Page 547 of 611 FirstFirst ... 47447497537545546547548549557597 ... LastLast
Results 11,467 to 11,487 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #11467
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stoican si-a batut joc de meciul de aseara aliniind o echipa de basm, vorba lui Mister Dinu.
    Halucinanta si explicatia lui de dupa meci prin care declara ca a vrut o partitura defensiva pana la pauza, dar cu speranta sa dea un gol si sa 'riste' mai apoi cu doi atacanti. Asta m-a convins ca omul n-are nicio treaba cu logica si probabil ca nu are prea multa treaba nici cu fotbalul.
    Altfel nu pot sa-mi explic cum poate sa declare ca joaca defensiv dar sa-l joace pe nulitatea de Barboianu mijlocas central tot meciul si sa-l tina pe banca tot meciul pe singurul inchizator decent din dotare, respectiv Elton.
    E o nazbatie sa joci prudent dupa 5-2 dupa cum e sinucidere sa zici ca joci prudent dar sa-ti lasi total deschis mijlocul si sa joci cu trei jucatori fragili in fata unde ai de luptat cu trei galigani.
    Orice antrenor normal la cap baga in primul 11 un Elton in loc de Barboianu si macar un atacant puternic gen Tucudean sau Bilinski in loc de un Rotariu extrem de fragil si discret in joc. Asa putea spera sa aiba sansa de a dorta introducand mai apoi 1-2 atacanti in caz de derulare favorabila a ostilitatilor. Altfel nu a facut decat sa piarda meciul inainte de a-l incepe.
    Pacat de suporteri, de echipa si de numele Dinamo care a ajuns sa fie reprezentat de nea Stoican.

    Acum mi-e clar ca Dinamo nu joaca nimic in special din cauza antrenorului, mai presus de lotul subtire.
    Aduceti antrenor de valoare daca vreti rezultate cu echipa ieftina si tineri fara experienta. Cu Stoican e pierdere de vreme si de nervi.

    Paste fericit tuturor!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #11468
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Sarbatori Pascale fericite!

    http://i61.tinypic.com/10zxwr9.jpg

  3. #11469
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    au grija si kktii astia de la comisia de disciplina de noi...
    i-au dat 2 meciuri de suspendare celui mai in forma dinamovist pentru ca nu s-a lasat calcat in picioare de marele smardoi coman...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #11470
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Interviu cu Octavian Marin, impresarul agreat de Dinamo și consultant pentru cautări de jucători:

    http://sptfm.ro/2014/03/24/live-octa...e-la-ora-1300/

  5. #11471
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    au grija si kktii astia de la comisia de disciplina de noi...
    i-au dat 2 meciuri de suspendare celui mai in forma dinamovist pentru ca nu s-a lasat calcat in picioare de marele smardoi coman...
    nu comisia este de vina ci chiar cei din staff-ul nostru, incepand cu stoican, pentru ca si-au schimbat declaratiile. ar fi trebuit sa-si vada de treaba lor si sa-l lase pe coman sa ia suspendarea cuvenita, pentru ca s-a vazut din transmisia directa ca dani coman a sarit la gatul lui lazar total aiurea! si nu numai atat, dar jegurile din conducere (nu se spune exact cine, dar am eu o banuiala anghelachiana...), l-au anuntat pe lazar ca trebuia sa-si plateasca singur amenda de 6800 lei. d-abia cand au vazut ce tampenie au facut au sarit de cur in sus!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  6. #11472
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    niste prosti, dar macar au realizat stupizenia si au cerut recurs.
    din fericire comisia a revenit la recurs si Lazar dar si Coman au scapat fara sanctiuni.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/upda...rs-424483.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #11473
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    de parca nu ne ajunsesera hahalerele alea de la severin, acum se prefigureaza o noua campanie de rahat de la o alta deja retrogradata: corona brasov. chiar daca bus e tanar si are ceva talent (dar deja am avut un raspuns negativ de la el din cauza ofertei de rahat a lui angellake), nu stiu ce valoare au marc si miranda de ii doreste dinamo!
    iar numitorul comun al acestor aiureli este acelasi presedinte caruia pana si nepotul lui i-a cerut sa stea dreaq in banca lui si sa nu mai dea declaratii pe la televiziuni ca spune numai prostii...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  8. #11474
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    un nou episode din telenovela "tanarul si curva"...
    rotariu asta e cretin ? cum dreaq sa te fotografiezi cu coarda drogatului cand stii ca toata suflarea dinamovista i-o da la guritza paparudei ?
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #11475
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nu e cretin, e naiv. iar nesimtita de impresara cica reprezinta interesele jucatorului, tarandu-l in scandal dupa scandal, impreuna cu mama lui.
    si mai vine si antrenorul de la euforia tv, sotul matracucei, sa ne spuna ca sunt unii de la echipa de langa cimitir impresariati de fratii becali, care sunt dinamovisti, si nu au mai fost probleme. pai cu toate afacerile lor dubioase, nu-mi aduc aminte ca vreunul dintre cei doi sa-i fi pus pe jucatorii lor in situatii la fel de penibile fata de suporterii si echipa de care apartin, asa cum face aceasta individa...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #11476
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    intr-adevar ,judecand la rece ,principalele vinovate sunt mama jucatorului si coarda penala ...
    totusi ,ce-i asa greu de priceput ca nu poti fi ,in calitate de dinamovist , prieten cu o familie de stelisti manelisti care fac jocurile murdare in liga I...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #11477
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Principalul vinovat e taica-so, ca l-a antrenat atatia ani pe bazele timisoarei ca pe urma sa il predea clubului dinamo. La fel si Buia.
    Asa-i ca acum nu va convine sa il ia cineva prin aceleasi metode pe care le folositi si voi?

  12. #11478
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    mananci ce nu trebuie. dinamo l-a cumparat, nu l-a preluat. apoi i-a dat casa, masina si salariu de 5000 de euro pe luna, plus un loc de titular. timisoara i-a oferit un loc in liga a 2-a si atat. asa ca mai bine taceai...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. 28th April 2014, 14:43

  14. #11479
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    mananci ce nu trebuie. dinamo l-a cumparat, nu l-a preluat. apoi i-a dat casa, masina si salariu de 5000 de euro pe luna, plus un loc de titular. timisoara i-a oferit un loc in liga a 2-a si atat. asa ca mai bine taceai...
    asta-i una...
    a doua e ca nici macar nu l-a luat de la timisoara ,ci de la jabba the hut iancu,care inca mai detine 50% din drepturi...
    acelasi jabba the hut inca idolatrizat de o parte din timisoreni ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  15. #11480
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca tot pleaca Tucudean in vara, si sunt toate sansele ca Negoita sa nu doreasca sa plateasca banii pentru cumpararea lui, s-ar putea incerca aducerea varfului de la chiajna. S-a miscat destul de bine aseara si nu vad sa coste o avere.

  16. #11481
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    este clar ca asistam la un scenariu prost...rotariu are un contract pe 5 ani cu Dinamo iar daca "impresarul" doreste sa'l transfere in alta parte ...partea respectiva trebuie sa plateasca ...nu cred sa fie nimeni atat de nebun sa plateasca 3-4 milioane de euro pe un jucator care, fie vorba intre noi, nu a rupt gura targului...se dovedeste, inca o data, ca influenta parintilor nu este intotdeauna un lucru bun ...mai ales in sport
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  17. #11482
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Pe asta cu contractul „uită” să o specifice presa care are nevoie numai de scandal. Pe urmă Rotariu este foarte fragil, mai are mult până departe. Îi trebuie o pregătire fizică intensă ca să poată evolua cumva.

  18. #11483
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Cine este de vina ca Rotariu nu pune masa musculara?

  19. #11484
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    El, antrenorii și preparatorii, dar asta nu se face doar în 1-2 perioade de pregătire. Dacă trage tare, abia la anul va arăta și el ca un fotbaliator normal. Acum arată ca o găină de la Gostat.

  20. #11485
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    scuze...da' chestia asta nu trebuie sa fie decat problema "fotbalistului"...daca el se multumeste cu look'ul ala de "pui de crevedia" este strict treaba lui
    da' este si problema preparatorilor ...si este valabil pentru toate echipele romanesti (exceptand pe aia care consuma lichide galbene din pungi de plastic )
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  21. #11486
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Gaina de la Gostat arata si Neymar si asta nu-l impiedica sa marcheze.

  22. #11487
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Fedayn View Post
    scuze...da' chestia asta nu trebuie sa fie decat problema "fotbalistului"...daca el se multumeste cu look'ul ala de "pui de crevedia" este strict treaba lui
    da' este si problema preparatorilor ...si este valabil pentru toate echipele romanesti (exceptand pe aia care consuma lichide galbene din pungi de plastic )
    Adica drogatii?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •