View Poll Results: Cine Va Castiga?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    16 66.67%
  • Real Madrid

    8 33.33%
Page 25 of 27 FirstFirst ... 152324252627 LastLast
Results 505 to 525 of 563

Thread: Super Cupa Spaniei 2011: FC Barcelona - Real Madrid 5-4

  1. #505
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    @mariomax
    Nu contest valoare lui Pep ca si antrenor,dar nu stiu cine nu facea performanta cu aceasta generatie uimitoare de jucatori.

    Astept sa il vad la carma altor echipe sa vad cum se descurca si pe urma mai vorbim. Iti asigur ca vom avea ocazia sa il vedem pe Pep antrenand si alte echipe, si pe urma mai discutam acest subiect.

  2. #506
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    uite inca un exemplu de arbitraj partinitor

    http://www.youtube.com/watch?v=qP1caZTSgZY

    intrebare:daca era pepe care sa faulteze scapa fara galben?

    si am mai fost una cu messi in prim plan dar nu am chef sa o caut
    Uneori jucatorii despre care se stie ca nu faulteaza sunt iertati de arbitrii chiar daca merita galben. sigur ai mai vazut situatii de genu', daca te uiti la fotbal.

    intrebare: cei de la Real au primit galbene la fiecare fault la care ar fi meritat?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #507
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    @unic_jul. Nu te mai saturi sa tot cauti clipuri pe youtube? Ai vazut ca in alte meciuri Barça nu simuleaza. Doar in meciurile cu Real siasta din cauza frustratului de Mourinho.

    @ultra_viola. Nici nu are rost sa iti mai raspund. Esti penibil rau.

  4. #508
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Uneori jucatorii despre care se stie ca nu faulteaza sunt iertati de arbitrii chiar daca merita galben. sigur ai mai vazut situatii de genu', daca te uiti la fotbal.
    deci cartonasele se dau in functie de cum s-a purtat jucatorul in meciurile precedente?

    pe logica asta pune piedica in careu ca doar tu esti exemplu, nu faci din astea deci poti fi iertat.

  5. #509
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    pune statisticile care iti sustin punctul de vedere si te credem.

    daca Messi e un [mic o fi] detaliu...
    Sunt sigur ca ai urmarit ambele partide. Iti propun un exercitiu de imiginatie, incearca sa privesti acesta dubla mansa prin ochii unui fan neutru. Stiu ca esti fanatic si nu am nici o pofta sa rascolesc acuma statistici ca pe urma sa imi spui ca din cele x suturi y au fost peste poarta. Pe Bernabeu puteam avea parte de o "manita" daca nu se rata in aceea maniera grosolana.

    http://www.picz.ro/pictures/4cb0a04b...4c871969f0.jpg
    Last edited by peace; 18th August 2011 at 22:53.

  6. #510
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    @unic_jul. Nu te mai saturi sa tot cauti clipuri pe youtube? Ai vazut ca in alte meciuri Barça nu simuleaza. Doar in meciurile cu Real siasta din cauza frustratului de Mourinho.

    @ultra_viola. Nici nu are rost sa iti mai raspund. Esti penibil rau.
    tinere bati campii rau de tot

    in primul rand nu am stat mult sa caut.incearca si ai sa vezi ce usor ies la cautare.
    2. am pus doar 3 clip uri
    3.deci jucatorii barcei simuleaza din vina lui mourinho deci as continua eu:ar trebui iertati

    nu ma intelege gresit.imi place barca si messi insa nu suport sa i vad ca pica mai rau ca niste balerine

  7. #511
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Daca doresti iti voi face si o adunare si o medie si ai sa vezi ca iara vorbesti in necunostiinta de cauza+ ca s-a vazut si cu ochiul liber ca Realul a jucat mai bine(dar nu mai eficient) decat Barcelona.

  8. #512
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    tinere bati campii rau de tot

    in primul rand nu am stat mult sa caut.incearca si ai sa vezi ce usor ies la cautare.
    2. am pus doar 3 clip uri
    3.deci jucatorii barcei simuleaza din vina lui mourinho deci as continua eu:ar trebui iertati

    nu ma intelege gresit.imi place barca si messi insa nu suport sa i vad ca pica mai rau ca niste balerine
    Da' tu macar te uiti la meciurile Barçei sa vezi ca nu simuleaza decat cu Real? Sau doar la El Clasico? Normal ca simuleaza cand Pepe, Marcelo, Khedira, Ramos stau la panda sa le rupa picioarele.

  9. #513
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by peace View Post
    Daca doresti iti voi face si o adunare si o medie si ai sa vezi ca iara vorbesti in necunostiinta de cauza+ ca s-a vazut si cu ochiul liber ca Realul a jucat mai bine(dar nu mai eficient) decat Barcelona.
    Da. Pe Bernabeu s-a vazut cu ochiul liber ca a jucat mai bine ca Barça. E normal avand in vedere ca Barça a jucat fara 4 titulari importanti. Pe Camp Nou nici nu au meritat golurile. Unul din offside si unul cu devieri si bulan.

  10. #514
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Poate ca nu au fost meritate dar sa nu uitam ca au mai avut si ocazii, a fost si bara lui Ronaldo.... Eu am zis ca per total Realul a dominat Barcelona. si asta e adevarul.

  11. #515
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Da' tu macar te uiti la meciurile Barçei sa vezi ca nu simuleaza decat cu Real? Sau doar la El Clasico? Normal ca simuleaza cand Pepe, Marcelo, Khedira, Ramos stau la panda sa le rupa picioarele.
    Probabil și pe arbitru pun presiune doar în clasic, nu?

    LE: nu zic ca Barca e mai rea ca Real sau invers dar sa susții ca în alte meciuri pur și simplu dau "off" la o chestie care le e în sânge/sunt antrenați sa o facã e aberant.
    Last edited by EonLockz; 18th August 2011 at 23:20.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  12. #516
    incepator Tr0ll's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by peace View Post
    Poate ca nu au fost meritate dar sa nu uitam ca au mai avut si ocazii, a fost si bara lui Ronaldo.... Eu am zis ca per total Realul a dominat Barcelona. si asta e adevarul.
    Bara aia a fost a lui Valdes.
    They see me trollin', they hatin'...

  13. #517
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tr0ll View Post
    Bara aia a fost a lui Valdes.
    Ai pus punctul pe i. De asta nu imi place sa intru in polemica cu unele persoane, pur si simplu nu va depaseste IQ'ul numarul de la picior. Iti inteleg perfect alegerea pseodonimului. Cand nu mai aveti raspuns dati un raspuns "intelgent"
    precum Tr0ll.


    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    pune statisticile care iti sustin punctul de vedere si te credem.

    daca Messi e un [mic o fi] detaliu...
    Te-am convins?

  14. #518
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Da, tin minte un 1-0 pentru Barcelona pe vremea cand nu era Mourinho la Real, absolut incantator....mai mult fotbal vedeam si la Concordia Chiajna vs Vointa Sibiu.
    Eu tin minte mai multe meciuri:











    Am pus mai multe pentru cei care se uita la El Clasico dupa ce a venit Ronaldo la Madrid sau Messi a castigat primul Balon de aur.

  15. #519
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    pt inceput, o sa spun ca per ansamblul dublei realul mi s-a parut indreptatit sa castige trofeul... ma bucur ca s-a gasit antidotul, macar partial, la jocul barcei... e loc si de mai bine pe viitor si sper sa invete si altii... nu mi-o luati in nume de rau, dar mie nu-mi place tiki-taka pt simplul motiv ca pt futsal sunt alte competitii... am mai citit o comparatie a unuia de la noi cu fotbalul total...aiurea...dar ma rog, nu aci discutam despre asta...

    dupa ce in tur barca nu aratase prea multe... traind doar din cateva zvacniri dar terminand, ca orice echipa mare care inscrie si cand joaca mai prost, la egalitate...
    in retur insa lucrurile s-au schimbat... s-a mai si rodat un pic jocul barcelonezilor veniti din vacanta... au dat gol cand au vrut, la orice fortare... au parut ca pot apasa pedala de acceleratie in orice moment... realul a trait doar cand a fost lasat s-o faca... a inscris din ofsaid (zic io) si cu noroc (carambolul de la al doilea gol)... a luptat, a fost determinat sa castige, dar n-a avut ce sa faca in fata unui adversar mai bun...

    despre mourinho ce sa zic... de multe ori pare un copil razgaiat, incapatanat si nesimtit... pacat ca nu se opreste doar la momentul meciului, ci incepe de dinainte si continua si dupa... el si cu jiji stiu cum e cu "razboaiele psihologice"... pacat ca i-a contaminat si pe jucatori cu aceeasi mentalitate de invingator care face spume cand pierde... chiar cred c-ar putea fi astamparat de uefa pt lipsa de fair-play... ce face el e bataie de joc la adresa microbistilor si sportului in general...dar nah, se pare c-avem nevoie si de baieti rai din astia...

    apropo de simularile catalanilor...e drept ca exagereaza cu astfel de tertipuri...dar mi se pare penibil ca acuzele sa vina de la o echipa in care joaca di maria si cr7... ca sa nu mai zic ca pana si pepe a inceput sa simuleze...incredibil...

  16. #520
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    pt futsal sunt alte competitii... am mai citit o comparatie a unuia de la noi cu fotbalul total...aiurea...dar ma rog, nu aci discutam despre asta...
    Multi sunt de parere ca aceasta echipa a Barcelonei din 2011 este cea mai buna echipa din toate timpurile, sau daca nu macar cu cel mai frumos joc. Dar gusturile la fotbal nu sunt mai diferite decat cele la mancare, imbracaminte sau bauturi. Deci nu se discuta.

    In rest mi s-a parut ca ai rezumat cel mai bine aceasta dubla mansa.

  17. #521
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #522
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    incredibil. Mourinho se duce si il calca pe cap pe Cesc [sau incearca?]:

    Last edited by mariomax; 19th August 2011 at 15:11.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #523
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Doar atat.

  20. #524
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    incredibil. Mourinho se duce si il calca pe cap pe Cesc [sau incearca?]:

    si eu m ai exagerez cateodata dar tu esti dus rau.

  21. #525
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    si eu m ai exagerez cateodata dar tu esti dus rau.
    Tu vorbesti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •