Page 82 of 118 FirstFirst ... 3272808182838492 ... LastLast
Results 1,702 to 1,722 of 2471

Thread: BOC reloaded

  1. #1702
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Am vrut sa scriu pe ala cu basescu, dar a-nchis la non-stop.

    Acum vreo ora m-am dus sa iau ceva de la bunica-mea. Iesind din Bragadiru (cu gandul la zerosase ), observ ca soseaua e blocata in "localitatea" Buda, adica vreo 5 case inainte de Cornetu. Vreo 20 de ciumpalaci in veste portocalii reflectorizante si doi militieni de la circulatie, cate unul pe sens, stateau pe sosea. O banda pe sens era blocata, iar pe cealalta soferii erau opriti prin sondaj. Pentru un sondaj al politiei rutiere cica. Intrebarea: din ce localitate veniti si unde mergeti?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. 20th October 2010, 18:01
    Reason
    Fara comentarii

  3. #1703
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Am vrut sa scriu pe ala cu basescu, dar a-nchis la non-stop.

    Acum vreo ora m-am dus sa iau ceva de la bunica-mea. Iesind din Bragadiru (cu gandul la zerosase ), observ ca soseaua e blocata in "localitatea" Buda, adica vreo 5 case inainte de Cornetu. Vreo 20 de ciumpalaci in veste portocalii reflectorizante si doi militieni de la circulatie, cate unul pe sens, stateau pe sosea. O banda pe sens era blocata, iar pe cealalta soferii erau opriti prin sondaj. Pentru un sondaj al politiei rutiere cica. Intrebarea: din ce localitate veniti si unde mergeti?
    E un sondaj comandat la nivel european Datenshi. Mai informeaza-te, nu tot ce poarta haine portcocalii sunt de-a lui Base...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  4. #1704
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Sunt doua culori folosite pe scara larga pt vestele reflectorizante: portocaliu si verde. Daca tie ti se pare ca am facut vreo aluzie la culorile PD-L, esti mai maniac decat mine. Nu am gasit pe net despre studiul despre care vorbesti tu decat ceva din august. Si continea mai multe intrebari. Nu au iesit bine primele doua si le repeta, sau care e treaba?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #1705
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Sunt doua culori folosite pe scara larga pt vestele reflectorizante: portocaliu si verde. Daca tie ti se pare ca am facut vreo aluzie la culorile PD-L, esti mai maniac decat mine. Nu am gasit pe net despre studiul despre care vorbesti tu decat ceva din august. Si continea mai multe intrebari. Nu au iesit bine primele doua si le repeta, sau care e treaba?
    Iti dau eu un raspuns.Igas de la PECICA are sarcina ca sa intimideze cetatenii si sa faca astfel de demonstratii de forta.Saptamana trecuta a adunat militia din 3 judete limitrofe Timisului si timp de trei zile a terorizat Timisoara cu controale,sirene si cashchete!

    Poate ne spune Cool ce pregatire are acest Igas si cu ce se ocupa inainte de a fi bagat in parlament?

  6. #1706
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Sunt doua culori folosite pe scara larga pt vestele reflectorizante: portocaliu si verde. Daca tie ti se pare ca am facut vreo aluzie la culorile PD-L, esti mai maniac decat mine. Nu am gasit pe net despre studiul despre care vorbesti tu decat ceva din august. Si continea mai multe intrebari. Nu au iesit bine primele doua si le repeta, sau care e treaba?
    Si saptamana trecuta mergand spre Bucuresti am intalnit un filtru de genul asta intre Lugoj si Faget. Ziceau la EuropaFM de chestia asta da' nu mi-am batut capul sa si retin exact despre ce-i vorba. Doar atat am inteles ca-i la nivel european pentru a avea o statistica cate masini trec pe DN-uri si in ce directie...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  7. #1707
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Iti dau eu un raspuns.Igas de la PECICA are sarcina ca sa intimideze cetatenii si sa faca astfel de demonstratii de forta.Saptamana trecuta a adunat militia din 3 judete limitrofe Timisului si timp de trei zile a terorizat Timisoara cu controale,sirene si cashchete!
    Clar cu tine Timule, clar
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  8. #1708
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Clar cu tine Timule, clar
    Te las sa ma treci in derizoriu dar te rog( stiu ca esti baiat istet) sa te interesezi daca am sau nu dreptate.Asa de amorul artei!

  9. #1709
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Deputații au decis, marți, prin vot în plen, scăderea taxei pe valoare adăugată pentru alimente de bază de la 24% la 5%, anunță Realitatea TV. Și tot marți, plenul a decis ca pensiile mai mici de 2.000 de lei să nu fie impozitate.

    Liderul deputaților PDL spune că parlamentarii Puterii au votat "din greșeală" pentru scăderea TVA la 5% pentru alimente și a neimpozitării pensiilor sub 2.000 de lei. "A fost o eroare și mi-o asum", a spus Mircea Toader.


    Cum o veni asta "din greseala"? Cica la motiune parlamentarii PDL-ului au primit ordin sa nu voteze deloc, ca sa se evite erorile.
    Last edited by JJ; 20th October 2010 at 20:09.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #1710
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    [I]
    ...
    Cica la motiune parlamentarii PDL-ului au primit ordin sa nu voteze deloc, ca sa se evite erorile.
    ... si, ca sa fie siguri ca nu-si baga bilele in urne, le pune filmu lui Pacurariu pe laptoape

  11. #1711
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Cica pedalistilor cand trebuie sa voteze "pentru" li se arata de la prezidiu un deget ridicat.Nu inelarul,ala de langa!

  12. #1712
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A naibii greseala. Nici macar Boureanu nu a observat.

  13. #1713
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    A naibii greseala. Nici macar Boureanu nu a observat.
    Ala nu a observat nici cand i-a luat epicureanul nevasta de langa el!

  14. #1714
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    -TVA 5% la alimente este o miscare interesanta in Germania este asa ceva.

    Dintr'o prostie au sansa sa faca ceva bun sau se sparge guvernul Boc ?!


    Ca paranteza Mihai Boldea deputat PDL filmat cu camera ascumsa pe
    culoarele Palatului Parlamentului:
    "...poate o sa candidez independent trebuie sa'mi fac o strategie in 2 ani"
    "...eu sunt din Ferentari stau cu arma in mana stiu cine iese si cine intra "
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #1715
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    unde este James Bond acunm, cand cei mai de rahat reprezentanti in parlamentul Romaniei voteaza o lege(sau 2?) si dupa o dau la intors ca au votat gresit????
    e vorba de PARLAMENTUL ROMANIEI!!!!stiti voi, unde mandria partidului Atanasie a reusit sa adune o gramada de voturi fara sa fie lumea prezenta si....nu a patit nimic.tara civilizata, ce mai.
    Bondule....hai apari sa iti aperi tampitii care se contrazic de unii singuri si care habar nu au ce voteaza.VOI I-ATI VRUT ACOLO.va reprezinta!!!!!pe voi, nu pe mine!!!!!
    "INTERZIS"!

  16. #1716
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Iulian, Germania are economie de piata. Sunt mai vechi experiente la noi cu pretul care variaza in functie de cursul euro/dolar in felul urmator: creste dolarul, creste pretul la benzina; creste euro, creste pretul la benzina. E posibil ca preturile sa nu scada prea mult (din vina comerciantilor) si sa nu impulsioneze consumul. Deasemenea, e posibil ca evazionistii sa ramana evazionisti si la 5%. Pe de alta parte, e posibil si ca aceasta masura sa se dovedeasca a fi una buna. Si cum guvernul asta ne-a obisnuit sa dea azi o ordonanta si maine sa se razgandeasca si sa o schimbe, nu inteleg de ce nu vor sa testeze si varianta asta. Au tot crescut taxele si nu au reusit sa aduca bani in plus la buget. Chiar nu vor sa testeze si invers?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #1717
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Aia a fost o gafă, nu vă faceți griji nu se va aplica. E ca și atunci când cu mic cu mare au votat toți creșterea salariilor la profesori cu 50% deși primul ministru de atunci spunea că nu sunt bani de așa ceva. Evident că nici după ce l-am schimbat la alegeri tot n-au fost bani.
    La fel și acum cel mai probabil nu sunt bani de așa ceva.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  18. #1718
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Se intampla si la case mai mari(in congresul american). Important e ca si-au asumat eroarea si ca o vor indrepta.

  19. #1719
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    ...din prostie luau si ei o decizie buna pe termen lung
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #1720
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by J.Bond View Post
    Se intampla si la case mai mari(in congresul american). Important e ca si-au asumat eroarea si ca o vor indrepta.
    mda.daca americanii halesc rahat, hai sa halim si noi de doua ori mai mult sale aratam ca suntem mai smecheri ca ei.....
    asta e doctrina de partid...sau?????
    "INTERZIS"!

  21. #1721
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    A naibii greseala. Nici macar Boureanu nu a observat.
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Ala nu a observat nici cand i-a luat epicureanul nevasta de langa el!
    Eh, daca tot sunt asa de prosti (si sunt prosti gramada), io zic (virgula ) ca ar fi cazul sa-i rarim ... asta e o situatie in care un prost (baseanu) a avut o idee buna

  22. #1722
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da, poti sa ai o idee a naibii de buna pe care sa o aplici tare prost. Eu sustin in continuare ca Baseanu, in cunostinta de cauza (culmea, treaz!!), a aplicat-o prost. Pe el nu neaparat numarul il interesa. Numarul e o bagatela. Ci anomalia care poate rezulta prin existenta a doua camere - o anomalie din punctul lui de vedere, existenta unui sef la Camera, cu o anumita culoare, si un sef la Senat cu alta culoare. Din punctul lui de vedere putea sa se si tripleze numarul, dar cu conditia sa fie o singura camera. Ai inteles?
    Liberalii au inaintat un proiect, la vreme aia, prin care se cerea pastrarea a 2 camere si reducerea numarului de parlamentari. Cu riscul de a ma repeta, nu cred ca si in fata ta, spun ca cei care au mai desfiintat senatul au fost comunistii, in 1946. Stii ce a fost cu alegerile din '46? Ia cauta sa vezi.Concluzie: Basescu, care s-a impaunat ca Mircea Badea, deci si-a bagat raportul Tismaneanu in cur, a condamnat comunismul in parlament, cu mare tam-tam, dupa care a facut exact ce au facut si ei, varianta soft. Un fleac,... Asa ca nu e de râs.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •