Page 69 of 119 FirstFirst ... 1959676869707179 ... LastLast
Results 1,429 to 1,449 of 2484

Thread: ACS Poli Timisoara

  1. #1429
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Pai tocmai, la un moment dat ar trebui sa se sature oricine; chiar si guitzul e constient ca nu e bine ce face dar zice: "il mai halesc pe asta ca-i cald/proaspat"!
    Ce ne facem daca guitzul a sarit deja cateva mese ?

  2. #1430
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Cum ce ne facem?! O sa putem constata ca e prea bine hranit...si nu se mai satura de aia calzi si proaspeti.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  3. #1431
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Alooo, aici is atarnatorii stelisti, transformati peste noapte de prostimea sA Nicu' Robu intr-o echipa veritabila ?

  4. #1432
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Salutare. Ce face soldateii Robului ?

  5. #1433
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Salutare. Ce face soldateii Robului ?
    Confunda banii privati cu banii publici...probabil de aia li se pare normal ca tot timisoreanul sa plateasca pentru un club politic!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  6. #1434
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Confunda banii privati cu banii publici...probabil de aia li se pare normal ca tot timisoreanul sa plateasca pentru un club politic!
    Remarc totusi ca bani publici sunt si cei ai UTT (fosta IPTVT) , Politehnica mai pe scurt . Doar daca cineva are vreo dovada certa ca terenul , utilitatile si toate cele aferente desfasurarii partidelor de fotbal nu provin cumva din venituri proprii ale institutiei , dar si in acel caz exista reglementari fiscale destul de stranse . Asta daca nu se reuseste finantarea doar din cutia pentru donatii de la meciuri si sponsorizari ? Mirare mare sa fie deajuns , dar mai sti ce se poate intampla ?

  7. #1435
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,281
    Reputatie
    1
    e doar pe donatii...cica au facut bilantul la "promovare" si au iesit cu un tichet de masa in plus
    granita la Orsova!

  8. #1436
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    e doar pe donatii...cica au facut bilantul la "promovare" si au iesit cu un tichet de masa in plus
    Sa nu imi spui ca au "chitante" pentru inchiriere baza sportiva si utilitati ca ....nu te cred . Iar daca le-au folosit gratuit cu acordul institutiei se cheama ca au beneficiat de bani publici , cei din bugetul de stat si venituri proprii .

  9. #1437
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,281
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Sa nu imi spui ca au "chitante" pentru inchiriere baza sportiva si utilitati ca ....nu te cred . Iar daca le-au folosit gratuit cu acordul institutiei se cheama ca au beneficiat de bani publici , cei din bugetul de stat si venituri proprii .
    nu mie trebuie sa-mi explici
    granita la Orsova!

  10. #1438
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    nu mie trebuie sa-mi explici
    Stiu , dar poate isi da vreunul seama de anumite neconcordante dintre declaratii si realitate si informam si suporterii altor echipe care ar putea fi indreptati intr-o directie gresita . Mai ales ca la bugetul de "stat" ...acela contribuie si ei .

  11. #1439
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,281
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Stiu , dar poate isi da vreunul seama de anumite neconcordante dintre declaratii si realitate si informam si suporterii altor echipe care ar putea fi indreptati intr-o directie gresita . Mai ales ca la bugetul de "stat" ...acela contribuie si ei .
    aham,inteleg...ai batut saua ca sa priceapa 2stupiddogsul
    granita la Orsova!

  12. #1440
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Cam multa aroganta ... si invidie: un club cu 2000 de fani se autofinanteaza pe cand "floarea de colt" a orasului e nevoita sa stea ca iedera, atarnata de bugetul local
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  13. #1441
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by krokobaursolzos View Post
    Cam multa aroganta ... si invidie: un club cu 2000 de fani se autofinanteaza pe cand "floarea de colt" a orasului e nevoita sa stea ca iedera, atarnata de bugetul local
    Asta a fost buna , cu autofinatarea .
    Desi respect intelegerea si nu postez a "moaca" la ASU , totusi citesc . Ai grija ca aia cu ales Ripensia daca nu era ASU ... stiu si eu , poate nu cade bine , am citit io undeva ca ai aia "e da porc" . Unde fras ? Pe vreun alt forum ...al vreunei asociatii , mai stie .

    le Na ca va explica Real .

  14. #1442
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @krokobaursolzos: nu e mare lucru sa te autofinantezi in liga V-a dar dupa cum vedem in liga I bate vantul falimentului cam peste toti, deci sustinerea locala este necesara din pacate in Romania, pana si Iancu a tanjit dupa ea.

    Uite de exemplu pe voi trecerea de la liga V-a in liga IV-a v-a costat cooptarea la finantare a vicepresedintelui PSD Timis, adica partidul mult hulit de voi!

    Probabil fiecare succesiva promovare va atrage alte finantari desigur corecte, chiar daca finantatorii ar fi de anumite culori sau ar reprezenta anumite interese, acestia desigur va vor da bani manati doar de idealuri filantropice!

    Voi spuneti ca sunteti un club de 2000 de fani, adica luati maximul cati veniti, atunci suntem si noi un club de 20.000 de fani cati au venit in meciul cu Dinamo, au facut valuri si au strigat Hai Poli!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  15. #1443
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Remarc totusi ca bani publici sunt si cei ai UTT (fosta IPTVT) , Politehnica mai pe scurt . Doar daca cineva are vreo dovada certa ca terenul , utilitatile si toate cele aferente desfasurarii partidelor de fotbal nu provin cumva din venituri proprii ale institutiei , dar si in acel caz exista reglementari fiscale destul de stranse . Asta daca nu se reuseste finantarea doar din cutia pentru donatii de la meciuri si sponsorizari ? Mirare mare sa fie deajuns , dar mai sti ce se poate intampla ?
    Huh...asta iar e tare! Adica toti navetistii si/sau flotantii au voie sa foloseasca fara plata infrastructura orasului, o infrastructura care inseamna: cateva terenuri de antrenament (vreo 4 dintre care unul cu gazon sintetic si cu instalatie de nocturna), una bucata stadion de 32000 de locuri cu nocturna (adica un mare consumator de energie electrica), vestiare f. bine dotate, sauna, muncitori care intretin acest complex dar localnicii trebuie sa plateasca pentru propria baza sportiva, adica baza sportiva a UPT (stadion de cateva sute de locuri, fara nocturna etc)!
    Imi permiti sa-ti dau un sfat?
    Last edited by 2stupiddogs; 23rd October 2013 at 17:03.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  16. #1444
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @2stupiddogs: echipa ACS Poli nu este echipa de flotanti, majoritatea din echipa sunt banateni si timisoreni, ma refer la jucatorii din prima echipa, chiar polisti, nu mai vorbim de copii si juniori. Cat despre spectatori sunt timisoreni ca si tine si polisti ca si tine.
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  17. #1445
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    @krokobaursolzos: nu e mare lucru sa te autofinantezi in liga V-a dar dupa cum vedem in liga I bate vantul falimentului cam peste toti, deci sustinerea locala este necesara din pacate in Romania, pana si Iancu a tanjit dupa ea.

    Uite de exemplu pe voi trecerea de la liga V-a in liga IV-a v-a costat cooptarea la finantare a vicepresedintelui PSD Timis, adica partidul mult hulit de voi!

    Probabil fiecare succesiva promovare va atrage alte finantari desigur corecte, chiar daca finantatorii ar fi de anumite culori sau ar reprezenta anumite interese, acestia desigur va vor da bani manati doar de idealuri filantropice!

    Voi spuneti ca sunteti un club de 2000 de fani, adica luati maximul cati veniti, atunci suntem si noi un club de 20.000 de fani cati au venit in meciul cu Dinamo, au facut valuri si au strigat Hai Poli!
    mai poti la aia cu PSD-ul?
    acum nu mai suntem cu PDL-ul, suntem cu PSD-ul, huh?
    tu chiar ai impresia ca noua ne sustine bugetul clinica respectiva?

  18. #1446
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    @2stupiddogs: echipa ACS Poli nu este echipa de flotanti, majoritatea din echipa sunt banateni si timisoreni, ma refer la jucatorii din prima echipa, chiar polisti, nu mai vorbim de copii si juniori. Cat despre spectatori sunt timisoreni ca si tine si polisti ca si tine.
    Imi ajunge "polismul" capitanului vostru care se crede acasa pe mall arena...sa-ti reamintesc ce penalty a comis nuno la finala cupei de la tg-jiu? Unul muuuult mai clar decat cele 2 primte de voi, adunate la un loc si tot nu ne-a fost acordat! Oare de ce?!
    Futado, cheitza, marovic, nohai, szekely...sau relu sunda (care se bucura cand Poli era retrogradata in C!), toti polisti unul si unul, dupa chipul si asemanarea finatatorului care a politizat demonstratiile anti sandufrf! Faceti-le statuie....dar in vie!
    Last edited by 2stupiddogs; 23rd October 2013 at 17:38.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  19. #1447
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cirdois View Post
    mai poti la aia cu PSD-ul?
    acum nu mai suntem cu PDL-ul, suntem cu PSD-ul, huh?
    tu chiar ai impresia ca noua ne sustine bugetul clinica respectiva?
    Nu va mai autovictimizati! Eu am zis ca nu am nimic cu finantarea in sine!
    Si daca ati urmari doar proiectul vostru nu as avea nimic de comentat!

    Am de comentat DOAR pentru ca in timp ce voi faceti anumite lucruri sunteti in prima linie sa ne criticati pe noi in schimb!

    Daca vicepresedintele PSD nu v-ar sustine de loc bugetul nu ar fi sponsor! Nu vad sensul! Ca si imagine v-ati asociat cu el!

    Pentru mine este ok, eu ma miram doar ca voi, super anti PSD si care ne acuzati de uselism aveti un asemenea sponsor.

    Ca daca nu ne-ati critica asa de virulent, chiar nu as avea nimic de comentat!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  20. #1448
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Daca tot nu esti in stare sa faci diferenta intre fondurile unui partid si cele ale unei persoane private, macar tine-te dreq de cuvant!
    MINCINOSULEEEEE!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  21. #1449
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    ......Imi permiti sa-ti dau un sfat?
    Chiar te rog dar dupa ce termini cu navetistii/flotantii . Procentul de vechime "locala" imi este ...100% .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •