Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 124 of 124

Thread: Dorinel la FC Arges

  1. #106
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    S-a rezolvat, Bank! Se pare ca ambele parti sunt implicate in despartirea lui Munti de CFR. Ma refer la el si conducerea CFR-ului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #107
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    [QUOTE=YoYoyOi;836931]"Tremurau după Rapid"
    "Cu prostul nescolarizat, / te lupti putin, si ai scapat
    Dar, duci o lupta colosala, / cu prostul care are scoala"


    De unde ai luat versurile acestea? sunt beton!

  3. #108
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    [QUOTE=tagore;848713]
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    "Tremurau după Rapid"
    "Cu prostul nescolarizat, / te lupti putin, si ai scapat
    Dar, duci o lupta colosala, / cu prostul care are scoala"


    De unde ai luat versurile acestea? sunt beton!
    Scrie la sfirsitul articolului sursa GSP, pentru cine are ochi sa vada

  4. #109
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Parerea mea:

    Munti tot zicea la un moment dat ca vrea sa antreneze in Germania. Okey.
    Daca eu lucrez la Microsoft trebuie sa spun ca visul meu e sa lucrez la Boeing?
    Accepta "profesionisti" chestia asta? Probabil ca si CFR a inceput sa se intereseze de unu de altul ca doar nu o sa astepti pina in ultimul moment.

    Colac peste pupaza CFR a facut 5 puncte in ultimele 5 etape. Shit happens right ?
    Oricum a fost suficient....pentru CFR sa il impinga pe Munti sa semneze din nou contractul pe alti 2 ani. Chestiia cu rezultatele slabe practic au dat apa la moara conducerii care vroia sa profite de rezultatele mai proaste sa poata negocia mai ales ca dupa primele 5 victorii din campionat cota lui Munti a urcat alarmant financiar.
    Probabil Munti nu a vrut si conditiile erau destul de mari pentru stabi care cu arsenalul ultimelor rezultate a pedalat idea ei....dar nu se asteptau ca Munti sa plece....(greseala multor conducatori care au impresia ca te au pe viata)
    Si uite asa.....s-a dus.

    Acum ca s-a dus, conducerea ar fi trebuit sa isi recunoasca greseala atit cit a fost si nu mai mult macar pentru "uz intern", desi la nivelul asta multi nu o fac. Dind explicatii e perceput ca semn de slabiciune.

    Oricum a plecat sa lasam omul in pace sa faca ce vrea cu viata lui, nu se poate face treaba cu forta. De la Munti ma asteptam sa joace si el pe fata daca ceva nui convenea inainte de a pleca.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  5. #110
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    si eu ma asteptam ca atat conducerea CFR cat si Dorinel sa fie civilizati si fair-play. acum ambele tabere au de pierdut...

  6. #111
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    si eu ma asteptam ca atat conducerea CFR cat si Dorinel sa fie civilizati si fair-play. acum ambele tabere au de pierdut...
    si altii de castigat....
    https://t.me/pump_upp

  7. #112
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    cine ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #113
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Zerosase probabil, mai poate adauga o gramada de smileuri ! dorinel nu a fost trecut rezerva pe foaie de CFR, probabil a fost trimis titular la satelitul Unirea Dej
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  9. #114
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    ********ul zici ca-i cainele lu` Pavlov, tocmai a dobandit un reflex conditionat, cum vede o camera de filmat cum s-apuca sa vorbeasca despre Dorinel Chiar nu-i spune nimeni ca-i penibil, amu serios, dupa ce i-o impus sa bage niste jucatori in teren si dupa ce a negociat cu Sabau si Andone vorbeste de parca Dorinel ar fi plecat chiar fara motiv.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #115
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Numai tu puteai spune asta , cel care este obisnuit cu blaturile din fotbal, poate ai dreptate t.b, CFR-ul este echipa prea curata pentru liga lu mitica. Despre telefoane se poate vorbi usor, acestea sunt doar zvonuri, dar neonorarea unui contract sa fie lasat pe planul doi, si sa fie scos Muresan penibil in prin plan mi se par aberatii. De asta nu avem un fotbal curat, ca raminem cu o mentalitate de trisor, de blat, de furt etc.etc.
    Unde vezi tu dreptatea?? Oare Penescu a discutat sau telefonat cu Dorinel in prezenta lui Gianinni???Tu chiar crezi ca l-a anuntat Penescu pe Gianinni ca vrea sa-l dea afara inainte de a-l aduce pe Dorinel??? Penibilisme tipice balcanismului!!!
    Sustineti in continuare prostia, macar sa fiti originali, daca chiar nu puteti avea o mentalitate curata!!!!
    Last edited by m8k; 15th October 2006 at 11:23.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  11. #116
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Da, l-a anuntat pe Gianini ca-l da afara, desi dupa 9 infrangeri in campionat ar fi trebuit sa se dea afara singur. Da` nu am eu treaba cu Penescu sau Gianini.
    Cu blaturile suntem toti obisnuiti, nu mai faceti pe sfintii ca unii stiu ce s-a intamplat in sezonul in care ati promovat Sau poate imi reamintesti cum a fost meciul cu Rapidul din sezonul trecut, ingerasilor?

    Dorinel stia tocmai de la Andone ca ********ul i-a propus sa vina in deal, asa ca-i mai mult decat un zvon, Andone chiar nici un motiv nu ar fi avut sa minta.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  12. #117
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    "oficial,adica pe foaia de joc tot GG este antrenor la arges.dorinel e jucator la cfr cluj si manager general la magazinele domnului penescu"
    Chiar nimeni nu observa cit de penibil poate fi uneori omul, in ce tara traim oare??? Lucruri la vedere, fara jena, smecherii.RUSINE!!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #118
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Penescule, poate acum te gindesti ca iti mai trebuie la echipa si un ********! Dorinel nu este de ajuns, spun eu!!! Ca o comparatie intre Bergodi si Dorinel s-a vazut clar diferenta la pauza celor doua jocuri. Bergodi a stiut sa schimba tactic meciul dorinel nu.
    P.S. O dedicatie pentru Dorinel.. Ce bine-mi pare ca ai luat teapa!!
    Last edited by m8k; 15th October 2006 at 17:01.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  14. #119
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Intr-advevar geniul tactic a lui Bergodi i-a facut pe jucatorii stelisti sa se menajeze pentru meciul cu Real Madrid, si tot datorita geniulul tactic a fostului fundas din campionatul Maltei, Carlos s-a intimidat si "nu a vazut mingea"
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #120
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b. View Post
    Intr-advevar geniul tactic a lui Bergodi i-a facut pe jucatorii stelisti sa se menajeze pentru meciul cu Real Madrid, si tot datorita geniulul tactic a fostului fundas din campionatul Maltei, Carlos s-a intimidat si "nu a vazut mingea"
    vezi ca esti total offtopic! Daca tot te plictisesti pe liga 2, cu megasuporterii lui u, macar atunci fi ontopic cind scoti capul in lume!!! Aici se discuta despre galacticii din pitesti, si fenomenalul lor antrenor, Dorinel!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  16. #121
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ha ha, ce te-ai scos era o comparatie intre Dorinel si italianul ala (imi tot scapa numele ) care se joaca de-a antrenorul la echipa din deal

    Etapa urmatoare prima victorie a Argesului cu Dorinel antrenor/magazioner/femeie de servici/manager (sper ca din 4 incercari sa fi nimerit varianta corecta )
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #122
    CAMPION ! Red-Castorryy's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    935
    Reputatie
    1
    e alegerea lui

  18. #123
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Dorinel: ”Unii jucatori m-au tradat”
    CFR CLUJ Intrat în direct în cadrul emisiunii Arena NCN, realizata de Ovidiu Blag si Prosport Editie de Transilvania, ex-antrenorul jucator al CFR-ului, Dorinel Munteanu, a facut o declaratie soc.
    ”Nu vreau sa spun tot ce stiu eu ca a fost la Cluj, dar, oricum, nu toti m-au iubit. Au fost unii în echipa care m-au tradat!”, a rabufnit Munti.

    Cred ca dorinel ar trebui sa se decida pina in final ce a fost pina la urma motivul despartirii de CFR!! Vad ca ezita si scoate aberatii una dupa alta. Cred ca urmatorul episod din care nu va dori sa spuna mai mult va fi cel in care Muresan purta chilotei Tanga! Asa nu se poate, adevarul tau Dorinel este inca incert!!! Iesi in fata dorinel si spune adevarul!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  19. #124
    junior Livio_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    60
    Reputatie
    1

    ...

    la aceasta mutare...nush daca a avut argesul un castig...dar stiu sigur ca a pierdut cfr cluj cu mutarea asta :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
    [B][COLOR="Indigo"]Poli Timisoara[/COLOR][COLOR="Black"]- & - Juventus Torino[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •