Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 124

Thread: Dorinel la FC Arges

  1. #22
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI View Post
    Pacat ... Dorinel a facut treaba la CFR Cluj ...

    Nu-i vad bine pe CFR-isti in viitorul apropiat ...

    Pe de alta parte ...Cu Dorinel la timona , FC Arges a scapat de retrogradare
    Nu poti fi sigur de asta.La cfr avea un lot valoros aici nu e chiar asa.Chiar daca o sa joace si el retrogradarea inca se mai joaca pt fc Arges
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  2. #23
    junior CRAIOVA-ORADEA's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    stie cineva de ce a plecat dorinel?
    nu cred ca o sa faca ceva pt fc arges si nu cred ca il va prinde pe dorinel returul acolo
    nu stiu dar cfr am impresia ca va fi de acum o echipa care se va lupta pt salvare de la retrogradare
    [B][COLOR="DeepSkyBlue"]F[/COLOR][COLOR="Silver"]O[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]R[/COLOR][COLOR="Silver"]Z[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]A [COLOR="Silver"]C[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]R[/COLOR][COLOR="Silver"]A[/COLOR][/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]I[/COLOR][COLOR="Silver"]O[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]V[/COLOR][COLOR="Silver"]A[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]!!![/COLOR][/B]

  3. #24
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Pai cik a plecat pt k conducerea ii impunea niste titulari,iar el nu a suportat asta.
    Oricum cfr o sa o ia ushor in jos.
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  4. #25
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu conteaza de pe ce loc la ce loc a plecat. Si el traieste, ca si noi, cu Euro. Totusi cred ca e cam mult cat ii da Penescu. Este posibil ca Droinel sa nu fie garantul salvarii, desi nu cred ca mentalitatea lui nu isi va spune cuvantul. Daca ma intreba pe mine cum era mai bine as fi spus, ca in Caragiale, "viciversa". Dumistretu la Arges si Dorimel sa ramana la Cluj. Dupa cum este firea omului. Ilie e mai coleric, mai regatean, ca sa le facem pe plac nationalistilor. Dorimel e banatean si era pe stilul lui Paszkany. Sau invers. E bine si asa. Acum se va vedea valoarea fiecarei echipe si fiecarui antrenor.

  5. #26
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Cred ca discutiile au degenerat si moderatorii ar trebui sa isi faca treaba. Chestia cu ungurii si miticii ar trebui stearsa. Numai tampitii pot gandii asa. Inuman sa faci caz pe tema asta. Paszkany este un tip la locul lui, fiind ungur, iar mm stoica sau dragomir sunt niste mitocani si sunt romani. Cretini sunt peste tot. Totul e sa ii izolezi. Asta sper sa se faca oriunde.
    Omul are dreptate aici. Terminati.

    Pacat ca a plecat Dorinel de la Cluj. Argesul are potential, sa vedem ce reuseste acolo. Eu l-as fi adus la Rapid, macar pentru placerea sadica de a sti ca-i pune pe aia sa transpire.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #27
    sport legend Sauron's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Ilie o sa-i ingroape pe clujeni,la fel cum a facut cu toate echipele pe unde a fost.
    SUNTEM CEI MAI BUNI, NU VA SUPARATI

  7. #28
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Inca ceva!!! nu uitati ca CFR a jucat cu trei atacanti inca din divizia B, iar dorinel a invatat ce este bun si nu a avut curajul sa schimba niciodata acest sistem, cistigator pentru CFR. Doar cu vasluiul, caz recent a gresit incepind partida cu trei atacanti iar pe final cind am fost egalati am ramas cu 2. Schimba echipa in proportie de 50-60% echipa etapa de etapa, deci a facut-o de oaie nu odata ca antrenor la CLUJ. ii multumim lui Dorinel pentru tot ce a facut si ii dorim cel putin performantele atinse cu CFR, dar sint sigur ca si el are de multumit pentru ce a primit la cluj!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  8. #29
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ceva trebuie sa fi fost putred daca a plecat Dorinel, care este un om serios. Nu stiu ce treaba va face la FC Arges dar stiu ca Ilie Dumitrescu nu este antrenor.
    A fost un fotbalist bun, dar acum este doar patron de consignatie in Rahova. Atat.

  9. #30
    senior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    184
    Reputatie
    1
    cu ilie dumitrescu antrenor, nu cred ca cfr-ul va face performanta. ce antrenor e asta ?

    succes dorinel!

  10. #31
    senior Casuba's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N18 2UF
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    E o pierdere mare ptr. Cluj, atat ca antrenor cat si ca jucator. Practic aceasta echipa a fost construita de el, aproape toata lumea numind-o "CFR-ul lui Dorinel".
    OTELUL
    It takes two to lie, one to lie and one to listen.

  11. #32
    senior Casuba's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N18 2UF
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florin666 View Post
    cu ilie dumitrescu antrenor, nu cred ca cfr-ul va face performanta. ce antrenor e asta ?

    succes dorinel!
    Ilie Dumitrescu n-a facut purici multi pe nicaieri pentru ca e foarte dur cu jucatorii, chiar si pe cei mai experimentati ii jigneste pe la antrenamente, il stiu bine din perioada Otelul...
    OTELUL
    It takes two to lie, one to lie and one to listen.

  12. #33
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    "Comunicat de presa
    Conducera clubului de fotbal CFR Ecomax Cluj doreste sa faca urmatoarele precizari:

    - Dorinel Munteanu este angajat al clubului CFR Ecomax Cluj, avind in acest sens incheiate doua contracte de munca valabile pina in data de 30 iunie 2007, unul in calitatea sa de antrenor, iar celalalt in calitatea sa de jucator de fotbal.

    - Contractul de munca al antrenorului Dorinel Munteanu prevede posibilitatea incetarii raportului de munca cu CFR Ecomax Cluj, inainte de data de 30 iunie 2007, cu conditia achitarii unei clauze de reziliere in valoare de 200.000 de euro. Prin urmare, facem precizarea ca orice speculatie sau declaratie pe tema plecarii lui Dorinel Munteanu de la CFR Ecomax Cluj ca antrenor al unei alte echipe, fara achitarea clauzei de reziliere a contractului, este nula si neavenita." - sursa www.cfr-ecomax.ro
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #34
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    ... imediat dupa...

    "Oamenii de la Cluj nu ii vor pune probleme lui Dorinel"
    Contactat telefonic, patronul pitestenilor, Cornel Penescu a dezbatut problema clauzei lui Dorinel. Cred ca oamenii de la Cluj sunt de onoare si nu se vor crampona de clauza respectiva. Munteanu nu si-a dat demisia de la Cluj, iar în aceste conditii astepta sa fie dat afara de patronul sau, daca nu se prezinta la locul de munca. Pâna la lamurirea situatiei contractuale a lui Dorinel, acesta va activa la noi ca director tehnic. Oricum, în etapa viitoare va lua loc pe banca noastra de rezerve. Azi ma întâlnesc cu el si vom lamuri datele viitoarei noastre colaborari", a încheiat Penescu.

    RUSINE PENESCULE!!! Ai promis marea cu sarea, si inca nici nu a semnat Dorinel si te legi de mismasuri. Cum sa ocolesti legea!!! Rusine, dorinel imi pare rau de tine, dar ai cazut in mina unui smecheras care te va fenta in cel mai scurt timp! Rusine penescu
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  14. #35
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Uitati aici antrenor... Dorinel. Nu ca Hagi, care se duce numai la echipe cu buget urias si ajunge sa isi bata joc de ele. Eu zic ca o sa faca treaba pentru ca este printre cei mai respectati antrenori din Liga I.

  15. #36
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    "Presedintele gruparii CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca pe 21 octombrie, la meciul direct dintre CFR Cluj si FC Arges, va fi interesant de urmarit cum Dorinel Munteanu va fi jucator în lotul clujenilor si director tehnic, pe banca tehnica a adversarilor." Si acest lucru va fi interesant, poate chiar unic in istoria fotbalului
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  16. #37
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    bravo lui daca a ales o echipa de pe ultimul loc in schimbul uneia de pe primele 4 locuri
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  17. #38
    senior dorian27's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    transylvania
    Posts
    212
    Reputatie
    1
    Se pare ca luni seara a avut loc o intalnire intre Dorinel si Paszkany in vederea prelungirii contractului scadent in vara, discutiile degenerand cu o cearta in urma careia tehnicianul a amenintat cu plecarea fiind deranjat si de negocierile avute de conducerea echipei clujene cu Sabau.

    In ceea ce-i priveste pe cei de la Fc Arges , se pare ca Penescu a discutat si cu Hagi in vederea preluarii echipei Fc Arges, o ultima rezerva fiind Stoichita, actualul selectioner al Kuweitului.

    Sunt si eu in asentimentul celor ce nu au incredere in Dumitrescu...dar pentru binele CFR ului sper sa ma insel.

  18. #39
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Question

    Quote Originally Posted by m8k View Post
    "Presedintele gruparii CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca pe 21 octombrie, la meciul direct dintre CFR Cluj si FC Arges, va fi interesant de urmarit cum Dorinel Munteanu va fi jucator în lotul clujenilor si director tehnic, pe banca tehnica a adversarilor." Si acest lucru va fi interesant, poate chiar unic in istoria fotbalului
    Doar la noi in campionat se poate intampla asa ceva. Nu ma mai mira nimic, orice este posibil .
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  19. #40
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    @elphax Da a plecat si Dorinel la Vatra Dornei chiar este inca acolo!
    @tb orice ai spune tu despre transferuri toata lumea spunea pe atunci ca CFR a facut transferuri bomba, si chiar astazi se zice ca CFR are un lot valoros!Te legi de Mojica, care nici nu juca titular , a fost doar in meciul cu vasluiul, si atunci a dat o pasa de gol de geniu, in rest nu prea a jucat mai nimic intradevar! Legat de sufletul lui Dorinel cred ca avea libertate prea mare la Cluj, la un moment se discuta de parca ar fi fost echipa lui. Rotatia jucatorilor la fiecare meci nu-ti argumenteaza cele spuse, ba chiar as spune ca prea mult a insistat pe Batrineii din echipa gen Jula, Minteuan constant titulari! Plus de asta o echipa daca vrea scoata profit nu doreste titulari pe MOjica, ci cei tineri (Deac, Zelencz, Cotolan, Surdu etc) caci acestia aduc profituri adevarate!!!
    Toata lumea vorbea de transferuri bomba pentru ca se luau dupa sumele de transfer, nu s-a obosit nimeni sa caute niste informatii despre jucatorii aia, eu am cautat niste informatii, nu le-am pus aici ci pe un alt forum, nu pot sa dau link ca ar zice unii ca fac reclama si dupa cum au evoluat in sezonul anterior m-am lamurit de valoarea lor.
    Batraneii aia de care zici tu au dus greul la echipa, jucatorii de valoare de la voi sunt: Tudor, Jula, Minteuan, Coroian, Munteanu, Munteanu, Surdu si Anca (dar asta joaca doar cand nu-i mahmur, adica rar ), restul sunt buni doar pentru echipe de mijlocul clasamentului.

    Paszkany a declarat ca nu-si permite sa-l aduca pe Boloni deci de asta am scapat sa nu vina nici Andone si-i bine Dumitrescu ii cel mai potrivit pentru voi
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  20. #41
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu Inteleg De Ce A Facut Acest Lucru ?
    De Ce A Plecat De La Cluj ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #42
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Nu va veni Ilie Dumitrescu a spus Mureshan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •