Page 181 of 182 FirstFirst ... 81131171179180181182 LastLast
Results 3,781 to 3,801 of 3809

Thread: SS Lazio Roma

  1. #3781
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Pai si care vor fi titularii in atac?Rocchi,Klose,Cisse si Floccari toti au sanse.

    Nu stiu daca Kozak si Makinwa ar trebui pastrati in actualele conditii.

  2. #3782
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Amichevole, S.S. Lazio-Auronzo di Cadore 16-0

    Esordio vincente per la S.S. Lazio nella prima amichevole della stagione: avversario di turno l'Auronzo di Cadore.

    Sette i gol nel primo tempo: Miroslav Klose mette la firma su 5 reti, mentre Tommaso Rocchi e Andrè Dias hanno siglato un gol a testa.

    Nella seconda frazione, parziale di 9-0: tripletta di Sergio Floccari, doppiette per Giuseppe Sculli e Mauro Zarate, un gol a testa per Hernanes, Matuzalem e Tommaso Ceccarelli.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3783
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Amichevole Lazio-Union Ripa La Fenadora 8-0

    La S.S. Lazio ha vinto 8-0 la seconda amichevole stagionea contro l'Union Ripa La Fenadora, squadra che milita nel campionato veneto d'Eccellenza.

    Le reti biancocelesti portano, nel primo tempo, la firma di Mauro Zarate, Tommaso Rocchi, Giuseppe Sculli e Matuzalem.

    A segno nella ripresa Stefano Mauri, Miroslav Klose, Djibril Cisse e Hernanes.

    sslazio.it
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #3784
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Amichevole, Lazio-Pievigina 8-0

    La Lazio batte 8-0 la Pievigina, formazione che milita nel campionato veneto di Promozione.

    Per i biancocelesti, nel primo tempo tripletta di Miroslav Klose e gol di Crisitan Brocchi, Hernanes e Giuseppe Biava.

    Nella seconda frazione sono andati a segno Mauro Zarate e Giuseppe Sculli.

    sslazio.it
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #3785
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Amichevole Lazio-Lucerna 5-1

    La Lazio vince 5-1 contro il Lucerna nel quarto test del ritiro estivo di Auronzo di Cadore.

    Nel primo tempo parziale di 2-1, con Mauro Zarate autore di una doppietta al 3' e al 26', mentre gli elvetici sono andati a segno con Ianu al 45'.

    Nella ripresa, reti di Djibril Cisse al 73', Miroslav Klose al 78' e Stefano Mauri al 91'.

    sslazio.it
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #3786
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Sambata de la ora 19.00 meci amical cu Univ Cluj Napoca. Meciul este in direct pe Digi Sport.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #3787
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Va face show Lazio...dar as vrea sa vedem multe goluri.

  8. #3788
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Depinde de echipa pe care o trimite Reja in teren.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #3789
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Rapid, de nivelul lui Lazio pentru polonezi: "Lumea se așteaptă să fie ușor, dar se anunță o 'dublă' dificilă"

    Deși presa poloneză consideră că Slask Wroclaw a avut noroc picând cu Rapid în play-off-ul Europa League, căpitanul leșilor, Sebastian Mila, mărturisește că nu și-ar fi dorit să îi întâlnească pe giuleșteni.

    "Nu aș fi vrut să picăm cu Rapid, pentru mine sunt la fel de puternici ca și Lazio. Desigur, acum toată lumea din Polonia este de părere că echipa română este un adversar lejer și că Slask se poate califica în grupe, dar la acest nivel nu mai există adversari ușori. În ciuda faptului că se anunță o dublă foarte dificilă, am încredere că echipa mea poate obține calificarea" , a declarat Mila pentru site-ul oficial.

    În cazul în care nu ar fi picat cu Rapid, Slask Wroclaw ar fi putut juca împotriva uneia dintre echipele următoare: PSV Eindhoven, Dinamo Kiev, Celtic, Lazio și Birmingham.

    prosport

    PS. HAI SA FIM SERIOSI.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #3790
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Niculescu speră să își regăsească liniștea la Roma: "Sper să mă răzbun pe Lazio!"

    "U" Cluj o va întâlni azi pe Lazio la Roma (ora 19:00, Digi Sport 1), într-un amical de lux, iar înainte de partidă, jucătorii lui Ionuț Badea s-au relaxat în capitala Italiei. Dacă cei care văd prima dată Roma au ales să viziteze orașul, ex-dinamoviștii Adrian Cristea, Gabi Boștină și Claudiu Niculescu (foto) au preferat să meargă la cumpărături. Ultimul dintre ei a ținut să ne împărtășească ce crede despre adversarele echipelor românești din Liga Europa.

    Joci împotriva lui Lazio, echipă față de care ai amintiri neplăcute de pe vremea când evoluai la Dinamo...
    În 2007, după trei reprize în fața lui Lazio, eram calificați în grupele Ligii Campionilor. Sper să mă răzbun acum, dar cel mai bine îmi pare că îl voi revedea pe Fane Radu, fostul meu coleg. Înainte să se transfere la Roma, am vorbit cu el la telefon 30 de minute, fiindcă eu jucam în Cipru. Vom depăna amintiri, dar pe teren nu ne vom cunoaște.

    Cât contează o astfel de partidă? În ultimul amical de lux în care ai jucat, în 2002, împotriva lui Real Madrid, ai dat un supergol…
    Contează mult și pentru mine, și pentru jucătorii mai tineri, dar și pentru club. După acel gol marcat în poarta lui Casillas am înscris și în campionat de cinci ori în două etape și apoi a venit transferul la Genoa.

    "Dinamo, Rapid și Steaua se califică"

    Cum ți s-a părut tragerea la sorți a echipelor românești în cupele europene?
    Nu am văzut tot. Știu de Dinamo că va evolua cu Vorskla, un adversar accesibil, ceea ce înseamnă că trebuie să se califice în grupe. La fel și Rapid. Dar cu cine a picat Steaua?

    Cu ȚSKA Sofia.
    Mă gândesc la Ianis acum! Meciul este echilibrat, dar Steaua are prima șansă. În concluzie, cred că toate trei au șanse reale să ajungă în grupele competiției!

    Să revenim la Lazio. Cât vă ajută un rezultat bun în partida de mâine-seară (n.r. - azi)?
    Contează foarte mult pentru moral. Lazio nu este o echipă foarte mare, dar este una cu tradiție. Nu am venit aici în excursie sau la cumpărături, ci pentru a lăsa o impresie bună și pentru a aduce numele lui "U" Cluj pe buzele tuturor

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  11. #3791
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Atenție, "șepci roșii" prin Roma! Jucătorii lui "U" au vizitat Cetatea Eternă! Ce surpriză au avut doi dintre elevii lui Badea

    Jucătorii Universității Cluj au ieșit astăzi la o plimbare prin Roma, orașul care va găzdui sâmbătă, de la ora 19:00, amicalul de lux al "șepcilor roșii", contra lui Lazio.

    Dacă argentinienii Machado și Bazzi aun fost înnebuniți să se pozeze cu toate obiectivele importante din capitala Italiei, foștii dinamoviști Claudiu Niculescu, Gabriel Boștină, Florin Matache și Adrian Cristea au ales să meargă la cumpărături, ei având ocazia să viziteze Cetatea Eternă și cu ocazia partidei pe care au disputat-o tot contra lui Lazio, în preliminariile Ligii Campionilor, în 2007.

    Mendy și Tony au avut parte de cea mai frumoasă surpriză, ei întâlnindu-se întâmplător cu un prieten comun pe care l-au întâlnit întâmplător pe străzile din Roma, plimbându-se pe scuter.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  12. #3792
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Lazio - U Cluj 4-1
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  13. #3793
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Becali se disculpă în cazul ratării transferului lui Tamaș la Lazio! "Ce, italienii nu au și ei acces la internet?"

    Impresarul Victor Becali neagă faptul că ar fi avut vreo implicare în ratarea transferului internaționalului român Gabriel Tamaș la Lazio, precizând că italienii s-au lămurit singuri că fotbalistul nu duce chiar cea mai liniștită viață extrasportivă.

    "Am auzit că se spune că Tamaș nu ar fi ajuns la Lazio din cauza mea, că aș fi intervenit eu pe lângă italieni să le spun că are o viață personală nu știu cum. Nu este nimic adevărat! Ce, italienii nu au și ei acces la internet? S-au lămurit singuri. Toate aceste speculații au apărut după ce a semnat cu Florin Manea atunci când s-a dus la West Bromwich", a spus Victor Becali la DigiSport.

    În luna iunie, Tamaș a fost foarte aproape de un transfer la Lazio, dar totul a căzut în momentul în care italienii s-au retras brusc de la masa negocierilor. Impresarul care a tratat cu formația din Serie A în numele internaționalului român, Ivan Reggiani, s-a declarat foarte mirat de brusca ruptură și spune că italienii au invocat problemele din viața extrasportivă ale fundașului. O reacție cel puțin ciudată, în condițiile în care cele două cluburi se înțeleseseră și asupra sumei de transfer.

    Surse apropiate jucătorului oferă ca posibilă explicație pentru decizia italienilor o intervenție a fraților Becali. Victor și Giovani l-au reprezentat pe Tamaș până în 2010, când cele două părți s-au despărțit cu scandal. Cum cei doi agenți au relații excelente cu oficialii lui Lazio, se pare că intervenția acestora a fost decisivă în stoparea negocierilor.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  14. #3794
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Di Canio și-a BĂTUT un jucător pe tunelul către vestiare

    Este cunoscut comportamentul vulcanic al fostului jucător al lui Lazio, Paolo di Canio. Totuși, odată cu obținerea licenței pro pentru antrenori, italianul a dat semne că ar putea fi o prezență liniștită pe marginea terenului.

    Clubul antrenat de Di Canio, Swindon, a fost eliminat din Carling Cup de Southampton, iar tehnicianul a avut o ieșire nervoasă, luându-și pur și simplu la bătaie un jucător, după ce l-a somat pe acesta să intre în tunelul care ducea la vestiare.

    În mod normal, un astfel de act ar fi fost imediat pedepsit cu demiterea. În cazul lui Di Canio însă, incidentul va fi cel mai probabil trecut cu vederea.

    prosport

    VIDEO - http://www.prosport.ro/fotbal-extern...stiare-8679242
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #3795
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Ha ha.

    Di Canio e o legenda.

    Cam asa cred ca sunt si infragerile sub Ionel Ganea la Dinamo II sau la juniori.

  16. #3796
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ștefan Radu era să rămână fără antrenor! Reja și-a dat DEMISIA, dar nu a fost acceptată: "E ceva putred aici"

    Antrenorul echipei Lazio Roma, Edoard Reja, a cărei demisie a fost respinsă de președintele Claudio Lotito, a declarat, marți, că rămâne la gruparea italiană, adversara formației FC Vaslui în grupa D a Ligii Europa, dar a precizat că este ceva putred la club, informează Gazzetta dello Sport.

    "Merg mai departe la Lazio, dar rămâne ceva putred. Aici se critică mereu. Este inutil să reiau ce s-a întâmplat. Se știe. Am avut o întrunire cu președintele și cu echipa, am clarificat lucrurile și am decis să-mi continui aventura la Lazio. Voi continua probabil până la finalul sezonul dacă voi avea rezultate", a spus Reja.

    Președintele clubului Lazio Roma, Claudio Lotito, a declarat, luni, că nu a acceptat demisia antrenorului Edoardo Reja.

    Edoardo Reja și-a prezentat demisia după ultimele două rezultate nesatisfăcătoare de pe teren propriu, scor 2-2 cu FC Vaslui în grupa D a Ligii Europa și scor 1-2 cu Genoa în campionatul Italiei.

    Partida retur dintre FC Vaslui și Lazio Roma, unde este legitimat și fundașul român Ștefan Radu, se va disputa în etapa a V-a, la Piatra Neamț, în 1 decembrie.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #3797
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Ar fi prematur pt. Reja sa renunte asa repede.

    Nici macar nu poti spune ca au inceput catastrofal spre deosebire de noi de exemplu.

  18. #3798
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    1-2 acasa cu Genoa nu este in regula... 2-2 acasa cu o echipa de pe locul 3 din Romania nu este in regula.
    Si daca privesc rezumatul cu Milan 2-2, pot spune ca Lazio a avut si un pic de sansa.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #3799
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Asa e,dar totusi sunt doar 3 meciuri.

  20. #3800
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mutu nu a fost de ajuns! Ce spune presa din Italia despre primul gol pentru Cesena

    Cotidianul Gazzetta dello Sport a scris că atacantul Adrian Mutu nu a fost de ajuns pentru AC Cesena, echipă care a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de formația Lazio Roma, în etapa IV-a a campionatului Italiei.

    "Adrian Mutu nu a mai marcat de șase luni. Ultimul gol l-a înscris la 22 martie, în tricoul Fiorentinei, într-un meci cu Roma. De atunci multe s-au schimbat. De la tensiunea acumulată la Florența a trecut la «drăgălășeniile» președintelui Cesenei, Igor Campedelli. Miercuri a reușit primul gol pentru Cesena. La o pasă lungă a lui Colucci, Mutu a dejucat pasul la ofsaid al defensivei laziale, a oprit mingea pe piept și l-a învins cu sânge rece pe Marchetti. Cu toate acestea, Mutu nu a fost de ajuns pentru Cesena, Lazio reușind să întoarcă rezultatul", a scris Gazzetta dello Sport.

    Site-ul calciomercato.it și agenția Datasport l-au notat cu 6,5 pe internaționalul român. "Mutu a fost cinic la faza golului și a fost pericolul principal pentru apărarea lazială. Românul a făcut un meci bun", a scris calciomercato.it.

    "Mutu a luminat jocul prin imensa sa clasă. Apoi a servit desertul: primul gol pentru Cesena, dar acest lucru nu a ajutat echipa să câștige", a notat Datasport.

    Adrian Mutu a marcat un gol și a jucat 90 de minute în partida pe care echipa sa, AC Cesena, a pierdut-o, miercuri, acasă, scor 1-2, cu formația Lazio Roma, în etapa a IV-a din Serie A.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #3801
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Incet,incet isi revine lazio.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •