View Poll Results: Cine castiga turneul masculin de hochei pe gheata?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Canada

    17 54.84%
  • Rusia

    4 12.90%
  • Suedia

    1 3.23%
  • SUA

    5 16.13%
  • Finlanda

    3 9.68%
  • Cehia

    1 3.23%
  • Alta echipa, si anume

    0 0%
Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 148 to 168 of 195

Thread: Hochei pe gheata

  1. #148
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Nu mi se pare ca ar fi meritat Canada titlul Olimpic.S-au chinuit cu elvetienii in grupe, au pierdut fara apel la americani tot in grupe,apoi au supravietuit cu slovacii in semifinale.Singurul meci in care si-au aratat valoarea a fost cu Rusia.Si o parere subiectiva despre cum ar fi trebuit sa arate podiumul olimpic:1 Slovacia,2 SUA,3 Suedia

    echipele mari se vad atunci cand castiga desi joaca prost.
    canada a jucat superb cu slovacia pana pe final cand au luat doua goluri.meciurile din grupe nu prea conteaza cum joci. doar sa castigi... ceea ce s-a intamplat cu elvetia.
    asta nu inseamna ca nu au meritat sa castige.

    nu uita ca slovacia a pierdut cu cehia si au batut greu pe rusia si suedia. deci din 3 infrangeri plus doua victorii grele e cam mult sa zici ca a fost cea mai buna echipa

  2. #149
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Dar ce este cu ideea de a nu mai participa jucatorii din NHL la Olimpiada si mondiale?Comentatorul tot marsa pe chestia asta.Stie cineva ceva?
    la campionatele mondiale oricum nu participa jucatorii din NHL implicati inca in competitia americana(vin doar cei eliminati din playoff),iar despre JO de la Soci ...

    http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=518148
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #150
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post

    Zach fuckin' Parise!!!!! Man crushul lui effect .

    Nu e asa ca-i awesome ? insa e prea hard-working si inteligent defensiv ca sa treaca observat...nu se compara cu "SIIIIIIIIIIID THEEEEEEEE KIIIIIIIIIIIIIIIID" . Prea mult s-a vorbit la JO de Crosby si Ovechkin si prea putin de adevaratii eroi : Demitra si Hossa,Parise si Rafalski , Toews si Weber.


    PS: Linia lui Sharks a fost petarda rau, probabil pe ei ii asteapta o alta eliminare in prima runda de playoff .
    Toews-Nash si Getzlaf-Perry cele mai bune combo-uri.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #151
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Canada is olympic champion and gold medalist 2010 !!!!

    CANADA IS OLYMPIC CHAMPION AND GOLD MEDALIST 2010 !!!!

    http://www.sportslogos.net/images/lo.../full/6521.gif

    SIDNEY CROSBY the GOLD boy

    the True North, Strong and Free
    beleafer

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    E ca si cum in timpul World Cup,campionatele de fotbal s-ar derula in continuare.Ce idiotenie!
    Am zis ca-i o parere subiectiva...Daca e sa o luam asa,atunci SUA merita titlul Olimpic pentru ca nu a pierdut nici un meci turneul asta!
    La Soci,cred ca KHL va avea cei mai multi reprezentanti...
    Last edited by Sifodias; 1st March 2010 at 01:22.

  6. #153
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    PS: Linia lui Sharks a fost petarda rau, probabil pe ei ii asteapta o alta eliminare in prima runda de playoff .
    Neah, ii salveaza Nabokov.


    Oh wait.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    SIDNEY CROSBY the GOLD boy
    Lol, Cindy tocmai si-a inzecit numarur de hateri pe care ii avea. Dar probabil si-a mai atras cativa fani din Canada care il injurau .
    Last edited by Zabriskie; 1st March 2010 at 01:26.
    Both teams played hard.

  7. #154
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    io oricum mai degraba asteptam nhl`ul, orice`ati spune voi ... e de 10 ori mai mishto

  8. #155
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    PS: Linia lui Sharks a fost petarda rau, probabil pe ei ii asteapta o alta eliminare in prima runda de playoff .
    amen hihi

    Quote Originally Posted by effect View Post
    Toews-Nash si Getzlaf-Perry cele mai bune combo-uri.
    also my faves.Back to NHL now.Game on
    If you get in trouble, just go back in time!

  9. #156
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Pai Mondialele de anul asta sint in mai, dupa ce se termina NHL-ul Iar daca nici macar pentru Olimpiade nu poti face o exceptie, care sint din 4 in 4 ani, nu stiu ce sa zic. Este in interesul hocheiului si chiar si NHL-ului sa avem si cite un turneu ca asta, macar din 4 in 4 ani. Sint probabil multi ce au (re)devenit interesati de NHL tocmai datorita acestei Olimpiade.

    Chiar daca azi am tinut cu SUA, ma bucur pt Canada, azi chiar au jucat mai bine.

  10. #157
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    La Soci,cred ca KHL va avea cei mai multi reprezentanti...
    Malkin si Ovechkin au declarat deja ca vor fi acolo cu orice pret . Nu mai ramane decat ca unu-doi jucatori emblematici din America de Nord sa li se alature rusilor si sa forteze si mai mult un compromis. Mai e mult pana acolo totusi.




    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Neah, ii salveaza Nabokov.


    Oh wait.

    Am vazut multi fani hochei pe aici, n-ar fi rau sa avem asemenea activitate si pe threadul NHL
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #158
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Au castigat doar cei care au fost mai buni.

  12. #159
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    CIO/tara organizatoare trebuie sa trimita niste bani din incasari catre NHL si se rezolva.

    Quote Originally Posted by relansat View Post
    io oricum mai degraba asteptam nhl`ul, orice`ati spune voi ... e de 10 ori mai mishto
    Per total e mai misto, dar meciuri ca astea 2 rar ai ocazia sa vezi.
    Both teams played hard.

  13. #160
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Sincer,eu nu urmaresc NHL-ul.Hocheiul inseamna pentru mine doar Mondiale si Olimpiada!Competitiile inter-cluburi mi se par complet neinteresante...

  14. #161
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    ▌♥ ▌c a n a d a ▌♥ ▌
    beleafer

  15. #162
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Cel mai frumos meci de hochei pe care l-am vazut pana acum. Felicitari Canada si SUA pentru show-ul oferit.

    Felicitari speciale pentru Canada, meritau sa castige!
    Last edited by ionutdrula; 1st March 2010 at 02:04. Reason: corectura.

  16. #163
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    hihi...au pierdut americanii
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  17. #164
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Fabulos meci nu am regretat nicio secunda ca am stat atatea ore sa-l urmaresc.Sincer dupa intreg parcursul din turneu cred ca SUA merita aurul.Dar si Canada a jucat bine si a inscris atunci cand trebuie.Asta e americanii puteau inscrie cu cateva secunde inainte sa primeasca golul si era gata.
    Deci Felicitari CANADA!

    ps: ce orgasm a avut comentatorul de pe tvr hossu longin cred la golul Canadei.

  18. #165
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Era un dezastru pt canadieni daca pierdeau meciul asta. Ma bucur insa ca s-a terminat asa. Cred ca la olimpiada asta, in sfarsit, a "venit" si NHL-ul.
    Imi aduc aminte ce mare deziluzie a fost la nagano in 88, cand in sfarsit au venit "profesionistii din NHL", "canadienii, astia-i bat pe toti", "vine Gretzky, asta castiga singur meciul"(nici nu mai stiu daca a jucat) si pana la urma tot sovieticii castigau.
    Diferenta dintre canadieni, americani, pe de-o parte si europeni mi s-a parut uriasa la editia asta, cel putin la capitolul viteza a jocului
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  19. #166
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    ironia sortii e ca meciul de ieri a fost mult mai echilibrat decat cel din grupa si totusi pe acesta americanii l-au pierdut... Miller a fost un zeu turneul asta si merita titlul neoficial de MVP al turneului de departe. canadienii au jucat finala exact ca o echipa,fara individualitati,fara realizari iesite din comun,ma rog cu o singura (mare) exceptie. nu mi-au prea placut portarii canadieni,poate ca sunt subiectiv,dar cred ca Fleury merita o sansa la cum au aparat cei doi "titulari"...

  20. #167
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    ps: ce orgasm a avut comentatorul de pe tvr hossu longin cred la golul Canadei.
    e mare fan Sid the Kid & Pens
    If you get in trouble, just go back in time!

  21. #168
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Eu sunt un fan al sportului acesta mai de mult timp dar nu am avut posibilitatea sa ma uit la meciuri din NHL live deci au ramas doar olimpiadele sau campionatele mondiale. Din pacate am putut vedea putine meciuri de la olimpiada dar le-am vazut pe alea importante. Rusia - Canada de exemplu. Apoi am vazut prima repriza din Canada - Slovacia si prima repriza din SUA - Finlanda dar si a treia repriza din finala plus OT-ul. Ce am putut eu deslusi de la meciurile astea e ca tactic canadienii si americanii au fost clar mai buni. Adica in Rusia - Canada sovieticii nu puteau duce pucul in treimea canadiana. Canadienii au fost super montati, au patinat incredibil, i-au presat continuu a fost un tavalug impresionant care i-a macelarit pur si simplu pe rusnaci. Nicio sansa. USA mi se pare o echipa super echilibrata care joaca extrem de bine tactic si cu patinatori extrem de buni dar si cu eficienta ridicata. O vedeam favorita pe Canada in finala dar ma asteptam ca americanii sa produca "surpriza". Oricum o propaganda pentru hochei meciurile astea din fazele finale. Imi pare rau ca n-am vazut Canada - Slovacia tot. Din cate inteleg pe aici Slovacia a jucat foarte bine la olimpiada asta. Din ce-am vazut eu in prima repriza Canada a aplicat aceeasi metoda ca si cu Rusia numai ca portarul plus determinarea incredibila (dudes got heart) a slovacilor au limitat proportiile scorului. As fi vrut sa vad repriza a treia cand au presat ei si lucrurile puteau lua o alta turnura. Desigur NHL-ul e spectaculos si la un nivel foarte ridicat dar eu cred ca meciurile astea intre nationale au o frumusete aparte neegalata de partidele din NHL. Just an opinion.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •