Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 400 to 420 of 440

Thread: La final de 2012

  1. #400
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    De ce am zis ca este D? Doar si ieri am discutat despre seria aia si l-am considerat C. Da, scade cu doua zecimi dificultatea atunci. Endo 180 poate avea valoare D, dar doar daca este in priza rasucita, cum face spre exemplu Douglas. Andreea il face doar in priza inversa. Sper sa nu gresesc deoarece capitolul cu prizele este tricky. Nu stiu ce ma fac daca fetele noastre o iau pe urmele chinezoaicelor cu prize de tot felul. Oricum, nu conteaza ce ma fac eu....ci sa le iasa lor elementele
    Last edited by mikeyy; 21st December 2012 at 22:10.
    www.fangymnastics.com

  2. #401
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    merita mai mult decat felicitari si antrenorii si fetele...
    http://www.youtube.com/watch?v=T4qQr1YVBS8
    http://www.youtube.com/watch?v=oLUyEAObRlI
    bravo si laurei...oricum,amandoua au tinuta f frumoasa...mai au de lucrat la treceri in special(dar nu doar)...gienger-ul laurei arata cum arata pt ca nu are conditie fizica suficienta pt a duce la capat un asemenea exercitiu...totusi,sunt 2 desprinderi
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  3. #402
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un interviu foarte amplu cu domnul Bellu: http://www.agerpres.ro/media/index.p...-interviu.html

    Mi-a placut ceea ce a zis de Sandra si Larisa. Foarte interesant punctul lui de vedere in ceea ce le priveste pe cele 2. Efectiv ii da sanse reale Sandrei de a ajunge la Rio (asta spune multe despre potentialul ei). Si din cate am inteles, anul 2013 va fi mai mult un test pentru Larisa...testul prin care poate deveni liderul echipei incepand cu 2014. Cu siguranta il va trece cu brio....sanatoasa sa fie, vorba lui!
    www.fangymnastics.com

  4. #403
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cu asta chiar as fi de acord: "Am auzit acum că fondurile de la accizele pe tutun și alcool se vor îndrepta către copii și juniori, vreau să văd și eu chestia asta, pentru că ar fi un pas important și ar trezi la viață sportul românesc".

    Mi-as dori sa il aud vorbind si de soldatelul inimos de la lot, nu numai de Lari si de Sandra. Sunt convinsa ca daca s-ar investi incredere in ea nu va dezamagi. Pana acum cu siguranta nu a dezamagit, ba din contra, s-a auto-depasit de fiecare data.

    Sa fie oare asta cu prima gimnasta din Romania suficient de provocator pentru Sandra? Eu vreau sa cred ca da

  5. #404
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Foarte putine gimnaste au in palmares 3 participari la Olimpiada. Am investigat putin si am dat peste urmatoarele nume: Larisa Latynina, Vera Caslavska, Ludmilla Tourisheva, Svetlana Boguinskaya, Dominique Dawes, Oksana Chusovitina, Lisa Skinner si Beth Tweddle.

    DAR multe dintre ele doar au participat. Sandra cu siguranta s-ar duce sa castige si sa aiba medalii de la fiecare editie
    Skinner nu a reusit sa castige medalii, Tweddle a avut succes doar la a treia incercare, iar Dawes cred ca a fost mai mult un om de echipa. Restul sunt cu siguranta nume mari, Khorkhina fiind cea mai de succes gimnasta cu 3 Olimpiade de la Tourisheva si pana in prezent.

    Hai Sandra!
    www.fangymnastics.com

  6. #405
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce fain ar fi! In felul acesta Sandra ar fi prima romanca participanta (si medaliata, sunt convinsa) la trei olimpiade si a zecea din lume Ar fi una dintre recordmene - dupa Nadia (cu primul 10 olimpic) si Milo (cu ultimul si singura (?) cu cate un aur mondial/ olimpic la fiecare aparat). Mama, daca as fi Sandra, m-as lasa ademenita Iar daca as fi B&B as lasa-o numai cu sol si sarituri pana atunci

    Si Catalina ar fi putut fi in lista ta, Mihai, daca ar fi mers la Beijing

  7. #406
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Nu doar atat, dar ar putea deveni prima gimnasta de la Larisa Latynina cu cate un aur olimpic la trei editii diferite.
    Spunea intr-un interviu ca tinde spre retragere din lipsa unei motivatii. Poate din cauza asta au pus antrenorii la bataie astfel de declaratii

  8. #407
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, cu siguranta Bellu nu a spus lucrurile astea doar ca sa se afle in treaba. Poate reuseste sa o convinga, la fel cum a a reusit sa o pacaleasca cu sariturile.

    Si pana la urma echipa chiar are nevoie de sariturile ei deoarece din spate nu prea se remarca cineva in mod special la acest aparat. Iar de cand e Bellu la lot nu cred ca am ratat vreun podium olimpic la sarituri.

    (edit: ca tot suntem la statistici...Romania a fost o prezenta constanta pe podiumul olimpic de la sarituri incepand cu bronzul Melitei Ruhn din 80 si pana in prezent, cu o singura exceptie - Beijing)
    Last edited by mikeyy; 23rd December 2012 at 14:27.
    www.fangymnastics.com

  9. #408
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Foarte putine gimnaste au in palmares 3 participari la Olimpiada. Am investigat putin si am dat peste urmatoarele nume: Larisa Latynina, Vera Caslavska, Ludmilla Tourisheva, Svetlana Boguinskaya, Dominique Dawes, Oksana Chusovitina, Lisa Skinner si Beth Tweddle.
    +hypolito
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  10. #409
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Omul e in continuare mai lucid decit toata Federatia la un loc. Dar, sincer, motive de optimism nu prea vad. Am ris amar la treaba aia cu transpiratia (doua lucruri paradoxale la noi - cind faci efort, transpiri, iar iarna ninge). Bine ar fi sa-l contrazica realitatea, dar cred ca toata Romania poate sa-si ia drept motto vorbele dinsului: la noi, medaliile sunt niște întâmplări fericite în viața unor copii de mare excepție, nu sunt rezultatul unui sistem foarte bine pus la punct, care să prevadă că la un moment dat, datorită etapelor foarte bine conduse și parcurse, logic obții o medalie, așa cum e la alții.

  11. #410
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Iordache și Bulimar, nucleul viitoarei echipe de gimnastică a României! Ce spun de anul 2012 și ce dorințe și-au pus pentru 2013
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...-2013-10408984

  12. #411
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Louis Smith a luat titlul la Strictly si astfel a cistigat si el ceva in 2012.

    In alta ordine de idei, mayas nu-ti schimbi numele acum ca sfirsitul lumii n-a venit de la mayasi?

  13. #412
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    In alta ordine de idei, mayas nu-ti schimbi numele acum ca sfirsitul lumii n-a venit de la mayasi?
    nu, nu pt ca nici numele meu nu a venit de la ei

  14. #413
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Sandra va mai avea cateva spectacole demonstrative la inceputul anului viitor si inca nu a luat o decizie in ceea ce priveste retragerea: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...-2012-10410851
    www.fangymnastics.com

  15. #414
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce parere aveti de plecarea in 360? Intorcea putin de pe barna, nu? http://24.media.tumblr.com/tumblr_m7...rekuo1_500.gif
    www.fangymnastics.com

  16. #415
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    nu mi se pare

  17. #416
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    adevarat,mihai
    dar abia daca te uiti de vreo 5-6 ore iti dai seama de ceva
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  18. #417
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    m-am tot uitat de vreo 50 de ori si tot nu imi dau seama daca intoarce sau nu pe barna, cred ca asta nu m-am facut arbitru de gimnastica

  19. #418
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    cine e gimnasta? da, intoarce un pic de pe barna. Mai degraba, vine din flic un pic intoarsa

  20. #419
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, vine cu piciorul stang pe lateral initializand astfel intoarcerea inainte de take-off. Gimnasta este Stela Nistor.

    Nu cred ca e o greseala de tehnica, ci mai mult un mic artificiu astfel incat sa termine la timp surubul si sa aterizeze cum trebuie. La o viteza de executie normala nu cred ca se observa. Dar gif-ul este putin in slowmotion si mi-a atras atentia pozitia din care pleaca in 360.

    Mi s-a facut dor de Stela si m-am uitat putin pe tumblr sa vad ce animatii au mai aparut. Am dat peste asta si mi s-a parut interesant de discutat elementul, fara legatura cu Stela.
    Last edited by mikeyy; 27th December 2012 at 12:02.
    www.fangymnastics.com

  21. #420
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, se vede destul de clar. Nu am fost niciodata atenta la acest detaliu, ma intreb cum arata la alte gimnaste.
    Aproape ca mi se pare mai greu asa
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •