View Poll Results: Pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    3 75.00%
  • X

    1 25.00%
  • 2

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 31 of 31

Thread: Etapa a 12-a: FC Arges - Gloria Bistrita

  1. #22
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose
    Sergio, in primul rand ma bucur ca simpatizezi tot mai mult echipa FC Arges Si sper sa fie mai mult simpatie pentru noi si nu antipatie pentru Bistrita.
    Sa stii ca eu va simpatizez mai demult, fiindca sunteti violeti ca si noi si imi place Pitestiul ca oras. Sa stii ca e chiar o performanta sa obtii o dubla victorie cu o echipa in forma a momentului, care insa in deplasare cam face figuratie.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Sa stii ca eu va simpatizez mai demult, fiindca sunteti violeti ca si noi si imi place Pitestiul ca oras.
    Chiar ma intreb, cand ai vizitat Pitestiul, ce ai vazut acolo si ce ti-a placut?

  3. #24
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Adica ce vrei sa zici, ca nu e nimic de vazut? Am vazut stadionul, centrul orasului, uzinele Dacia (care ce-i drept nu sunt in Pitesti), Curtea de Arges, Muntii Fagaras...Sunt multe de vazut prin zona asta. Eu am gresit, nu ma refeream strict la oras.
    Poza asta e cumva din Pitesti? Vad ca scrie Trivale, dar nu sunt sigur...Am gasit-o undeva pe net.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Sergio; 31st October 2004 at 22:41.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pai cine a zis ca nu e nimic de vazut? E drept, daca cineva doreste sa viziteze obiective turistice interesante, trebuie sa si iasa din oras.
    La stadion cum de ai ajuns, ai fost la vreun meci?

    Fotografia e chiar din centrul Pitestiului, se vede magazinul Trivale iar in stanga cladirea inalta este Hotelul Muntenia.

  5. #26
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose
    La stadion cum de ai ajuns, ai fost la vreun meci?.
    Am fost o singura data la acel meci cu Celta Vigo, de asta nu mai tin minte foarte bine...aveam vreo 14 ani.
    Last edited by Sergio; 31st October 2004 at 22:45.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ei, intr-adevar un eveniment! Eu am "taiat-o" de la serviciu atunci si am alergat cu masina pe autostrada sa ajung. Stadionul a fost plin ochi si atmosfera extraordinara, ceea ce nu poate decat sa arate "foamea" de performanta pe care o avea publicul pitestean. Din pacate, finalul aventurii in UEFA a fost unul trist, iar apoi, in loc sa se profite de momentul deosebit de favorabil in care ne gaseam, noi ne-am retras incet-incet din batalia pentru primele locuri, parca timorati de indrazneala avuta.
    Sa inteleg ca ai fost special pentru meci si cu ocazia asta ai mai vazut si cate cev din oras si imprejurimi?

  7. #28
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    A fost singura data cand am fost la un meci in Pitesti. Prin oras am mai trecut in drum spre mare si cu ocazia asta am vazut si alte locuri si privelisti din zona care merita vizitate.
    Dar suntem deja off-topic...
    Last edited by Sergio; 31st October 2004 at 23:33.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #29
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu am o certitudine daca meciul cu Bistrita a fost sau nu blat, insa sunt neplacut surprins de lipsa de profesionalism si goana dupa senzational din presa romaneasca.

    Am fost de fata la conferinta de presa cand Dochita Mosoianu de la TVR l-a intrebat pe antrenorul Carstea: "Un suporter pitestean a afirmat ca, daca FC Arges ar juca mereu cu Bistrita, ar fi campioana. Cum comentati?" Raspunsul: "M-as bucura ca FC Arges sa fie campioana, pentru ca si eu sunt pitestean."

    Ce apare in ProSport de astazi, sub semnatura domnului Florin Saiu:
    “Sînt piteştean şi nu pot să fiu trist cînd FC Argeş învinge, chiar dacă a făcut-o împotriva echipei mele”, au fost primele cuvinte ale antrenorului Gloriei, Constantin Cîrstea.

    O deformare totala a unor afirmatii, un articol scris la bascalie, plus alte dezinformari: numarul spectatorilor e cifrat la 200 (au fost intre 1.000 si 1.500), inflorituri si denaturari si la declaratiile lui Moldovan.

    Domnule Saiu,

  9. #30
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    nu stiu daca ati vazut rezultatele din ultimii 10 ani pe site la gazeta sporturilor
    cand castiga Arges acasa castiga si gloria acasa, pierdea arges acasa pierde si gloria in retur, daca meciul se termina la egalitate in tur, la fel se termina si in retur
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #31
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cunosteam rezultatele ultimilor ani inainte de a fi afisate de GSP. Sunt de acord si ca in trecut au fost reciprocitati. Nu uita insa ca anul trecut am fost egalati la Pitesti in ultimul minut, coborand atunci pe ultimul loc, intr-o situatie extrem de dificila. Eu nu tin mortis ca meciul de sambata a fost curat, am spus insa ca sunt neplacut impresionat de atitudinea presei, de lipsa de profesionalism, de dorinta de a umfla lucrurile si a rastalmaci declaratiile. Pentru ca eu am fost de fata cand s-a spus ceva, iar in presa a aparut altceva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •