Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 190 to 210 of 245

Thread: 2009-2010 NHL season

  1. #190
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    WTF sid the kid a luat-o pe coaja? cate goluri are vedeta in seria asta?
    e treaba serioasa cu the habs...au revenit a 2-a oara de la 1-3 si au batut cu 4-3....
    cand inscriu primii se baga cu autobaza in poarta si nu ii mai poti bate
    De data asta au revenit doar de la 2-3. E un sistem foarte boring de urmarit intr-adevar,dar e mult prea frumos cup run-ul lor ca sa nu-ti doresti sa mai avanseze(chiar si ca fan al unei echipe rivale).
    Cat despre Sid , am spus-o hockeyul e sport de echipa. A carat linia de atatea ori si cand a fost contained au trebuit altii din linie sa faca ceva, dar n-ai ce cu washed up Guerin . Precum sloganul folosit pt acest playoffs "history will be made" , Halak se incapataneaza sa o scrie ,cum de altfel o fac si Flyers care au revenit de la 0-3! daca castiga seria mai pot rivaliza cu echipa lui islanders din 75 ultima echipa cu un asemenea comeback. Man,i'm excited, Philadelphia take us back to the history class
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  2. #191
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Both teams played hard.

  3. #192
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Da, a fost distractie mare ieri seara in centru Montrealului, cativa s-au imbatat si au spart acteva liquer stores sa abia bere gratis, 24 de arestari, totusi doar un incident izolat dupa ce marea masa a fanilor s-au dus la culcare, asa a spus la radio azi dimineata. Plus, omul spunea ca pentru Torontonians ( ) este greu si peste mana sa-i felicite pe Habs, dar totusi acuma este extraodinar ce au reusit si pentru ca-s ultima echipa Canadiana in cursa trebuie sa-i felicitam. Poate iau exemplu si TML de la Habs sezonul viitor.
    beleafer

  4. #193
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    FLYERS WIN SERIES 4 - 3

    Now that is bigger story than Habs vs Pens !!

    Ce finala in est neasteptata!
    beleafer

  5. #194
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    ce comeback! si in meciul 7 si overall pe serie.Flyers a scris istorie ...
    mai rar se intampla ca 7th seed-ul sa aiba home ice advantage in finala conferintei
    If you get in trouble, just go back in time!

  6. #195
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Canadiens have got this in the bag. Am vazut aseara a doua repriza din Flyers cu Bruins cand Philadelphia a egalat la 3 dupa ce erau condusi 1-3 in prima repriza. Joc slab al celor de la Bruins care parca erau zombie pe gheata. In conditiile astea nu-i de mirare acest "comeback istoric". Nici Flyers nu mi s-au parut cine stie ce d-asta spun ca la ce joc defensiv au Habs nu cred ca vor avea probleme. Mult mai interesant mi se pare Blackhawks cu Sharks. Dar vom vedea.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #196
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    n-as fi asa sigur ca se va califica Habs.Mi-as dori o finala Hawks vs Flyers

    Prongs a fost pe gheata aproape 32 de minute aseara.incredibil
    Last edited by Ted; 15th May 2010 at 17:47.
    If you get in trouble, just go back in time!

  8. #197
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Meci bun facut de Chicago Blackhawks care au castigat 2-1 prima partida chiar la San Jose Sharks. Dupa o prima repriza echilibrata cu un plus pentru Sharks care au cam dominat au avut mai multe suturi cei din Chicago si-au dat drumul la jocul ofensiv si au dominat repriza a doua egaland la 1 pentru ca apoi in repriza a treia sa domine copios si sa mai inscrie un gol. Ceva senzatii tari pe final cand cu 50 de secunde ramase cei de la Chicago au dat un power-play la San Jose. Probably just for the fun of it. S-au aparat bine si meciul s-a incheiat 2-1. Meci foarte bun si cred ca vom avea parte de-o serie echilibrata daca nu Chicago castiga 4-1 sau 4-2. Au un joc ofensiv care-mi place. I-as vedea in stare.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  9. #198
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Flyers - Canadiens 6-0. S-o fi spart conducta? Comic!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  10. #199
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    s-a spart. Daca frantuzii primesc gol si sunt nevoiti sa faca ce nu stiu, adica sa atace sunt facuti varza ca scot autobaza din poarta.
    E o echipa ce practica antijocul si joaca urat...but is a part of the game.

  11. #200
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Tot Halak. A incasat foarte usor golurile acuma (6/25 vs 2/39 ultimul meci cu Pens), probabil si-a terminat benzina in meciul cu Pens.
    Oricum, eu ma gandeam ca Mtl nu trec de Pens, dar sa vedem in continuare, finala estului este inca deschisa. Ca si cea din West unde probabil Chicago are ceva de spus.
    Last edited by TheIceMan; 17th May 2010 at 16:10.
    beleafer

  12. #201
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    sa nu ne grabim.si cei de la pens credeau la fel ca s-a spart teava dupa primul meci cu habs si s-au ars
    If you get in trouble, just go back in time!

  13. #202
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    n-as fi asa sigur ca se va califica Habs.Mi-as dori o finala Hawks vs Flyers

    Prongs a fost pe gheata aproape 32 de minute aseara.incredibil
    +1 in ceea ce priveste finala.

    +1 si legat de Pronger . Nu cred ca e o coincidenta ca pe oriunde trece are cate un cup run.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #203
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Hai ca s-a spart conducta... Flyers - Habs 3-0 si-n Canada. Chicago confirma cu o victorie acasa 4-2 cu Sharks. In conditiile date meciul 3 e crucial pentru a le mai da sperante la o revenire.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #204
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    tot in Philly a fost meciul.Mai e de jucat dar si Flyers si Hawks sunt pe drumul cel bun
    If you get in trouble, just go back in time!

  16. #205
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Am crezut ca s-au dus in Canada. Sorry about that. Pai asta inseamna ca Chicago au batut in deplasare si al doilea meci? Asa se pare. Nu mi se pare un sistem impartial. Adica oricum o sa ai un avantaj dar de ce sa joci 2 meciuri acasa consecutiv? Ar trebui unul acasa si unul in deplasare. Mi s-ar parea mai competitiv si mai echilibrat. Banuiesc ca-i asa din motive de deplasare dar si altele...
    Last edited by TenisFan; 19th May 2010 at 11:07.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  17. #206
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    da ... sistemul e 2-2-1-1-1
    If you get in trouble, just go back in time!

  18. #207
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Chicago a fost considerata inca de la inceputul sezonului principala favorita la castigarea cupei,insa marele semn de intrebare il reprezenta portarul. Niemi a fost teribil de inconsistent in primele doua serii,a alternat evolutiile sigure cu cele nesigure , insa nu se poate spune despre el ca a pierdut sau a castigat de unul singur vreun meci . Iata ca i-a fost acordata incredere deplina si in finala conferintei a avut break-out fiind cel mai bun om de la Hawks in primele 2 meciuri.Daca le merge poarta,practic sunt de nebatut. Acum trebuie sa treaca si peste problemele(mai mult la nivel mental) pe care le-au avut de-a lungul playoffului in propria arena unde castiga rar si atunci destul de greu. E doar parerea mea ca San Jose din sezonul asta >>> SJ din sezonul trecut,anul asta avand un drum destul de usor de parcurs pana in finala conferintei,fata de anul trecut cand au dat peste cel mai bun no 8 seed pe care l-am vazut vreodata.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  19. #208
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    nu mi-au placut SJS azi dimineata. prea stateau si asteptau o minune. trebuia repriza a 3 a sa fie calare pe chicago. da ei abia trasesera 4 suturi pana la golul 2.
    oricum .... chicago chiar sunt buni.

    de partea cealalta... ar fi interesant ca dupa 1-3/4-3 cu caps si 2-3 /4-3 cu pens montreal sa ia bataie 4-0 de la phily ))
    sau poate ii lasa la 3-0 pe astia si sa revina.
    sa fie phily prima echipa care revine de la 0-3 si turu urmator sa piarda de la 3-0

  20. #209
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    nu mi-au placut SJS azi dimineata. prea stateau si asteptau o minune. trebuia repriza a 3 a sa fie calare pe chicago. da ei abia trasesera 4 suturi pana la golul 2.
    oricum .... chicago chiar sunt buni.

    de partea cealalta... ar fi interesant ca dupa 1-3/4-3 cu caps si 2-3 /4-3 cu pens montreal sa ia bataie 4-0 de la phily ))
    sau poate ii lasa la 3-0 pe astia si sa revina.
    sa fie phily prima echipa care revine de la 0-3 si turu urmator sa piarda de la 3-0

  21. #210
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Habs revin in forta in Canada distrugandu-i pe Flyers 5-1 in meciul 3. Asta inseamna ca or s-o duca asa pana la final? Adica in meciurile de acasa or sa bata gazdele la scor?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •