View Poll Results: Va castiga Romania medalii in finala pe aparate?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Da

    27 87.10%
  • Nu

    4 12.90%
  • Nu stiu

    0 0%
Page 45 of 47 FirstFirst ... 354344454647 LastLast
Results 925 to 945 of 976

Thread: Mondiale 2011 - finale pe aparate

  1. #925
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau93 View Post
    Nu sunt surprins...
    Nu inteleg, nu este f multumita de acest campionat ?

  2. #926
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Spune-ne si noua daca ti-ai dat seama care element si de ce.
    Pai nu ma prea pricep la asta dar n-a mai facut cele doua flicuri de dinainte de sariturile artistice de la final, nu stiu daca din cauza asta a primit o nota atat de mica dar asta e diferenta.

  3. #927
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by venera View Post
    Nu inteleg, nu este f multumita de acest campionat ?
    Pai cu aceste campuri Marta a obtinut aproape tot aur anul acesta...daca se face fara, apoi o sa fie interesanta echipa lor la anul.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  4. #928
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Pai nu ma prea pricep la asta dar n-a mai facut cele doua flicuri de dinainte de sariturile artistice de la final, nu stiu daca din cauza asta a primit o nota atat de mica dar asta e diferenta.
    Nu
    Acolo, dupa danilova, unde azi a ridicat piciorul, mai avea flic - salt cu deschidere. Din moment ce s-a dezechilibrat la danilova, nu le-a mai facut ca nu o ajutau cu nimic - legarea era pierduta oricum.

    Din acest motiv, exercitiul ei ar fi fost azi din 6.1, fata de 6.3 in calificari. Asta e foarte clar.
    DAR a primit 5.7 pentru el. 4 zecimi in minus care sunt rezultatul unui element ne-primit. Mihai a spus cloche 180 si eu sper sa inteleg de ce nu l-ar fi primit
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #929
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu
    Acolo, dupa danilova, unde azi a ridicat piciorul, mai avea flic - salt cu deschidere. Din moment ce s-a dezechilibrat la danilova, nu le-a mai facut ca nu o ajutau cu nimic - legarea era pierduta oricum.

    Din acest motiv, exercitiul ei ar fi fost azi din 6.1, fata de 6.3 in calificari. Asta e foarte clar.
    DAR a primit 5.7 pentru el. 4 zecimi in minus care sunt rezultatul unui element ne-primit. Mihai a spus cloche 180 si eu sper sa inteleg de ce nu l-ar fi primit
    Ok, oricum ne va lamuri trimisul special de pe romgym sau poate Catalina pe facebook.

  6. #930
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    oare costa sa faci constestatie??? sau paote ca si-a dat seama ca a gresit si de aceea nu a contestat nota???

    tind sa cred ca noi am fost arbitrate foarte dur, mai ales la fete in timp ce altora li s-au dat prea lejer notele...
    Last edited by 21mai; 16th October 2011 at 11:54.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  7. #931
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Ok, oricum ne va lamuri trimisul special de pe romgym sau poate Catalina pe facebook.
    Imi pare asa rau de Cata, cred ca o sa fie rau suparata Dar sa nu uitam ca tinta este olimpiada.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  8. #932
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    daca coborarea a fost devalorizata, daca intr-adevar e posibil asta, cate zecimi ar fi pierdut??
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #933
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    tind sa cred ca noi am fost arbitrate foarte dur, mai ales la fete in timp ce altora li s-au dat prea lejer notele...
    Poti sa mai zici odata...exact asa a fost. Notele de la sol au fost imense!
    Plus, Wieber a avut 6.2 la barna, iar i-au dat combinatia la flic cu 360+flic...si clar nu trebuia. De Raisman nu mai zic, overscored rau.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  10. #934
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    uitati-va la figura catalinei, a luat-o durerea de cap, nici ea nu se astepta la nota f buna, dar nu la 14,2 asta e clar...http://www.youtube.com/watch?v=wppt_ePE0PI
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  11. #935
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu i-a fost devalorizata nici o coborare.
    Contestatia nu ajuta la nimic. S-a vazut cat a durat acordarea notei, era clar ca arbitrele s-au gandit bine ce si cum sa acorde, nu a fost o scapare la calcule. Cu siguranta stia si Cata ce element(e) pot crea suspiciuni si a luat-o ca atare.

    Avand in vedere cum s-au acordat elementele si legarile la barna toata saptamana, mi se pare exces de zel. Dar nu mai comentez, pentru ca pierduse oricum o legare si avusese niste dezechilibrari. Medalia o pierduse oricum.

    Cata a zis singura inca de asta vara ca are mare nevoie de concursuri si nu are cand sa le acumuleze....de-asta ma bazez ca desi a sperat la o medalie, e constienta ca nu era la 100% din potential si ca nu mondialele au fost tinta ei.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #936
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu i-a fost devalorizata nici o coborare.
    Contestatia nu ajuta la nimic. S-a vazut cat a durat acordarea notei, era clar ca arbitrele s-au gandit bine ce si cum sa acorde, nu a fost o scapare la calcule. Cu siguranta stia si Cata ce element(e) pot crea suspiciuni si a luat-o ca atare.

    Avand in vedere cum s-au acordat elementele si legarile la barna toata saptamana, mi se pare exces de zel. Dar nu mai comentez, pentru ca pierduse oricum o legare si avusese niste dezechilibrari. Medalia o pierduse oricum.

    Cata a zis singura inca de asta vara ca are mare nevoie de concursuri si nu are cand sa le acumuleze....de-asta ma bazez ca desi a sperat la o medalie, e constienta ca nu era la 100% din potential si ca nu mondialele au fost tinta ei.
    cata eu recunosc ca nu ma pricep la tehnica, dar chinezoaicele nu au fost oversocred la barna???deci la indivudal am vazut mult mai mult dezechilibrari si chiar si asa note de 14.5 lejer acordate, poate ma insel eu ca nu stiu valoarea elemntelor dpdv tehnic,,,.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  13. #937
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    nu, chinezoiacele au mers exceptional, brici.

  14. #938
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    ati vazut ce comentarii sunt aici??? ca se scot in evidenta doar exercitiile cu greseli??http://www.youtube.com/watch?v=gzffY...feature=relmfu si e chiar canalul oficial fig din ce vad...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  15. #939
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    da, clar s-au legat gratuit de Catalina. Ce vroiau sa faca, sa trimita un mesaj? Ca o sa ne tina cu notele jos de acum inainte?
    pentru ca oricum, si cu d-ul intreg, era clar ca nu putea urca pe podium. oare ce au vrut sa zica?
    ce mult costa lipsa cuiva in comitetul feminin...
    da, ciudat si filmul exact cu lucrurile rele

  16. #940
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    cata eu recunosc ca nu ma pricep la tehnica, dar chinezoaicele nu au fost oversocred la barna???
    Din punctul meu de vedere, nu.
    Daca le-ati da cu 2-3 zecimi mai putin la executie, ganditi-va ca totusi noi nu stim tot ce stiu arbitrele si ca oriunde e loc de un mic subiectivism, intr-o marja de eroare.

    Iar overscored intr-atat incat sa schimbe clasamentul, cu siguranta nu.
    Nu am nimic de comentat la podiumul de la barna si nici nimic deosebit la arbitraj.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #941
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    poltica e importanta, dar DOAR atunci cand nu ne dam noi cu stangu-n dreptul. Cand lasi arbitrelor ce sa scada, e inutila.

  18. #942
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asta asa e, degetica.

    Ceea ce ma uimeste pe mine e ca au ales sa loveasca fix in Catalina, fix la barna. Daca nici macar Catalina Ponor la barna nu mai are imagine in ochii FIG, Romania are o problema imensa.
    Eu asta zic de anul trecut...ca trebuie sa atragem atentia asupra noastra prin elemente, prin rezultate, ca sa ne refacem imaginea.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #943
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    poltica e importanta, dar DOAR atunci cand nu ne dam noi cu stangu-n dreptul. Cand lasi arbitrelor ce sa scada, e inutila.
    eu nu zic ca ale noastre s-au descurcat bine si au fost ulra nedreptatite, ci doar cred ca au obtinut note mult mai mici pe aceleasi tipuri de greseli comise si de adversarele lor, la mitchell la sol toata lumea zicea ca va fi depunctata la dificultate ca pierdut o srie acrobatica si cand colo a luat 6.3, diana si-a facut bine integralul, nu a pierdut nicio linei ci doar cele 2 inexactitati majore la ultiemel 2 diagonale si a luat doar 14.2...oare la noi trebuie sa faci totul perfect si sa lipseasca si cele pe care arbitrele le-ar vedea inainte de concurs cu medalii, ca sa luam si noi medalie, gen sandra la euroepene??? fac pariu ca, daca nu se accidenta mustafina si sandra isi facea la fel exercitiile, nu primea ea aur la sol....si chiar si la sarituri, daca musti nu ar fi mers pe amanar...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  20. #944
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    http://www.romgym.ro/evenimente/c-m-...lasat-cortina/ bine ca saraca diana nu s-a urcat in autobuz...

    a mai fost postat? http://www.youtube.com/watch?v=cy9rEIURKn4
    Last edited by 21mai; 16th October 2011 at 12:32.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  21. #945
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Eu nu prea am mai avut timp sa intru pe forum zilele astea. Dar vad ca mondialele 2011 pentru noi seamana cu Olimpiada 2008 pentru rusoaice. Echipa feminina a Rusiei a luat 0 medalii la JO 2008. Ba mai mult in 2009 la CM tot 0 medalii au luat. Dar de atunci merg foarte bine, le-au venit junioare din urma si-au refacut echipa.

    Indraznesc sa zic ca mai bine s-a intamplat "necazul" anul asta decat la JO in 2012. Poate pana la anul se va gasi o solutie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •