Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 87 of 87

Thread: Concurs pronosticuri sezonul 2010

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Gluma,din punctul meu de vedere daca sunteti la egalitate urmatorul criteriu de departajare trebuie sa fie punctajul din worst week.Iar acolo in saptamana a cincea,Bobby a avut cu un punct mai mult decat tine.Asa ca el a castigat(binenteles in opinia mea,codrut stie mai bine).Si atata timp cat acolo pe site,concursul era doar pentru perioada sezonului regulat nu vad de ce ar mai continua si cu play off-ul.Sa fii fair play e o calitate si intotdeauna mai exista data viitoare.Chiar daca esti putin frustrat ca ai fost asa aproape.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  2. #86
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by glumaproasta View Post
    @codrutc: asa s-a hotarat de la inceput... sa luam punctele de acolo, fara drop-week si adunam cu play-off-ul sa vedem cine castiga.

    Apropo, din cate vad am aceleasi puncte ca si BobbyS, deci nu inteleg cum el e castigator si eu nu sunt. Daca vrei ca doar liga ta sa conteze, atunci respecta-ti propriile reguli omule. TU de fapt il declari castigator pe BobbyS castigator "dupa regulile lui george", nu dupa cele pe care le-ai trambitat tu in liga la inceput. Ai spus la inceputul ligii ca vom juca fara worst-week. Deci eu si BobbyS am castigat, iesind la egalitate cu 161, procentul e irelevant. Este pentru toate meciurile (cu worst week). Procentul cu worst week e cel afisat acolo.

    Daca jucam dupa regulile lui george, atunci BobbyS a castigat fara discutie, procentul de victorii aratand acelasi lucru.
    De asta ar fi bine ca sa jucam pana la sfarsitul sezonului, pentru ca va fi o egalitate, si sa nu luam worst-week-ul. Cum am hotarat la inceput.
    glumaproasta, din punctul meu de vedere sunteti amandoi castigatori. Felicitari!
    Nu inteleg insa ce spui cand vorbesti de regulile mele si ale lui George (George nu are nici o treaba cu regulile). Dupa ce imi aduc aminte ( se poate verifica istoricul thread-ului respectiv) , si te rog sa ma corectezi daca gresesc, la inceput s-a mers cu considerarea tuturor saptamanilor. Dupa prima saptamana am schimbat regula in sensul ca am hotarat eliminarea saptamanii cu cel mai prost rezultat din palmaresul fiecarui concurent. Am explicat motivele deciziei la momentul respectiv, atat aici pe forum cat si in rubrica de comentarii de pe ESPN, nu mai are rost sa mai vorbesc. Majoritatea a fost de acord.
    Deci, incepand cu saptamana 2 regulile au ramas neschimbate (fara worst week adica) si dupa ele am operat pana la sfarsitul concursului (week 17).
    Conform regulilor "reci" ale concursului BobbyS este castigatorul.
    End of Story.
    Build The Monster

  3. #87
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    too much humbug for me
    conteaza cine a castigat
    mie imi place in primul rand sa concurez alaturi de oameni cunoscuti
    This is a flower ...
    _____________________

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •