Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Etapa 12: Universitatea Craiova - RAPID Bucuresti

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    Etapa 12: Universitatea Craiova - RAPID Bucuresti

    Sambata, 30.10.2004, U Craiova - RAPID , cu incepere de la ora 20.15. Meciul va fi transmis in direct de Antena1.
    Deplasarea la Craiova se va face cu trenul iar intalnirea galeriei va avea loc sambata la orele 13.45 in Gara de Nord.

    Plecare: Bucuresti Nord Gr.A 14:20 - Videle 15:00 - Rosiori Nord 15:43 - Caracal 16:29 - Craiova 17:10

    Intoarcere: Craiova 02:14 - Caracal 03:00 - Rosiori Nord 03:44 - Videle 04:24 - Bucuresti Nord Gr.A 05:06

    conform www.forzarapid.ro

    comentarii inainte si dupa acest meci!
    Last edited by rasheedkpenny; 29th October 2004 at 17:38.

  2. #2
    alb-visiniu
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    pai inainte... hmmm, cu siguranta nu ar trebui sa ne impiedicam de ei. dar nu se stie niciodata. sper sa nu-i subestiman dupa victoria cu Dinamo... cum am mai facut de cateva ori... Hai Rapid!

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Eu dau pronostic pentru meciul asta X... suntem suferinzi in deplasari! Asta e clar!
    Imi doresc, totusi, sa n-am dreptate si sa-i batem pe olteni!

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mai rasheed nu mai baga X peste tot ca am supar, :p, daca nu mergem la victorie sigur pierdem... Craiova e pe 15, avem toate premizele sa castigam.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Eehhh, eu sunt mai pesimist cu privire la meciurile noastre din deplasare! Adevarul e ca am si motive!
    Pe de alta parte stim ca oltenii sunt motivati cu noi, si vor sa ne invinga chiar daca este in defavoarea lor (vezi camp. 97-98 + alte ocazii). Acum nu se pune problema de asa ceva!

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Va fi un meci greu, vom juca in deplasare si nu vom avea decat un singur varf, Burdujan. Sabin Ilie - accidentat, Daniel Niculae suspendat pentru cumul de cartonase galbene... se pare ca Badoi va fi cel de-al doilea varf. Sau poate se va miza pe Karamian...
    Last edited by rasheedkpenny; 29th October 2004 at 18:41.

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Va batem ca suntem in revenire de forma.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    2-0
    anti buCUResti

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Eh, am luat bataie, asta e... asta e Rapidul....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Bravo Dolha, tu si Njock ati fost cei mai buni jucatori ai nostrii... daca va juca titular in Armenia, sper ca armenii sa nu aiba nici un corner... cred ca Dolha numai aseara a aflat ca exista cornere in jocul de fotbal... el, cred ca pana acum, a jucat la trei cornere un 11 metri.

  11. #11
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ce ma surprinde e ca toti il acuza pe Salomir. Nici un cuvant despre boul ala de Dolha.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #12
    alb-visiniu
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    E drept ca Dolha a gresit la goluri, dar nici balamucul creat de Salomir pe teren la faultul asupra lui Badoi nu cred ca ar trebui trecut cu vederea. Se vazuse depasit de situatie la un moment si s-a hotarat sa-i calmeze pe toti eliminand capitanii... iar al doilea galben pentru Constantin pentru ce motiv l-a dat?

  13. #13
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Al doilea galben la Constantin a fost dat degeaba. Nae Constantin nu a incercat sa-l faulteze pe oltean, pur si simplu se vede ca a calat stramb, si ca l-a agatat ...

    Despre greselile lui Dolha, mi s-a parut cam fault la portar... era in 6 m, era in saritura (nu avea picioarele pe pamant - vezi faza Steaua - FC National). Pe de alta parte daca era mai decis la iesire ar fi fost totul ok!

    De la EXTAZ la AGONIE...

  14. #14
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Concluziile mele:
    - arbitraj infect
    - atmosfera infecta (si ceatza si tribuna, ma refer aici la injuraturi)

    Sper sa uit meciul asta cat mai repede.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #15
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Fusasi acolo? Ce naiba s-a intimplat in tribune? De ce au intervenit jandarmii impotriva galeriei voastre? Eu am inteles ca unii rapidisti, cand dupa ce a dat gol Njock si s-a apropiat sa asalute galeria Rapidului ( si asta inteligent!) au rupt ceva scaune si au aruncat in el! Asa a fost sau care a fost treaba acolo?

    In privinta injuraturilor si a provocarilor ... astia ne sunt suporterii. Au fost niste vremuri in care se cinta pe stadion si cele doua galerii se intreceau in a face atmosfera frumoasa si se intelegeau foarte bine. Au trecut acele vremuri...acum suntem "dusmani"?????!!!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  16. #16
    incepator ganticick's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vietnam
    Au fost niste vremuri in care se cinta pe stadion si cele doua galerii se intreceau in a face atmosfera frumoasa si se intelegeau foarte bine. Au trecut acele vremuri...acum suntem "dusmani"?????!!!
    Mda..vremuri grele..ma bucur ca au trecut
    P.S. rapidisti...Pentru NOI voi nu existati!!!
    [COLOR=Navy][SIZE=3][B][I]
    Cu Stiinta pana la moarte,Cu Stiinta si dupa moarte![/I][/B][/SIZE][/COLOR][COLOR=Black][B][I]
    Cristi Neamtu[/I][/B]--apara poarta raiului![/COLOR]

  17. #17
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    praz?
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ganticick
    Mda..vremuri grele..ma bucur ca au trecut
    P.S. rapidisti...Pentru NOI voi nu existati!!!
    Sa inteleg ca esti stelist dupa semnatura??! Daca mai incerci sa agiti spiritele pe aici, te propun pentru ban. Ce zici de asta?

    Quote Originally Posted by Vietnam
    Fusasi acolo? Ce naiba s-a intimplat in tribune? De ce au intervenit jandarmii impotriva galeriei voastre? Eu am inteles ca unii rapidisti, cand dupa ce a dat gol Njock si s-a apropiat sa asalute galeria Rapidului ( si asta inteligent!) au rupt ceva scaune si au aruncat in el! Asa a fost sau care a fost treaba acolo?

    In privinta injuraturilor si a provocarilor ... astia ne sunt suporterii. Au fost niste vremuri in care se cinta pe stadion si cele doua galerii se intreceau in a face atmosfera frumoasa si se intelegeau foarte bine. Au trecut acele vremuri...acum suntem "dusmani"?????!!!
    Fiecare padure cu uscaturile sale... nici o galerie nu e exemplu de onestitate si corectitudine. Asa a fost, asa este si asa va ramāne pentru totdeauna!
    Last edited by rasheedkpenny; 2nd November 2004 at 17:49.

  19. #19
    alb-visiniu
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Pai normal. Eu spun ca nu exista sa nu ai momente in viata ta de suporter sa nu-ti fie rusine cu ceilalti suporteri ai echipei. Asta este. Toti gresim..., nu?

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vietnam
    Fusasi acolo? Ce naiba s-a intimplat in tribune? De ce au intervenit jandarmii impotriva galeriei voastre? Eu am inteles ca unii rapidisti, cand dupa ce a dat gol Njock si s-a apropiat sa asalute galeria Rapidului ( si asta inteligent!) au rupt ceva scaune si au aruncat in el! Asa a fost sau care a fost treaba acolo?

    In privinta injuraturilor si a provocarilor ... astia ne sunt suporterii. Au fost niste vremuri in care se cinta pe stadion si cele doua galerii se intreceau in a face atmosfera frumoasa si se intelegeau foarte bine. Au trecut acele vremuri...acum suntem "dusmani"?????!!!
    Am fost eu..In prima faza a fost un fel de armistitiu..La aparitia echipelor pe teren , la incalzire, toata galeria rapidista a inceput sa strige B-ul , M*** Craiova si alte scandari care au aprins spiritele si au facut tot stadionul (nu numai galeria ) sa scandeze contra Rapidului. Mai mult o parte din spectatori s-au stans in sectorul cel mai apropiat de suporterii rapidisti ( intre cele doua parti exista un sector fara spectatori ). Asta a fost momentul in care rapidistii au inceput sa rupa scune inutil , pentru ca oricum nu ajungeau cu ele pana in sectorul Oltenilor. Un scaun aruncat spre jandarmi i-a iritat pe acestia si au procedat la evacuarea galeriei rapidiste , pana sus pe ovalul de beton. Cam asta a fost. Inclin sa cred ( am fost si la alte meciuri cu rapid ) ca atmosfera era mult mai pasnica daca nu erau provocarile venite la inceput de meci.

    PS Am intrat pe un forum al suporterilor rapidisti..parca forzza rapid sau cam asa... vreau sa spun ca felul in care se scrie acolo este chiar sub nivelul atmosferei care a fost pe stadion la meciul cu Rapid. Si cel mai tare injura unul dintre moderatori. am schimbat vreo doua mesaje cu alt moderator ( Rapidulet ) singurul dintre utilizatorii prezenti in acel moment care avea un limbaj civilizat ... si am iesit surprins de violenta de limbaj afisata de cam toti utilizatorii ( cu exceptia amintita! )
    Nu acuz pe nimeni , am cautat doar sa explic ce s-a intamplat ...

  21. #21
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Orgoliul asta ... mindria si distrugerea oamenilor ... Fiecare in loc sa-si sprijina echipa , prefera sa-i injure pe ceilalti ....ce sa mai zic astia sunt romanii!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •