View Poll Results: Pronostic

Voters
33. You may not vote on this poll
  • victorie Germania

    21 63.64%
  • victorie Serbia

    6 18.18%
  • egal

    6 18.18%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 164

Thread: Meciul 3: Germania - Serbia 0-1

  1. #127
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    haha crede-ma ca stiu bine trairile sarbesti , nu sunt deloc oameni rai ( ce dreacu sa spun si eu daca sunt unul dintre ei ) sunt cam salbatici si nationalisti peste masura ( fie ca au boase in ei , fie ca sunt suficienti de prosti sa sfideze marile puteri)....dar , per total , trebuie doar sa le dai o sansa de a-si arata atasamentul fata de tine ..... dupa aceea , nu mai scapi de ei ... iti sunt frati pe viata
    Individual sarbii sunt cu talie,rapizi,tehnici.
    Ca parti negative labili psiici(vezi cele 2 henzuri in careu),multe aere de vedete exact ca in Romania si... unii dintre voi foarte iracibili.

    Of-topic :
    Ca oamenii o parte sunt de treaba (am cunoscut asa ceva) o parte rai,iracibili,pusi pe harta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #128
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    Тако је брате !!!!! долазим да пијам са тебе adica vin si eu sa beau sa beau cu tine frate !) eh ... lasa ca e bine ..ma bucur ca ai mers pe mana Serbiei , cand sincer sa fiu nici eu nu le dadeam nicio sansa ... sper sa-si nu-si piarda capu` in meciul cu Australia .... Svaka Èast !!!
    Am mers pe mana lor inca de pe 14 iunie:

    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Germania - Serbia 0-1
    Cu sarbii nu te joci. De la Tito incoace, le-au cam tras-o nemtilor.


    FELICITARI SERBIA!!! Dau si eu o bere, chiar acum:
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #129
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Bravo Sorine...cum ai spus si tu, sa nu exagerezi cu berea

    Rezultatul asta sper sa mai "inchida" gura celor care, in special "jurnalistilor", trageau deja concluzii asupra echipelor care vor ajunge departe la aceasta cupa mondiala
    Promit ca ma limitez doar la Heineken.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #130
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    bv serbia
    pacat de penalty-ul din finalul meciului cu ghana...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #131
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Germania a gasit vinovatul principal:arbitrul!

  6. #132
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Germania a gasit vinovatul principal:arbitrul!
    unde l-a gasit?
    beleafer

  7. #133
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    unde l-a gasit?
    acolo unde l-a cautat...

  8. #134
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    a fost chiar penibil sa spui ca dupa 4-0 cu Australia ,Germania e principala favorita la titlu.Cat de profesionist tre sa fii
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  9. #135
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by michai View Post
    a fost chiar penibil sa spui ca dupa 4-0 cu Australia ,Germania e principala favorita la titlu.Cat de profesionist tre sa fii
    Exact!Dupa meciul cu Australia Germania a fost in transa.
    Aseara,dupa Argentina-Coreea,desteptul ala de la televiziunea germana a spus ca "Argentina a castigat meciul deoarece nu a avut adversar puternic.Dar totusi Argentina si Germania sunt favorite la castigarea titlului".
    Ca si cand Australia ar fi o putere in fotbal.
    Cat de favorita este Germania s-a vazut astazi.Si meciul ca Ghana inca nu este castigat,chiar daca ei sunt siguri de victorie.

  10. #136
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Germania inca este favorita, nu cred sa aiba forta sa si castige, am spus-o asta de la inceput, sper in victorie, dar in orice caz ramane favorita.

    Arbitrul a ajutat un pic la victoria sarbilor dar nu decisiv, ratarile lui KHEDIRA, bara in min 45+1, si imediat MUELLER foarfeca scoasa efectiv de pe linia portii, iar in repriza a doua nenumaratele ratari a lui PODOLSKI inclusiv 11m au dus la infrangere.
    Am spus mai sus ca felicit apararea sarba, care a jucat excelent. Arbitrul ne-a aratat cum sa bti germania, ciupindu-i pe ici colo incontinuu.
    Oricum se pare ca in grupa asta echipa care ajunge in 10 oameni pierde. Azi Germania, etapa trecuta Australia & Serbia.

    @carlo, cand ziceai ca au gasit vinovatul, credeam ca ai gasit o declaratie de presa, ceva, de aia te-am intrebat "unde"
    beleafer

  11. #137
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    @carlo, cand ziceai ca au gasit vinovatul, credeam ca ai gasit o declaratie de presa, ceva, de aia te-am intrebat "unde"
    Se vorbeste pe la radio si televiziune ca arbitrul ar fi influentat decisiv (eliminarea lui Klose) meciul.

  12. #138
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by keluba View Post
    sa le bage panzerfaust-ul in gura la neamtalai
    si uite ca asa s-a si intamplat
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  13. #139
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    "This team represents its people because it is energetic, it is ready to fight and to a certain extent, it is arrogant." Radomir Antic, Serbia coach.

    sa vedem ce aroganta isi pemit si cu canguri
    beleafer

  14. #140
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Se vorbeste pe la radio si televiziune ca arbitrul ar fi influentat decisiv (eliminarea lui Klose) meciul.
    Tocmai am vazut al doilea fault, clar de galben. Deci nu arbitrul a influentat, ci inconstienta lui Klose - mai ales ca golul a venit la faza imediat urmatoare. Cat de idiot sa fii la meci de CM sa ai galben si sa faultezi din spate, la centrul terenului, intr-o faza fara nici un fel de pericol?

    De remarcat ca Serbia incepe sa-si faca o norma de un hent in careu pe meci.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #141
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Germania inca este favorita, nu cred sa aiba forta sa si castige, am spus-o asta de la inceput, sper in victorie, dar in orice caz ramane favorit


    Pentru mine favorite sunt alte echipe.Germania poate doar la castigarea grupei.Poate.
    Pentru ca nu mi se pare normal ca o echipa cu pretentiile Germaniei sa cada in extaz dupa meciul cu Australia.Si se facea haz pe seama olandezilor,englezilor sau chiar argentinienilor ca ce fotbal nasol joaca dar au noroc.Si asta intr-o tara unde fair-playul se scrie cu litere mari.
    Dar poate totusi s-au trezit acum la realitate.

  16. #142
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Tocmai am vazut al doilea fault, clar de galben. Deci nu arbitrul a influentat, ci inconstienta lui Klose - mai ales ca golul a venit la faza imediat urmatoare. Cat de idiot sa fii la meci de CM sa ai galben si sa faultezi din spate, la centrul terenului, intr-o faza fara nici un fel de pericol?

    De remarcat ca Serbia incepe sa-si faca o norma de un hent in careu pe meci.
    Primul cartonas tot asa de clar este?
    beleafer

  17. #143
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Primul nu conteaza, daca era destept nu-l lua pe al doilea.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu a fost destept, nici nu trebuia la un arbitraj corect, in plus nu a fost de galben.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #145
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Primul cartonas tot asa de clar este?
    Conteaza asta?Si cu Klose,Germania nu ar fi facut nimic astazi.Pentru ca la ora actuala Germania are problema care o are si Franta:au inceput sa naturalizeze jucatori care vin dintr-o alta cultura si nu prea se identifica cu mentalitatea nemtilor.Si sunt destul de multi.Vezi Özil.Germania il vede ca pe un sfant.Dar Özil nu merge decat daca merge echipa.Asta face si la Werder Bremen.Eu sunt fan Werder si merg destul de des la meciurile lor.Acest Özil,acum doi ani cand a venit la Bremen nici nu stia germana.Cu toate ca este nascut si crescut la Gelsenkirchen.Dar si el si taica-su au sange de mercenari,nu se gandesc decat la bani.Cu cat mai multi,cu atat mai bine.
    Dupa meciul cu Australia cica ar fi primit oferte de la Chelsea,Barcelona si ManCity.Probabil ca dupa meciul se astazi si cele care vor mai urma la acest CM,aceste echipe se vor mai gandi daca vor plati 20-25 de mil. pentru Özil.

  20. #146
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Da. Conteaza, daca primul nu era, al doilea cartonas nu se transforma in rosu. Poate si cu Klose in teren nu reuseau, dar sigur nu erau socati ca doar in 1 minut de la eliminare sa ia gol, un pic prea usor, apoi vezi ca eu am mai spus ca vinovati sunt chiar ei pentru ratari cu gramada.
    Cat despre "mercenari", cred ca Franta a avut mult mai multi cand a castigat in '98 decat acuma, sau decat are Germania acuma, nu cred ca-i relevant.
    beleafer

  21. #147
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Antrenorul echipei naționale a Serbiei, Radomir Antici, a declarat, vineri, la sfârșitul meciului cu Germania, scor 1-0, că dedică victoria poporului sârb și că jucătorii pe care îi pregătește se regăsesc în valorile sârbilor.
    http://cm2010.onlinesport.ro/articol...oporul-nostru/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •