Page 609 of 611 FirstFirst ... 109509559599607608609610611 LastLast
Results 12,769 to 12,789 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12769
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Acelasi gand il am si eu, sunt convins ca se pot face puncte destule si cu lotul actual. As paria ca Goncalo, Abdallah, Politic si Ghezali vor fi cu mult mai eficienti.
    Velkovski pare o achizitie buna in aparare, ar mai fi nevoie de un mijlocas de creatie mai rasarit ca sa plombeze suficient lotul. Dar inteleg ca Kopic il pregateste de relansare pe Iglesias.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #12770
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    👍

    Transferuri multe si bune facute de Dinamo. A venit Velkoski, pe barba lui Kopic, altfel Nicoleta nu e in stare sa semneze pe nimeni, nenorocita. Abia intoarsa din Cancun, bronzata intre buci, cu tenul improspatat, pudrat cu mexicani mici in stadiu de spermatizoid, probabil ca mica sirenă se va buluci sa prinda firimiturile lasate de oricine.

    Jenaaaant 🤮 dar o lectie binemeritata pt pupatorii de moaste redewiste care azi se ascund in scorburi, ca niste mizerii.

    O ocazie buna pt Kopic sa demonstreze o teorie a mea mai veche , aceea ca se pot face puncte si cu ciumeții astia. Vad ca ii incarca ca pe alcaline croatul, nu prea se joaca la capitolul pregatire fizica, acolo unde Burcă le punea CC Catch si 3 elastice pe buci.

    Hajdeee, breee, Jelikoo, adu-ne victorieee! 🇭🇷
    Depinde ce inseamna puncte ? Si mai ales cate.

    16 s-au facut pana la vacanta de iarna.

    Velkoski e bun, om de nationala a Macedoniei de Nord.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #12771
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ca sa fim exacti, Dinamo a batut pana acum doar doua echipe, Botosani si Voluntari, a facut 4 egaluri si a marcat goluri cat infrangeri a incasat, respectiv 13. Cu ceva noroc erau mai multe egaluri si mai putine infrangeri, insa mecanismul creat de Burca nu putea face mai mult pentru ca rupea jocul pe la 30 metri de poarta adversa si tinea cu indarjire zona de risc aproape de poarta proprie. Insa o schimbare de stil catre zone mai pragmatice e de asteptat sa aduca mai multe egaluri si victorii. Iar daca te uiti de la locul 10 in jos o sa vezi ca echipele au doar 5-6 victorii si mult mai multe egaluri, adica sunt usor de ajuns cu mai multa atentie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #12772
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asadar primul egal in amicalele din pauza de iarna cu Eclerbirlici. N-am vazut meciul dar pare ca nu sunt (inca) semne bune pentru retur dpdv al jocului. Primul si singurul transfer de iarna a venit la lot si sunt sanse sa intre in joc la amicalul cu Charleroi. Alte transferuri nu se intrevad inca si cred ca orice ar fi va veni cam tarziu pentru a putea fi relevanti intr-o mult dorita remontada.
    Deja devine obositor sa speri meci de meci la evitarea retrogradarii prin ceva victorii, e o asteptare nesfarsita pentru Godot care fara o rescriere a scenariului cu siguranta nu vine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12773
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    E un rezultat pozitiv acest egal cu Genclerbirligi, echipa de traditie in Turcia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #12774
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Echipa de traditie dar acum e pe la mijlocul ligii secunde din Turcia. Dar ai dreptate cand spui ca e un rezultat pozitiv pentru Dinamo, nu au pierdut si au inscris un gol revenind de la 0-1 ceea ce nu s-a intamplat prea des pana acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12775
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am vazut ceva din meci, in special repriza a 2a. O echipa mai slaba ca a noastra, cel putin pe hartie. Dupa cum stiti, vorba unui cunoscut antrenor hîtru, s-a jucat insa pe iarba 🤣 si turcii au avut ocaziile mai mari, dar si arbitrul, care le-a dat un 10% regulamentar. Mai activa ekipa cu tinerii pe teren, vreo 10 minute chiar i-am luat pe sus pe turcaleti, dupa pauza, pana am egalat. Dupa 1-1 f slab, din nou, greseli, dezastru, portarul omul meciului. Began ăla e clar mai bun ca Golubovici, se poate folosi oricand. Cred ca i-a rupt croatul, i-am simtit pe baieti cu picioarele grele, amortiti, nu a fost concludent acest meci.

    Dar, sigur, am inteles ca Niculina ar fi vrut sa transfere, ba chiar i-ar fi stat in putirință sa aduca vreo 10 insi, dar Kopic vrea calitate si nu a vrut ciurucurile clasice. Iar noi, dupa cum stiti, mare nou-hau avem pe sanatorii, parcuri si țarcuri unde intind ăia corturile cu Circ.

    La noi, e ca la fifa manager. Cand se lasa vreun mare futbolist, apare unul de aceeasi valoare, dar cu rating mic, camuflat- un regen, care poate fi pescuit, cu skill, de la cele mai pirlite cluburi. Asta nu a inteles Kopic, ca Nicoleta cauta regeni 🤣 Si Dinamo sufera, ca nu vrea Kopic d-alde Tira, Bena si Abdalak 😥

  8. #12776
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hai sa fie bine ca sa nu fie rau. Kopic are dreptate, nu avem nevoie de mase de jucatori slabi ci de cativa jucatori buni care sa aduca plusvaloare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12777
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se zvoneste ca atacantul asteptat e Tudorie, esuat in ultima vreme pe la camile. Pe langa ce avem acum, asta pare regenul lui Chris Sutton
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #12778
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cred ca i-a rupt croatul, i-am simtit pe baieti cu picioarele grele, amortiti, nu a fost concludent acest meci.
    Infrangere la scor sever, se pare ca si in amicalul cu Charleroi li s-a terminat benzina dupa pauza, adica prin minutul 60 ca joaca reprize de 60 min. Sau cel putin au avut 10 minute de blackout in care belgienii au intors de la 1-2 la 5-2. Partea buna e ca au reusit doua goluri, au condus de doua ori si primele doua treimi din partida au stat in meci. Nu am vazut meciul, opinii cineva? Ceva sperante pentru meciul de sambata la Ploiesti?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #12779
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    N-am vazut meciul. Din ce stiu si la Ploiesti sunt probleme cu banii deci sperante ar fi ! Acuma ramane de vazut !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #12780
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    probleme cu banii sunt la multi, dar problemele cu jocul conteaza parca mai mult in clasament.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #12781
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am vazut meciul. Am avut musafiri 👻 Acum aflu si eu rezultatul, care poate fi si setul de deschidere al Australian Open.

    Am spus de mult ca nu poti sa pretinzi (ca de facut oricum nu faci nimic) ca te axezi pe biznis si deloc pe performanta sportiva. Eu nu am vazut asa ceva in lumea civilizata. Vad ca ultrasii lui Bucurică au descins la Certinvest, unde era doar Voicu. Probabil au batut din nou palma pt un quid pro quo din care Dinamo va ieși din nou șifonat.

    Sigur ca belgienii sunt tari, am fost mereu avocatul metodologiei lor pe acest forum Nu ne tine de cald, dar, in Belgia, cel mai mic salariu la echipele din coada listei e 25 k. Pt straini, cu 10-15 k mai putin, daca vin din tari cum e a noastra. Dintre toate campionatele europene, din Belgia am cele mai multe informatii. Am un amic care a lucrat in departamentul de scouting al unei echipe pe nume Gent, cred ca indirect ma pricep si eu un pic 👻 Chiar si asa, rezultatul e catastrofal, dar ne aseaza acolo unde merităm.

    La Ploiesti va fi diferit. Petrolul nu are jucatorii belgienilor - desigur, un truism dulce-amarui 🤣 deci ne putem agața de cateva speranțe, de un egal, dracu' stie.

  14. #12782
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    Pai da tot la un egal m-as fi gandit si eu
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #12783
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu ma gandesc chiar la victorie la Ploiesti. Apropo, daca Dinamo castiga meciul atunci egaleaza Petrolul la nr de victorii in sezonul asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #12784
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Va fi greu să câștigăm in fata unei echipe care are jucători că Țicu, Huja 🤣 Grozav și copia lui Adailton, Jair Vasile 🤗 O echipa puternică, pe steroizi, dar noi pasam mai bine și, daca nu suntem pizde, ne putem bate cu ei.

    Iată că ceea ce părea o gluma proasta a devenit realitate: nenorocitul de Nicolescu nu a reușit niciun transfer și,iată, suntem în 14 ianuarie, deja. Incredibil, nu?

  17. #12785
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu am anticipat pe aici problema cu transferurile, e clar ca e dificil sa iei jucatori buni gratis in perioada de iarna dar e la fel de clar ca au inceput tarziu sa pescuiasca. Trebuiau sa faca oferte de pe la final de noiembrie si sa aiba 2-3 transferuri rezolvate inainte de Craciun.
    Acum orice jucatori ar mai aduce, vor avea nevoie de vreo luna sa se acomodeze ceea ce e prea tarziu.
    Sperantele sunt in Kopic si lotul actual. Daca obtin 2 victorii in primele 3 etape ceea ce e foarte greu dar nu imposibil, atunci sansele de salvare cresc foarte mult. Daca simplifica jocul pe aparare si elimina multele greseli stupide atunci chiar pot face asta incepand cu o victorie la Ploiesti.

  18. #12786
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi, aia de la Genoa sunt interesati sa investeasca la Farul, ar vrea si la o echipa din Bucuresti dar cica e mai greu. Cred ca stiu una la care teoretic ar fi si nevoie de investitori si nu ar trebui sa fie nici greu sa intre in actionariat. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/and...gi-726631.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #12787
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A venit si al doilea transfer, mijlocas croat cu palmares bun, cu cota inca buna insa mai mult pe bara sezonul asta. E mijlocas central si vine pe o pozitie deficitara la Dinamo. Succes!
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/al-...es-726691.html

    Din ce arata filmuletele de prezentare pare mai jucator decat tot ce e acum la Dinamo:
    https://www.youtube.com/watch?v=qUKxwkroJ9w
    Last edited by Utilizator; 16th January 2024 at 23:41.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #12788
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca face Genoa un audit, sare in aer toata banca di genova. O sa reiasa clar ca generatii intregi de creditori au de primit zeci de milioane, asta fiind si motivul pt care nu se incurca nimeni cu aceste cuiburi sekuriste de snapani. Doar nu are cineva impresia ca Renovatio e biznis american. Nu, e o afacere de fosti copii de sekuristi, asa ca sper sa nu-i vedem si p-astia cand le sare mustarul.

    Iata ca au venit chiar 2 jucatori, Pavicic si Petru Neagu, un mijlocas general, asa cum il arata transfermarkt si o aripa stanga, care a dat din Balti in Groapa . Primul are pedigree-ul de ustas, al 2-lea cifrele din ultimul campionat moldovenesc. Asteptam, desigur, si un varf. Impins, daca se poate Chiar si asa, aceste transferuri incep sa arate, pe foaie, ca unele facute de un om de fotbal. Sa speram ca si pe iarba arata la fel. Ca o idee, ma asteptam sa insistam pt o aripa dreapta, pe stanga fiind deja Politic. Daca a dat Kopic ok-ul, ce sa mai discutam, e bun
    Last edited by Capitanu.Burcea; 17th January 2024 at 13:03.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #12789
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu putem noi comenta aici pe forum pe cât de repede se anunță noi transferuri la club.
    Doamnelor și domnilor, Eddy Gnahere e ultima achiziție a clubului pe iutub arata bine, sa îl vedem și la noi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •