View Poll Results: Cine va castiga Turul Frantei

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    21 42.00%
  • Lance Armstrong

    13 26.00%
  • Cadel Evans

    2 4.00%
  • Carlos Sastre

    0 0%
  • Damiano Cunego

    1 2.00%
  • Ivan Basso

    1 2.00%
  • Andy Schleck

    11 22.00%
  • Frank Schleck

    1 2.00%
  • Robert Gesink

    0 0%
  • Christophe Moreau

    0 0%
Page 22 of 23 FirstFirst ... 1220212223 LastLast
Results 442 to 462 of 479

Thread: Turul Frantei 2010

  1. #442
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by free2tedy View Post
    Nu inteleg , cui sa multumeasca? Daca erau si o suta de kilometri de contratimp tot pe 2 termina pentru ca avea capacitatea sa ii distanteze pe restul mai mult decat a facut-o turul asta. Contador i-a fost singurul egal pe munte. Toti restul 2 clase sub ei pe catarari.
    Am ajuns sa vorbesc cu daca si scenarii ipotetice. Realitatea e una singura , singura diferenta intre ei e TT-ul si asta ar trebuie sa il puna serios pe ganduri pe Schleck. Contador are acelasi gabarit ca si Andy si merge extraordinar la contratimp , deci se poate si mai bine.
    Crezi ca Andy putea sa-i distanteze cu cel putin 2 minute mai mult pe Menchov&Sanchez?In toate etapele a mers cat a putut cu exceptia etapei de pe Ax3.Si ce scenarii ipotetice?Doar in anul asta si anul trecut au fost mai putin de 60 km de TT in ultimii 10 ani.

    AC a fost bun la TT inca de la tineret...campion al Spaniei la U21 sau U23 nu stiu sigur.El are un trecut in TT.Schleck trebuie sa vada cum sa ia inca 2 minute fata de Contador pt a castiga turul.Andy mai are un avantaj pt la anul si acela ca AC va face si Giro inainte.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  2. #443
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sosososik View Post
    Crezi ca Andy putea sa-i distanteze cu cel putin 2 minute mai mult pe Menchov&Sanchez?In toate etapele a mers cat a putut cu exceptia etapei de pe Ax3.Si ce scenarii ipotetice?Doar in anul asta si anul trecut au fost mai putin de 60 km de TT in ultimii 10 ani.

    AC a fost bun la TT inca de la tineret...campion al Spaniei la U21 sau U23 nu stiu sigur.El are un trecut in TT.Schleck trebuie sa vada cum sa ia inca 2 minute fata de Contador pt a castiga turul.Andy mai are un avantaj pt la anul si acela ca AC va face si Giro inainte.
    Port de Bales -- 40' pierdute fara sa fi depins de starea lui fizica si de puterea lui de a se catara.
    AX3 -- 15' pierdute pentru ca a stat in roata lui AC pana l-a enervat , aici putea sa stea cu Mechov&Sanchez si chiar sa ii distanteze.

    Scurt iese cel putin inca un minut pe care l-ar fi putut pune pe munte. Asta compenseaza pierderea lui Menchov si a lui Sammy Sanchez pe jumatate din etapa cu pavatele.
    --Ultimele rezultate ale lui Menchov la contratimp nu sunt extraordinare. Sanchez in schimb a facut niste TT-uri bune in Vuelta doar ca in Tur din ce am gasit n-a mers niciodata extraordinar.

    Deci da chiar cred ca Andy putea pune pe munte cea ce pierdea la contratimp chiar si in cazul in care erau 2 astfel de etape.

  3. #444
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Oricum vom vedea sambata cum vor merge toti la TT.Menchov a declarat(crede) ca ar putea sa ii i-a cele 3 minute jumate lui Schleck.Cred ca a tras niste vodca rusul inainte de declaratie pt ca altfel eu nu imi dau seama cum ar putea castiga atat decat daca nu cumva luxemburghezul o sa faca o performanta "a la Rasmussen 2005".
    Ehh...Vom trai si vom vedea.
    Maine...etapa de plat==>Cavendish e alegerea mea.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  4. #445
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Si Andy zicea(credea) ca poate sa il desprinda pe Contador.
    E cam optimist rusul si sa nu uitam ca in prolog n-a mers cine stie ce. A pierdut 29' la Contador si i-a luat lui Schleck 23'. Nici Cancellara nu ii ia cele aproape 4 minute lui Andy , ce sa mai zic de rus.


    Sunt curios cum s-ar fi luptat favoritii daca mai erau in vigoare bonificatiile de timp. Mi se pare o prostie faptul ca s-a renuntat la ele. Ce s-ar fi intamplat in cazul asta la Morzine-Avoriaz , Ax3 sau la Mende?


    Imi pare rau de Lance ca nu s-a dus in evadarea in care trebuia. Trebuia sa incerce sa evadeze in etapa cu final la Ax3. Nu inteleg cum a ales momentul evadarii , era clar ca platul nu il avantaja deloc. Pentru un campion ca el cu atatea etape castigate in catarare trebuia sa moara incercand sa castige o etapa tot pe munte.

  5. #446
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by free2tedy View Post
    Sunt curios cum s-ar fi luptat favoritii daca mai erau in vigoare bonificatiile de timp. Mi se pare o prostie faptul ca s-a renuntat la ele. Ce s-ar fi intamplat in cazul asta la Morzine-Avoriaz , Ax3 sau la Mende?
    de acord.

  6. #447
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pacat ca n-a fost contratimpul pe echipe, probabil ar fi luat 1 minut Schleck si era si contratimpul individual mai interesant.

  7. #448
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    iar la anul andy schleck va castiga si pe alpe dhuez, fiindca alberto contador a castigat deja aceasta catarare. sincer, sa fiu col du tourmalet nu mi s-a parut a fi cine stie ce sperietoare. iar, la anul se va serba 100 de ani de cand s-a trecut peste col du galibier si nu centenarul alpilor.

  8. #449
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Contador a fost mai slab anul asta. Poate ca Andy a avut temeri ceva mai multe. Oricum impresionanta competitie la toate capitolele!

  9. #450
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Cavendish castigator...a 4-a etapa!

  10. #451
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    N-are adversar la sprint. Azi s-a vazut ca poate si singur.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #452
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Pe Tourmalet Contador daca se batea cu Andy pentru castigarea etapei cred ca Andy tot ar fi castigat.
    E destul de greu de acceptat pentru unii faptul ca poti castiga Turul fara victorie de etapa cum e in cazul lui Contador.
    Daca s-ar fi dat bonificatii in secunde pentru victorie(macar in etapele de munte) tricoul galben nu mai era la spaniol.

  12. #453
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Acum, spre sfarsit de Le Tour, "Ca va, ca marche, ca ira encore".

    TD ca va.jpg
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #454
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Mi se pare mie sau foaia lui Bradley Wiggins chiar nu este perfect rotunda?

  14. #455
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    As vrea sa intru in televizor si sa-l bat pe Jean.Cum naiba sa-i ia Kreuziger lui Gesink 3 minute jumate?
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  15. #456
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    2 secunde intre conchistador si Andy!

    Chiar daca pierde turul, felicitari Andyyyyyy

    C'mon !
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  16. #457
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Ce se intampla acum depaseste ca suspans toate etapele de munte. C'mon Andy !

  17. #458
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Asa cum spuneam daca avea 30 de secunde avans inainte de contratimp Schleck avea toate sansele sa castige Turul

  18. #459
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Nu cred că va fi strâns. S-ar putea ca Scleck să sufere mult pe ultimii km. Ochii și pe timpul lui Menchov.

  19. #460
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cand o fi fost ultima oara cand nici unul din primii doi in clasamentul general nu a terminat ultimul contratimp in primii 30?

  20. #461
    Cormoran! dav_david's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    576
    Reputatie
    1
    Hopa ! L-au luat lacrimile pe Contador...Induiosator intr-adevar . Data trecuta cand a castigat turul a plans ? Daca plangea Andy intelegeam. Pur ghinion.

  21. #462
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Felicitari Contador!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •