Page 12 of 171 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 3578

Thread: CFR Cluj

  1. #232
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cam asa...

  2. #233
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Care sunt culorile clubului sau ale echipamentelor de joc ale celor de la CFR Cluj ?

  3. #234
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Care sunt culorile clubului sau ale echipamentelor de joc ale celor de la CFR Cluj ?

  4. #235
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Alb-visiniu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #236
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Am scris ceva cu referire la culorile echipei CFR Cluj in pagina 7.
    Culorile sint ALB-VIOLET.
    Echipa joaca des in echipament visiniu. Nu stiu oficial sa fi schimbat culorile.

    HAI CFR GRUIA!!!!!

  6. #237
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Etapa a 11-a Divizia B, Seria III

    Min 6: Olimpia Satu-Mare - CSM Resita 1-0
    Min 15: ISCT - Minaur Zlatna 0-1
    Min 20: CFR Cluj - Armatura Zalau 1-0, Oncica
    Min 19: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 0-1
    Min 25: ISCT - Minaur Zlatna 1-1
    Min 30: ISCT -Minaur Zlatna 2-1
    Min 33: FC Baia-Mare - ACU Arad 1-0
    Min 34: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 1-1
    Min 36: Olimpia Satu-Mare - CSM Resita 2-0
    Min 39: CS Deva - Jiul Petrosani 1-0

    Repriza a 2-a
    Min 49: FC Baia-Mare - ACU Arad 1-1
    Min 54: UTA - Oasul 1-0
    Min 58: Corvinul - Tricotaje 1-0
    Min 56: UTA - Oasul 2-0
    Min 57: FC Baia-Mare - ACU Arad 2-1
    Min 66: Olimpia - CSM Resita 3-0
    Min 67: FC Baia-Mare - ACU Arad 3-1
    Min 69: UTA - Oasul 3-0
    Min 78: CFR Cluj - Armatura 1-1
    Min 78: Corvinul - Tricotaje 1-1
    Min 77: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-1
    Min 78: UTA - Oasul 4-0
    Min 82: UTA - Oasul 4-1
    Min 81: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-2
    Min 89: Corvinul - Tricotaje 2-1
    ISCT - Minaur Zlatna 2-2
    CFR Cluj - Armatura Zalau 2-1


    Rezultate finale:

    Corvinul - Tricotaje 2-1
    Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-2
    UTA - Oasul 4-1
    ISCT - Minaur Zlatna 2-2
    CFR Cluj - Armatura Zalau 2-1
    CS Deva - Jiul Petrosani 1-0
    Olimpia - CSM Resita 3-0
    FC Baia-Mare - ACU Arad 3-1

    CLASAMENTUL

    L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
    1. CFR Cluj 11 7 4 0 36 - 5 25 +7
    2. Olimpia Satu Mare 11 8 1 2 20 - 6 25 +7
    3. FC UTA 11 8 1 2 17 - 10 25 +7
    4. Gaz Metan 11 6 3 2 18 - 9 21 +6
    5. Jiul 11 6 2 3 26 - 8 20 +5
    6. Oasul Negresti 11 6 1 4 18 - 21 19 +4
    7. Univ. Cluj 11 5 3 3 17 - 12 18 +3
    8. Tricotaje Ineu 11 5 1 5 19 - 18 16 -2
    9. Armatura Zalau 11 4 2 5 17 - 19 14 -1
    10.CS Deva 11 4 1 6 18 - 15 13 -5
    11. Corvinul 11 4 1 6 16 - 17 13 -5
    12. CSM Resita 11 4 1 6 15 - 26 13 -2
    13. IS Campia Turzii 11 3 2 6 10 - 20 11 -7
    14. FC Baia Mare 11 2 1 8 14 - 33 7 -11
    15. ACU Arad 11 1 3 7 7 - 18 6 -9
    16. Minaur Zlatna 11 1 1 9 6 - 37 4 -11

    Era sa pierdem locul 1 din nou, CFR ne da emotii, se rateaza parca prea mult si scenariul din meciul cu Oasul era sa se repete ...domnu Ciorceri nu stim ce face cu echipa. Semnal de alarma , domnu CIORCERI !! Sau trebe' sa merg eu sa trag fluieru' locomotivei? Conditii aveti, puneti-va pe treaba domnilor !
    Iar jucatorii sa se trezeasca din amorteala si sa o lase mai moale cu pusul centralelor. (vor avea timp la iarna). Greu sa mai spart gheata celor 3 egaluri....pfffff. Era si culmea sa mai facem un egal "idiot".
    Gaz Metan a luat o corectura la adevar, Jiul ramine in urma, UTA si Olimpia cistiga la pas.
    Urmeaza deplasarea de la Ineu....meci dificil, iar apoi acasa cu Corvinul si Olimpia.

  7. #238
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Vai de capul nostru. Am ajuns sa castigam din mila arbitrilor. Un antrenor penal=un fotbal de kko practicat de CFR. Nici o sansa cu dl "prof" ciorceri. Pacat de echipa si de banii investiti. Fara antrenor e degeaba.

  8. #239
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Pai da, de la antrenor personal eu nu mai astept nimic, doar jucatorii sint cei care pot face treaba doar trebuie disciplinati. Am jucat si eu fotbal si nu trebuia sa i-mi spuna antrenorul sa alerg. Nu cred ca in divizia B romanesca se joaca ultrasofisticat si tacticizat...daca jucatorul pune sufletul si osul se face treaba...si exemple sint: Tricotaje reuseste sa bata Olimpia dupa ce este condusa (nu cred ca antrenorul le-a soptit la ureche cum sa ii bata, de multe ori chestia cu antrenorul este trasa de par..cum ca vezi doamne el a "facut" victoria). Dar e clar ca un antrenor cu autoritate ar scoate mai mult din ei. Nu stiu daca CFR are vre-un lider de echipa care sa traga echipa dupa el, sa fie exemplu de disciplina si ambitie.
    Urmeaza 4 meciuri grele si daca CFR nu face nimic sa se trezeasca nu stiu daca vom mai bate pe cineva. Intr-adevar e RUSINE daca 11 m nu a fost corect. (desi nu stiu de ce arbitrii trebuie sa anuleze goluri ca sa de-a pe urma 11 m ca compensatie).
    Pesonal nu astept scoruri de 6-0 sau 7-0, dar macar scoruri normale.
    E foarte dificil sa cresti jucatori profesionisti in Romania sa aiba mentalitate sanatoasa competitiva. In pauza de iarna trebuie schimbat ceva acolo, e clar, numai ca pina la pauza mai sint inca 6 meciuri (daca se joaca si 2 etape din retur). CFR trebuie sa bata tot acasa si cam 5 puncte din deplasare ca sa emita pretentii, dar sincer nu prea vad cum ar putea realiza asta.

  9. #240
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Suntem cu ochii pe voi. Incet , incet shi la voi incepe sa scartzaie locomotiva din Gruia. Oricum bafta in continuare shi fie ca cel mai bun sa cashtige. Sper sa fie UTA !!!
    Semper Fidelis

  10. #241
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Etapa 12-a Divizia B, seria III-a

    Etapa 12-a.
    Azi se joaca tare pe toate fronturile......Succes echipei CFR la Ineu.

    Min 13: "U" Cluj - CSM Resita 1-0
    Min 15: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 0-1
    Min 17: Armatura Zalau - CS Deva 1-0
    Min 19: ACU - ISCT 1-0
    "U" Cluj -CSM Resita 2-0
    Min 34: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 1-1
    Min 39: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-1, Anca
    Min 41: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-2, Stanciu MESERIE GRUIA !!!!
    Min 44: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 2-1

    Scoruri la pauza:

    ACU - ISCT 1-0
    Oasul Negresti - FC Baia-Mare 2-1
    Jiul - UTA 0-0
    Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-2, MESERIE GRUIA !!!
    Armatura Zalau - CS Deva 1-0
    Corvinul - Olimpia 0-0
    "U" Cluj - CSM Resita 2-0
    Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-0


    Min 49: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-3, Anca (11 m) MESERIE GRUIA !!!
    Min 52: "U" Cluj - CSM Resita 3-0
    Min 55: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-1
    Min 59: Jiul - UTA 1-0
    Min 57: Oasul Negresti - FC Baia Mare 3-2
    Min 58: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-3
    Min 62: "U" Cluj - CSM Resita 4-0
    Min 67: ACU - ISCT 2-0
    Min 72: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-4, Oncica MESERIE GRUIA!!! ........PA SI PUSI!!!!
    Min 69: Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-1
    Min 81: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 1-4
    Min 84: "U" Cluj - CSM Resita 5-0
    Min 88: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 2-4

    Rezultate Finale:

    ACU - ISCT 2-0
    Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-3
    Jiul - UTA 1-0
    Tricotaje Ineu - CFR Cluj 2-4, MESERIE GRUIA !!!
    Armatura Zalau - CS Deva 1-0
    Corvinul - Olimpia 1-0
    "U" Cluj - CSM Resita 5-0
    Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-1


    CLASAMENTUL

    L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
    1. CFR Cluj 12 8 4 0 40 - 7 28 +10
    2. Olimpia Satu Mare 12 8 1 3 20 - 7 25 +7
    3. FC UTA 12 8 1 3 17 - 11 25 +7
    4. Gaz Metan 12 7 3 2 19 - 9 24 +9
    5. Jiul 12 7 2 3 27 - 8 23 +5
    6. Univ. Cluj 12 6 3 3 22 - 12 21 +3
    7. Oasul Negresti 12 6 2 4 21 - 24 20 +2
    8. Armatura Zalau 12 5 2 5 18 - 19 17 -1
    9. Corvinul 12 5 1 6 17 - 17 16 -5
    10. Tricotaje Ineu 12 5 1 6 21 - 22 16 -5
    11. CS Deva 12 4 1 7 18 - 16 13 -5
    12. CSM Resita 12 4 1 7 15 - 31 13 -2
    13. IS Campia Turzii 12 3 2 7 10 - 22 11 -7
    14. ACU Arad 12 2 3 7 9 - 18 9 -9
    15. FC Baia Mare 12 2 2 8 17 - 36 8 -10
    16. Minaur Zlatna 12 1 1 10 6 - 38 4 -14

    Iata ca CFR -ul nostru face galop de sanatate la Ineu. Meserie Gruia !! pe chestia asta. Locomotiva inca nu a deraiat.....chiar daca nu sintem la un nivel prea competitiv, dar ne-am revenit cit de cit. Echipa si-a permis un "relax" spre final din care au incasat 2 goluri...hmmmm, oricum in GRUIA este :sun: . (am fost foarte aproape de o victorie de "tip" Chelsea)
    Avem 3 puncte avans si avem putina liniste inaintea celor 2 meciuri dificile de acasa cu Corvinul si Olimpia.


    HAI CFR!!! BRAVO BAIETI !!!

  11. #242

  12. #243
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Bai Tzeferule, daca poza aia cu Turcu era mai generala ma vedeam si eu din tribuna si ajungeam vedeta. Ha ha ha. Sa vedem ce or face maine CeFeRe-ii cu Corvinu. Am inteles ca la Ineu ar fi jucat bine da eu dupa ziare nu ma mai iau. Da cred ca totusi si-au mai revenit ca in ultima vreme au fost jenanti.

  13. #244
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!

    Vezi Valy..data viitoare bagi si tu capu' la cutie....

    Tot din meciul cu Armatura
    http://ca.geocities.com/tzeferu/Anca.html
    HAI CFR!!!

  14. #245
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!

    Etapa 13-a

    min 10: ISCT -Oasul Negresti 1-0
    min 11: UTA - Armatura Zalau 1-0
    min 12: CFR Cluj - Corvinul 1-0 , Toma
    min 22 : FC Baia-Mare - Jiul 0-1
    min 29: CFR Cluj - Corvinul 2-0 , Vasiie (CFR in 10 din min 22)
    min 30: ISCT - Oasul Negresti 2-0
    min 30: CS Deva - Tricotaje Ineu 1-0 (11 m)
    min 34: UTA - Armatuta Zalau 2-0

    Rezultate la Pauza:

    CS Deva - Tricotaje Ineu 2-0 (Deva in 10)
    ISCT - Oasul Negresti 2-0
    UTA - Armatura Zalau 2-0
    FC Baia-Mare - Jiul 0-1
    CSM Resita - Minaur Zlatna 0-0
    Gaz Metan - ACU Arad 0-0
    CFR Cluj - Corvinul 2-0 (CFR in 10)

    CFR Cluj - Corvinul Hunedoara 2-1 (CFR in 9 oameni, eliminare aiurea)
    CFR Cluj - Corvinul 2-2
    Gaz Metan Medias - ACU Arad 1-0
    ISCT - Oasul Negresti 2-1
    CSM Resita - Minaur Zlatna 1-0
    CFR Cluj - Corvinul 2-3 (gol din ofsaid)
    FC Baia-Mare - Jiul 0-2

    TIGANI IMPUTITI DE ARBITRII se pare ca acum vor sa se razbune daca li se fac observatii ca sint HAMESITI si vor bani.

    Daca CFR a dat gol si in 10 oameni a trebuit sa mai da-ti unul afara NESIMTITILOR.

    Gaz Metan Medias - ACU Arad 2-0
    CFR Cluj - Corvinul 2-4

    Campionat de 2 bani....

    Presedintele Muresan a anuntat vineri seara la redactia Prosport din Cluj ca Arpad Paskanyi se retrage din a mai investi in fotbal. Se poate ca acest rezultat sa puna chiar capac.

    Le urez CIOBANILOR de arbitrii sa joace intre ei si sa isi faca campionat si sa arbitreze eventual pe Minerul Tior-Tiur.

  15. #246
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Ce magari de arbitrii !! :x
    Cum s-au potrivit toate exact acum...
    Foarte bine a facut Arpi.Nu cred ca mai are rost sa continue..

    :x :x
    HAIDE "U" !!!

  16. #247
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Chiar imi pare rau de franari, dar mafia condusa de Paszkany trebuie sa dispara odata. Din pacate, fara banii lui cFR-ul nu va mai avea nici jucatori si nici sustinatori la stadion (nu se va mai da suta de mii pentru saniuta). Sper sa nu ajungeti prin Onoare, Doamne fereste!

  17. #248
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    NUi nimic sa TRAIASCA mafia arbitrilor si MITICILOR si mafia de la U.
    Si mafia celor de la Bucuresti. De fapt tot rostul vostru in tara este sa munciti pentru mitici pina va iese pe nas. Succes!!!

    Pászkány Árpád se lasa de fotbal

    Decizia a fost luata in urma declararii sale drept "persona non grata" in fotbalul romanesc de catre Comisia de Disciplina a FRF

    In decursul a doar 24 de ore, scandalul din jurul unei declaratii referitoare la arbitrajul romanesc a principalului finantator al divizionarei B CFR Ecomax a luat o intorsatura neasteptata: Pászkány Árpád a declarat ieri ca in proportie de 99% iese din fotbal. Consultindu-se si cu colaboratorii sai apropiati, omul de afaceri va lua o decizie definitiva in cursul saptaminii viitoare, dar sansele ca el sa se razgindeasca sint infime.

    Contactat de Monitorul de Cluj, Pászkány a declarat: "In sufletul fiecarui om exista pahare in care picura constant, iar in momentul in care unul se umplu, vine o decizie importanta. Ceea ce se intimpla si acum. Nu mai vad sensul sa ma lupt cu morile de vint. Punind in balanta ceea ce mi-a adus bun si rau aceasta implicare a mea in fotbal, decizia nu poate fi alta decit sa ma las. Daca in afaceri te zbati, stii pentru ce o faci: ca sa supravietuiesti. Iar eu am ajuns la concluzia ca zbuciumul meu pentru fotbal, sport pe care il ador, nu poate avea in conditiile actuale nici o finalitate. Am avut foarte multe satisfactii de cind am preluat echipa din Gruia, dar adevarul este ca mi s-au inmultit si problemele. Cum insa sint responsabil de soarta unor oameni care mi-au fost alaturi, decizia este mai complexa. Daca in pauza competitionala de iarna voi avea posibilitatea sa ma achit de datoriile morale si financiare, voi iesi atunci din fotbal. Doresc s-o fac intr-un mod elegant, astfel ca s-ar putea sa plec abia la finele sezonului." (T.-J. L.)

  18. #249
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!!

    Fasolea a inceput sa se umfle in oficialii de la FRF. Dupa mai bine de 10 etape mai marii si-au aruncat o privire pe clasamentul din B3 si au vazut cocotata in varf o micuta echipa. CFR Ecomax. "Ce-i cu astia aici?!" s-au intrebat ei si au purces la puricat ziare. Da de pica de pe undeva ceva compromitator. Si, in lipsa de altceva, au luat o declaratie a lui Arpad Paszkanyi la citit. "daca as pune arbitrii intr-un sac si as da in sacul respectiv, as avea 90% sanse sa dau intr-un arbitru coprupt!", suna declaratia finantatorului feroviarilor clujeni. Repede, repede, trebuie facuta dreptate! tup tup la Comisia de diciplina, audieri, anchete, si o decizie mareata! 35 de miliaoane de lei amenda si declararea lui Paszkanyi persoana non grata in fotbalul romanesc. Fasolea s-a umflat bine in stimabilii diribuitori ai fotbalului nostru muribund. In primul rand Comisia de disciplina est econdusa de fostul ministru d einterne, Doru Viorel Rusu. Cel care a fost nas la cununia fiicei minore a regelui Cioaba, cel care a declarat ca "nici o prevedre europeana nu va pute opri o serie de traditii". In viziunea lui " lu' fostu' dom' Ministru de Interne, mancati-as, daca familia lui Gheorghe are o traditie de ucigasi, ce sa facem asta e! O acceptam! In fond, daca alde Puwak, sau Beuran nu si-au dat demisia de ce ar face-o Doru. Sa fim seriosi. Dar sa revenim la ale noastre. Comisia de disciplina a judecat o persoana fizica, un simplu cetatean roman. Ca mine, ca tine, ca alte 22 de milioane! Care intamplator este finantatorul unei echipe de fotbal! Dar nu face parte din structurile echipie respective! Deci, atentie ce si cum injurati pe stadion sau in troleu! Securitatea, pardon Comisia de Disciplina nu doarme! Apoi, Paszkanyi e acum persona non grata! Sa fie sanatos, ca noi oricum nu stim cu ce sos se mananca "persona" asta! Vorba lui Bula, "Te reneg esti tu!". FRF a uitat sa ne si explice ce o fi insemnand persona non grata asta! O fi o decoratie, o injuratura, o recunoastere a faptului ca un "nebun frumos" a investit aproape un milion de dolari deja intr-o echipa de Divizia B?! Probabil nici Federatia nu stie ce e cu persona non grata, dar, oricum, suna bine si grav pentru oficialii fotbalului romanesc! Cazul lui Paszkanyi nu este insa unic. Fostul presedinte (sau director executiv?!) al FC "U", Tiberiu Petris,a fost suspendat trei etape plus o amenda de cateva milioane bune, pentru ca, I-a strigat unui arbitru sa fie corect! La nivelul primei divizii declaratiile incendiare si cu "bulinuta rosie" sunt ceva la ordinul zilei. Celebrul "Las ca ti fac io pi tini!" al lui Pinalti de la poale Ceahlaului, e deja ceva blandut. Alde Sechelariu sau Becali fac troaca de porci arbitrii, presedintii de cluburi sau conducatorii Fedratiei sau a LPF-ului! Dar ei nu patesc nimic sau , in orice caz, penalizarile sunt mizilicuri. Ei sunt de-ai nostri. De-ai lor adica! si sunt in "schema". Alde, Paszkanyi sau Petris, sunt mici, departe si nu sunt ai lor! Nici nu sunt in "schema"!. Asa ca, pe ei pe mama lor! Bucurestiul s-a saturat probabil de atacul Ardealului asupra primului esalon. Unirea Alba Iulia e pe podium, Poli da semne de revigorare, iar acum doar o noua echipa ce sa incurce socotelile lui Jenel, Ionel, Romel si alti "-el" mai lipsea. Mai ales ca aceasta noua echipa ce vine puternic din urma, are parte de o sustinere financiara deloc de neglijat! "Raul trebuie starpit din radacina!" si acesta e doar inceputul. Cu siguranta ca vom ave aparte sI de continuarea acestui serial!

    ...din ziarul BunaziuaArdeal

  19. #250
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Toate bune si frumoase, dar hai sa zicem si de ciorceri ceva. La 2-0 il scoate pe Oncica care a fugit ca un disperat tot meciul si fost cel mai bun si baga un fundas. Dupa un sfert de ora la scorul de 2-3 desteptul il scoate pe ala pe care l-a bagat si baga un atacant. Dati-i nota si faceti-i media. Eu ii dau 2. Nu stiu de ce Pascany nu se gandeste sa il schimbe pe idiot, pt ca sincer vorbind eu nu cred ca are vreo intentie sa plece(Pascany).

  20. #251
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!

    Da se pare ca vor revizui si antrenorul la iarna. Asta daca Paskanyi va hotari sa continue, desi personal cred ca va renunta pina la urma. In sistemul romanesc plini de oameni hamesiti e dificil.
    Se tot critica coruptia .... dar guess what....daca nu e coruptie atunci ti se cam atrage atentia "tacit" sa iesi cu bani la interval ca altfel esti catalogat zgircit ca nu "decartezi" cite ceva ca doar asa se obisnuieste pe la MITICI.

    Echipele din Bucuresti nu prea inghit daca cei din provincie ii mai si bat citeodata....li se urca la cap.
    In Romania inca prea multe sint centralizate in jurul Bucurestiului. Intr-o tara normala calitatea vietii trebuie sa nu depinda de capitala.

    Despre rezultat ce sa mai zic? ..... Pai da citesc ca cei de la Corvinul striga in gura mare ce buni au fost, dar uita ca CFR si in 10 oameni le-a dat 2 goluri (unul anulat pe nedrept)...iar apoi vezi doamne au cistigat si cit sint ei de buni. Daca erau buni trebuiau sa cistige de la inceput sau macar sa de-a impresia ca pot cistiga.
    E ca si cum am striga in gura mare cit de buni au fost danezii ca au batut Romania.

    Nu zic ca CFR ar fi fost poarta de biserica si jucatorii ar trebui sa fie mai profesionisti. Mai au de invatat oricum in de-ale comportamentului pe teren.

    Acum cu Satu-Mare nu le raminde decit sa spulbere adversarul daca mai vor sa aiba un trai bun, oricum Paskanyi le-a oferit o pine buna de mincat iar ei de multe ori s-au culcat pe o ureche. Asa nu "pria" merge.
    Daca primesti bani buni atunci trebuie sa pui osul k lumea si sa nu uiti nici o clipa, pentru ca situatia nu este eterna.

    HAI CFR!!!

  21. #252
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    forza cfr, sint bistritean, dar dupa gloria echipa mea favorita e cfr-u! as vrea sa ne intilnim suporterii lui cfr intr-o seara la cluj sau chiar la un meci! astept raspunsurile voastre! ceaules
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •