Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 480

Thread: CSS Deva ~ secția gimnastică artistică - păreri, discuții

  1. #253

  2. #254

  3. #255

  4. #256
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim, Titus, sunt foarte dragute!
    Inca o data, ma impresioneaza sala. Trebuie sa fie o senzatie foarte interesanta, cu zapada care se vede din belsug afara.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #257

  6. #258
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Last edited by titus64; 30th January 2010 at 16:33.

  7. #259
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    wow great picŽs :-) :-) thank you titus

  8. #260
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Multumim, Titus, sunt foarte dragute!
    Inca o data, ma impresioneaza sala. Trebuie sa fie o senzatie foarte interesanta, cu zapada care se vede din belsug afara.
    Exact asta am gîndit și eu vazînd poza.Ce frumos!

    Mă bucur mult că fetițele s-au distrat și au amintiri frumoase.

  9. #261
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Ce dragutze sunt fetele!!! Bafta pentru viitor!!!!!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  10. #262
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    ...
    Last edited by mikeyy; 1st February 2010 at 15:42.

  11. #263
    incepator AdIdAs_bIkE's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    asa numita "timoratoare psihic" a copilului tau tin sa iti amintesc (dupa cum bine sti si tu) ca nu mai lucreaza la clasa a 3-a unde e si copilul tau de la inceputul acestui an. rasfoieste acest forum cateva pagini in urma (pana prin luna septembrie 2009) si scrie pe o hartie toate cuvintele jignitoare pe care le-ai adus acestei doamne (in adevaratul sens al cuvantului) care nu a vrut altceva decat sa iti ajute fetita sa ajunga pana unde isi doreste fara a fi fortata, amenintata, maltratata, timorata, jignita, chinuita, santajata, insultata.......... nu e vina fetitei ca o mama cauta sa distruga viitorul propriului copil. si daca de la inceputul acestui an adela popa a refuzat sa mai lucreze cu copilul tau cum poti sa spui ca i-a zis sa nu mai vina la sala?? trezeste-te!!
    si pt voi toti cei de pe forum va spun ca nu prea sunt adevarate spusele intitulatei silvana peng. ganditi-va putin.........daca propriul vostru copil ar face un sport oricere ar fi acesta si dupa antrenamente ar veni acasa maltratat sau oricum altcumva in afara de vesel, fericit, bine dispus, dornic sa plece numai decat la urmatorul antrenament, nu a-ti lua unele masuri spre binele copilului?? nu e deloc asa. asiana a fost antrenata la fel ca toate celelalte la inceput. apoi, deoarece gimnastica e un sport individual si asiana a avut un oarecare progres fata de colegele ei a trecut la invatarea altor elemente mai dificile si aici ma refer la elemente ce tin de varsta ei, sa nu ma intelegeti gresit. astfel ca la varsta ei este lidera clasei a 3-a. si va intreb din nou: daca copilul vostru care face un sport oarecare si e cel mai bun din grupa si vine acasa vesel ca a invatat un element, schema de joc, ceva nou fata de colegii lui/ei, nu va salta inima de bucurie? normal ca da. si singura diferenta care a fost facuta e aceea ca asiana a fost invatata elemente noi datorita progresului ei.
    cat despre laura jurca au fost postate toate detaliile despre participarea ei la concursul din austria, de catre titus. si daca nici acum nu te simti lamurita eu te-as sfatui cu un respect imens sa lasi gimnastica in pace si sportul in general pentru ca nu e de tine. sunt oameni care iubesc sportul (ex. toti cei de pe forum) si esti tu care ponegresti ceea ce avem mai frumos si mai de pret.

    si iti mai spun ceva care sper sa intelegi: SPORT nu inseamna BANI!! sport inseamna in primul rand sanatate. si sa nu uitam ca in istoria sportului cel mai de pret premiu pentru invingator era o cununa de lauri daca nu ma insel.

    PESTE MASURA DE BOGAT ESTE CEL SARAC SI MULTUMIT

  12. #264
    incepator
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Romania- Barlad
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Fiindca acest site e dedicat gimnasticii si celor ce iubesc gimnastica, ROG insistent sa ma sprijiniti in gasirea in Deva a unui antrenor care-si doreste a-mi antrena fetita.
    Mai bine cauti in China.
    De-acum te stie toata Romania (de Deva nu mai vorbesc) si este cam greu sa vrea cineva sa aiba de-a face cu tine. Pacat de Asiana...

    Pana acum Asiana s-a antrenat cu niste persoane care au stiut sa o puna in valoare, sa o inscrie la concursuri, sa o invete elemente noi, sa-i acorde vacante pentru a putea aborda odihnita perioadele de pregatire dinaintea concursurilor etc. Imi pare rau ca nu ai rabdarea sa lasi aceste persoane sa-si faca treaba in continuare si vrei sa-i grabesti evolutia fetitei. Antrenorii au experienta! Ai incredere in ei si multumeste-le ca nu iti forteaza copilul in realizarea unor elemente prea dificile pentru varsta lui! Mai are mult pana va ajunge senioara...

    Incearca ca nu mai spui nimic de dra. Adela Popa ca nu te mai crede nimeni. Stim ca este cu totul altfel decat tu o caracterizezi: bun pedagog, atenta cu copiii, vorbeste frumos, sufletista, muncitoare, dedicata trup si suflet gimnasticii, nu face diferente intre copii; nu in ultimul rand (avand in vedere tot ce i-ai facut) este diplomata si vesela (vezi toate filmarile in care ai tarat-o).
    Last edited by Nini 2008; 1st February 2010 at 14:19.

  13. #265
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Mihai ,stiu ca tu esti un om bun si tolerant(si te inteleg ) dar cred ca Silvana a intrecut masura demult si i s-au tolerat prea multe . Parca este aiurea sa ne simtim noi vinovati si sa ne ferim"sa nu o provocam"...

    Intr-o tara civilizata se aplica legea chiar daca dur si doare .Asta este singura solutie . Pentru ca "vorba buna si rugamintile" nu functioneaza .
    Last edited by mikeyy; 1st February 2010 at 15:38. Reason: te rog, Niagara...grija :)

  14. #266
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Titus, hai te rog, lamureste-ma : - cum a ajuns Laura la concurs in Austria, si cum de a fost selectionata doar fiica ta ?
    - cine si cand hotaraste de cine vor fi antrenate cele 6 fetite de clasa a treia pentru performanta la gimnastica?
    - vacanta asta se face antrenament, sau tot diferentiat si preferential ca de obicei ?
    Simplu ca buna ziua.Deoarece fetele au fost trimise acasa eu am luat-o pe Laura de mana am urcat-o in masina si am luat-o spre Austria.Nu inainte de a clarifica cu federatia si directiunea.Raspunsul lor a fost ca nu au nimic de obiectat deoarece fata este oficial acasa si ca eu pot face ce doresc doar ca trebuie totul platit privat.Ajuns in Klagenfurt am platit taxa de participare am platit hotelul care il rezervasem.Domnul antrenor Cristi venise si el in Austria privat sa vada nivelul participantiilor si l-am rugat sa intre cu Laura in concurs.Cat m-a costat ,nu stiu ca nu am strans bonurile dar s-a meritat, se mananca foarte bine la Austrieci.

    OK.Sper sa o termini acum cu insinuarile tale caraghioase.

  15. #267
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu poate fi banata...regulamentul OLS e pt tot forumul..iar ceea ce face Silvana aici e considerat minor...comparativ cu ceea ce se intampla la sectiunea de fotbal, unde lucrurile sunt mai agitate.

    Oricum eu nu am optiunea de banare...tre sa se acumuleze un numar de puncte de penalizare si apoi se poate obtine ban-ul..insa si acela nu va fi permanent..ci doar 1 saptamana sau 1 luna. Iar punctele de penalizare expira...i-am mai dat..s-a potolit, insa dupa cateva zile acele puncte dispar....si o luam de la capat

    Imi cer scuze....si imi pare rau ca nu am libertatea care exista pe IG forum unde primesti ban daca indraznesti sa spui ca nu iti place o gimnasta din SUA. Acolo poti primi ban si daca moderatorului (un exemplu aiurea) nu-i place poza de la avatar

    Voi sterge mesajele de azi....si va rog nu o mai bagati in seama. Lasati-o sa vorbeasca...ca eu si Ioana rezolvam mesajele ei...insa nu o mai provocati.
    Last edited by mikeyy; 1st February 2010 at 16:10.
    www.fangymnastics.com

  16. #268
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Tocmai am aflat ca zilele trecute au chemat-o pe Adela Popa la politie pt ca peng a denuntat-o pt 7 euro de la costumul de gimnastica de anul trecut de care Adela s-a ocupat sa le faca o firma din bucuresti....Stiind ce inseamna sa faci costume de gimanstica, cat costa si faptul ca in orice tara este datoria parintilor sa le cumpere, nu mai am cuvinte sa comentez mizeria asta!!!!! Cum mai pot Adela si ceilalti sa antreneze in conditiile astea???? Credeti ca altii mai au curajul sa o antreneze pe Asiana? Toti se vor feri de ea desi nu are nici o vina! Complimente peng, ai distrus viitorul fiicei tale in Romania! Sper sa fii fericita!!!!! Eu oricum ITI MULTUMESC ca datorita rautatii tale m-ai facut curioasa sa o cunosc pe Adela personal, intelegand de ce parte trage dreptatea si asa ai obtinut exact contrariul
    Last edited by simonad; 5th February 2010 at 12:43.

  17. #269
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simonad View Post
    Tocmai am aflat ca zilele trecute au chemat-o pe Adela Popa la politie pt ca peng a denuntat-o pt 7 euro de la costumul de gimnastica de anul trecut de care Adela s-a ocupat sa le faca o firma din bucuresti....Stiind ce inseamna sa faci costume de gimanstica, cat costa si faptul ca in orice tara este datoria parintilor sa le cumpere, nu mai am cuvinte sa comentez mizeria asta!!!!! Cum mai pot Adela si ceilalti sa antreneze in conditiile astea???? Credeti ca altii mai au curajul sa o antreneze pe Asiana? Toti se vor feri de ea desi nu are nici o vina! Complimente peng, ai distrus viitorul fiicei tale in Romania! Sper sa fii fericita!!!!! Eu oricum ITI MULTUMESC ca datorita rautatii tale m-ai facut curioasa sa o cunosc pe Adela personal, intelegand de ce parte trage dreptatea si asa ai obtinut exact contrariul
    D-na Adela Popa mai antreneaza la Cetate Deva?
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  18. #270
    incepator AdIdAs_bIkE's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liuta View Post
    D-na Adela Popa mai antreneaza la Cetate Deva?
    da. adela popa mai antreneaza la deva doar ca nu o mai antreneaza pe asiana peng. tin sa va spun printre altele ca lucra cu clasa a 3-a (din care face parte si asiana) pe gratis, si a facut tot ce a putut ca asiana sa ajunga pe prima treapta si chiar a reusit. stia si silvana peng ca adela lucreaza pe gratis cu fata ei si ce eforturi au fost facute pt fetita ei si tot nu a fost multumita. si pana la urma cred ca un copil care vine la sala de gimnastica vesel si razand e imposibil sa spui despre el ca e maltratat in sala sau cine stie ce alte vorbe pe care silvana peng le-a insirat de-a lungul acestui forum.
    ce pot sa va spun e ca adela popa e mult mai bine acum de cand nu mai lucreaza cu asiana si a cam lasat de-o parte grijile si supararile pentru ca sunt celelalte fete pe care trebuie sa le pregateasca pt concurs. primul va fi in martie...........bate la usa.
    pana la urma a iesit cu fruntea sus din tot acest circ si nu o mai intereseaza gurile rele. e bucuroasa ca nu are ce sa regrete pt alegerea de a nu mai lucra cu asiana si asteapta cu nerabdare urmatoarele competitii.
    cat despre cei 7 euro nu e nici cea mai mica problema pt ca femeia i-a primit demult inapoi si tot ceea ce face silvana peng e doar dorinta oarba de razbunare pt cea care i-a urcat fata pe prima treapta. o sa fie bine.
    eu zic sa ii tinem pumnii si sa o incurajam cu vorbe bune pentru ca merita si pana la urma tot ceea ce face e pentru noi cei ce iubim gimnastica. si poate ca o vorba de incurajare nu va fi greu sa oferiti.

  19. #271
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liuta View Post
    D-na Adela Popa mai antreneaza la Cetate Deva?
    In completare a ceea ce s-a scris mai sus:
    Titus ne-a lamurit cu cateva pagini in urma ca Adela Popa e acum antrenoare la lotul olimpic de junioare de la Deva, dar antreneaza in continuare si grupa de fetite de clasa a 4-a de la club. La cea de clasa a 3-a, din care face parte si Asiana, a renuntat din lipsa de timp.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. 5th February 2010, 20:48
    Reason
    nu se poate asa ceva!!!!

  21. 5th February 2010, 20:57

  22. #272
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    In completare a ceea ce s-a scris mai sus:
    Titus ne-a lamurit cu cateva pagini in urma ca Adela Popa e acum antrenoare la lotul olimpic de junioare de la Deva, dar antreneaza in continuare si grupa de fetite de clasa a 4-a de la club. La cea de clasa a 3-a, din care face parte si Asiana, a renuntat din lipsa de timp.
    Va multumesc mult pentru lamuriri.
    Imi pare rau de Asiana, acum cine antreneaza clasa a III-a?
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  23. #273
    incepator AdIdAs_bIkE's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liuta View Post
    Va multumesc mult pentru lamuriri.
    Imi pare rau de Asiana, acum cine antreneaza clasa a III-a?
    la clasa a 3-a antreneaza in continuare colegul lui adela popa. se pare ca nu a fost ocolit nici el de cuvintele de binecuvantare (cum a fost in cazul lui adela) ale doamnei peng. in loc sa fi invatat catusi de putin din faptele anterioare se da iar cu capul si continua cu jignirile la adresa oricui fara cel mai mic regret. se pare ca nu va intelege niciodata ce inseamna sa iti iubesti copilul si pana la urma pt ea mai presus de tot sunt banii fie ei cat de putini sau cat de multi. si nu sunt ferm convins ca e cineva care va continua sa ii antreneze fata in urarile ei de...........si mi-e rusine sa scriu mai departe.


    CU CAT MAI MULTA LINISTE, CU ATAT MAI MULTA PLACERE... O VIATA FERICITA SE NUTRESTE DIN PACEA MINTII!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •