Page 189 of 258 FirstFirst ... 89139179187188189190191199239 ... LastLast
Results 3,949 to 3,969 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #3949
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Ce aveti ma cu GOT?! Serialul e super, e aproape la acelasi nivel cu Breaking Bad, imo .
    Joc Dota

  2. #3950
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce sa stie noobi astia?

  3. #3951
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Si apropo, GOT are 9.5 , iar BB are 9.6 .
    Joc Dota

  4. #3952
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Ce aveti ma cu GOT?! Serialul e super, e aproape la acelasi nivel cu Breaking Bad, imo .
    N-am nimic cu GoT, e un serial bun, dar daca vine cineva si-mi spune ca e the best ever, il impusc direct in cap.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  5. #3953
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    N-am nimic cu GoT, e un serial bun, dar daca vine cineva si-mi spune ca e the best ever, il impusc direct in cap.
    E, pe segmentul lui Dar in mare parte datorita cartii.

  6. #3954
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    So...am terminat Spartacus, foarte bun de nota 8.5 imo. Mi-a placut mai mult de Andy Whitfield in rolul lui Spartacus, dar nici Liam McIntyre nu fost slab.

    In alte ordine de idei, a vazut cineva de aici Battlestar Galactica?
    Joc Dota

  7. #3955
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    So...am terminat Spartacus, foarte bun de nota 8.5 imo. Mi-a placut mai mult de Andy Whitfield in rolul lui Spartacus, dar nici Liam McIntyre nu fost slab.

    In alte ordine de idei, a vazut cineva de aici Battlestar Galactica?
    Asta mai recent (2004-2009) tot . Serial bun spre foarte bun cu mesaj subliminal de genul "qui a bu boira" . Ideea nu este rea , realizarea buna , chiar daca cu un aspect mai (voit) spartan .
    Defect major : nu prea lasa loc la "prequel" de calitate (si nici nu este vreunul de ... calitate) . Destul de greu de scos si un "spin off" , acopera bine zona povestirii .
    Destul de spus ca multe episoade le-am vazut in masina asteptand juniorul de la meditatii .
    Merita !

  8. #3956
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    E mai bun decat Stargate spre exemplu?
    Joc Dota

  9. #3957
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Eu zic ca este ceva mai bun ca Stargate . Mai ales ca scapi de o gramada de "constangeri" tipice stilului "politically correct" si tot felul de false pudori ...pamantene . Personajele sunt ceva mai profunde si mai umane desi tehnic nu sunt "pamantene" . Pana si Cylonii sunt complecsi si subtili , nu simpli roboti cu o misiune . SG nu am simtit nevoia sa-l ...vad in masina asteptand . Asta da , mai ales finalul ! Nota mai mare este justificata , diferenta fiind chiar un pic mai mare in opinia mea .

    "All this has happened before, and all of it will happen again" (and again , and again,..... )

  10. #3958
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Suna interesant. Cred ca o sa urmaresc Serialul, apropo, trebuie sa urmaresc prima data mini-seria din 2003?
    Joc Dota

  11. #3959
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Suna interesant. Cred ca o sa urmaresc Serialul, apropo, trebuie sa urmaresc prima data mini-seria din 2003?
    Eu recunosc ca am sarit direct (si nu m-am mai dat jos pana la final ) pe acesta ultimul . Nu am vazut mini-seria respectiva . Sper sa iti placa . Vizionare placuta .

  12. #3960
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Mersi pt info-uri . Acum am inceput sa descarc mini-seria, sper ca ma va prinde serialul .
    Joc Dota

  13. #3961
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    In alte ordine de idei, a vazut cineva de aici Battlestar Galactica?
    Da, faza absolut epica din film a fost compusa din cele 15 minute de depozitie a lu fiului lu Adama in procesul Gaius Baltar!
    Cred ca am vazut acea depozitie de peste 50 de ori atat de mult mi-a placut! A fost in sine singura atat de buna cat tot restul serialului!
    Poate exagerez dar mi s-a parut un moment epic in istoria cinematografiei, in fapt o descriere extrem de bine realizata a spiritului uman aflat in stare de conflict si o subsumare a modului in care acesta reactioneaza in situatiile de criza "we are not a civilisation anymore, we are a gang, and we're on the run, and we must fight to survive; we must bend laws, break rulls, we gorra improvise(...)" asta e doar o mica parte vreo 15 secunde din acele 10-15 minute absolut geniale! Nu zic mai mult deoarece restul e spoiler si direct conectat de actiunea serialului.
    Cred ca doar din cauza acelei scene, serialul a capatat o nota de 8/10 de la 6.5/10 pentru mine!
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    E mai bun decat Stargate spre exemplu?
    Per total nu, dar acea scena singura e mai tare decat cele mai tari 10 scene din toate serialele Stargate luate impreuna!
    Chiar pana si sa ajungi sa vezi scena aia merita sa vezi tot serialul, daca o vezi fara sa fi vazut sezoanele dinainte, n-are farmec, n-o intelegi.
    Last edited by Johnny D; 2nd February 2014 at 00:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #3962
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Pe mine la Stargate m-a enervat faptul că orice extraterestru vorbea engleză și faptul că pământeni mani****u cu o ușurință extraordinară tehnologia Anticilor, ceea ce era un lucru extrem de penibil, adică ăia erau cu nu știu câți mii de ami mai avansați decât noi și totuși cu câteva apăsării de buton și cu un cablu conectat, SG-1 reușea să dea de cap oricărui dispozitiv Antic.
    Joc Dota

  15. #3963
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    In Battlestar Galactica n-o sa vezi asa ceva, este mult mai "realistic" decat Stargate!
    [SPOILER="Invincibilitate"]Faza cu Downloadu e cea mai perversa, motivul pentru care Cylonii, adica inamicii bietilor oameni atatia cati au mai ramas, sunt practic invincibili! Si sunt si multi ai dracu pe deasupra...[/SPOILER]
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3964
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Am văzut mini-seria din 2003 , meh....nu a fost cine știe ce, mă cam enervează femeia aia blondă , nici nu zici că e femeie .
    Joc Dota

  17. #3965
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Pe mine la Stargate m-a enervat faptul că orice extraterestru vorbea engleză și faptul că pământeni mani****u cu o ușurință extraordinară tehnologia Anticilor, ceea ce era un lucru extrem de penibil, adică ăia erau cu nu știu câți mii de ami mai avansați decât noi și totuși cu câteva apăsării de buton și cu un cablu conectat, SG-1 reușea să dea de cap oricărui dispozitiv Antic.
    + în Stargate erau o mulțime de greșeli în scenariu. Din cauza asta eu cred că e un show de nota 7 .
    Joc Dota

  18. #3966
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ti-ai dat quote tie si ai zis +1 ?

  19. #3967
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Daca noi n-am fost destul de pe faza, omu tre sa-si ia destinul in propriile maini si sa rezolve problema!
    Oricum are dreptate in ambele cazuri!

    Si miniseria aia cred ca nici n-am vazut-o, daca ar fi sa ghicesc as zice ca e cam naspa.
    Serialul in sine nu e foarte atractiv la inceput, dar creste mult pe parcurs mai ales dupa ce-l cunosti in profunzime pe Dr. Gaius Baltar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3968
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ti-ai dat quote tie si ai zis +1 ?
    Nu am dat +1 )) . Am scris + si dupa ce am mai adaugat .
    Joc Dota

  21. #3969
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sa-mi bag ceva in Super Bowl ca n-avem True Detective si Shameless azi

    Trebuia sa o zic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •