Page 44 of 54 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast
Results 904 to 924 of 1134

Thread: Noutati si Concerte

  1. #904
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    La Peninsula anul acesta vine KoRn. Restul nu conteaza.
    Daca anul trecut eram in culmea fericirii pentru Prodigy, anul asta, dupa ce imi voi lua biletul, nu se va mai putea discuta cu mine.
    Formatia mea preferata vine in concert in orasul in care locuiesc, la primul concert in Romania. It doesn't get anny better than this!
    Stirea e confirmata pe site-ul festivalului, dar pe site-ul formatiei perioada respectiva e inca libera.
    pana nu e confirmata de ei,nu m-as arunca sa iau bilete!
    vad ca e si Tricky trecut in lista,interesant......parca mi-as testa cortul vreo 2 zile prin Mures!

    pe Korn i-am vazut ultima oara la Rock am Ring in 2007,au prestat excelent,dar de atunci au apucat-o pe un drum dubios!
    Lanseaza un nou album acum in iulie,vom vedea daca si-au revenit sau continua sa-si strice reputatia si sa-si piarda fanii!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  2. #905
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    hopa, serj?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #906
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    hopa, serj?
    Te si excitasi, asa-i?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #907
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ah, mi-as calca regula "eu nu ma duc la concerte" pt vocea aia a lui

    sa vad pe cine mai corup
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  5. #908
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    am facut rost de bilete la Wacken Open Air care va avea loc intre 4 si 7 august in Germania!

    http://www.festivalhopper.de/news/wp...-headliner.jpg

    la cel mai tare festival metal din lume vor canta anul asta Iron Maiden,Alice Cooper,MötleyCrüe,Amorphis,IllNiño,ArchEnemy, GraveDigger,Slayer,Overkill,Immortal,Edguy,Canniba l Corpse,Soulfly,Fear Factory,Tiamat si multi altii!

    cine doreste sa se alature unui grup de 15 de rockeri tampiti,pentru 3 zile de betie si destrabalare sa dea un semn!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  6. #909
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    dezvolta si tu ideea cu destrabalarea.....

    In alta ordine de idei, Janet Jackson pe unde o mai "canta", ca sa-l instiintam pe Lexus, am inteles ca-i fan fanatic...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #910
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    nu stiu,nu cunosc......
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  8. #911
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pinki, dar de ce ai regula asta???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #912
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Charon View Post
    pana nu e confirmata de ei,nu m-as arunca sa iau bilete!
    vad ca e si Tricky trecut in lista,interesant......parca mi-as testa cortul vreo 2 zile prin Mures!

    pe Korn i-am vazut ultima oara la Rock am Ring in 2007,au prestat excelent,dar de atunci au apucat-o pe un drum dubios!
    Lanseaza un nou album acum in iulie,vom vedea daca si-au revenit sau continua sa-si strice reputatia si sa-si piarda fanii!
    KoRn au fost nevoiti sa-si schimbe sound-ul datorita plecarii lui Head si a lui David. David era un baterist bun, dar fara Head in trupa, totul a trebuit regandit de la baza.
    Eu modificarea asta o numesc evolutie. Daca fanii se simt dezamagiti de noile albume, inseamna ca nu stiu sa le asculte si nu sunt fani adevarati. E ceva anormal ca o trupa sa scoata acelasi tip de melodii la infinit. Un fan adevarat urmareste evolutia, tranzitia de la ideile initiale si schimbarea lor de-a lungul vremii.
    Evolutia asta poate fi inteleasa doar de fanii care asculta si ce exprima melodiile, versurile. Un album KoRn trebuie inteles mai intai si apoi ascultat. Aici se desprind fanii adevarati de cei temporari.

    Iar in ceea ce priveste confirmarea, biletele se vor pune in vanzare cand formatiile vor confirma. Spre exemplu, anul trecut la Prodigy, pe site-ul festivalului erau confirmati si la ei pe site a aparut la vreo saptamana dupa ce biletele erau puse in vanzare.
    Festivalul Sziget si puii sai nu-si permit sa faca un anunt pe care apoi sa-l schimbe.
    O formatie poate sa nu vina doar in cazul unor evenimente care nu depind de organizatori.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #913
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    pinki, dar de ce ai regula asta???
    nu-mi place ca e aglomerat si se imping oamenii in mine concertul ideal pt mine ar insemna sa stau pe scena sau backstage. deh, fitze
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #914
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    pffff,daca atmosfera nu e ceva in genul astora,nu mai vad rostul lor:





    dupa mine,la un concert de 2 lucruri trebuie sa fii constient:
    1.daca te bagi la anarhie,sansele sa iesi neatins sunt nule
    2.prezentele feminine din mijlocul haosului iti sunt cele mai bune prietene!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #915
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Pentru ca un concert sa fie ideal, trebuie sa avem un artist pe masura.

    Cam asa arata in viziunea mea un concert ideal:

    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #916
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    bumbi, am uitat sa intreb. ai zis ca muse sunt nr 1 in europa, ce trupa ti se pare mai buna decat ei din afara europei in acest moment?

    pinki si eu as vrea sa fiu doar eu in sala daca se poate si concertul sa fie acoustic dar sa fiu backstage nu as vrea. si daca as avea pile la artist, as prefera primul loc din fata scenei, unuia backstage. imi place atmosfera de la concerte. si daca oamenii din jur nu sunt cretini si imbulzeala e faina !!!!!!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #917
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Irina@Niciuna, cred ca pe felia lor(rock alternativ) sunt de departe numarul 1 in lume, iar actualul turneu cred ca va ramane unul de referinta....ca atare ai participat la un moment istoric

    Aerosmith ieri: slab cu momente jalnice.
    Nu mi-a placut aproape nimic:
    -locul mizerabil, s-a auzit f prost, stateai in fata si puteai totusi vorbi linistit la telefon daca aveai chef
    - publicul(aici ma abtin de la comentarii)
    - muzica: Steven e pa, nu mai are voce aproape deloc, are momente cand e penibil
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  15. #918
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Irina@Niciuna, cred ca pe felia lor(rock alternativ) sunt de departe numarul 1 in lume, iar actualul turneu cred ca va ramane unul de referinta....ca atare ai participat la un moment istoric

    Aerosmith ieri: slab cu momente jalnice.
    Nu mi-a placut aproape nimic:
    -locul mizerabil, s-a auzit f prost, stateai in fata si puteai totusi vorbi linistit la telefon daca aveai chef
    - publicul(aici ma abtin de la comentarii)
    - muzica: Steven e pa, nu mai are voce aproape deloc, are momente cand e penibil
    Daca e sa te iei dupa stiristi, ai zice ca a fost la fel de tare ca la AC/DC...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #919
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    imi pare rau cand vad ce zici. e trist ca oamenii nu stiu sa se retraga. mie aerosmith mi-au placut mult de-a lungul timpului. bine ca nu am fost, nu as vrea sa imi stric parerea.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #920
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    Daca e sa te iei dupa stiristi, ai zice ca a fost la fel de tare ca la AC/DC...
    Sa fim seriosi, nu exista comparatie.
    ACDC A fost un seperconcert, Aerosmith a fost un fiasco.

    Am impresia ca intr-un fel am participat la "concertul perfect" in viziunea ta: in clipul respectiv cred ca apare steve vai(a cantat cu zappa intr-o vreme), iar pe vai l-am vazut acum 10 ani la Bucuresti.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  18. #921
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    backstage sau pe scena dar nu in multime. e vorba de niste pitici de-ai mei, nu vreau sa-i dezvolt pe aici


    da ma, si eu n-am fost la muse. acum chiar imi pare rau.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  19. #922
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Sa fim seriosi, nu exista comparatie.
    ACDC A fost un seperconcert, Aerosmith a fost un fiasco.

    Am impresia ca intr-un fel am participat la "concertul perfect" in viziunea ta: in clipul respectiv cred ca apare steve vai(a cantat cu zappa intr-o vreme), iar pe vai l-am vazut acum 10 ani la Bucuresti.
    La fel se comparta Vai pe scena? Ca Zappa?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  20. #923
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    am un feeling ca Metallica ma va dezamagi dar nu stiu de ce...
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  21. #924
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    La fel se comparta Vai pe scena? Ca Zappa?
    Din pacate, o banala prostata te va impiedica sa-ti vezi vreodata idolul(prostata lui nu a ta)....Vai comunica f misto cu publicul, a invatat multe de la Zappa.
    Culmea e ca in deschidere a fost alt chitarist tare, Sardinas(a fost si anul asta in Ro, la Sighisoara) care a facut show total, inlcusiv cu plimbat la bustul gol prin toata Sala Palatului, de erau ****rile-n delir....

    Charon@ Pai dupa Slayer o sa sune ca ca niste sansonetisti...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •