View Poll Results: Cine castiga La Liga ?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    18 35.29%
  • FC Barcelona

    33 64.71%
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 251

Thread: FC Barcelona - Real Madrid ( 2010 / 2011 )

  1. #211
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    nu tin cu nici o echipa dar ma bucur ca in sfarsit si-a luat si "the special one" o lectie bine meritata...
    pe Mourinho il doare fix la banana de acest esec ...sunt doar 3 puncte pierdute, nu e absolut nicio lectie...

    pe el il intereseaza cu ce se va alege la final, atunci cand se va trage linie si fiecare isi va numara trofeele...
    Last edited by White Shadow; 30th November 2010 at 08:01.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #212
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    pe Mourinho il doare fix la banana de acest esec ...sunt doar 3 puncte pierdute, nu e absolut nicio lectie...

    pe el il intereseaza cu ce se va alege la final, atunci cand se va trage linie si fiecare isi va numara trofeele...
    Crezi tu...a incercat el sa para indiferent,dar il doare stai linistit,nimeni nu o sa uite meciu asta,si daca castiga campionatu o sa ii aduca lumea aminte de meciu asta.

  3. #213
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    da, acum cred ca sta singurel intr'un colt de camera si plange

    va castiga Champions League cu Real si toata lumea va uita de meciul asta...

    plus ca mai este un meci in retur, poate va castiga Real cu 5-0
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #214
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ce suparat era kain aseara

    barcelona a predat intr-adevar o lectie de fotbal, i-a umilit putin pe murinho, cr9 si restul dar ce este important? ca barcelona are doar cativa straini in echipa de baza , iar real are doar cativa spanioli in echipa de baza

    barca si-a format echipa de jos, realul si-o formeaza calculand cine vinde mai multe tricouri

  5. #215
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Barca da gol cu Jeffren(crescut si format la Barcelona) si real da 90 mil $ pe taranul de ronaldo care nu face nimic, din contra dovedeste ca are caracter 0 si valoare 0 cand joaca impotriva echipelor mari, tractoristul e bun doar cu alde Almeria si Malaga...

  6. #216
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Superba Barcelona, aseara. Mou a adoptat o tactica total gresita iar Barcei i-a iesit totul. Mie mi s-a parut chiar pasiv daca nu indiferent, Mou, desi, probabil, ca ardea in interior. Si, totusi, exista o echipa care a dovedit ca poate juca de la egal la egal cu Barca la catalani acasa, avand si un stil asemanator. Ea se numeste Villareal care desi a pierdut cu 3-1 putea chiar sa iasa cu cel putin un egal din acel meci, cu mai mult noroc. In opinia mea ala a fost meci de fotbal, aseara a fost doar spectacol si o umilinta din partea Barcelonei data Realului. Cat despre fazele fierbinti, Guardiola nu s-a purtat corect la faza cu Ronaldo, singurul care a mai miscat de la madrileni. De la respectivul, Ronaldo, nu ma asteptam la fair-play, dar nici Valdes et comp. nu au fost mai demni. In opinia mea, arbitrul trebuia sa-i dea galben si antrenorului Barcelonei, cel care a declansat meleul. Carvalho n-a dat cu niciun cot, poate vreun omoplat asa cand dai din umeri cand te jeneaza ceva sau...cineva. Messi poate fi si demon cand jocul o cere. La faza cu Ronaldo se putea da penalty sau nu, mai degraba da, dar nu a fost simulare. Cat despre faza cu Ramos, imaginile...vorbeste.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #217
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Jos palaria! Barca a jucat magnific. Un meci absolut superb. Iubesc de mult Realul si-l voi iubi si mai departe dar ce a jucat Barca aseara.... a fost senzational. Ma intreb: cum naiba se mai poate uita cineva la meciurile din liga lu' mitica dupa asa ceva? Sau mai corect spus dupa ce ai posibilitatea sa vezi o multime de meciuri de calitate din toate campionatele puternice cum naiba sa te mai uiti la ale noastre?

  8. #218
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Daca in locul Realului aseara ar fi fost o echipa mioritica, cam la fel ar fi stat lucrurile....umilinta totala, nu cred ca am mai vazut de multa vreme asa o diferenta de valoare la un nivel atat de inalt.
    Cel mai mult ma bucur pt Mouriniho, pt ca si-a luat-o tare de tot. O merita dupa ce a atins maximul de aroganta cand l-a criticat pe Cruyff sau l-a facut loser pe Wenger.
    S-a vazut de fapt ca portughezul e un antrenor bun doar pt echipe meschine precum Porto, Chealsea(pe vremea lui, cand uda gazonul inaintea meciului cu Barca, precum Halagian la noi) sau Inter(ca orice formatie italiana de altfel), un antrenor ce omoara fotbalul. La Real Madrid nu va face nimic, pt ca Real a fost si este o echipa ofensiva, pe care nu o va putea modela niciodata dupa stilul sau urat.
    A fost in primul rand o victorie a fotbalului in fata celui mai de seama reprezentant al anti jocului.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #219
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi si corecti....pe Mourinho il ustura rau infrangerea de aseara si nu neaparat scorul ci mai ales modul in care a fost surclasat Realul....si isi va aduce aminte toata viata de meciul asta, ca de altfel mai toata suflarea fotbalistica.
    Cei care mai viseaza ca Realul mai poate lua titlul anul asta, am vesti pentru voi:nu poate! si pentru simplul motiv ca pentru a fi la nivelul Barcelonei trebuie sa ai un mijloc(de aici pleaca toate fazele de atac) care sa fie apropiat ca valoare, ori Khedira, Xabi Alonso sau Lass nu se compara nici la degetul mic cu Iniesta sau Xavi...
    Barca-total domination on the field

  10. #220
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu zic ca este prea devreme sa tragem concluzii. Fac o paralela cu Ch L din anul trecut cand Barca a defilat toamna dar nu si primavara si aici ma refer la meciurile cu Inter. Meciul de aseara a demonstrat superioritate neta a Barcei fata de Real, in acel meci si nimic altceva. Asa se intampla cand lui Barca ii merge tot iar adversarului mai nimic. Sa nu uitam ca Barca joaca in aceeasi formatie de doi-trei ani, Real doar de cateva luni. Barca este cea ma spectaculoasa echipa din lume dar trofeele se castiga si cu tactica nu numai cu talentul jucatorilor si aici Mou are o mica sansa pe care trebuie sa o valorifice, daca poate, in urmatoarele sase luni. Parerea mea, totusi, Barca este prea slefuita tehnic si sudata, nu prin tactica, ca sa piarda La Liga. Ch L este, insa, altceva. Acolo sunt mai multe pretendente.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #221
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Eu zic ca este prea devreme sa tragem concluzii. Fac o paralela cu Ch L din anul trecut cand Barca a defilat toamna dar nu si primavara si aici ma refer la meciurile cu Inter. Meciul de aseara a demonstrat superioritate neta a Barcei fata de Real, in acel meci si nimic altceva. Asa se intampla cand lui Barca ii merge tot iar adversarului mai nimic. Sa nu uitam ca Barca joaca in aceeasi formatie de doi-trei ani, Real doar de cateva luni. Barca este cea ma spectaculoasa echipa din lume dar trofeele se castiga si cu tactica nu numai cu talentul jucatorilor si aici Mou are o mica sansa pe care trebuie sa o valorifice, daca poate, in urmatoarele sase luni. Parerea mea, totusi, Barca este prea slefuita tehnic si sudata, nu prin tactica, ca sa piarda La Liga. Ch L este, insa, altceva. Acolo sunt mai multe pretendente.
    Anul trecut nu a defilant in tomna in fata interului. A fost un 0-0 si un 2-0 pe Camp Nou. In primavara a fost alta poveste, calificarea fiind pierduta la Milano, asta si datorita lipsei de prospetime a Barcelonei, nu uita ca ei au mers la Milano cu autocarul. Guardiola nu e prost si a inceput sa-l citeasca pe Murinho.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  12. #222
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Dupa meciul asta, orice alt antrenor ar fi fost demis de la Real.
    Madrilenii ar trebui sa faca asa si cu Mourinho, asta daca mai vor sa-si recunoasca echipa peste un an sau doi. Sunt echipe unde acest portughez arogant pur si simplu nu poate fi antrenor, iar Real e una dintre ele. E vorba de echipele ce au spirit ofensiv si o istorie construita pe acest spirit.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #223
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, eu, ca sustinator al Barcelonei, poate am vazut mai cu patos totul, dar mi s-a parut ca Mesi a fost faultat din toate pozitiile. Inclusiv de omoplatul lui Carvalho. Ce, daca e un organ mai putin folosit in sporturile de contact, inseamna ca nu se poate sa iei un omoplat in mecla? La reluare s-a vazut ca nu a fost chiar asa simulare. Realul a compensat neputinta cu nesimtirea. Inclusiv Ronaldo. Bun, nu a fost tocmai elegant ce a facut Guradiola, dar gestul lui R a fost mitocanesc.
    Probabil Mourinho a vrut sa castige meciul mai mult ca sa scoata limba decat ca era important in calculele pentru castigarea campionatului. E cam greu sa spui ca astea 2 puncte sunt uriase. Barca a pierdut cu Hercules acasa. Cine si-ar fi imaginat? Eu nu.

  14. #224
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Dupa meciul asta, orice alt antrenor ar fi fost demis de la Real.
    Au pierdut cu 2-6 pe Bernabeu tot cu Barca....si nu a fost demis nimeni.


    Bancaru eu zic ca acest meci o sa conteze foarte mult.Asta e si unu dintre motivele pentru care nu imi place campionatu din Spania.O cursa in 2...ma rog mai mult in 1 ....restu nu prea conteaza.

  15. #225
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    O cursa in 2...ma rog mai mult in 1 ....restu nu prea conteaza.
    Pai au realizat acest lucru si Barceloa si Real Madrid, din punctul meu de vedere asta fiind unul dintre motivele pentru care renunta la o parte din drepturile de televizare.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  16. #226
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    sa fim seriosi...mourinho nu e afectat de aceasta infrangere, ci este super afectat...si de scor (niciodata nu si-a luat mai mult de 3) si de jocul realului si de diferenta de valoare...

    cum puteti sa ziceti ca ptr mourinho sunt doar 3 puncte pierdute...el, arogantul sef si-a luat cea mai mare aroganta...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #227
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bank, omoplatul este raspunsul la simulare. Nu ca ar (mai) fi frumos ca sa nu zic ca nici mai sanatos. Cum am spus, ingerul poate fi si demon. Messi, ingerul, a fost exceptional la golurile lui Villa. Carvalho, printre putinii decenti de la Real. A jucat Özil? Ca de Benzema...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #228
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    mare adevar graieste bumbescu. sunt de aceeasi parere cu el. dar si daca va reusi cu realul, mourinho va fi un antrenor complet.
    despre meci ... galop de sanatate si cam atat. bine, poporul roman nu prea urmareste el meciuri din astea, un gaz metan-craiova fiind mult mai interesant la orice ora din zi si din noapte ...

  19. #229
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Dupa meciul asta, orice alt antrenor ar fi fost demis de la Real.
    Madrilenii ar trebui sa faca asa si cu Mourinho, asta daca mai vor sa-si recunoasca echipa peste un an sau doi. Sunt echipe unde acest portughez arogant pur si simplu nu poate fi antrenor, iar Real e una dintre ele. E vorba de echipele ce au spirit ofensiv si o istorie construita pe acest spirit.
    Pai daca te-ai fi uitat la meciurile Realului in acest sezon,ai fi vazut cat de defensiv joaca JM cu aceasta echipa.

  20. #230
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Pai daca te-ai fi uitat la meciurile Realului in acest sezon,ai fi vazut cat de defensiv joaca JM cu aceasta echipa.
    Real a jucat defensiv sezonul asta? Nici vorba.. Singurul meci in care n-am putut face nimic si a parut ca am jucat defensiv, dar de fapt nu am jucat nimic, a fost meciul de aseara
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  21. #231
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Era o ironie.Evident ca Realul a jucat super ofensiv toate meciurile.Si aseara n-am jucat defensiv,desi trebuia sa o facem.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •