Page 608 of 611 FirstFirst ... 108508558598606607608609610 ... LastLast
Results 12,748 to 12,768 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12748
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    N-ai ce sa faci cu Bratu..a mai fost..

    Eu am inteles ca se dorea Ciubotariu.

    Acuma sa vedem
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #12749
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nicolo Napoli.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12750
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Colceag si Mihaescu pana in iarna, apoi revolutie. Pleaca 20 de jucatori, vin 30, antrenor Mihai Teja.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #12751
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Teja? Eu auzisem ca Flocea ca tot a fost angajat de curand pe pozitia de Guru la club.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12752
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Colceag si Mihaescu pana in iarna, apoi revolutie. Pleaca 20 de jucatori, vin 30, antrenor Mihai Teja.
    si Teja a mai fost. Nu a confirmat.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #12753
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ascult emisiunea de ieri, de la Prosport, cu presedintele Nicolescu si intrebaciosul Muresanu. E negru Andrei, stors, sters, palid, un podcast parastas din care ma chinui sa aflu ceva util, dar de 20 de minute asta doar se tanguie ca salcia lui Desliu.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #12754
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce naiba sa mai spuna cand situatia in clasament spune tot.
    Au avut un management catastrofal, fara sa ne pricepem la asta si noi tot spunem pe aici ca trebuiau luate masuri radicale cu vreo doua luni in urma. Daca schimbau antrenorul la timp cu unul bun, atunci chiar si cu lotul actual era posibil sa acumuleze mai multe puncte si ramaneau in carti.
    Acum e tarziu, e greu de recuperat diferenta de 11 puncte sau de 5-6 puncte dupa injumatatire, fata de primul loc de baraj. Doar un miracol extrem de miraculos mai salveaza Dinamo de la retrogradare. Ar trebui sa inceapa sa castige meciuri pe linie iar ailalti de deasupra sa piarda vreo cateva la rand ceea ce e aproape imposibil. Transferurile din iarna vor veni prea tarziu, iarasi e greu de crezut ca vor putea aduce jucatori exceptionali pe toate pozitile care sa se acomodeze imediat si sa inceapa sa rupa tot la reluarea campionatului.
    Pacat, decat asa mai bine mai stateau inca un an in liga a 2a si reveneau cand isi permiteau sa faca fatza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #12755
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca e adevarat ce baiguie astia atunci mai bine nu fac transferuri deloc.
    https://www.fanatik.ro/florin-andone...lusiv-20560775

    Din lista asta poate Deaconu sa fie un transfer cu adevarat util pentru ca la mijloc e suferinta mare.
    Atfel Nedelcearu nu ar face decat sa largeasca gaura din aparare iar F Andone sa inchida si mai bine poarta adversa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12756
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sunt jucatori de cârpeala, dar daca poti sa-i iei intr-o fereastra cand nu prea gasesti produse wow, cand in general se inchid usile colindatorilor - cum am facut eu, azi 🤣, cred ca merg toti luati.

    Andone e muncitor, linistit, un trabajador fara veleitati. Daca vrem un joc fizic - si vrem, bravo pt prestatia heterosexuala de la Botosani , avem nevoie de jucatori de travaliu. Am avea nevoie si de goluri ppate se rezolva si asta.

    Nedelcearu nu mi-a placut niciodata, dar daca vrei ceva solid acolo, care pune osul si nu se complica, el e ăla. Homawoo e mai tehnic - e si singurul, nu poti sa nu observi dar nu are calitatile unui stoper si gafeaza des. Cu toate astea, a dat doua pase care au deschis jocul pe benzi, capitol la care Burca explica din City doua ore si progresa 2 centimetri.


    Deaconu nu cred ca merita un tricou cu nr 10, dar daca nu ai altul...

    Conteaza si pt ei o mutare, nu au fost fotbalisti rai initial. Cu Nede am un dubiu, se stie ca e prieten cu Bachus. Par ok pt o echipa gen Cibalia sau Medimurje, cum vrea Kopic sa aratam. Nu e ca si cum l-ai aduce pe purcelul de Torje, mai talentat decat toti, dar cu damage total cand a revenit la noi. Sau Morar, sau... sau.

  10. #12757
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De acord cu ce spui de Andone, ar fi bun cu conditia ca jocul sa devina mai incisiv si echipa sa-i dea mingea in pozitii de gol sau pe contratac. Altfel e din categoria Abdallah.
    Nedelcearu insa nici mie nu mi-a placut niciodata si nu mi se pare genul care ar da siguranta apararii.
    In fine, vorba unui clasic in viata, sa fie bine ca sa nu fie rau.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #12758
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi alta, ar fi mare risipa de bani.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ri-723676.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12759

  13. #12760
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    I-auzi alta, ar fi mare risipa de bani.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ri-723676.html
    Daca il vrea Kopic e ok. Daca il vrea Nicolescu nu e ok. 🤣 Neavand un om in club care sa faca o strategie - Glavan e out, i-o punem si p-asta in brațe lui Kopic.

    Mie nu-mi place Rotariu, dar nu se vede alt atacant dreapta mai bun. Nu e de injurat aici. Avem altii mai grași de terfelit, nu Rotariu.

    Șarla de Nicolescu a spus ca el voia sa aduca 3 jucatori buni, pe salarii mai mari, dar nu a acceptat Burcă, pe motiv de haos in vestiar. Adica, a fugit de raspundere. Era treaba lui sa rezolve problema asta, dar s-a fofilat. Orice echipa are cateva starlete care castiga mult, asta nu inseamna ca restul intra in depresie. Oare Akanji si Ake castiga cat De Bruyne si Haaland? Mârâie vreunul acolo? Hai, ma, Burcă, ca eati prostanac rău, mă. Ce mentalitate de căcat, ai fi crezut ca omul e vreun pasoptist scolit la Paris, venit sa faca revolutie. Si el e Flocea, idolul lui 😒

  14. #12761
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    Deaconu daca va juca ce juca la Gaz Metan nu e chiar asa rau ! A facut meciuri bunicele pentru gazari.

    Nedelcearu e genul de jucator care sa puna osul la treaba. A fost decent la echipa nationala.

    Florin Andone-ceva imi spune ca nu va ajunge la Dinamo dar ramane de vazut. Oricum a fost mult timp accidentat. E genu de jucator care are nevoie de incredere altfel se pierde.

    Se mai vorbea de Giovanny un brazilian supranumit regele imprumuturilor, acum e prin Bulgaria parca. Mijlocas.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #12762
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

  16. #12763
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La multi ani, sa aveti un an foarte bun cu Dinamo in Liga 1 mereu de acum inainte.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #12764
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La multi ani fara clovni la Dinamo! Caci, asa cum a spus analistul MM (aka Marele Moliere, sa ne intelegem 🤣 cand o paiața intra intr-un palat, el nu devine rege - ci palatul devine circ. Sa fim sanatosi, sa ne citim cu bine si in anul care vine!

  18. #12765
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    La multi ani ! Un An Nou Fericit in alb si rosu !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #12766
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai, bre, Tataie, inapoi, ca vine baeții din cantonament! 😥

    https://www.prosport.ro/editorial/ca...pNrxPrn-UEgrps

  20. #12767
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

    PS: linkul corect la articol e asta: https://www.prosport.ro/editorial/ca...orial-19803633
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #12768
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    👍

    Transferuri multe si bune facute de Dinamo. A venit Velkoski, pe barba lui Kopic, altfel Nicoleta nu e in stare sa semneze pe nimeni, nenorocita. Abia intoarsa din Cancun, bronzata intre buci, cu tenul improspatat, pudrat cu mexicani mici in stadiu de spermatizoid, probabil ca mica sirenă se va buluci sa prinda firimiturile lasate de oricine.

    Jenaaaant 🤮 dar o lectie binemeritata pt pupatorii de moaste redewiste care azi se ascund in scorburi, ca niste mizerii.

    O ocazie buna pt Kopic sa demonstreze o teorie a mea mai veche , aceea ca se pot face puncte si cu ciumeții astia. Vad ca ii incarca ca pe alcaline croatul, nu prea se joaca la capitolul pregatire fizica, acolo unde Burcă le punea CC Catch si 3 elastice pe buci.

    Hajdeee, breee, Jelikoo, adu-ne victorieee! 🇭🇷

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •