Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 141

Thread: Retur UTA '04-'05

  1. #106
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron
    bine... hai sa continuam cu mesajele astea fara sens: tg mures... aia stiau ceva fotbal, asa tg mures, sibiu... au si ei o traditie, aradul au avut de-a lungul timpului 2 echipe in prima liga, UTA si vagonul... tinem teoria chibritului?
    spunemi mie ce fotbal au avut dejul, ineul, sannicolaul mare? imi vine sa rad. acestea din urma sunt comune, au fost, insa nu stiu daca vor fi si pe viitor. COMUNE! 3 case, o tarla, echipe in B3 care nu au bani de deplasari... etc... nici noi nu avem prea multe, insa avem o echipa, o traditie si tramvai electric.
    eu am incheiat pe tema asta
    Tg Mures, Sibiu si Arad au fost metropole, dar in prezent sunt comune din p.d.v. fotbalistic. Cu asta am incheiat si eu ca vad ca te irita discutia. Numai bine.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #107
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  3. #108
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @sergio
    pe mine "ma irita" faptul ca vii cu sugestii de genul dejul, ineul sau negresti is orase si deci nu am fost corect in exprimare. pai aici discutam de geografie, te mai intreb odata? eu am spus ca e rusine ca UTA vine din aceste... locuri uitate de fotbal, din aceste comune, nu pana de mult, fara puncte... eu nu vad vreo informatie in ceea ce spui tu.
    iar faptul ca Aradul sau Sibiul au fost metropole, actualmente comune dpdv fotbalistic, da-mi voie sa te contrazic. Aradul pana sezonul acesta a avut 2 (doua) echipe in b3 (ACU Arad si UTA). sezonul trecut a incercat promovarea, iar acu 3 sezoane a jucat in div.A. Sibiul sezonul acesta a terminat pe locul 2 in B2 si s-a batut la promovare. Nu mai aduc in discutie traditia si palmaresul echipelor.
    te rog argumenteaza cum tricotaje ineu, oasul negresti, unirea dej sau sannicolaul mare sunt echipe de traditie, provin dintr-un mediu familiarizat (sa zicem asa) cu fotbalul. e normal sa spun ca e rusine ca UTA sa nu ia puncte acolo. una e ca te bate fc arges, u craiova sau steaua, alta e ca pierzi in coclaurii tarii.
    si mai e o intrebare la care nu mi-ai raspuns. ma uitam pe topicul acela "despre UTA" in care se punea in discutie localizarea orasului Arad, deci tot niste probleme de geografie. te intrebam la un moment dat cum compari 2 echipe de fotbal? dupa performantele actuale, dupa palmares, cum? cand e sa tragi linie si sa spui care echipa ar fi mai "titrata" parca asa se zice.
    inchei cu o a 3a intrebare. fcu politehnica timisoara, (ex- poli-aek), cate sezoane are la activ in div.a?
    @apparte
    nu este nimeni din RF pe aici...

  4. #109
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Dupa ultima etapa

    Etapa 30
    Liberty Oradea 2 - 1 U Cluj
    FC Oradea 3 - 0 IS Campia Turzii
    Unirea Sannicolau 6 - 2 Armatura Zalau
    Tricotaje Ineu 3 - 0 Oasul Negresti
    Olimpia Satu Mare 2 - 0 UTA
    Unirea Dej 0 - 3 Jiul Petrosani
    Gaz Metan Medias 2 - 1 CS Deva

    CLASAMENT GENERAL
    Loc Echipa P M V E I GD GP GD-GP

    1. Jiul Petrosani 68 29 21 5 3 67 19 +48
    ----------------------------------------------
    2. Gaz Metan Medias 68 29 21 5 3 52 20 +32

    3. FC Oradea 52 28 15 7 6 43 21 +22

    4. Olimpia Satu Mare 52 29 16 4 9 35 23 +12

    5. Armatura Zalau 44 29 11 11 7 46 33 +13

    6. U Cluj 43 29 13 4 12 43 34 +9

    7. Liberty Oradea 42 28 11 9 8 37 34 +3

    8. IS Campia Turzii 41 29 11 8 10 27 36 -9

    9. Unirea Sannicolau 38 29 10 8 11 37 39 -2

    10. UTA 36 29 10 6 13 33 40 -7

    11. Tricotaje Ineu 32 29 9 5 15 39 59 -20

    12. CS Deva 30 28 8 6 14 31 38 -7

    13. Unirea Dej 25 29 7 4 18 22 47 -25
    ----------------------------------------------
    14. Oasul Negresti 23 28 7 2 19 25 51 -26

    15. ACU Arad 14 28 1 11 16 16 45 -29


    P = Puncte; M = Partide disputate; V = Victorii, E = Egaluri, I = Infrangeri,
    GD = Goluri date, GP = Goluri primite, GD-GP = Golaveraj

  5. #110
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Rezultatele sezonului

    1. Unirea Dej 0 - 3 UTA
    2. UTA 1 - 3 Gaz Metan Medias
    3. CS Deva 0 - 0 UTA
    4. UTA 0 - 3 Jiul Petrosani
    5. UTA 0 - 2 U Cluj
    6. Oasul Negresti 0 - 1 UTA
    7. UTA 2 - 1 Armatura Zalau
    9. UTA 1 - 2 IS Campia Turzii
    10. Liberty Oradea 2 - 1 UTA
    11. UTA 1 - 0 FC Oradea
    12. ACU Arad 0 - 0 UTA
    13. UTA 2 - 1 Unirea Sannicolau
    14. Tricotaje Ineu 3 - 2 UTA
    15. UTA 0 - 0 Olimpia Satu Mare
    16. UTA 0 - 1 Unirea Dej
    17. Gaz Metan Medias 1 - 1 UTA
    18. UTA 1 - 0 CS Deva
    19. Jiul Petrosani 2 - 0 UTA
    20. U Cluj 1 - 3 UTA
    21. UTA 3 - 1 Oasul Negresti
    22. Armatura Zalau 2 - 0 UTA
    24. IS Campia Turzii 2 - 1 UTA
    25. UTA 1 - 1 Liberty Oradea
    26. FC Oradea 2 - 1 UTA
    27. UTA 1 - 1 ACU Arad
    28. Unirea Sannicolau 5 - 2 UTA
    29. UTA 3 - 2 Tricotaje Ineu
    30. Olimpia Satu Mare 2 - 0 UTA

    Extreme:

    1. Unirea Dej 0 - 3 UTA
    -----------------------------
    4. UTA 0 - 3 Jiul Petrosani
    28. Unirea Sannicolau 5 - 2 UTA

  6. #111
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron
    fcu politehnica timisoara, (ex- poli-aek), cate sezoane are la activ in div.a?
    Pana acum 3 fiindca nu s-a recuperat palmaresul, dar se va reglementa in curand si treaba asta. Tie ti se pare normal sa figureze doar 3 ani, cand e o intreaga istorie in spate? Asta numai la noi se poate.

    Eu te-am corectat fiindca m-am simtit putin jignit fiindca am neamuri la Sannicolau cand ai zis ca e comuna. Fotbalistic da, dar in general nu. Eu nu ma refeream strict la fotbal, intelegi? Si nici tu n-ai specificat si uite asa s-a nascut o noua discutie inutila. Daca te-ar auzi aia ca i-ai facut tarani te-ar linsa.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #112
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ar fi frumos sa fie Aradul in A....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  8. #113
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    De hibrid nimic? Ma dezamagesti.

    Si mie mi-ar placea sa revina UTA ca sa vada clonele comuniste derby adevarat.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #114
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Arad
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    De hibrid nimic? Ma dezamagesti.

    Si mie mi-ar placea sa revina UTA ca sa vada clonele comuniste derby adevarat.
    Daca UTA va promova in A nu are cum sa fie acel derby UTA-Poli...din cate stiu Poli Timisoara tocmai a retrogradat in divizia C iar cu FUlgerul AEk Rocar actuala FCU Politehnica Timisoara chiar nu avem nimic

  10. #115
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Bai da frustrati mai sunt unii pe aici. Eu va fac un compliment si sariti cu faze de-astea. Altceva mai stiti? Mai bine vedeti-va de echipa sa nu picati si voi in C ca nu sunteti departe.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #116
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    lasa prietene ca poli tm e deja in Ceee ! Adevarata poli tm !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  12. #117
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Asa te vreau. Fii rau ca m-ai pus pe ganduri ca ti-ai tocit coltii.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #118
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Arad
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Nu e nimeni frustrat...doar am spus ca acele derby-uri nu pot avea loc fiindca Poli e in C.Atat!

  14. #119
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ok, va las ca n-are rost. Cand promovati, mai vorbim.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #120
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy
    Nu e nimeni frustrat...doar am spus ca acele derby-uri nu pot avea loc fiindca Poli e in C.Atat!
    asta e adevarul fie ca nu le place sau ca nu le place

    sunt in A din mila altora !!!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #121
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timişoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    vladutz, fii bun si nu te baga unde nu te priveste.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #122
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Pana acum 3 fiindca nu s-a recuperat palmaresul, dar se va reglementa in curand si treaba asta. Tie ti se pare normal sa figureze doar 3 ani, cand e o intreaga istorie in spate? Asta numai la noi se poate.

    Eu te-am corectat fiindca m-am simtit putin jignit fiindca am neamuri la Sannicolau cand ai zis ca e comuna. Fotbalistic da, dar in general nu. Eu nu ma refeream strict la fotbal, intelegi? Si nici tu n-ai specificat si uite asa s-a nascut o noua discutie inutila. Daca te-ar auzi aia ca i-ai facut tarani te-ar linsa.
    Eu nu am facut pe cei de acolo tarani. Fiind orase Ineul, Sannicolaul si restu... ok, din acest pct de vedere am gresit. Mea Culpa! Dar se intelege din mesajul acela ca vorbesc dpdv fotbalistic... nu geografic, asta incercam sa iti spun. Si daca nu se intelege, am specificat apoi. Cred ca oricum, era clar ca nu e un atac la oamenii de acolo... ci mai degraba o concluzie trista la nivelul la care a ajuns UTA.

    Eu am inteles ca Poli de acum e ptr voi aceeasi Poli dintotdeauna. Cu sau fara palmares. E alegerea voastra, eu nu o contest. Vorbind strict "legal" Poli de acum, nu e cea " de atunci" care a facut cinste TM. Pana la urma asta e mai putin important. Singurul fapt care va ramane consemnat si adversarii vostri nu vor uita niciodata sa va aminteasca este acea "fuziune". Iar parerea, cel putin a celor care au mai scris pe aici, despre asemenea "operatii" se cam stie.
    re/

  18. #123
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Pentru UTA as face aproape orice...

    ...declară Ionut Popa, cel mai iubit antrenor arădean al momentului
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Primul tehnician arădean licentiat
    - D-le Popa, ati avut parte de un sezon bogat în evenimente, ce se poate încheia frumos cu obtinerea licentei PRO, după ce ati devenit si „salvatorul” Iasului. Cum ati caracteriza acest an?
    – Excelent. Am lăsat Jiul ca si promovată în prima divizie, am luat Iasiul din „găleată” si l-am scos la liman si, ca orice antrenor care se respectă, am urmat cursurile PRO. Sper ca în luna august să obtin licenta, pentru a deveni primul antrenor arădean licentiat cu cea mai înaltă calificare în domeniul fotbalului.
    – Poli Iasi a fost singura divizionară A care a luat patru puncte echipei campioane. Vă mândriti cu acest lucru?
    – A fost si rămâne o mare surpriză, dar eu, în ambitia mea, doream să-i bat si la Iasi, fără să iau gol. Am reusit doar un 0-0, dar toată lumea a apreciat jocul nostru. Faptul că Steaua ne-a luat doar un punct înseamnă enorm pentru mine ca antrenor.
    – Într-un clasament al returului, Poli Iasi ocupă o pozitie fruntasă. Care a fost secretul acestei ascensiuni?
    – Nu stiu. Stiu doar că am pierdut doi jucători: I. Ionescu si Cristea, pe care si i-ar dori orice echipă de Divizia A. Secretul nostru a fost munca bine organizată, stabilitatea financiară, un presedinte de club, Marius Stan, poate cel mai bun din tară si un primar, Gheorghe Nichita, pe care orice oras si l-ar dori.
    – După un campionat atât de bun, nu ati dus lipsă de oferte. De ce ati optat să rămâneti la Iasi?
    – În primul rând, trebuia să rămân la Iasi până la 1 iulie, conform contractului. După aceea, aveam niste probleme financiare rezultate din atingerea obiectivului si cred că nimeni nu pleca fără să-si primească banii. Nu în ultimul rând, oferta de la Iasi a fost una multumitoare, care m-a determinat să rămân, dar o contributie si-au adus-o si suporterii care m-au „sufocat” cu dragostea lor.
    „Nu sunt antrenorul care să mă propun”
    – Nea’ Popică, suporterii arădeni v-ar fi dorit la UTA. Stim că o ofertă ati primit. De ce nu ati acceptat-o?
    – Să nu mă întelegeti gresit. Am avut o discutie cu dl. Sandu Ion în pauza din Divizia A, cauzată de jocul României din Olanda, o discutie clară, în care eu mi-am spus punctul de vedere, iar dumnealui a acceptat totul. A doua zi i-am prezentat proiectul solicitat, iar situatia era rezolvată dacă puteau să-mi clarifice problemele financiare si contractuale cu Iasiul. Mai clar, aveam o sumă de primit, pe care nu voiam să o pierd. O altă cauză ar fi aceea că, dacă nu am mai fost căutat din 29 mai până în 15 iunie de către cineva de la UTA, m-am gândit că poate au altă solutie. Ori eu nu sunt antrenorul care să mă propun, cum fac altii.
    – Ciudat, pentru că în toată această perioadă, oficialii UTA-ei vă dădeau în „pole position”...
    – Nu cred că asa au stat lucrurile, că si Sunda mi-a spus că a fost căutat. Oricum, dl. Sandu stia bine că fără acei bani nu plecam de la Iasi. O chestie ce se putea rezolva, dacă s-ar fi dorit cu-adevărat acest lucru.
    – Sincer, credeti că UTA de azi este capabilă să se bată la promovare în noul sezon?
    – Nu cred. I-am văzut cu Ineul si dacă acesti jucători au terminat pe locul 11, este greu să cred că vor putea termina anul viitor pe primul loc.
    – Stim că si Jiul - echipă la care si dvs. ati pus o cărămidă în constructia promovării - vă dorea pe bancă. Ati fi refăcut tandemul cu Borugă. Dar, n-a fost să fie...
    – Este adevărat că Simota m-a întrebat la banchetul promovării, unde am fost si eu invitat, cât cer să vin la Jiul? Cred că s-a supărat nitel când i-am răspuns că am semnat prelungirea contractului cu Poli Iasi, dar până la urmă m-a înteles.
    „Astept un telefon de la Gigi Becali”
    – D-le Popa, ce ar trebui să se întâmple ca la un moment dat să lăsati Iasiul pentru UTA?
    – Pentru UTA as face aproape orice, doar să stiu că există seriozitate, stabilitate financiară si o echipă competitivă.
    – Chiar ati fi dispus si mâine să vă întoarceti acasă?
    – Am spus orice, pentru că nu pot să uit că UTA m-a lansat în fotbal ca antrenor.
    – Interesant, desi după cum se miscă lucrurile în curtea „Bătrânei Doamne”, în curând nu mai ar fi nevoie de antrenor, pentru că nu ar avea pe cine antrena. Să revenim. Se zvoneste că pe lista dvs. de achizitii ar fi si câtiva arădeni...
    – Nici vorbă. Nu am nici unul în atentie. Nu vreau să se spună că descompletez UTA.
    – La Steaua, campioana României, nimeni nu vrea să antreneze. Dacă mâine Gigi Becali v-ar oferta, ati accepta provocarea?
    – Mă astept la o astfel de ofertă, chiar mâine sau poimâine. As accepta. Cred că sunt singurul care as putea lucra cu Becali, pentru că este genul de om asa cum sunt eu, dintr-o bucată. Repet si nu glumesc, astept un telefon de la Gigi Becali.
    – Ce planuri v-ati făcut pentru vacantă?
    – Pe-aici pe la Arad, pe strand, la un tenis cu piciorul cu Rosca de la Telecom, care de cinci ani nu reuseste să câstige cu mine si poate, o săptămână la mare sau în Italia, cu familia.
    – Un gând pentru suporterii arădeni...
    – Le doresc să aibă o echipă de Divizia A cât mai curând, pentru că acolo e frumos. Vreau să le amintesc suporterilor că nu stiu câti antrenori în declaratiile lor au avut atâtea cuvinte frumoase despre „prima dragoste”, ca eu despre UTA. Când toată lumea plângea de mila Craiovei că retrogradează, eu am intervenit pe posturile nationale si am întrebat de ce nu a plâns nimeni când cea mai galonată echipă din provincie, de sase ori campioană a României, UTA, lua drumul Diviziei B. Îmi place când mai aud câte un suporter spunând uite-l pe Popa de la UTA, desi antrenez în altă parte.

  19. #124
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    aud ca a-ti imbulinat-o! va darima stadionul pt. un hipermarket! dupa ce red fighters au fost desfiintati(le-au fost furate bannerele), acum va desfiinteaza echipa! cinste uta pt. trecut!

  20. #125
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    vladutz, fii bun si nu te baga unde nu te priveste.
    tinere atata timp cat prezenta mea nu deranjeaza fanii echipei din Arad nu vad de ce nu as mai posta aici din cand in cand ! Si nu esti tu in masura sa hotarasti ce ma priveste pe mine si ce nu !sa fie clar asta !


    Respect UTA pt cele 6 titluri de campioana !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  21. #126
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bob
    aud ca a-ti imbulinat-o! va darima stadionul pt. un hipermarket! dupa ce red fighters au fost desfiintati(le-au fost furate bannerele), acum va desfiinteaza echipa! cinste uta pt. trecut!
    Se darama stadionul lui ACU Arad nu cel pe care joaca UTA.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •