Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 274 to 294 of 322

Thread: F.C. Petrolul Ploiesti

  1. #274
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  2. #275
    Banned
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    28
    Reputatie
    0
    Cred că Petrolul va promova mai mult ca sigur în prima ligă.http://www.sportuldevest.ro/fotbal-i...e-petrolul-368

  3. #276
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Etapa 6-a
    Alro - Petrolul 2-1 .

    Dar nu-i problema, e un mic pas gresit. Si eu cred ca Petrolul va promova anul asta.
    [SIZE="1"][B][Center][B]Real Madrid[/B] - [COLOR="Red"][B]Dinamo București[/B][/COLOR] - [COLOR="Blue"][B]Chelsea Londra[/B][/COLOR] - [COLOR="Green"]Sporting Lisabona[/COLOR] [/B][/SIZE][/center]

    [center][COLOR="Blue"][b]ALRO SLATINA[/b][/COLOR]- [b][COLOR="Blue"]NOVAK DJOKOVIC[/COLOR] [/b][/center]
    [center]
    [SIZE="1"][B]Federer, Hănescu, Gulbis, De Bakker, Almagro, Murray, Davydenko, Baghdatis, Isner, Fish, Querrey, Wawrinka, Gasquet, Troicki, Volandri
    [/B][/SIZE][/center]

  4. #277
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Petrolul Ploiesti - subiect de reality show

    Inca dinainte de startul sezonului, presedintele echipei de fotbal Petrolul Ploiesti, Andi Crangu, a anuntat ca formatia ploiesteana va fi subiectul unui reality show, realizat de o televiziune nationala.
    Ei bine, ieri au inceput filmarile pentru primele episoade ale serialului, ce va fi difuzat incepand cu partea a doua a acestei luni.
    Petrolul a devenit astfel prima echipa din fotbalul romanesc protagonista a unui asemenea show. Filmarile vor surprinde aspecte atat de la antrenamentele echipei, cat si din afara orelor de pregatire, intentia organizatorilor fiind aceea de a prezenta fotbalistii antrenati de Rachita in ipostaze mai putin cunoscute de catre pasionatii de fotbal.
    De remarcat faptul ca televiziunea in cauza s-a orientat spre Petrolul Ploiesti pentru ca se considera ca aceasta echipa are multi fani in toata tara, fiind un adevarat brand, care poate fi asociat cu un asemenea gen de emisiune. Fara indoiala, faptul ca formatia ploiesteana este lider in seria Vest a Ligii a II-a reprezinta un alt plus in atragerea unui numar mai mare de telespectatori.
    Cele opt episoade care vor alcatui acest reality show vor fi difuzate de doua ori pe saptamana, martea si duminica.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  5. #278
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Socios

    Începînd cu sezonul 2010-2011, suporterii FC Petrolul sînt invitati sa ia parte activ la viata echipei, pentru ca din sezonul urmator sa devina actionari activi în cadrul Clubului.


    Prin aceasta, ne dorim ca suporterii sa fie nu doar simplii spectatori, asa cum sînt suporterii celorlalte echipe, ci sa experimenteze senzatia ca, macar într-un mica masura, echipa chiar este a lor si ca vointa lor este ascultata.

    Practic, Petrolul va fi prima echipa româneasca manageriata împreuna cu o comunitate online de suporteri.

    Prin acest program, speram ca echipa noastra sa câstige suporteri din toata tara si sa devina cea mai respectata si iubita echipa de fotbal din România.
    Întrucît toate deciziile din cadrul acestei sectiuni vor fi luate transparent si prin majoritate simpla, vom avea parte de primul exercitiu de democratie aplicat la o echipa de fotbal.

    www.fcpetrolul.ro
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  6. #279
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Noutati de la Side

    Dupa jocul de ieri, cu polonezii de la Lechia Gdansk, astazi este, din nou, zi cu doua antrenamente pentru "galben-albastrii". Cel dintai s-a desfasurat, de la ora 11.00, pe unul dintre terenurile de la "Suntopia", Vivi Rachita impartind lotul in mai multe grupuri pentru aceasta sedinta de pregatire. Primul a fost format din fotbalistii care au bifat cele mai multe minute in confruntarea cu Lechia, si anume Pompiliu Stoica, Ljubinkovic, Carja, Florentin Dumitru, Paun si Benga, acestia urmand un program de revenire dupa efortul depus ieri, constand in alergari usoare si in exerctii fizice specifice. Tot alergari, dar la o intensitate mult sporita, au efectuat Buhaescu si Barbu, cei doi fiind nevoiti sa recupereze handicapul de pregatire fizica ce ii desparte de restul colegilor lor.In rest, toti ceilalti componenti ai lotului, cu exceptia lui Daniel Oprita, au lucrat cu mingea sub comanda lui Vivi Rachita, accentul fiind pus pe faza de finalizare.
    Din pacate, fundasul central Adrian Cuciula a parasit antrenamentul accidentat si, conform primelor estimari ale medicului Mircea Miu, este vorba despre o intindere la aductorii piciorului stang, ramanand ca, in orele urmatoare, sa se stabileasca exact gravitatea accidentarii. Oricum, Cuciula va trebui sa ia o pauza destul de lunga, astfel incat, pentru el, cantonamentul din Antalya este incheiat.
    Astazi, "lupii" vor mai efectua un antrenament de la ora 17.00, iar maine au programat cel de-al treilea joc test, in compania divizionarei secunde poloneze Miedz Legnica, meci in care Vivi Rachita ii va folosi, cu precadere, pe jucatorii care au evoluat mai putin pana acum.

  7. #280
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Cu Miedz Legnica, de la 15.30

    Dupa o saptamana cu vreme ideala pentru antrenamente si meciuri, temperaturile zilnice depasind constant 20 de grade Celsius, de astazi de dimineata, la Side a inceput sa ploua. Si nu ploia ar fi deranjanta, cat faptul ca vantul bate in rafale extrem de puternice, a iesi din hotel in aceste conditii reprezentand o adevarata aventura. Petrolistii se pregatesc, insa, pentru cel de-al treilea test pe care il vor sustine in Antalya, importiva polonezilor de la Miedz Legnica. Partida se va desfasura astazi, de la ora 15.30, pe terenurile de la "Suntopia", acolo unde ploiestenii au disputat si precedentele doua confruntari, cu Slavia Sofia (1-0) si Lechia Gdansk (0-0). Altfel, in aceasta dimineata, fundasul central Adrian Cuciula a parasit cantonamentul, el intorcandu-se in tara, in conditiile in care accidentarea suferita la antrenamentul de ieri il va obliga sa ia o pauza destul de indelungata. In schimb, Daniel Oprita a inceput, de aseara, antrenamentele usoare si se spera ca el sa poata fi apt fizic pentru a putea intra in ultimele doua jocuri din Antalya, cu Vorskla Poltava (luni) si Warta Poznan (miercuri).

  8. #281
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    "Vreau să mai joc măcar 10 minute, cu Petrolul, în Liga I pe noul stadion"

    Side, vineri seară. O cină un pic aparte. “Lupii” îi cântă “La Mulți Ani” lui Cristi Vlad, “căpitanul” ce tocmai a bifat borna cu numărul 34. O zi mai târziu, pe unul dintre fotoliile imensei recepții de la “Pegasos World Hotel”, Cristi vorbește despre prezentul și viitorul său la Petrolul. Despre promovare, evident, și despre cum visează să-și încheie cariera de jucător.

    - Cristi, mai ții minte câte zile de naștere ai prins în cantonament?
    Cristi Vlad: Chiar nu le mai știu numărul. Însă, eu am o vorbă: atât timp cât îmi petrec ziua de naștere prin cantonament înseamna că e bine. Adică mai pot să joc fotbal.

    - Cum te simți la 34 de ani?
    C.V.: Chiar mă gândeam, într-o seară, cât de repede a trecut timpul! Bine, din punct de vedere fizic e normal ca, la 34 de ani, sa nu te mai simți ca la 23-24. Dar încă pot scoate timpii pe care îi cere Vivi, așa că eu zic că e bine.

    - Cât simți că mai poți să joci?
    C.V.: Asta depinde de mai multe chestii. În primul rând vreau să fiu sănătos, apoi mai vedem. Sincer, sper din tot sufletul să mai joc cel puțin un an.

    - Te gândești la momentul în care va trebui să agăți ghetele în cui?
    C.V.: Mă gândesc și la asta, dar mai mult la cum o să mă simt atunci, în momentul acela, nu neapărat la ce am să fac după. Sunt învățat cu stilul ăsta de viață, cu programul acesta, cu cantonamentele, iar în prima zi în care nu o să-mi mai fac geanta ca să plec la antrenament cred că o să-mi fie extrem de greu. Am mai vorbit cu băieți care s-au lăsat și mi-au spus să încerc să joc cât mai mult, pentru că apoi o să-mi fie foarte greu. Aș vrea să mai joc un an, sau măcar să fiu acolo, lângă echipă, în Liga I, să încerc să le împărtășesc celorlalți din experiența mea și să-i fac să înțeleagă spiritul Petrolului pe cei care vin aici din altă parte.

    - După ce o să-ți „agăți ghetele în cui”, te vezi tot aproape de iarbă sau în birouri?
    C.V.: Nu știu, nu m-am gândit. Știu doar că sunt dispus să ajut echipa din orice poziție.

    - Ți-ar plăcea să fii antrenor?
    C.V.: Fac școala de antrenori, dar e grea meseria asta! Trebuie să strunești 20 și ceva de jucători, 20 și ceva de caractere... Nici mie nu-mi convenea întotdeauna să fac ce-mi spunea antrenorul, dar asta e, în meseria asta sunt două reguli pe care trebuie să le respecți. Regula numărul unu spune că „antrenorul are întotdeauna dreptate”, iar regula numărul doi că, „atunci când antrenorul nu are dreptate, se aplică prima regulă”. Asta am învățat-o de la „Hala” (n.r. – Florin Halagian), atunci când l-am avut antrenor la Pitești.

    „Lumea nu mai are răbdare. Trebuie să promovăm!”

    - Hai să ne întoarcem la prezent. Cum ți se pare stagiul din Antalya?
    C.V.: E foarte bine venit. Întâlnim echipe puternice, cu un stil de joc bazat pe luptă, pe forță, și mă gândesc că asta ne va prinde foarte bine pentru meciurile din campionat. Vor fi formații care vor veni să se apere, știu că n-am mai pierdut de mult acasă și vor vrea să ne încurce.

    - Chiar, cum vezi lupta din retur?
    C.V.: Sunt optimist și foarte încrezător în șansele noastre. După părerea mea, dacă vom câștiga toate meciurile de pe teren propriu și aducem și ceva puncte de afară, atunci n-avem cum să ratăm promovarea. Cum am spus, noi suntem foarte puternici acasă.

    - După ce ai văzut în tur, cu cine credeți că vă bateți la promovare?
    C.V.: O echipă bine organizată mi s-a părut Voința Sibiu. În rest, nu pot să spun că m-a impresionat cineva sau că am pierdut vreun meci pentru că adversarul a jucat mai bine ca noi. Poate Slatina, să zicem, ne-a bătut pe un joc mai bun al lor, la acel moment. Dar în rest... La Iași, dacă ne aducem aminte, am luat niște goluri pe greșelile noastre. La Mioveni nu mai zic, plus că a fost șutul în bară a lui Gafița, la 0-1, și - dacă se făcea 1-1 - probabil că se schimba soarta jocului. La Sibiu, la fel, a avut șansă Daniel Stan, de la un metru și jumătate, să dea gol cu capul... A ratat, altfel, cine știe?, poate reveneam și chiar câștigam. Fiecare meci a avut o istorie a lui aparte. Dar în retur, mai ales acasă, sunt convins că o să fie cu totul altceva.

    - Vivi Răchită e convins că veți promova. Simțiți și voi același lucru?
    C.V.: Îți dai seama că asta ne dorim cu toții, să ajungem în primul eșalon. Dar, vorba unui vechi antrenor, de când eram eu copil: „fotbalul e rotund”! Noi suntem pregătiți să dăm totul ca să ne atingem obiectivul.

    - Simți că există o presiune mare asupra voastră ca să vă atingeți obiectivul?
    C.V: Presiune simți atunci când ai probleme acasă sau mai știu eu ce alte necazuri. Bine, e normal să fie o oarecare presiune, pentru că - sunt conștient de asta - nu mai are nimeni răbdare. E firesc să fie așa, pentru că sunt atâția ani de când Ploieștiul nu mai are o echipă în Liga I. Și aici vorbesc despre Petrolul, pentru că, după părerea mea, aceasta este echipa care reprezintă cu adevărat Ploieștiul. Iar noi, cei care suntem crescuți aici, trăind în orașul ăsta, ne dăm seama că lumea nu mai poate să aștepte. Și cei nou-veniți trebuie să conștientizeze treaba aceasta, să fie convinși că Ploieștiul este un oraș în care suporterii cunosc fotbal.

    „Pe noul Ilie Oană va fi o atmosferă de vis”


    - Promovarea ar fi o încununare a carierei tale. Pentru că, vrei, nu vrei, la 34 de ani, trebuie să te gândești că te apropii, încet-încet, de finalul activității de jucător...
    C.V.: Ar fi o mare fericire, în primul rând. Până la urmă, pentru asta m-am întors. Mi-a plăcut proiectul pe care mi l-a prezentat Vivi acum patru ani și am marșat imediat pe ideea aceasta. A fost ce a fost și cu CSM FC Ploiești, unde s-a luat o echipă din Divizia C și, în doi ani, a ajuns în primul eșalon. Și acolo, chiar dacă nu jucam sub denumirea de Petrolul, eu am simțit întodeauna că evoluez pentru Petrolul, mai ales că am avut suporterii lângă noi. Să dea Dumnezeu să promovăm! Pentru mine ar fi mai mare durerea să nu reușim, decât bucuria să promovăm. Mă gândesc la oamenii din Ploiești... Am văzut suporteri, după meciul de la Mioveni, oameni în toată firea, care efectiv plângeau, iar asta m-a impresionat. Pentru cineva care vine din altă parte poate nu e chiar atât de impresionant, dar eu, ca ploieștean, simt cu totul altceva.

    - Cu siguranță vrei să mai joci în Liga I...
    C.V.: Asta chiar ar fi o încununare a carierei mele. Mi-aș dori să mai joc măcar 10 minute, cu Petrolul, în primul eșalon și pe noul stadion. Sunt convins că va fi o arenă excelentă, iar atmosfera - una de vis. Și sunt sigur că, dacă promovăm, la primul meci de acasă, indiferent cu cine am juca, stadionul va fi arhiplin, pentru că lumea duce dorul meciurilor de prima ligă. Eu aș aduce-o și pe mama la o asemenea partidă și probabil că multă lume gândește la fel.
    - De care moment trăit la Petrolul îți aduci aminte cel mai mult cu plăcere?
    C.V.: Cred că de victoriile pe care le-am obținut contra Stelei, 5-1, la Ploiești, și 4-1 - în Ghencea. La partida din deplasare, îmi aduc aminte că ne uitam, în timpul meciului, pe tabela aia din Ghencea, vedeam Steaua - Petrolul 1-4 și nu ne venea să credem că e real...Dar, astea sunt amintiri. Acum trebuie să privim spre viitor.

    - În afară de Petrolul, unde te-ai simțit cel mai bine ca jucător?
    C.V.: La Urziceni m-am simțit bine. Am reușit o promovare, am jucat în prima ligă, plus că eram și aproape de casă. Dar, ce să zic?, peste tot pe unde am fost am încercat să-mi fac treaba cât mai bine. Că, fotbalistic, am mai greșit, asta e altceva.

    - Și la polul opus?
    C.V.: Când am jucat la FC Argeș. Nu șiu de ce, dar acolo n-am reușit să mă adaptez și asta s-a văzut și în jocul meu. Poate unde l-am prins și pe domn’ profesor Halagian, cu stilul său mai de armată... Dar, înainte de asta, Dinamo a fost cea mai mare greșeală a carierei mele. Nu vreau să povestesc cum am ajuns acolo, pentru că au trecut atâția ani de atunci și nu are rost să mai „dezgrop morții”.

    - Băiatul? Crezi că o să-ți calce pe urme?
    C.V.: Și acesta e un vis al meu, ca - la ultimul meci de acasă, cel cu Râmnicu Vâlcea - să-l iau cu mine pe teren și să sărbătorim împreună promovarea. Am făcut asta și când eram la CSM, dar atunci era prea mic, avea doar un an. Acum o să înțeleagă și el, cât de cât, ce se întâmplă. Oricum, o să-i insuflu dragostea pentru Petrolul. Sper să-i placă fotbalul și, ca orice părinte, mi-aș dori să realizez prin el ce n-am putut eu să fac în carieră.

  9. #282
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Fostul petrolist are și varianta uta

    Vlad a ajuns la Chiajna

    Portarul Andrei Vlad, care a plecat de la Petrolul Ploiești chiar înaintea deplasării în Antalya a echipei de eșalon secund, a ajuns... bine, deocamdată. Vlad este în lotul Concordiei Chiajna, o echipă ca și promovată în Liga I, în actualul context, el fiind la Izvorani, sâmbătă, cu prilejul amicalului Concordia - Sportul Studențesc, scor 1-0.

    Vlad a intrat în cea de-a doua repriză în poarta ilfovenilor, în locul lui Florin Niță, și a avut o prestație bună, blocându-i pe studenți în câteva rânduri să marcheze.

    "Sper să rămân aici, am avut și varianta unui transfer la UTA, dar pentru mine la Chiajna ar fi mult mai bine. Îmi pare rău că nu am prins toată perioada de pregătiri cu această echipă" - a spus Vlad.

  10. #283
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Cuciula a plecat acasă

    Stagiul din Antalya a adus și ceva probleme medicale în lotul „lupilor”, cea mai serioasă fiind aceea a fundașului central Adrian Cuciula. La antrenamentul de vineri dimineață, după un șut la poartă, Cuciula a simțit o durere la picior și a părăsit imediat ședința de pregătire, suferind o întindere la aductorii piciorului stâng. Astfel, el va trebui să ia o pauză de cam o lună de zile, motiv pentru care, sâmbătă, a și fost trimis în țară, pentru a urma, acasă, un program de recuperare.
    O altă problemă de natură medicală a fost aceea cu care s-a confruntat Daniel Oprița. Până acum, „Dinel” a jucat doar două minute în Antalya, în meciul de debut cu Slavia Sofia, accidentându-se după un contact dur cu portarul bulgarilor. Practic, fotbalistul ploieștenilor s-a ales cu o tăietură foarte adâncă în regiunea tibiotarsiană a piciorului drept și a avut nevoie de șapte puncte de sutură, pentru ca rana să-i fie închisă. „Când am băgat degetul și am văzut cât de adâncă e rana mi s-a făcut rău. Practic, se vedea ligamentul”, a povestit Oprița, cel care nu a putut să participe la niciun antrenament timp de câteva zile, abia de vineri seara începând alergările și lucrul la sala de forță. Cum procesul de vindecare a evoluat rapid, iar rana este în mare parte cicatrizată, atacantul „lupilor” are șanse să revină măcar pentru unul dintre ultimele două teste de la Side.

  11. #284
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Petrolul - Vorskla Poltava 1:3

    Petrolul a pierdut primul amical din Antalya

    FC Petrolul a suferit, astăzi, prima înfrângere din cadrul turneului pe care îl efectuează în Antalya, pierzând, scor 1-3, confruntarea cu prim-divizionara ucraineană Vorskla Poltava (locul 8).

    Ex-sovieticii au deschis repede scorul, aproape de primul sfert de oră al confruntării, beneficiind, însă, de o mână de ajutor consistentă oferită de "frații" din Belarus, centralul întâlnirii dictând un penalti inexistent la un duel între Ljubinkovic și Januzi. Bezus a transformat lejer lovitura de pedeapsă, iar petroliștii au alergat până la pauză după egalare, dar Benga (18), Fl. Dumitru (23), Tudor (37) și Oprița (43) n-au găsit ținta.

    Exact după o oră de joc, Gârleanu a insistat la o minge pe partea dreaptă, l-a deposedat pe Matveev și apoi a centrat în fața porții, iar Cristi Vlad a apărut la finalizare, reluând, din doi metri, în plasa.

    A urmat o perioadă de joc bun a "galben-albaștrilor", dar finalul le-a aparținut adversarilor, ucrainenii făcând diferența la două faze fixe. Kurilov (83) a înscris cu o lovitură de cap, expediată de la 8 metri, iar Bezus (86) a parafat scorul final, tot cu capul, după o recentrare a lui Osipenko.

    Ploieștenii vor susține ultimul meci în Antalya miercuri, în compania polonezilor de la Warta Poznan.

    Petrolul: Râmniceanu - Cârjă (68 Barbu), Ljubinkovic, Păun (54 Plecanciuc), P. Stoica - Benga, Fl. Dumitru (31 Tudor) - Gârleanu (61 Stănescu), Buhuși (68 Buhăescu), Liviu Mihai (28 Oprița) - C. Stoica (54 Cr. Vlad). Manager general: Valeriu Răchită.

    Vorskla: Velychko - Kurilov, Tkachuk, Pieskov, Matveev - Perduta, Chychykov, Oberemko, Gromov - Bezus, Januzi. A mai jucat: Osipenko. Antrenor: Nikola Pavlov.

    Filmul meciului
    min. 3 - Oberemko a executat o lovitură liberă de la 20 de metri, dar Râmniceanu a respins, de lângă bară, în corner;
    min. 13 - BEZUS a transformat o lovitură de pedeapsă acordată gratuit de către centralul întâlnirii, după un duel între Ljubinkovic și Januzi;
    min. 18 - "cap" al lui Benga, pe lângă poartă;
    min. 23 - Fl. Dumitru a șutat de la 25 de metri, iar Velychko a reținut în doi timpi;
    min. 37 - Tudor a șutat puternic de la 25 de metri, însă Velychko a plonjat și a reținut;
    min. 43 - Oprița a șutat de la 22 de metri, puțin peste transversală;
    min. 52 - Januzi a scăpat singur spre poartă, dar Râmniceanu l-a blocat la timp;
    min. 60 - Gârleanu a rămas cu mingea la picior după un duel cu Matveev, a pătruns în careu pe partea dreaptă și a centrat spre colțul lung, Cr. VLAD reluând în plasă, din apropiere;
    min. 75 - după o lovitură de colț a petroliștilor, ucrainenii au plecat pe contraatac, Bezus a rămas singur cu Râmniceanu, trimițând, milimetric, pe lângă bara din dreapta portarului ploieștenilor;
    min. 83 - la o centrare de pe dreapta, KURILOV s-a înălțat și a reluat, cu capul, de la opt metri: 1-2;
    min. 86 - corner executat, de pe stânga, pe colțul lung, Osipenko a recentrat, cu capul, în fața porții, iar BEZUS, tot cu capul, l-a învins pe Râmniceanu: 1-3.

  12. #285
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    Zimmermann la Petrolul

    Fostul portar al lui CS Otopeni și Poli Timișoara, Eduard Cristian Zimmermann a ajuns la un acord pe doi ani și jumătate cu Petrolul Ploiești.
    Zimmermann este un portar experimentat, care va împlini pe 18 aprilie, 28 de ani. Acesta a acumulat 20 de meciuri în prima ligă și 7 selecții la naționala de tineret "U21" a României. Goalkeeperul reșițean se va alătura galben-albaștrilor după venirea acestora din Antalya, atunci când, va reveni și celălalt portar, sârbul Marko Campar.

  13. #286
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Petrolul Ploiesti - Dacia Mioveni 3-1.... gol Fl.Dumitru



    http://www.doarpetrolul.ro/forum/ima...teag_stema.gif
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  14. 4th June 2011, 16:35

  15. #287
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    FC Petrolul - CSM Rm. Valcea 2-0 (1-0)

    Petrolul se intoarce in Liga I, promovarea fiind parafata astazi, dupa victoria obtinuta cu scorul de 2-0 in confruntarea cu CSM Rm. Valcea. Trupa lui Vivi Rachita a terminat, astfel, pe pozitia intai in Seria a II-a, revenind, dupa sapte ani, in lumea buna a fotbalului romanesc.
    "Gazarii" aveau nevoie de victorie si au obtinut-o. Cu doua goluri marcate de catre Vasile Buhaescu (14, 72) si cu mai bine de 2000 de oameni in spate, veniti, la Strejnic si mai apoi in centrul orasului, pentru a sarbatori finalul uneia dintre cele mai grele perioade din istoria unui club de legenda al fotbalului romanesc.De fapt, asta e tot ceea ce conteaza in acest moment: Petrolul s-a intors acolo unde traditia si palmaresul ii da dreptul sa fie.


    ADIO SERIE B!NE VEDEM IN LIGA I!
    www.fcpetrolul.ro
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  16. #288
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    bine ati revenit!

  17. #289
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Mai sunt 6 zile pana la primul meci !!! Vreau un rezultat bun pentru moralul echipei
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  18. #290
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Petrolul: Haita lupilor galbeni atacă din nou
    regelefotbal.ro

  19. #291
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Bafta in Liga 1 .

  20. #292
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Petrolistii au facut cunostinta intr-un mod inedit. S-au intalnit in viitorul templu al fotbalului prahovean. Desi este in constructie, noua arena a fost gazda intalnirii dintre jucatorii Petrolului si suporterii echipei. La tribuna a 2-a, managerul Rachita le-a prezentat ”lupilor-galbeni” noii fotbalisti. S-a strigat impotriva “dusmanilor” mai ales cand au fost prezentati Negru, Mitea dar si Oprita sau Florentin Dumitru. Fanii spera ca sarbul Komazec sa devina golgeterul echipei iar Zimmerman sa inchida poarta. In aceasta seara sau maine, este asteptat la echipa un portar international moldovean sau un macedonean care a aparat acum 3 zile in preliminariile Champions League. Dupa ce si-au luat la revedere, martienii au plecat la Buzau pentru antrenamentul oficial.


    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Bafta in Liga 1 .
    tnx...
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  21. #293
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Cum se aude la 06:11 :|
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  22. #294
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •