Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: Lord of the Rings (Part II)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Chicago vs Lord of the Rings

    am vazut si eu filmul Chicago si dupa parerea mea nu este nimic de el, nu ar merita mai multe "statuiete" decat Lord of the Rings, care cred ca este unul dintre cele mai bune filme (dupa parerea mea este chiar cel mai bun)produse in ultimiiiii ani. pot sa spun ca am vazut cele 2 parti de cate 3 ori si tot ma mai uit la ele cand am timp. sunt super facute. de-abia astept ultima parte.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Lord of the Rings (Part II)

    Abia astept sa vad partea a doua. A aparut la noi? Ce distributie are?

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Se va face un nou film dupa o carte de Tolkien, "Hobbit". Insa un este sigur, dar sunt mari sanse ca acest film sa apara dupa epuizarea seriei "Lord of the rings"

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Dupa vizionarea DVDului LOTR II mi-am mai schimbat un pic parerea despre film. Poate si faptul ca DVDul a avut ( ca si primul volum) nu stiu cate minute de extra footage m-a facut sa-mi schimb parerea. Efectele speciale sunt absolut extraordinare, Gollum nu mai vorbim, dar detaliile pe care nu le vezi si chiar nu le stii decat daca te uiti la comentaiile de pe DVDuri sunt absolut incredibile. Spre exemplu n-am stiut ca toata actiunea in Fangorn a fost filmata indoors. Toata padurea a fost adusa de afara si montata intr-un set. Pana si frunzele de pe jos au fost colectate in saci de plastic si aduse. Incredibil!!!

    Abia astept sa vad si al treilea film care va apare cel putin la noi peste 3 zile.

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    In Romania cea dea treia parte va aparea pe 2 ianuiarie 2004. Vezi sa nu ne dai indicii dupa ce-l urmaresti.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O sa apara inainte pe net, la download! Si LOTR2 l-am vazut inainte acasa, pe calc, la fel ca si Matrix 2!

    Probabil la fel se va intampla si cu LOTR3 daca nu va avea premiera mondiala simultana! Pe net scrie ca pe 17 Decembrie va avea lansarea afara! Asa ca in 2 sapt., pāna la lansarea in Romania, filmul o sa apara si pe net!

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    nu are farmec daca nu-l vad inatai la cinema...in Mall...pe ecran urias si cu sunetul ala beton. dupa o sa mi-l downlodez si eu.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Pai da... dar eu m-am uitat la LOTR2 acasa, si acasa am suround 5+1... as mai fi putut sa vad filmul pe TV (Sony - ecran plat), dar trebuia sa "demenagez" lucrurile prin casa!

  9. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    O sa apara la inceputul anului viitor. Ce distributzie sa aiba ? La fel ca precedenta .

    vezi si tu aici !

  10. #10
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    de ce la inceputul anului viitor? eu stiam ca se lanseaza de craciun, iar new line cinema a adoptat o politica de lansare mondiala concomitenta.
    distributia e in mare tot aia. eu de altceva sunt curios. prima parte a avut 13 nominalizari la oscar. cate o sa aiba a doua? iar ian mckellen va fi nominalizat din nou pt gandalf? fiind acelasi rol, si oricum aceeasi interpretare buna, ar trebui. nu?

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,da..asa e. Se lanseaza la sfarsitul lui decembrie. Stiam ca se lanseazala sfarsitul lui decembrie in Europa,dar credeam ca la noi o sa aiba o mica intarziere. Nu am stiut ca vor sa-l lanseze concomitent peste tot.

    Normal ca cel care interpreteaza pe Gandalv va fi nominalizat la Oscar,daca va juca bine.
    Vezi..trilogia Godfather . Fiecare au fost considerate filme separate....si premiate separat.

    Cred ca o sa ma duc sa urmaressc Lord of the rings II , dupa 1 luna de la aparitie. Nu imi place inghesuiala din salile de cinema....si cred ca 1 luna de zile vor fi sali full !

    Intre timp mi-ash dori sa revad Lord of the rings I , ca am cam uitat actiunea. Stie cineva daca mai ruleaza pe undeva ? Sau il pot gasi pe video ?
    Nu imi spunetzi de cd...pentru ca urasc sa urmaresc filme pe calculator. Iar DVD nu posed.
    10x
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    nope. doar cd, sorry. dar de ce urasti? daca ai un monitor ca lumea e misto. poti mai usor sa dai stop, inapoi etc, daca ai nevoie

  13. #13
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai eu am monitor de 14" . Si nu vad bine pe el decat daca stau la birou pe scaun. Iar eu cand ma uit la un film..tre' sa stau neaparat tolanit in pat..cu o bere langa mine sau cu niste chipsuri.

    Plus ca am un calculator "f. bun" ...si nu mi se vad bine filmele in format divX.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    as vrea sa traiesc in timpurile alea magice din" the lord of the rings"
    carpe diem

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    cine ai vrea sa fi ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    gollum

  17. #17
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mie mi-ar placea sa fiu Gimli ! Sau Gandalf.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am un vecin care are un caine pe nume Gandalf.

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    as vrea sa fiu galadriel
    carpe diem

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    :crazy: Eu as vrea... sa vad filmul.... :smarty:
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  21. #21
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ma voi duce sa vad filmul peste exact 30 de minute. Abia astept sa vad daca este la fel de bun ca primul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •