzuale, cu ideile fixe cu teutonii stiute.
    treaba ta,o sa vezi ca-ti "demonstreaza" pe legiuni,cati raniti erau la Alaudae sau la Gemina...cati au trecut si cati nu,cati erau cu logistica,cati aveau piatra la ficat...tot stie baiatul asta
    te suge de energie de nu te vezi daca nu esti atent,sa nu zici ca nu te-am avertizat...
    Last edited by cip tm; 8th April 2015 at 18:45.
    granita la Orsova!

  14. #1400
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Banatanu-i sfios si nu indrazneste a spune ca pe langa defecte, caposi sa zicem si ingamfati, oltenii au si calitati . Ma opresc aici, cad in subiectivism si nu e bine .
    Last edited by Dario; 8th April 2015 at 18:41.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #1401
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Banatanu-i sfios si nu indrazneste a spune ca pe langa defecte, caposi sa zicem si ingamfati, oltenii au si calitati . Ma opresc aici, cad in subiectivism si nu se cade .
    ingamfarici,cum s-ar spune
    aveti bre si calitati,nu zice nimeni...
    inca nu le-am depistat dar asta-i alta discutie
    granita la Orsova!

  16. #1402
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    In anii astia de olsism mi-am dat seama ca nu poti fi contrazis, detii adevarul absolut .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #1403
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    cip, pe mine ma intereseaza cat era TVA-ul pe vremea lui Nerva. Cat era salariu de bugetar? Cat era un bilet la meci la Spartacus? Colosseum-ul era construit de primaria Romei sau de o firma particulara?
    beleafer

  18. #1404
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    eu in locul tau nu as sta asa linistit. cand se lamureste ca nu gaseste nimic de mancare pe aici si realizeaza ca, coaja de copac nu e nutritiva parca vad ca ia calea banatului cu bocceluta in bat...
    nu mai are cum,o murit ceasca si apartamente moca nu se mai dau la olteni aici...
    eventual daca-i aranjeaza vreun veric si stau 3-4 in pat acolo in garsoniera...cu ciorapii aia supraelastici cu tot
    granita la Orsova!

  19. #1405
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    cip, pe mine ma intereseaza cat era TVA-ul pe vremea lui Nerva. Cat era salariu de bugetar? Cat era un bilet la meci la Spartacus? Colosseum-ul era construit de primaria Romei sau de o firma particulara?
    nu stiu bre,intreaba-l pe capitan
    dar parca vad ca o sa-ti raspunda ariciul de la maglavit...
    granita la Orsova!

  20. #1406
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    In anii astia de olsism mi-am dat seama ca nu poti fi contrazis, detii adevarul absolut .
    mult ti-a trebuit...
    sa speram ca ai facut si ceva util pentru societate intre timpii astia morti
    Last edited by cip tm; 8th April 2015 at 19:13.
    granita la Orsova!

  21. #1407
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    mult ti-a trebuit...
    sa speram ca ai facut si ceva util pentru societate intre timpii astia morti


    jur ca ai dreptate, intre cele doua postari trecura fix 3 sferturi de ora .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •