Dupa parerea mea e timpul pt un astfel de thread. Suntem deja destul de multi Cheeseheads pe aici...si daca mai luam in calcul si Favreofilii ... avem ce discuta. In plus ...presimt o gramada de "bandwagon fans" in urmataorele sezoane.

Incep cu lista de "Cuts" ... care m-a dezamagit.

Spencer Havner (TE) cut.
Will Blackmon (S) Placed on IR (knee).
Kregg Lumpkin (RB) cut.
Cyril Obiozor (LB) cut.
Patrick Williams (WR) cut.
Breno Giacomini (T) cut.
Anthony Toribio (NT) cut.
Jarius Wynn (DE) cut.
Evan Dietrich-Smith (C) cut.
Allen Barbre (T) Placed on IR (back).
Chastin West (WR) cut.
Graham Harrell (QB) cut.
Maurice Simpkins (LB) cut.
Anthony Levine (S) cut.
Alex Joseph (LB) cut.
Chris Campbell (T) cut.
Ronald Talley (DE) cut.
Rob Francois (LB) cut.
Jason Chery (WR) cut.
Chris Bryan (P) cut.
D.J. Clark (CB) cut.
Charles Dillon (WR) cut.

Nu pot sa spun ca is ceva nume mari sau surprize...dar pot sa spun ca McCarty are o pereche serioasa de "cohones" daca crede ca poate ajunge in Superbowl doar cu 2RBs pe roster. Faptul ca l-a taiat pe Lumpkin(desi nu un RB exceptional) a fost pt mine o surpriza. Si sa fim seriosi...Brandon Jackson nu are instinctele necesare ca sa fie un 2nd RB de incredere. Da...a progresat foarte mult la capitolul pass blocking..dar in rest a ramas acelasi RB care nu gaseste culoarul.

O alta surprisa e ca pt al 2-lea an la rand ducem 3FB in sesonul regulat....da stiu...Kuhn e trecut in rosted ca si RB...but that's just techincal BS....he's a god dam FB

Ca si colncluzii trase din oamenii pusi pe liber... cred ca e cazul sa punem capat odata experimentului Will Blackmon. Are talent ca si KR/PR dar nu e durabil. E daja al 3-lea an in care se accidenteaza la inceputul sezonului...Pe scurt asta inseaman ca James Jones va fi no.3 WR cu Jordy Nelson ocupandu-se de PR si porbabil Brandon Jackson de KR...si asta pt ca l-au pus pe liber si pe Jason Chery care a aratat ca poate returna in presezon.

Pe scurt....ar fi bine sa luam un RB din cei care au mai ramas...si repede...daca nu vrem sa ii dam lui Grant 400+ carries si sa speram ca rezista....Solutii...poate Betts...sau nu stiu...gasit inca un Grant pe la o echipa...dar ma indoiesc