Page 1 of 31 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 648

Thread: PDL - partid putred si corupt

  1. #1
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1

    PDL - partid putred si corupt

    banii negri din vami au mers la PDL. sume imense. le trebuie pt pixuri, pilote, bautura si manele. romani, cascati ciocu! vin dulciurile de la pdl!. bobo pt voi!
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  2. #2
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    nimic nou aici.

  3. #3
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Bobi, spune tu un partid curat si necorupt.

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Banii negri din vami au ajuns in guvern indiferent de culoarea politica. Si asta in toate guvernele.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #5
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Banii negri din vami au ajuns in guvern indiferent de culoarea politica. Si asta in toate guvernele.
    si asa va fi si de acum inainte
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #6
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    nu generalizati, nu incercati sa-i spalati de bale pe actualii guvernanti. sau poate ca va place. portocalii se dau incoruptibili, oamenii dreptatii, arhanghelii puritatii absolute, gasca lui Isus din Kalinderu. veniti cu critica, cu surprindere, spuneti ca va pasa, luati atitudine. nu bagati rahatul sub pres. sutele de mii de euro puteau fi folosite in sanatate, educatie, agricultura,etc.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  7. #7
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Daca sute de mii a fost spaga, evaziunea este de milioane.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Bobi, spune tu un partid curat si necorupt.
    Îți spun eu: PND! Ăsta nu e corupt!

  9. #9
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Bobi Cearton, departe gandul sa le i-au apararea lichelelor dar te intreb daca traficul cu benzina iti spune ceva, operatiune atigareta sau cum mama masii s-a numit si cate si mai cate?

    Prin sistemul vamal s-au facut din 90' incoace si pana acum cele mai mari afaceri si este cel mai corupt din ro.

    ps. crede-ma ca stiu ce vorbesc ca stau in zona si am mers de zeci, sa nu spun sute de ori prin vamele cu serbia
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #10
    gigicu80
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    romania
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    ce ma mira mai mult este faptul ca au fost ,,lasati'' pana acum sa faca ce vor ei la vami.cum de nu s-au gandit pana acum ca si-ar putea face de cap.nu mai am nici o incredere in nimic in tara asta.fiecare face ce vrea,fura pe fata si scapa nepedepsit si culmea noi doar ascultam,vedem si nu facem absolut nimic.parca am fi cu totii vlaguiti de orice dorinta de a schimba ceva.nu mai exista nimic in oamenii de azi fata de ce au avut cei care au murit la revolutie.pur si simplu acceptam orice rahat din partea tuturor.

  11. #11
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by moty View Post
    Bobi, spune tu un partid curat si necorupt.
    "PSD" http://www.planetsmilies.com/smilies/sign/sign0020.gif

  12. #12
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    PSD-ul are 6 ani de pauza. voi in 2 ani ati facut prapad. de unde are atata avere Traian Basescu? din salariu de bugetar de 20 de ani? mi-am adus aminte. a avut o afacere cu inghetata. s-a pricopsit din asta. a furat de a inghetat. sau e intretinut de sponsori oculti.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Bre, parca pedeleul controla justitia, te plangeai pe alt topic cand l-au ridicat pe unul care merita de mult puscaria. Acum observi brusc ca justitia ii ridica pe astia din vami si incepe sa descopere legaturile cu pedeleul? Ceva nu se leaga. Incep sa cred ca la fel cum avem de mult un postac portocaliu pe forum acum ne-am procopsit si cu unul rosu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #14
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bre, parca pedeleul controla justitia, te plangeai pe alt topic cand l-au ridicat pe unul care merita de mult puscaria. Acum observi brusc ca justitia ii ridica pe astia din vami si incepe sa descopere legaturile cu pedeleul? Ceva nu se leaga. Incep sa cred ca la fel cum avem de mult un postac portocaliu pe forum acum ne-am procopsit si cu unul rosu.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu pot sa cred ca va lasati atat de usor mani****ti.
    Voi chiar credeti in buna intentie din actiunea "vama"? Voi chiar credeti ca se va rezolva ceva,ca vinovatii vor fi pedepsiti dupa fapta?

    Fals.Este o actiune de imagine.Vor cadea 2-3 fraieri care nu erau in sistem iar la restul li se "albesc" averile,dupa care sunt inlocuiti cu alti osteni mai putin versati si mai putin pretentiosi.
    Sistemul va deveni mai de monolit iar banii vor ajunge intr-o singura pusculita,eliminand astfel intermediarii.

  16. #16
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Nu pot sa cred ca va lasati atat de usor mani****ti.
    Voi chiar credeti in buna intentie din actiunea "vama"? Voi chiar credeti ca se va rezolva ceva,ca vinovatii vor fi pedepsiti dupa fapta?

    Fals.Este o actiune de imagine.Vor cadea 2-3 fraieri care nu erau in sistem iar la restul li se "albesc" averile,dupa care sunt inlocuiti cu alti osteni mai putin versati si mai putin pretentiosi.
    Sistemul va deveni mai de monolit iar banii vor ajunge intr-o singura pusculita,eliminand astfel intermediarii.
    Gandire tipic pesedista. In loc sa vezi partea buna a lucrurilor, si anume ca in sfarsit sunt anchetati cei care permit evaziunea fiscala, tu sustii ceea ce esaloanelor 2 si 3 din fostul PCR si odrasele lor, dar si fosti ********i, actualmente in PSD, PC si, nu va mirati, in PNL, cred ca se va intampla. Eu unul sper si cred ca de data aceasta se va intampla ceea ce trebuie. Si anume aceasta structura mafiota din vami, creata pe vremea lui Nastase, daca nu a lui Vacaroiu, va fi decapitata si distrusa in totalitate.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #17
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Tim,cata dreptate ai! Of cum ne joaca javrele astea portocalii.

  18. #18
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Voi chiar credeti ca se va rezolva ceva,ca vinovatii vor fi pedepsiti dupa fapta?
    http://www.gandul.info/romania/vames...de-dna-2302167

    Din cate stiu, astia nu au patit nimic inca. Si suntem in 2011.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #19
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    daca nu-i aresta,nu era bine...daca i-a arestat iar nu-i bine...
    dreq ii mai intelege si pe rosii astia...
    granita la Orsova!

  20. #20
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    N-a zis nimeni ca nu e bine ca i-a arestat. Ne plangeam de faptul ca arestarea asta nu va fi si cu finalizare, deci pana la urma tot un circ ordinar ramane.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #21
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bre, parca pedeleul controla justitia, te plangeai pe alt topic cand l-au ridicat pe unul care merita de mult puscaria. Acum observi brusc ca justitia ii ridica pe astia din vami si incepe sa descopere legaturile cu pedeleul? Ceva nu se leaga. Incep sa cred ca la fel cum avem de mult un postac portocaliu pe forum acum ne-am procopsit si cu unul rosu.
    Pai sa le luam ochii astora cu "senghenu". Baga si ei plevusca la inaintare. Aderarea la spatiul Schengen ar fi o mareata realizare a epocii de aur pe care aparatul de partid ar trece-o cu litere de aur in cartea implinirilor marete. Desi toate drumurile vamilor duc la ... Modrogan (si apoi la Cotroceni) Basescu insista cu PD un partid CURat. Zau? Singurul partid care a luat coruptia de preput si a inceput sa o roteasca prin aer. Aceste arestari nu sunt ca sa rezolve ceea ce Basescu vrea sa ne convinga. Sunt facute pe ultima suta de metri inainte de decizia privind Schengen. Iar o alta dovada este ca tot domnul presedinte si prim ministru (2 in 1) sustine ca cei care se opun nu au dreptate pentru ca, uite, noi ne facem treaba. Arestam.
    Iar asta cu justitia controlata de PD care aresteaza umili supusi ai acestui partid mi se pare de-a dreptul puerila. Ei vor sa arate ca decapiteaza caracatita dar de fapt ce fac? Ii fac pedichiura si o pupa in orificiul ala pe care scoate "cerneala".
    Mi-a placut metafora lui Basescu cu "partidul nu are mana ca sa apuce banii". Dupa poezia cu mama aia si cu fi'su marinar, asta a fost un alt moment induiosator.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •