View Poll Results: pronostic

Voters
0. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    0 0%
  • 2

    0 0%
Page 33 of 35 FirstFirst ... 233132333435 LastLast
Results 673 to 693 of 724

Thread: El Clásico del fútbol espanol

  1. #673
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    meci slab,chiar foarte slab,Messi inexistent,greseli mari de arbitraj,cred ca arbitrii spanioli sunt chiar mai slabi decat ai nostri......Ancelotti e mult sub Mourinho,baiatul asta Bale nu cred ca merita mai mult de 20 de milione,il tin minte cand a venit la Spurs de Southampton ca juca fundas stanga acu joaca in atac,mie marea pierdere mi se pare Ozil si nu inteleg de ce l au dat si pe Higuain fara sa aduca nimic in loc.....a ramas Di Maria un jucator mult unflat de presa.....in partea cealalta aceeasi poveste,n au varf impins nici fundas central....echipe cu multe probleme,daca i prindea Dortmund azi ii batea rau

  2. #674
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1


  3. #675
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Esti bun numai de mistouri cand nu vrei sa recunosti o faza care iti convine...cand nu-ti convine ceva sari ca ars.

    Mai lasa caterinca asta proasta si nu mai face misto de Ronaldo...Neymar a luat un cot in ceafa si s-a tavalit ca ars , asta e faultat clar in careu si e fetita ?
    Neymar a avut 2 mai clare in alt meci si nu s.au dat. Bad reputation. Si Neymar cade usor, dar macar el e schelet. Ronaldo e cat dumbo si cade l fel de usor, ba chiar mai rãu. Prea bine cã nu s.a dat poate se invațã minte deși nu cred cã are nici așa ceva, vezi reacția de dupã, halucinantã de.a dreptul. Cum sã iți placã de un distrus ca ãla care dupã un gol face ca o maimuțã, iar cand nu i se acordã ceva, ca un crizat???
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #676
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    .Ancelotti e mult sub Mourinho
    Dificil de comparat totusi, serios.
    Ancelotti se ocupa in special de jumatatea echipei din aparare, inchizatori si fundasi. Asta a jucat el si la asta se pricepe. Face treaba buna acolo deoarece recuperarea este punctul forte la echipele pe care le antreneaza.
    Problema e in atac deoarece italianu' reduce subiectul la jucatori de talent. El crede ca daca pune jucatori exceptionali in atac se descurca singuri si nu e nevoie sa le impui o tactica sau o schema anume. Asa a procedat la Chelsea, PSG si acum la Real. Pune trei talentati acolo in fata si le spune ca sunt liberi sa faca ce vor ei.
    Ii merge de multe ori dar se pare ca nu e suficient in fotbalul modern.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #677
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Chelsea a castigat UCL cu ceva ce numai a fotbal modern nu arata. La fel si Inter.
    Cred ca Bayern - Borussia va ramane macar 10 ani cea mai frumoasa finala UCL din epoca "fotbalului modern".
    retired.

  6. #678
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    cei mai slabi antrenori pe care i am vazut in ultimii ani sunt italieni:Ancelotti si Mancini....nici Conte nu mai are mult pana sa i ajunga....au un stil urat de a juca,dau un gol si se baga cu curu n poarta....Mancini ala era ingrozitor ,le tremurau chilotii lu City tot timpu,au castigat un titlu cu mare noroc...asta ca sa nu zic de Ancelotti care mi se pare ca a pierdut un titlu in fata lui Montpelier...daca l lasau pe negru ala Kombuare...acu aveau 2 titluri consecutive

  7. #679
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Daca Real Madrid ar fi avut ca adversar oricare alta echipa in afara de Barcelona, ar fi primit zeci de penalty-uri in meciul asta.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  8. #680
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Cred ca Bayern - Borussia va ramane macar 10 ani cea mai frumoasa finala UCL din epoca "fotbalului modern".
    Milan si Liverpool nu cred ca sunt de acord cu tine
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #681
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    daca belagaria asta de meci pentru preadolescenti va fi finala UCL atunci n-o sa ma uit nici la promo.

    Messy si Neymar vs Bale si CR - rau versus bine - fixativ versus gel. Slabuti contra bodybuilderi
    Nici Kapatos nu are asa reteta pentru rating. Toata China si Indonezia + India , Thailanda si imprejurimi va sta geana pe meci. Cum se poate ca doua echipe fara galerie sa fie cele mai mediatizqte din lume
    de acord cu ce ai zis mai sus. mai sus decat postul asta. nu cred ca ajung prea departe astea doua in CL. poate prin semifinale Barca. dar depinde si de adversari.

    insa ce legatura are galeria cu mediatizarea??

  10. #682
    junior
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    86
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Milan si Liverpool nu cred ca sunt de acord cu tine
    Eu cred ca sunt de acord .

  11. #683
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai Milan - Liverpool s-a desfasurat in perioada de boemie - fara arabi , fara transferuri aberante , fara vedete supra-apreciate. Atunci pe stadioane aveai suporteri - acum ai turisti.
    retired.

  12. #684
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    The fact is....Barcelona won! Restul e istorie si gargara unor frustrati! hehehehe

  13. #685
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Milan si Liverpool nu cred ca sunt de acord cu tine
    AC MILAN 4-0 barcuta, a fost cea mai tare finala CL.
    Fanii barcutei nu le pasa ca au fost avantajati de arbitru, atata timp cat au castigat meciul.Desigur, pana cand intr-un meci barcuta- real, arbitru ii va fura pe los piticos.

  14. #686
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    cei mai slabi antrenori pe care i am vazut in ultimii ani sunt italieni:Ancelotti si Mancini....nici Conte nu mai are mult pana sa i ajunga....au un stil urat de a juca,
    Interesant este ca iti place de Mourinho, se pare. Cine vine la Real Madrid ca antrenor are o mare problema, antrenorul nu are prea multe de spus acolo, achizitiile sunt facute de cel care conduce clubul. Eu nu cred ca Ancelotti a avut un cuvant de spus nici in ceea ce priveste cine trebuie sa vina nici cine trebuie sa plece. Nu a reusit el, Mourinho...care fi vorba intre noi, in ultima vreme nu prea i-au iesit pasentele. Daca il vrei pe Bale, trebuie sa-l lasi sa plece pe Di Maria. Higuain nu a prea facut multa treaba in ultima perioada, avand si scuza ca a fost accidentat in ultimul timp, deci plecarea este justificata. Bale a fost vandut pe bani mult prea multi, altfel Daniel Levy nu i-ar fi dat drumul, ceea ce a creat inutil presiune asupra jucatorului, echipei, antrenorului, samd, dar jucatorul are calitati incontestabile si s-ar putea plia bine la Real cu conditia sa joace ce a jucat in ultima vreme la Spurs. Eu zic ca a plecat cu un an prea devreme, treaba lui, caci dorinta la ajunge acolo unde joaca si Ronaldo l-a facut sa piarda tot sezonul de pregatire, plus accidentarile, plus ca Ancelotti este un antrenor nou care i s-a facut lotul nu si-a facut lotul.

    Problema suporterilor in majoritate, este si cea a patronilor actuali, care investesc bani multi, fara prea mult discernamant si doresc rezultate imediate fara sa tina cont de faptul ca o echipa noua nu se integreaza peste noapte. Dupa modul de judecata de pe acest topic si nu numai, unul ca Ferguson nu ar fi existat. In final, fotbalul nu este doar spectacol a la circ, jucat doar cu picioarele programate genetic sa faca fente si sa puna pase fara efort ci si un joc al mintii, unde tactica, dobandita prin gandire si munca, maximeaza calitatile echipei nu numai ale unei vedete. Daca nu demult antrenorii italieni de marca au reusit acest lucru, mai nou, verisorii lor de la granita de vest a Europei, portughezii, au preluat stafeta imbinarii talentului si spectatacolului cu munca si organizarea in teren. Una nu exclude pe alta, cu alte cuvinte.
    Last edited by miril; 27th October 2013 at 10:44.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #687
    junior
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    86
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    AC MILAN 4-0 barcuta, a fost cea mai tare finala CL.
    Fanii barcutei nu le pasa ca au fost avantajati de arbitru, atata timp cat au castigat meciul.Desigur, pana cand intr-un meci barcuta- real, arbitru ii va fura pe los piticos.
    Cum nici fanilor Realului nu le pasa ca au castigat atatea meciuri sezonul asta cu ajutorul arbitrilor .

  16. #688
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    exact

  17. #689
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pai Milan - Liverpool s-a desfasurat in perioada de boemie - fara arabi , fara transferuri aberante , fara vedete supra-apreciate. Atunci pe stadioane aveai suporteri - acum ai turisti.
    aprob "pozitiv"
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  18. #690

  19. #691
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    o prima repriza slaba...

    o sa bata barcelona cu 2-0 sau 2-1 probabil
    Ai jucat la pariuri?
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  20. #692
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Care ar fi mesajul?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #693
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Cei care cred ca fotbalul inca este doar un sport si nu o afacere se inseala
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •