Page 101 of 115 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #2101
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    http://img231.imageshack.us/img231/9...2711332510.jpg Uploaded with ImageShack.us

    Frumos si de sus stadionul nostru
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  2. #2102
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    mai mesteci mult prostia asta cu comunismul?ai auzit si tu textul la rapidisti,si-l rumegi.ti-e rusine de patzaichin,nadia comaneci?daca petrolul era o echipa cu fani impotriva sistemului comunist,v-ati fi luat caruta,si ati fi jucat intr-un campionat mai putin comunist.ati stat in rahatul de sistem cominist si ati tacut malc.asadar, shut the fuck up.
    Pai asa dupa mintea ta imi e rusine si cu mama ca a trait in comunism nu???

    Ba tu chiar esti ultimul prost dupa OLS!!! Pe Nadia nu cred ca au facut-o comunistii campioana olimpica sau i-au bagat 10-le in buzunar, pe cand pe dinamo si steaua le-au facut comunistii campioane.

    Pe bune daca taceai ....
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  3. #2103
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    pe nadia comaneci ,nu mai n-a facut comunismul,ci a facut-o mc donalds si banii occidentalilor.se stie,nadia comaneci s-a antrenat in anii 70 prin chicago(luni),new york(marti),miercuri, joi (paris), vineri(tokyo),si nu in romania .ai 23 de ani,ce dracu stii mai de comunismul din romania?voi cu echipa voastra ,din ce bani crezi c-ati trait si inca traiti?din banii comunistilor si acum ai primariei.atunci si acum ati fost niste milogi ai banului public.esti prea prost.nu o lua ca o jignire,ci un adevar.
    ps sistemul comunist a fost si e de rahat.nu functioneaza nicaieri.insa si voi,rapidistii,dinamovistii,olteni toti am trait in rahatul asta de sistem.fara conjunctura favorabila din 1989,o ardeam tot cu ceausescu.subit,aceeasi rapidisti care au facut propaganda comunistilor,se trezesc primi luptatori impotriva comunismului.

  4. #2104
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Va certati degeaba! Pe Nadia, Onestiul a facut-o campioana.

  5. #2105
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    pe nadia comaneci ,nu mai n-a facut comunismul,ci a facut-o mc donalds si banii occidentalilor.se stie,nadia comaneci s-a antrenat in anii 70 prin chicago(luni),new york(marti),miercuri, joi (paris), vineri(tokyo),si nu in romania .ai 23 de ani,ce dracu stii mai de comunismul din romania?voi cu echipa voastra ,din ce bani crezi c-ati trait si inca traiti?din banii comunistilor si acum ai primariei.atunci si acum ati fost niste milogi ai banului public.esti prea prost.nu o lua ca o jignire,ci un adevar.
    ps sistemul comunist a fost si e de rahat.nu functioneaza nicaieri.insa si voi,rapidistii,dinamovistii,olteni toti am trait in rahatul asta de sistem.fara conjunctura favorabila din 1989,o ardeam tot cu ceausescu.subit,aceeasi rapidisti care au facut propaganda comunistilor,se trezesc primi luptatori impotriva comunismului.
    Ba eu am 23 si spun asta, tu o arzi pe veteranu aici da nu ne spui cati ani ai.

    Eu tin cu Petrolul si spun asta, tu o arzi anonim si aici.

    Si ba gibonule!!! Trebuie sa-i multumesc comunismului ca am avut maternitate in oras si ca m-am nascut??? Ce plm crezi ca i-au oferit comunistii Nadiei? Fix pl!!! Aici e vorba de vointa, de talentul si determinarea ei...ca daca ingheta in sali de gimnastica iarna si murea de cald vara nu trebuie sa multumim nimanui.

    Si auzi tu aberatie "echipa voastra din ce bani crezi ca a trait?" pai bai gibonule, echipa Petrolul sau a rapidului ca tot pomenesti de ei, nu au fost echipe agreate de comunisti cum era dinamo sau cca, care daca isi doreau tot lotul Petrolului a2-a zi se executa. Eu la asta ma refer ca au fost campioane facute de comunisti, ca aveau toti jucatorii pe care si-i doreau si toate arbitrajele si toate relatiile posibile.

    Vezi ca si chinezii sunt comunisti si au devenit prima economie a lumii.

    Si iar se gaseste un mascarici de cine stie unde (ca si asta e secret la tine) sa comenteze despre Ploiesti? Da zi-ne ma de unde esti tu. Si care e problema ta daca primarul considera ca isi poate permite sa tina clubul in liga1??? Il tine din banii tai? Il tine din banii nostri, iar noi 99% din Ploiesti suntem cu Petrolul si suntem de acord cu banii redirectionati catre echipa locala.Si daca nu suntem de acord, acest lucru se va vedea la alegerile de la anul, dar eu iti garantez ca va iesi cu peste 50%, pt ca e f. iubit la Ploiesti. Una e sa fii sustinut de primarie si alta e sa fii sustinut de un intreg sistem sau de fiul presedintelui.

    Poti sa ai si 100 de ani tot un prost esti!!! Auzi tu...comunistii au facut-o olimpica pe Nadia sau pe Pataichin care cred ca se antrena saracu acasa in cada...
    Last edited by FcP; 22nd September 2011 at 03:11.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  6. #2106
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Dupa nickname si dupa cele 3400 comentarii date intr-un an...eu cred ca mai mult de 15 ani nu ai clar.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  7. #2107
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    bla bla bla
    bah alwn...e clar ca esti tu doar un frustrat din bucale dupa tot ce aberezi pe aici. auzi ce poate sa-i mai bese mintea...dupa mintea lui creata cei mai multi se muta in bucale pt a face facultati..lol... poate da, dar cei multi din orase mici, fara centre universitare, industrie puternica, samd. ...pai bah prostane, yo am 3 tovarasi care au venit din bucuresti si au terminat la 2 facultati din Republica Ploiesti ca se se realizeze si acum sunt ingineri si lucreaza ca si mine pe profil tehnic petrolier intr-una din companiile de renume din Ploiesti....si basca, de cativa ani s-au indragostit subit si de Petrolul Ploiesti... iar maine vor merge impreuna cu mine la meciul de inaugurare al stadionului Ilie Oana....asa ca JETX2!

    Quote Originally Posted by FcP View Post
    http://img231.imageshack.us/img231/9...2711332510.jpg Uploaded with ImageShack.us

    Frumos si de sus stadionul nostru
    SUPER
    Last edited by Gabri3l; 22nd September 2011 at 09:29.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  8. 22nd September 2011, 09:29

  9. #2108
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    http://img824.imageshack.us/img824/8051/sam07621.jpg

    http://img215.imageshack.us/img215/8049/sam07791.jpg

    http://img15.imageshack.us/img15/4130/sam07901.jpg

    http://img854.imageshack.us/img854/790/sam08101.jpg
    @doarpetrolul.ro

    la evenimentul de maine se va filma in premiera, un clipulet cu promo la unul din sponsorii echipei, cu atmosfera live de pe stadion.... cand beau si cant fara sa ma opresc, PETROLUL pe tine te iubesc!! ... Bergenbier, prietenii stiu de ce!... maine sa curga berea la stadion
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  10. #2109
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Din ce scriu astia in ziare lucrarile sunt in toi cu 2 zile inainte de inaugurare. Sper sa nu se faca buleala acum la sfarsit.

  11. #2110
    junior 1924's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Unica_Republica_Ploiesti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Teminati cu abjectile si calomniile..vb nasului sandu
    Last edited by 1924; 22nd September 2011 at 11:30.
    [B][SIZE="3"]"Într-o călătorie de studii făcută în Germania, am văzut, la Nürnberg, un club de fotbal. Jucătorii petreceau foarte mult timp împreună. Veneau și soțiile, se mai bea și câte o bere. Cam asta am vrut să fac la Petrolul, o familie adevărată."
    Ilie Oană[/SIZE][/B]

  12. #2111
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Stadionul Ilie Oană, în cifre / Vezi detaliile tehnice ale arenei de 17 milioane de euro

    Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Ploiești, reconstrucția stadionului Ilie Oană, susținută din bugetul local, în valoare de aproximativ 17 milioane de euro, reprezintă cea mai mare investiție realizată în ultimii ani.
    Stadionul are o capacitate de 15.097 de locuri pentru spectatori de toate categoriile (12-701 locuri pentru spectatorii locali , 741 locuri pentru spectatorii oaspeți, 1.170 locuri pentru spectatorii VIP 1 la tribuna oficială, sectoarele centrale, 354 locuri în loje, 36 locuri pentru persoane cu handicap locomotor și însoțitorii acestora și 95 locuri pentru presa scrisă și TV). Toate locurile din tribune, inclusiv culoarele de circulație se află sub copertina stadionului care are o suprafață de 10 342mp.

    Scurt istoric:

    Stadionul ploieștean a fost construit de municipalitate în perioada anilor 1934-1937. Edificiul sportiv cuprindea pe atunci o tribună din beton armat cu o capacitate de 5000 de locuri (tribunaI) și o tribună din lemn (pe locul actualei tribune a doua) pentru circa 3500 de persoane. Al doilea grup de construcții îl forma pavilionul acoperit care cuprindea o sală de gimnastică, sală de tir și sală de popice. În numai trei luni ale verii anului 1955 s-au construit peluzele și tribuna a II-a din beton armat. Stadionul a ajuns la o capacitate de 18.000 locuri. În jurul anului 1980 stadionului i-au mai fost adăugate locuri în partea dintre tribuna a II-a și gardul de protecție. Din cauza degradării costrucției, care punea în pericol viața suporterilor, în luna decembrie a anului 2009 s-au început lucrările de dezafectare, stadionul fiind demolat complet în anul 2010.

    Răchită: "Toată istoria Petrolului s-a scris pe Ilie Oană"

    “Pe acest stadion am crescut. Aici am fost copil de mingii. Aici m-am format ca om și apoi ca fotbalist. Toata istoria Petrolului s-a scris aici începând cu meciul cu Liverpool ( 1966) când am înregistrat singura victorie românească împotriva celebrei formații și terminând cu ultimul sezon din Liga a doua de care nu vrem să ne mai amintim pentru că jucam cu tribunele închise să nu se dărâme cu, sau peste suporteri. Acum ne-am întors la viaâă. Ne-am întors acasaă S-a împlinit un vis. Avem stadion.” a declarat în preziua evenimentului de redeschidere a stadionului antrenorul echipei Petrolul Vivi Rachită.

  13. #2112
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Si auzi tu aberatie "echipa voastra din ce bani crezi ca a trait?" pai bai gibonule, echipa Petrolul sau a rapidului ca tot pomenesti de ei, nu au fost echipe agreate de comunisti cum era dinamo sau cca, care daca isi doreau tot lotul Petrolului a2-a zi se executa. Eu la asta ma refer ca au fost campioane facute de comunisti, ca aveau toti jucatorii pe care si-i doreau si toate arbitrajele si toate relatiile posibile.
    "Bah" baiatule de 23 de ani, cand Petrolul lua alea 3 titluri de campioana era cumva democratie in tara? Sau cumva atunci cand luau titluri Petrolul, Pitestiul, Craiova se spunea stop-joc, comunistii se duceau la Moscova si Divizia A se juca pe bune?

    Acum, trecand peste prostiile astea legate de corectitudinea titlurilor luate inainte de '89, pot sa te intreb daca vii la meciuri? O sa-ti dau o bere, d-aia galbena, daca vii cu ecuson d-ala in piept sa te recunosc.

    Si acum o ultima intrebare, maine seara si duminica seara se blocheaza pana la urma strada aia de langa stadion pentru a se face parcare? sau se lasa masinile pe unde se poate?
    Last edited by Marius; 22nd September 2011 at 18:05.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #2113
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Care vrea sa vada fotografii cu stadionul are aici o gramada: click
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  15. #2114
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Tribuna I are scaune fixe insa daca-mi amintesc eu bine era vorba sa puna si la tribuna I si la tribuna II scaune rabatabile nu?
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  16. #2115
    junior
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    ce sa ne acsundem dupa deget,era mai fain stadionu fara jandarami pe el
    OSTASI,
    Va ordon: treceti Prutul! Zdrobiti vrajmasii din rasarit si miazanoapte. Desrobiti din jugul rosu al bolsevismului pe fratii nostri cotropiti. Reimpliniti in trupul tarii glia strabuna a Basarabilor si codrii voevodali ai Bucovinei, ogoarele si plaiurile voastre.

  17. #2116
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    [QUOTE=FcP;3627596]
    Pai daca frf, lpf spun ca echipa DE ACUM, PETROLUL Ploiesti este continuarea echipei bucurestene Juventus, prin urmare din 1924 echipa are continuitate in acte pana in prezent, 2011, la Petrolul asta de acum iar acum imi spui tu sa-l cred pe bercea si pe nicolae nu? Cine sunt astia ca sa-i cred?
    sunt aia care au facut actele in 2003, stiu ei mai bine ce-au facut si daca zic ca "fuziunea" a fost schimbarea numelui astrei in petrolul eu ii cred, oricum asta se practica cel mai des, e mai simplu si rapid decat societate noua.
    Cu FRF nu pune mare baza, aia nu stiu de capul lor, au recunoscut palmaresul la 3 echipe numite poli timisoara si oricum n-au nici un set de reguli privind stabilirea filiatiei.Am cautat si eu scrisoarea prin care FRF ar fi recunoscut explicit ca petrolul ACTUAL ar fi continuarea de drept a lui juventus, dar n-am gasit. Dan Cristea, Dzeu sa-l ierte ca tocmai ce s-a dus, a fost un tip f valoros dar asta nu inseamna ca departamentul ala de istorie si statistica a depus vreo munca serioasa de stabilire a palmareselor. Sau poate a facut dar in lispa unor reguli de aplicat tot degeaba, vezi haosul de la timisoara, huneadoara, craiova, resita, iasi, baia mare, ploiesti etc etc. Oricum oamenii au fentat elegant si v-au trimis la justitie, "o formalitate" cum zice rachita. Sa vedem daca e formalitate, deocamdata n-am auzit sa fi avut vreo decizie.
    Nu ma mai provoca cu subiectul asta numit palmares, aici nu e un loc de discutat istorie. Istoria fie si a unui club de fotbal nu se discuta cu galeria, ce stie galeria de juventus, ei vordoar sa se mai laude cu inca un titlu. Ce crezi ca stie gabriel ca mai exista o flacara ploiesti inca inainte de a se muta flacara bucuresti la ploiesti?

    Divizia A; sezon 1951:
    1. CCA București 22 13 6 3 43 - 19 32
    2. Dinamo București 22 14 4 4 52 - 29 32
    3. Progresul Oradea 22 11 4 7 46 - 36 26
    4. Flamura roșie Arad 22 8 8 6 37 - 37 24
    5. Flacăra București 22 8 6 8 36 - 40 22

    Divizia B, sezon 1951; Serie I Pd W D L F - A Pts
    1. CSA Câmpulung-Moldovenesc 22 16 3 3 57-20 35
    2. Flacăra Moreni 22 12 2 8 38-35 26
    3. Flacăra Ploiești 22 11 3 8 52-35 25

    Asta era un an mai devreme inainte sa se "mute" Flacara Buc la Ploiesti.. Care dintre ele avea sa devina adevarata Petrolul? ce s-a intamplat cu a doua? Raspunde gabriel?
    Din 1952 ramane doar Flacara Ploiesti, de asta data in Div A.
    Sau stie cineva de aici cine a fost AS Distributia? Poate n-a fost doar un nume al juventusului, poate a fost chiar o echipa si poate Juventus a fuzionat prin absorbtie la aceasta AS Distributia si a disparut inca din 1948. Poate ca aia de la FRF, daca cercetau mai atent va gaseau filiatie directa cu AS Distributia. Da cine stie de povestile astea vechi, oamenii vor placinta (titlu).Pai asta e subiect sa-l discuti cu galeria? pai Gabriel care inca e pasionat si stie mai multe de petrolul decat restul nu stiu daca cunoaste macar primele culori ale petrolului, daramite soarta Juventusului postbelic.. Sa explice el daca stie cine a fost Concordia Ploiesti si daca a avut vreo legatura cu Flacara Ploiesti

    Divizia B, sezon 1947/1948 Serie I Pd W D L F - A Pts
    1. CFR Sibiu 26 17 6 3 64-21 40
    2. ARLUS Bacău 26 13 7 6 42-30 33
    3. Textila Sfântu-Gheorghe 26 14 4 8 70-34 32
    4. Astra Română Moreni 26 13 6 7 46-36 32
    5. Concordia Ploiești 26 14 3 9 45-29 31

    Cam atat cu istoria, daca va cer astia la tribunal actele mutarii Flacarei Bucuresti la Ploiesti, adica sa demonstrati ca era una si aceasi asociatie s-ar putea sa fie o problema

    Cat despre ce zice Run
    n-am nimic cu el, doar ca nu poti sa-i tii partea unei creaturi care dejecteaza la nivelul ala pe un forum public.

    Chiar nu pot sa inteleg ce ai mereu de comentat la adresa stadionului nostru!!
    De stadionul din ploiesti am zis de multe ori ca-mi place si singurul comentariu negativ care -mi amintesc sa-l fi facut a fost referitor la capacitate, l-as fi vrut de 18-20.000

    iti e rusine sa ne spui cu ce echipa tii, probabil ti-e jena cu trecutul ei comunist rusinos.
    total neinteresant subiect, nu tin cu vreo echipa bucuresteana, tin cu o echipa care acuma este ligi inferioare
    Last edited by alwn; 22nd September 2011 at 19:49.

  18. #2117
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    "Bah" baiatule de 23 de ani, cand Petrolul lua alea 3 titluri de campioana era cumva democratie in tara? Sau cumva atunci cand luau titluri Petrolul, Pitestiul, Craiova se spunea stop-joc, comunistii se duceau la Moscova si Divizia A se juca pe bune?

    Acum, trecand peste prostiile astea legate de corectitudinea titlurilor luate inainte de '89, pot sa te intreb daca vii la meciuri? O sa-ti dau o bere, d-aia galbena, daca vii cu ecuson d-ala in piept sa te recunosc.

    Si acum o ultima intrebare, maine seara si duminica seara se blocheaza pana la urma strada aia de langa stadion pentru a se face parcare? sau se lasa masinile pe unde se poate?
    Ba cat de subiectiv sa fii in cat sa nu recunosti ceea ce zic eu? In primul rand cand Petrolul lua campionate, valentin ceausesc era un putzoi, nu ajunsese el inca la steaua sa faca el ce vrea din fotbalul romanesc. In al 2-lea rand cand Petrolul lua campionate comunismul nu era inca la fel de nedrept ca-n ultimii lui ani de la 1980 in sus, cand doar Craiova, pt ca avea o super echipa a mai miscat ceva si a miscat cu jucatorii proprii, olteni crescuti de ei, nu furati de prin toata tara, cum avea steaua si dinamo. Si daca tot esti tu mare asa si le stii pe toate, povesteste-ne despre titlul furat Craiovei de acesti comunisti "drepti" in anii 80. Eu inteleg ca-i simpatizezi, ca altfel echipa ta avea max palmaresul Petrolului si probabil cel mai galonat club din tara ar fi fost U Craiova.

    Si inca o data, daca am 23 de ani nu inseamna ca am picat din cer si nu stiu ce s-a intamplat pana-n 89.

    Ciocu mic cu echipa ta comunista.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  19. #2118
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Ba cat de subiectiv sa fii in cat sa nu recunosti ceea ce zic eu? In primul rand cand Petrolul lua campionate, valentin ceausesc era un putzoi, nu ajunsese el inca la steaua sa faca el ce vrea din fotbalul romanesc. In al 2-lea rand cand Petrolul lua campionate comunismul nu era inca la fel de nedrept ca-n ultimii lui ani de la 1980 in sus,

    Ciocu mic cu echipa ta comunista.
    asta la 23 de ani,stie cum era comunismul in anii 80baiete,in 80', steaua a jucat 2 finale de C.C si pe aia valentin ii puneau in fata plutonului de executie?. baiatu asta e incredibil de...stiti continuarea
    cat a durat constructia acestui stadion?
    Last edited by SwedishMafia; 22nd September 2011 at 20:43.

  20. #2119
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    asta la 23 de ani,stie cum era comunismul in anii 80baiete,in anii 80, steaua a jucat 2 finale de C.C si pe aia valentin ii puneau in fata plutonului de executie?. baiatu asta e incredibil de...stiti continuarea
    Doamne tu chiar esti cel mai PROST dupa OLS!!! Da tu ai trait in timpul lui Stefan , MV, Cuza? NU, da se presupune ca stii ce s-a intamplat in perioada lor, macar asa in mare. Eh uite ca eu stiu mai multe decat tine care zici tu ca ai trait in `80, desi ti-am zis, dupa nume si dupa comentarii n-ai mai mult de 15 ani(a nu se simti jigniti ceilalti copii de 15 ani). Si ba GIBONULE a ajuns unde a ajuns in Europa pt ca fura toti jucatorii!!! Hagi, Beloni si multi altii au fost adusi cu forta la steaua, impotriva dorintelor lor sau a cluburilor. Steaua n-a crescut niciun jucator si asta pe bune dreptate, de ce sa crestii cand poti lua moca pe cine vrei, cand vrei. Hai zi-ne "veterane" cat a avut de suferit Nicolae Dobrin pt ca a refuzat sa vina in bucuresti???!!! De corect si de fair play ce era valentin ceausescu nu? Toate marile ei glorii au fost de pe la Brasov, Sacele(ct) sau Craiova. Steaua se confunda doar cu comunistii nu si cu fotbalul. Si impreuna cu dinamo sunt o pata de rusine a fotbalului romanesc. Sa traim si sa vedem (eu mai multe ca-s tanar..tu mai putine ca esti "veteran") si sa vedem cand mai ia steaua sau dinamo campionate si daca mai ia n-o sa mai vezi tu ce vedeai pe vremea raposatului, sa ia steaua sau dinamo 4-5-6 campionate la rand. A apus vremea voastra, in 10 ani scapam si de mediatizarea asta excesiva de la tv care-i in*******este pe copii cu o echipa de mijlocul clasamentului din Romania.
    Last edited by FcP; 22nd September 2011 at 20:52.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  21. #2120
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    daca zic ce gandesc,ca esti foarte prost.imi iau sanctiune. intrebare pentru moderatori.putem sa-l numim prost pe baiatu asta,fara sa luam sanctiune.please!
    jucatori vineau la steaua,din acelasi motiv pentru care jucatorii vor sa mearga la real madrid.dupa 89,de ce ati ramas o echipa de ratati,si n-ati luat 1 campionat.ati luat o cupa cu leahu.daca nu stii, leahu era fundas lateral.ati jucat cu wrexham united.
    ce rahat stii tu despre stefan cel mare?stii ce ti se spune.poate era homosexual sau travestit.

  22. #2121
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    daca zic ce gandesc,ca esti foarte prost.imi iau sanctiune. intrebare pentru moderatori.putem sa-l numim prost pe baiatu asta,fara sa luam sanctiune.please!
    jucatori vineau la steaua,din acelasi motiv pentru care jucatorii vor sa mearga la real madrid.dupa 89,de ce ati ramas o echipa de ratati,si n-ati luat 1 campionat.ati luat o cupa cu leahu.daca nu stii, leahu era fundas lateral.ati jucat cu wrexham united.
    ce rahat stii tu despre stefan cel mare?stii ce ti se spune.poate era homosexual sau travestit.
    Am primit eu deja un PM de la moderatori care mi-au permis sa te fac PROST si GIBON in*******it de tv. Ti-am dat 2 exemple asa pe scurt de jucatori care VINEAU la steaua. Si-ti dau tema pt acasa, ai o sapt sa-mi zici un jucator talentat crescut de steaua. Hai ca e ultima oara cand iti rasp, m-am coborat prea mult.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •