Page 596 of 611 FirstFirst ... 96496546586594595596597598606 ... LastLast
Results 12,496 to 12,516 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12496
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cand am intrat eu erau 2600-2700, pe final de ianuarie, deci media de 1000/luna de care zici tu Uti e corecta.
    Emulatie mare apare la meciurile mai importante, dupa ala cu spurcatii a fost chiar nebunie cu inscrierile. Mai sunt varfuri asa cand mai apare cate o "vedeta" care se inscrie, cum a fost cu Lucestii sau cu Nicusor Stanciu de la Nationala.

    Deci un parcurs bun in ce a mai ramas din play-out plus o prezenta in finala Cupei ar incuraja oamenii sa se inscrie.
    Corecta si cota critica de 10.000 de membri, dupa cred ca o sa fie mult mai buna inscrierea si numarul o sa creasca vertiginos.

    P.S.: eu mi-am respectat promisiunea, 3 abonamente platite

  2. #12497
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Clar ca un parcurs bun ar genera inscrieri la rata mai mare dar si modul in care va fi gestionat si promovat programul.
    Ar fi bine sa aiba periodic niste nume cunoscute care se inscriu in program, asta ajuta la promovare.

    Cred ca sunt cateva praguri critice, pragul de 10000 este de start-up la modul mai serios.
    Mi-e si frica sa ma gandesc, dar daca s-ar strange 20000 de socios atunci DDB ar deveni institutie solida.
    Insa tinta finala trebuie sa fie peste 50000 de membri, abia atunci incepi sa ai un buget anual constant de aprox 2.5 mn euro cu care poti sa sustii clubul la un nivel foarte bun pentru Romania.
    Ma rog, pas cu pas.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12498
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ce e peste 10.000 deja incepe sa fie ceva solid si de luat in calcul. Acum suntem 6-7000 si inca e nevoie de soliditate in constructie dar de la 10.000 in sus o sa apara sentimentul ca "daca si-a facut X-ulescu atunci imi fac si eu, doar nu e ala mai dinamovist decat mine". Inca suntem romani si ne uitam la ce face vecinul, mai dureaza sa ne normalizam.

    Un pas in plus ar fi niste miscari pozitive pentru un nou stadion, si tot asa. Cupa sa o luam ar impinge lucrurile si mai bine.
    Cum zici tu Uti, pas cu pas hai sa pastram deocamdata media de minim 30/zi si o sa ne fie usor mai departe.

  4. #12499
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca s-ar face un nou stadion atunci in anul inaugurarii programul DDB va avea 50000 de membri.

    Ar fi o minune in contextul mizeriei actuale cu concesiunea si cu interesele imobiliare pe loc.
    Sunt 100% convins ca numai interesele obscure in jurul bazei au demolat noul stadion inainte sa fie construit.
    Interese sustinute de politicienii de rahat cu care ne-am pricopsit de amar de ani.

    Dar inclusiv asta poate contribui la cresterea numarului de membri daca este bine folosita in promovare: nu e doar o lupta cu Nea Coitza cel sarac si pentru supravietuirea clubului, e o lupta cu sistemul corupt care ne e impotriva.

    Sa dam o palma sistemului si coruptiei refuzandu-le placerea de a turna betoane pe locul stadionului Dinamo. Aici e sat cu foarte multi caini si pe aici nu se trece.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12500
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    200% de acord

    Sa ajungem noi in situatia in care sa fie mai multi membri in asociatie decat capacitatea unui stadion pfff

  6. #12501
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca multi ar fi din afara Bucurestiului sau chiar stabiliti prin alte tari.
    Ar fi interesant sa avem o statistica de genul asta despre cei inscrisi pana acum, cred ca ar fi suprize.

    Si mai cred ca sunt destui chiar din Bucuresti care au devenit sau ar deveni membri ddb chiar daca nu mai merg regulat la stadion din motive diverse: nu le mai place atmosfera inclusiv din cauza conditiilor pe vechiul stadion, nu mai au suficient timp din motive familiale etc.

    Dupa cum sunt convins ca un stadion nou cu conditii civilizate si o echipa cu rezultate de play-off si cupe europene ar aduce la meciuri o medie de vreo 10000.
    Ar fi precum izbucnesc oamenii la terase si carciumi dupa carantina de covid sau cum s-a intamplat in 2007 la prima descalecare a lui Rednic dupa ce echipa avusese rezultate dezamagitoare o perioada.
    Cand ti-a lipsit ceva te bucuri mai mult cand il obtii decat atunci cand l-ai avut mereu la tine.
    E impulsul dat de frustrarea acumulata si bucuria unor vremuri bune.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12502
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Toate biletele pentru meciul Dinamo - Chindia s-au vandut. Simbolic, cu 5 lei biletul. Urmeaza Dinamo - Sepsi.

  8. #12503
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    S-a trecut de 7100 de membri azi Uti, când ai scris tu la început de iunie erau 6600. Și încă nu au început meciurile, am picat și cu mizeriile în Cupă...dacă ii facem pe fraieri atunci o să fie iar boom la înscrieri.
    Leo, Căpitane, voi ce mai așteptați?

  9. #12504
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ieri au fost peste 100 de inscrieri in PDDB.

    Sa vedem ce va fi cu meciurile, acum e prostia asta cu magazionerul suspect de covid.
    Pe care l-au internat cu unul deja bolnav ca nu cumva sa scape.
    Mare e gradina...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. 13th June 2020, 13:49
    Reason
    aici ai interzis

  11. #12505
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Doamne fereste sa ajungi in spitalele noastre ca sansele sa dai coltul cresc exponential.
    Testele covid nu sunt foarte concludente si de aia trebuie sa faci vreo 3 ca sa fii cat de cat sigur.
    Sunt situatii in care rezultatele alterneaza intre pozitiv si negativ.

    Iar omul asta nu avea niciun simptom.
    Sper sa nu fie cazul, dar daca incepe sa aiba simptome de covid ar trebui sa-i dea in judecata pe astia pentru ca nu ar trebui sa fie greu sa demonstreze ca l-au imbolnavit pretinzand ca-l testeaza in izolare.
    Nu credeam ca exista asemenea diletantism, cu metode d-astea de preventie imbolnavesc toata tara in ritm accelerat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12506
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ce vrei Claule? Ti-a dat Zainea ordin sa ne aduci pe lista?

  13. #12507
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ha? Cine e nenea ăla?

  14. #12508
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cel de la radio.

  15. #12509
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Apai abia am timp sa vad 2-3 meciuri la TV, de radio nici într-un caz

  16. #12510
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pe telefon, pe FB.

  17. #12511
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu le mai ajungi cu prajina la nas astora care au dat 3 lei lui Negoita. Nu am acum timp si chef de polemica, dar ma racoresc eu odata in mamele lor

    Le spun doar atat: pt astia 7000 care au donat - sau ce plm au facut, au dat de milă, de bravadă, acatist, moliftă etc, exista pe putin 70.000 pe care aceste personaje triste nu i-au convins.

    Oamenii sunt de buna credinta, bravo lor ca au donat. Miscarea asa zisa socios e una confiscata la varf de personaje care imi fac scarba. Pai, unde erau detectivii pch cand a preluat Negoita? Era potent ca le umplea buzunarele, nu? Ce e, de fapt, pch/ddb? Cainele de paza al lui Jegoita, nu!?

    Drajii mei, la Dinamo si aiurea nu e vorba despre bani, seici, miliarde, ci despre administrare. Nu ne trebuie decat cineva onest, care sa administreze. Daca nu banii lui - de preferat si aia , macar pe ai clubului. Ori, cand tu, ddb, iei la goana posibilii interesati, care e credibilitatea ca se doreste cu adevarat vanzarea clubului?

    Spaniolii nu aveau bani. Ba, ma leși? Dar Jegoita avea? Cati avea? Asta nu ne spyne divizia Microsoft de investigatii? Pai, noi vrem raspunsuri, pe acte, audit, nu vrajelile pe care le arunca prostilor, pe feisbuc?

    Ori, in situatia de azi, cum sa vanda Jegul daca tu ii acoperi obligatiile de patron, lui ramandu-i mai multi bani de sifonat catre firmele lui? Vezi cazul drepturilor, care s-au dus, toti, in gaura neagra numita Rin.

    Sanatate, mi-a parut bine de revedere

  18. #12512
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Stai bre ca dacă s-a plătit o cotizație de 220 de lei nu obliga la plata banilor și anul viitor.
    95% din ăștia 7200 sunt clar conștienți ca nu e totul roz acolo și mi-s sigur ca anul viitor nu vor mai plăti dacă încă mai e negoita în ecuație.
    Un singur leu din aia 220 plătiți de mine sa ii folosească pe altceva și atunci le doresc ca de toți banii sa își cumpere lumânări și sicrie

  19. #12513
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De abia astept sa se deschida casele de pariuri, maine, cand voi depune doua indemnizatii, nu una

    Ce vreau sa spun, suma e una insignifianta. Ce nu inteleg flacaii astia e ca nu ne cramponam de bani - pe care ii spargem la modul infantil pe toate căcaturile , ci chiar de ei: de jeg, de pch in pnl, de pch in psd, de ddb in plm.

    Da, am convingerea ca intre liderii asociatiei pch si jeg e o cardasie.

    Si eu nu voi aquiesa la asa ceva. Am fost, sunt si voi fi sud all the way. Nu ma deranjeaza ca suntem o minoritate, m-ar fi deranjat sa fim majoritari in mashed potato-ul asta in care unii dau de mila, altii de sila, altii de scarba sau de lehamite

  20. #12514
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Claudiu, sunt convins ca banii, cel putin pt moment, sunt folositi in cele mai nobile scopuri. Adica se platesc obligatiile patronului, in schimbul acelor actiuni.

    Vrei sa te intreb cum s-au defalcat 20% din societate, asa din pix? Nu o fac, nu e treaba mea. Daca oamenii vor sa doneze asa, pe gargara si sentimentalism ieftin, sa o faca in continuare.

    Daca e sa ne jucam de-a presupusul, cred ca Jegul si Asociatia Pch (membri fondatori Elias, Tararache si inca unul, Bucurel, Pulel, nu mai retin exact) au urmatorul deal. Ba, lumea e scarbita, noi am folosit deja toate gloantele. I-am prostit cu proiect pe 5 ani, cu new Dinamo, stati ca e greu dupa insolventa, ca e greu la deal, ca a secat puțul cu petrol, ca plm. Ce a mai ramas? A, da. Eu ma fac ca vand, voi strangeti niste bani pt salarii, alte cheltuieli, o mai mermelim asa o perioada. Voi platiti, eu sifonez drepturile tv, transferuri etc. Speranta lor e sa apara unul putred pe care sa-l jepcareasca la modul insolent. Ceea ce nu se va intampla, pt ca lumea a inceput sa se prinda de escrocherie.

    Asta e toata smecheria. Dinamo nu moare, e doar un santaj ordinar folosit la marketing. De ce nu moare? Pt ca orice administrator de bun simt se poate gospodari in 3-4 milioane buget, cat produce echipa anual. Toti, mai putin Jegul, care are buget 4 mil, dar face cheltuieli, la firmele lui, de 7. Pai, cum asa, fir-ati ai dreacu' de nenorociti!

    PS. All za best,ca de obicei.

  21. #12515
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Da, corect, ce se face acum e dubios din toate punctele de vedere. Nu ma pricep la tranzacții de acțiuni dar ma întreb de ce s_au luat 10% și nu 11,3 sau 12,22%. Am stabilit-o de multă vreme aici la noi pe Cafenea că pocaitul e pe plus la Dinamo de câțiva ani. O sa plece doar dacă se bagă la izolare definitiv
    Așa că ori vine unul care are puțuri de petrol prin curte și nu s-ar uita la milioanele cerute pe club ori o luăm de la capăt din liga a 4-a. Cu sau fără palmares, culori, câinii de pe stemă, stadion, ca nu mai știe nimeni pe la cine sunt

  22. #12516
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pana una alta ui ce rușine trăim pe la Sibiu, chiar asa de rău nu ma așteptam să ajungem.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •