View Poll Results: Romania - Albania?

Voters
65. You may not vote on this poll
  • 1

    49 75.38%
  • X

    10 15.38%
  • 2

    6 9.23%
Page 25 of 27 FirstFirst ... 152324252627 LastLast
Results 505 to 525 of 555

Thread: România - Albania 1-1

  1. #505
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Greselile lui Razvan ( cele pe care le-am vazut eu ) si in ordinea gravitatii

    1. Torje Fundas ( la 0-0 !!!! ) - no comment

    2. CONTRA ( asta era un moment ideal sa incerce pe un pusti in locul lui ( Gen : Rapa, Latovlevici , whatever .. orice jucator de sub 26 de ani ) ). Contra nu a jucat neaparat rau , dar totusi, pana la urma, va trebui sa joace altcineva acolo

    3. D. Niculae titular : omul nu a jucat mai nimic, era clar obosit si trebuia sa vada ca la antrenamente nu se misca cum trebuie. Stancu trebuia sa fie titular indiscutabil

    4. Retragerea ( bagatu dosului in poarta la 1-0 )

    5. Selectia ( Am spus la inceputul meciului cand am vazut primul 11 ca e un cosmar )

    Doar 2 jucatori vroiam sa ii pastrez ( Torje si Deac ) .
    Cand I-am vazut pe Muresan , Stancu si Herea pe teren stiam ca vom inscrie
    Dar cu toate astea, nu meritam sa castigam , datorita celor 5 greseli facute de Lucescu(tz)

  2. #506
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Muresan bun jucator..a fost omul ca pasa la golul lui Stancu
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #507
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Pantilimon o scotea daca era in locul lui Lobont. E cu un cap mai mare ca el si cu bratele mult mai lungi.

    Retragerea in aparare la scorul de 1-0 cred ca a fost cea mai mare greseala a meciului. Oare n-a observat ca n-aveau aia nici o sansa la poarta noastra pana in momentul in care ne-am retras in aparare? De ce naiba sa schimbi tactica?? Retragerea in aparare la 1-0 e cea mai mare greseala care o poate face un antrenor. Daca dadeam gol in minutul 90, atunci era altceva, te puteai retrage in aparare. Faceai presing la fiecare jucator si omorai orice atac. Golul a venit ca le-am permis sa se apropie de poarta noastra, unde au primit si lovitura libera.

    Meciul cu Belarusul sper sa il incepem cu Muresan si Stancu titulari.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  4. #508
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    nu cred se astepta ca Albania sa isi revina asa repede din soc si sa reuseasca egalarea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #509
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu se astepta? Pai nu se mai juca fotbal sau ce? Cum se zice pe aici, sa te retragi cu fundul in poarta la 1-0 e cea mai stupida greseala pe care o poate face un antrenor. Pana atunci, de bine de rau, tineam mingea. Puteam sa mai facem asta si dupa gol. Dar deh

  6. #510
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    albanezii au pravalit Schela peste sandramaua lui Razvan. selectia pe ochi frumosi, pe interes a determinat acest deznodamant. spunea cineva p'aici ca echipa de tineret a aratat cu mai multa vlaga, fantezie si eficienta. speranta aia trebuia adusa in prim-plan si mastodontii actuali auncati la groapa de gunoi. inclusiv Razvan. sa ne lase.

  7. #511
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Exact. De ce nu ii trimitem pe Cocis, Contra, Radoi, la U21, si sa-i luam pe Bicfalvi, M.Costea, Rapa la echipa mare?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #512
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu am vazut meciul. Pacat, am pierdut un show bun, se pare. In schimb, citesc comentarii pe aici si aflu ca avem valoare (), aflu ca Florescu si Cocis inca mai vin la nationala (din inertie, ma gandesc), aflu ca si Franta ii pielea cucului si ca favoritele grupei is Belarus si Bosnia.

    Frumos.
    Am zis!

  9. #513
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    trec peste partea de selectie... n-are rost s-o mai comentez... trec si peste partea cu valoarea (fratilor, am jucat cu albania, o echipa de mijlocul clasamentului in liga lui mitica... sdr, timisoara, cfr etc. faceau instructie cu astia)... o sa opinez doar asupra chestiunilor tactice...unde cred ca mucica a picat iar examenul...in sensul ca a gresit stilul si sistemul de joc... si a pus jucatorii sa faca ce nu pot sau ce n-ar trebui...
    cred ca era de asteptat ca albania sa vina sa se apere supraaglomerat... au jucat strans...pe 2-3 linii... cu 2 inchizatori...si presing doar in ultima treime de joc...cum contracarezi un astfel de joc? sunt cateva solutii: fie te dispensezi de un om cu atributii defensive (joci cu 3 fundasi... sau fara inchizator...sau cu 3 atacanti etc)... fie ii desfaci pe aripi... fie bagi pe teren jucatori tehnici care isi pot scoate din joc adversarii directi prin driblinguri pe metru patrat... niciuna din aceste conditii n-a indeplinit-o mister: a jucat 442 clasic... nu i-a desfacut pe aripi pt ca n-a bagat atacanti puternici care sa le sileasca alora fundasii laterali sa vina sa stranga in centru...mai mult, si niculae si marica veneau in tusa dupa mingi (aglomerand culoarele lui torje, de exemplu)...si nici n-a bagat baieti cu glezna fina (herea a intrat prea tarziu si de fapt a trebuit sa joace defensiv, zicu/ad cristea nici macar n-au fost convocati)...
    de ce nu l-a bagat pe radoi mai in fata (doar cu tamas central...aia aveau un singur atacant izolat)? cu atat mai mult cu cat radoi n-a mai jucat fundas central de o gramada de ani (orice mi-ati spune, e o diferenta enorma intre ce face un mijlocas defensiv si un fundas central...incepand de la partea esentiala: marcajul )... ar fi creat superioritate in zona centrala cu mirel impins... asa, ne-am bazat pe florescu-recuperator, cocis-coordonator (numa' ca omu' n-are dribling)...in fata, nu bagi un atacant care sa stea bine in ghete, ci doi insi care au pierdut majoritatea duelurilor directe, datorita fizicului...
    muresan a fost introdus bine...am rasuflat usurat cand l-am vazut (cu atat mai mult cu cat l-a scos pe contra de pe teren) ... numa' ca in loc sa-l bage langa careu (da...fortat...se practica si la case mai mari... prin prezenta lui s-ar fi impus in duelurile din preajma careului sau chiar din suprafata de pedeapsa)... asa ca practic am mai avut un alt om defensiv...mai mult, torje e bagat fundas ... si cocis tras in banda...incredibil, ce schimbari ...
    stancu iar a intrat bine...pt ca de data asta avea un om capabil de devieri (ganditi-va de cate ori s-ar fi repetat faza golului daca muresan n-ar fi stat in careu doar la fazele fixe)...si herea la fel (oricum ar fi, mult mai bun decat cocis), numa' ca omu' a tb sa joace cand ne-am retras in aparare "sa tinem de rezultat" (cu albania!!!)....
    sa n-o mai lungesc... mucica a gresit mult... nu am ce sa reprosez unor jucatori care sunt pusi sa joace roluri pe care nu le stapanesc...
    orice alt antrenor ar fi castigat astazi, chiar si cu lotul asta...
    de unde iei tu jucatorii aia tehnici de care vorbeai, sau atacantii aia puternici sau baieti cu glezna fina???

    zici de radoi da saracul joaca printre camile,logic ca e depasit
    lobont care nu a stat nici in poarta nici nu a iesit. daca nu era convocat sareati in sus ca vai joaca la roma si nu l cheama etc etc
    la fel niculae care joaca la monaco daca nu l chema sareati ca vai lasa afara un jucator ca el

    eu va zic ca azi si Mourinho daca era antrenor azi nu castiga cu gloabele alea de jucatori.


    cat timp la nationala se vor regasi jucatori impresariati de clanul becali nu vom face nimic


    si inca ceva:multi spun ca lucescu nu e antrenor dar uita ca mucica asta,tiganul asta sau cum mai vreti voi a ajuns pana in sferturile uefa uunde a iesit fara sa fie invins ci in urma a 2 egaluri.acum ma gandesc si eu ca daca era asa slab nu ajungea asa usor.si iar daca era asa usor ajungeau majoritatea antrenorilor din romania.dar ce stiu eu,voi stiti mai bine.lucescu nu are nicio treaba cu antreronatul
    Last edited by unic_jul; 4th September 2010 at 12:12.

  10. #514
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    eu va zic ca azi si Mourinho daca era antrenor azi nu castiga cu gloabele alea de jucatori.


    cat timp la nationala se vor regasi jucatori impresariati de clanul becali nu vom face nimic
    la ce fel de jucatori te referi?

    Chivu, Mutu, Radu Stefan, ... Astia?

    Ii clar, avem nevoie de fostul briliant. Inca mai poate sa aiba momente de sclipire. Avem nevoie de Chivu pentru spiritul de lider, si de stilul sau robust in aparare. Radu Stefan inca e tanar si sper sa revina si el la nationala cat mai curand. Avem mare nevoie de acesti jucatori.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  11. #515
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    nu va intriga prezenta lui Lobont sub tricoul Nationalei? pe mine, da! in Italia, datorita numeroaselor gafe, a ajuns nomber 3 la poaleleRomei. cine cunoaste notiuni elementare de magie, are argumente sa spuna ca pisica (mai ales cea neagra...) reprezinta simbolul ghinionului si al pierzaniei...

  12. #516
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Ok sa fac o analiza a lotului tricolor....

    Lobont-evolutie stearsa , nu i se poate imputa golul egalizator....
    C.Contra-slab ...la aproape 35 de ani nu mai poate aduce nimic nou nationalei...a avut o evolutie modesta...gresind si numeroase mingi
    G.Tamas-a jucat bine pana la golul marcat de Muzaka
    Radoi-capitanul de aseara ....s-a luptat mult dar a reusit relativ putin ....sa zicem ca Radoi e chemat la nationala pt ca poate fi folosit atat ca fundas central cat si ca mijlocas defensiv (polivalenta) si noi avem nevoie de jucatori polivalenti
    Rat-modest , a jucat dupa o pauza de 2 saptamani din cauze unei accidentari
    Torje-a incercat multe dar i-au iesit putine
    Cocis-printre cei mai slabi de pe teren....cred ca nu mai are ce cauta la nationala
    Florescu-s-a zbatut in van ...si-a asumat rolul de coordonator dar n-a stralucit
    Deac-printre cei mai buni de pe teren ...muncitor la mijloc a incercat sa creeze superioritate in atac...
    C.Marica-acelasi joc fara orizont pt Ciprian sub tricolor ....a dat un gol dar a fost anulat corect pe motiv de off-side
    D.Niculae-joc bun....lipseste insa sclipirea la finalizare
    B.Stancu-are meritul de a fi marcat unicul gol al tricolorilor in meciul de aseara
    Herea-a jucat prea putin pt a ne putea face o impresie
    G.MURESAN -cel mai bun om de pe teren , a dat pasa la golul lui B.Stancu , a creat legatura dintre aparare si atac..a trimis multe baloane in ofensiva.....trebuie sa fie titular cu Belarusul

    Pantilimon-rezerva lui Lobont
    Nesu-nu stiu de ce se tot insista cu el la nationala....nu mi-se pare de calibrul nationalei
    Maftei-un alt rebut ..la 33 de ani nu mai este o solutie pt nationala ....
    Bilasco-e greu de facut o idee , nu a jucat aseara...in amicale a facut-o bine...ar trebui sa i se dea mai mult credit
    C.Lazar-reprezinta o solutie la mijlocul terenului
    C.Chivu-are un inceput slab de sezon...sa vedem cum va juca cu Belarusul ....ramane cel mai bine cotat tricolor
    M.Constantin-a fost adus in locul lui Sapunaru ...un jucator care la Rapid si-a demonstrat constanta....a facut meciuri in media echipei..cand echipa juca bine juca si el bine cand echipa juca prost si f.prost si el la fel....
    C.Tatarusanu-doar a 3 solutie pt postul de portar dupa Loby si Pantilimon
    M.Roman-pare in scadere de forma...la Rapid nu s-a remarcat cu nimic....la nationala a facut acel meci bun...si apoi s-a stins
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #517
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Destul de corecta analiza lui Duarte.

    Muresan clar cel mai bun de pe teren. Pe langa cele zise de Duarte, a facut si multe recuperari importante; intrari la sacrificiu.
    Iar B.Stancu, pe langa gol, a mai aratat odata talentul sau de a dribla, cand a scos din joc 3 Albanezi, apoi datorita acceleratiei sale n-a mai fost ajuns. Acea faza se putea transforma usor in gol daca restul tricolorilor implicati in acea faza aveau forma lui Stancu.

    LE: Cred ca Maftei a fost convocat din cauza absentei lui Chivu in prima etapa. Cred ca va disparea si de pe banca Maftei in meciul cu Belarusul.
    Last edited by Denis; 4th September 2010 at 13:01.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  14. #518
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    nu va intriga prezenta lui Lobont sub tricoul Nationalei? pe mine, da! in Italia, datorita numeroaselor gafe, a ajuns nomber 3 la poaleleRomei. cine cunoaste notiuni elementare de magie, are argumente sa spuna ca pisica (mai ales cea neagra...) reprezinta simbolul ghinionului si al pierzaniei...
    Nu știu cît de multă vină are Lobonț la golul egalizator (mie nu mi se pare), dar să nu uităm că la ultimul atac albanez a scos șutul ăla și a păstrat scorul la 1-1, altfel nu pupam nici punctul ăsta de rht ...

  15. #519
    junior
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Nu știu cît de multă vină are Lobonț la golul egalizator (mie nu mi se pare), dar să nu uităm că la ultimul atac albanez a scos șutul ăla și a păstrat scorul la 1-1, altfel nu pupam nici punctul ăsta de rht ...
    Sutul ala a fost pe el, si a fost slab, albanezul a tras cu stangul, si si asa Lobont l-a balbait, a avut noroc ca celalalt albanez a ajuns prea tarziu, daca albanezul ala era mai aproape ar fi fost 2 - 1 albania din vina lui Lobont.

    La gol i se poate reprosa fizicul, Pantilimon sigur ar fi ajuns la mingea aia.

  16. #520
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Nu știu cît de multă vină are Lobonț la golul egalizator (mie nu mi se pare), dar să nu uităm că la ultimul atac albanez a scos șutul ăla și a păstrat scorul la 1-1, altfel nu pupam nici punctul ăsta de rht ...
    ai dreptate. totusi, dupa parerea mea, e portar de teren mic (adica, de maidan...). nu are fizic, nu da siguranta colegilor. are ceva reflexe si mobilitate. trebuie promovat alt portar; Tatarusanu, Lung - sunt 2 variante super-fezabile.

    ref la Contra. pare un mare sef de ginta, venit din alta lume, din adanculistoriei, din grota timpului. un batran neputiincios.
    Last edited by Bobi Cearton; 4th September 2010 at 13:56.

  17. #521
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    http://i52.tinypic.com/sqnhc5.jpg

    Eu zic ca ne putem lipsi de :

    Lobont (omul asta pare mai curand un portar la o firma de clante)
    Contra (prea...batran pentru un duel capital)
    Tamas (pur si simplu sa nu se mai deranjeze sa vina)
    Radoi (sincer...e o camila si un strut in acelasi timp)
    Cocis (epava in deriva)
    Florescu (in primul rand sa i se dea numarul 666,nu numarul sacru purtat de Hagi si apoi sa plece)


    Astia trebuie sa ne lase in pace !


  18. #522
    manager
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    C.Marica-acelasi joc fara orizont pt Ciprian sub tricolor ....a dat un gol dar a fost anulat corect pe motiv de off-side

    Un varf care-ti intra la o faza fixa in offside (faza cu golul din offside) e un handicap pentru propria echipa,
    aportul lui Marica in joc este egal cu al bolovanului legat de gat.
    Last edited by racovita; 4th September 2010 at 13:48.

  19. #523
    junior
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by racovita View Post
    C.Marica-acelasi joc fara orizont pt Ciprian sub tricolor ....a dat un gol dar a fost anulat corect pe motiv de off-side

    Un varf care-ti intra la o faza fixa in offside (faza cu golul din offside) e un handicap pentru propria echipa,
    aportul lui Marica in joc este egal cu al bolovanului legat de gat.
    Marica e mare ratalau, nu stiu ce au vazut Stuttgart la el. Si el ca si Niculae, da 2 goluri in 5 ani, unul de Craciun si unul de Paste. Cu asemenea varfuri nici nu-i de mirare ca Romania are mari probleme sa dea goluri.

  20. #524
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    București, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca-n meciul de aseara am jucat si slab adica pe bune acum:jucatorii nostri au jucat exact in stilul caracteristic romanilor:dupa ce era 1-0 pentru noi,ne-am retras in aprare si le-am permis albanezilor sa marcheze golul egalizator
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  21. #525
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Cum e corect: ne-a facut Muzaka sau ne-au facut musaca?
    "Dixi et salvavi animam meam"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •