View Poll Results: Cine va castiga titlul in Serie A 2012-13 ?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Fiorentina

    0 0%
  • Inter

    0 0%
  • Juventus

    9 64.29%
  • Lazio

    1 7.14%
  • Milan

    1 7.14%
  • Napoli

    1 7.14%
  • Parma

    1 7.14%
  • Roma

    1 7.14%
  • Udinese

    0 0%
  • Alta echipa (specificati care, in postare pe thread)

    0 0%
Page 61 of 62 FirstFirst ... 115159606162 LastLast
Results 1,261 to 1,281 of 1288

Thread: Serie A 2012-2013

  1. #1261
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Sper sa ii scoata Schalke in play-off.

  2. #1262
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Milan primeste penalty aproape in fiecare etapa. Daca era Juve, se scriau 10 pagini numai despre asta.

  3. #1263
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    - A fost penalty clar la Balotelli ... Nu cred ca exista dubii. Se vor vedea reluari.

    - Nici o problema la golul de 2-1 al lui Mexes.

    - Siena a marcat prima. Asta a contat ENOOOOOOORM. I-a pus jos pe cei de la Milan. Chiar n-am mai crezut ca-si revin ...

    - Faraonul oprit ... Cica offside. Comentatorii italieni de pe Sky au inceput sa rada. El Shaarawy era cu cel putin 1 metru in pozitie regulamentara. Si apoi ramasese singur cu portarul ...

    - Siena a luptat cu adevarat. De ce au scazut motoarele in ultimele 10 minute, sau n-au mai putut sa se apere, asta nu stiu.
    Oricum, felicitari Siena. Nu stiu cate echipe ar fi facut asa presing fiind deja retrogradate.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  4. #1264
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  5. #1265
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mie mi s-a parut dubios meciul!Desi sunt fan Milan,sincer,nu merita sa ia fata Fiorentinei in lupta pentru CL.Superba echipa asta a Fiorentinei,si sper sa faca o figura frumoasa in EL.Mi s-a parut ca jucatorii Sienei au provocat intentionat penaltyul si mai apoi,tot incercau sa-i lase pe milanezi cat mai liberi in careul lor.Chit ca a fost sau nu asa, e o calificare rusinoasa a Milanului in CL.Pentru competitie(CL),e mai bine ca s-a calificat Milanul,e un nume imens cu istorie si trofee,insa sportiv,Fiorentina a fost peste in acest an.Sper sa plece Allegri ca e un fanfaron,nu faci performanta europeana cu asemenea speriati de viata.
    Doar 2 echipe au italienii in EL????
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  6. #1266
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Fata lui Galliani dupa golul de 1-1 a spus totul. Stia ce va urma.

  7. #1267
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    penalty provocat, la fel ca si cel de la Steaua cu Viitorul. la fel ca si cel din meciul dintre U si Cfr, remember Bilica...

    dupa golul asta lovituri libere si centrari, iar jucatorii Milanului cat mai singuri la preluat mingi in careu.

    da, Milan e un nume care trebuie sa fie in CL, insa...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #1268
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    inter in acest sezon. din 38 de etape,a pierdut 16.anul trecut au pierdut 14 sau 15 meciuri.ce club de rahat.iar devin subiect de gluma in italia

  9. #1269
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    foarte slaba interu sezonul asta
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  10. #1270
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    pentru frustrati:

    1. milanul s-a calificat intr-un play-off de UCL, nici macar direct in grupe, prin 2 goluri inscrise pe final si niciunul dupa minutul 90...alte echipe precum shitty au luat campionatul prin min 95, cand adversarii aflau ca erau salvati matematic...plus ca oricum noi eram pe 3 inainte de ultima etapa, deci nu am intors nimic...asa ca give us a break...
    2. e mult mai bine pentru italia sa aiba pe milan in UCL, decat pe napoli si fiorentina, adica doar pe juventus
    3. @Pistolero - milan nu se va intalni cu schalke pentru ca ambele vor fi capi de serie

    si cel mai important...

    inter - un sezon jalnic, ridicol si patetic - locul 9, 16 infrangeri si golaveraj pe minus o gluma de echipa
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #1271
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Daca gandeati putin va dadeati seama ca un blat nu se face cu un gol ca a lui Mexes in minutul 87, primul sut a fost aparat si a mai dat o data cand mingea era sub portar.
    Presupun ca si City - QPR cand au luat aia titlul in minutul 94 a fost blat, nu ?
    Si indeferent cat de bine a jucat Fiorentina sezonul asta, nu are cum sa faca mai multe in UCL decat Milan.

  12. #1272
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ah si am uitat ceva...

    tot respectul pentru udinese si pentru di natale...incredibil ce au reusit pe final
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #1273
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Milan tre sa isi refondeze echipa.yepes,antonini,bonera,flamini,muntari,incon stant,amelia,niang,ambrosini,robinho-out.daca vrei rezultate aduci di maria,robben ,fabregas,bale sau modric.nu cu expirati.

  14. #1274
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    milanul nu va mai fi cap de serie in UCL, si implicit vom avea o grupa grea...

    daca vrem sa trecem de ea, trebuie adusi jucatori de calitate, in special in aparare deoarece apararea e praf...

    de asemenea, de preferat ar fi sa plece allegri...a terminat pe 1, apoi pe 2 si acum pe 3...glumind un pic, urmatoarea pozitie ar trebui sa fie 4...plus ca este un antrenor fricos...

    ps: cred ca va veni spaletti...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #1275
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

    "non e posibile"
    2:27,cumva a dat gol?

  16. #1276
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    'I need a new challenge' - Mazzarri announces Napoli exit

    cu Lavezzi vandut vara trecuta, cu Cavani probabil vandut vara asta, si fara Mazzarri, nu ii vad bine pe Napoli in UCL...

    si voi doreati Napoli si Fiorentina in UCL
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #1277
    incepator
    Join Date
    May 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    24
    Reputatie
    0
    E o nedreptate, Fiorentina a jucat mai bine decat Milan tot sezonul, Viola trebuia sa se califice in UCL.

  18. #1278
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post

    si voi doreati Napoli si Fiorentina in UCL
    Cand o sa intelegeti ca performantele trebuie obtinute pe merit, nu pe numele clubului & prin furturi?

    E ca si cum ai spune ca un sarac nu are voie sa castige la loto pentru ca nu stie ce sa faca cu banii.

  19. #1279
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Fotbalul nu e pe merit, ce se intampla ramane.
    Daca Milan a reusit sa ia locul 3 inseamna ca a fost echipa mai buna, lasand la o parte inceputul de sezon.
    De pe locul 13 cat eram in etapa 10 am urcat tot campionatul.
    Fiorentina - Milan 2-2 , ala a fost furt pe fata.
    Uite aici sa nu zici ca te mint.Dupa ce le-a dat 2 penaltyuri aiurea, asta nu a vazut-o si avea o pozitie perfecta.
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...40284315_n.jpg

  20. #1280
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Astia care zic ca Fiorentina a meritat mai mult decat Milan sezonul asta sa participe in UCL ii rog sa revada inca o data meciul Fiorentina - Milan 2-2 unde gazdele au primit 2 penalty-uri gratis.

    Lasati-ne sa ne pregatim pentru UCL! Avem nevoie de ceva intariri pe compartimentul defensiv si ne trebuie un jucator de creatie. Va depinde foarte mult de cine va veni antrenor, Allegri urmeaza sa preia pe Roma.

    Bojan, Yepes, Robinho, Boateng, Ambrosini, Nocerino, Zapata, Abbiatti sunt doar cativa pe care nu cred ca-i vom mai vedea sezonul viitor.

    Vorba catalanilor: Andiamo a Torino! Ultima oara cand am jucat in play-off am facut prapad la Atena!

  21. #1281
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Abbiati si-a prelungit pe inca 1 an contractul.
    Intrati si aici http://videa.hu/videok/sport/si-mi-W...zl?start=88.66
    Sa imi ziceti daca a fost offside la El Shaarawy.
    Mai bine ziceati ca a fost arbitrajul de cacao, nu ca a furat Milan.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •