View Poll Results: Romania - Macedonia

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 1

    39 95.12%
  • x

    2 4.88%
  • 2

    0 0%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 103

Thread: Romania - Macedonia

  1. #22
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Cat despre Caramarin si Neaga, mai uita-te si tu la televizor la ce pot, ca etapa asta i-au zapacit pe adversari. Iar Marica mai are multe de invatat pana sa ajunga titular la nationala. A dat si el cateva goluri la Sahktior si e mare vedeta.
    Ma uit la televizor, ma mai duc si la meciuri. Probabil ca tu nu urmaresti decat Divizia A si ai impresia ca este peste Seria A. Nu exista termeni de comparatie intre ce si cu cine joaca Neaga si Marica. Marica a dat goluri si a jucat foarte bine cu adversari tari (Dinamo Kiev, FC Bruges, etc) pe cand Neaga a jucat cu petardele din campionatul nostru si nu a facut nimic in meciul cu Finlanda. Despre Dica si Caramarin s-a vazut in meciul cu Finlanda ca nu au fata de Nationala.
    Marica ar trebui sa fie senator de drept in atacul nostru, alaturi de Mutu.

  2. #23
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cred ca Marica merita o sansa, asa cum ar merita si Anca de la Cluj, Gigel Bucur de la Sportul si alti jucatori din campionatul intern. Acum sunt convocati jucatori in functie de interese, de aceea ne-am chinuit cu Finlanda si o sa ne chinuim si cu Macedonia, meci pe care nu cred ca vom reusi sa il castigam. Se pune prea multa baza pe intuitia de moment a lui Mutu.

  3. #24
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    De acord, merita si Marica o sansa, chiar in meciul asta. Sa zicem, o repriza. Din partea mea, ii dau locul lui Danciulescu, care si-a pierdut forma. Anca, Bucur... sa fim seriosi, daca incepem sa jucam cu jucatori gen "foc de paie", ne taiem singuri craca. Deocamdata, Mutu a facut diferenta cu Finlanda, daca nu era el nu stiu cine deschidea scorul, el a scos si faultul, el a dat si golul. El l-a deschis si pe Cernat la faza care ne-a taiat suflarea tuturor. Si a muncit foarte mult pe teren, isi merita locul de titular. Cu siguranta, va marca sambata.

    Hai Romania!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  4. #25
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Ii rezolvam si pe astia
    Eu zic ca un 2-0 e super,la pauza
    La final 3-0
    HAI ROMANIA
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  5. #26
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by armin
    De acord, merita si Marica o sansa, chiar in meciul asta. Sa zicem, o repriza. Din partea mea, ii dau locul lui Danciulescu, care si-a pierdut forma. Anca, Bucur... sa fim seriosi, daca incepem sa jucam cu jucatori gen "foc de paie", ne taiem singuri craca. Deocamdata, Mutu a facut diferenta cu Finlanda, daca nu era el nu stiu cine deschidea scorul, el a scos si faultul, el a dat si golul. El l-a deschis si pe Cernat la faza care ne-a taiat suflarea tuturor. Si a muncit foarte mult pe teren, isi merita locul de titular. Cu siguranta, va marca sambata.

    Hai Romania!

    Foc de paie, zici? Anca si Bucur sunt golgeterii Diviziei B anul trecut, iar acum sunt liderii Diviziei A. Iar Mutu, sa ma scuzi, dar in meciul cu Finlanda toate mingile au trecut pe la el, iar toate loviturile mai periculoase tot el le-a executat. Repet, ne-am chinuit cu Finlanda, care nu este nici Cehia, nici Olanda. Cred ca nici macar Macedonia. Oricum, el la Nationala nu joaca atacant, ci mai degraba coordonator.

  6. #27
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Ma uit la televizor, ma mai duc si la meciuri. Probabil ca tu nu urmaresti decat Divizia A si ai impresia ca este peste Seria A. Nu exista termeni de comparatie intre ce si cu cine joaca Neaga si Marica. Marica a dat goluri si a jucat foarte bine cu adversari tari (Dinamo Kiev, FC Bruges, etc) pe cand Neaga a jucat cu petardele din campionatul nostru si nu a facut nimic in meciul cu Finlanda. Despre Dica si Caramarin s-a vazut in meciul cu Finlanda ca nu au fata de Nationala.
    Marica ar trebui sa fie senator de drept in atacul nostru, alaturi de Mutu.
    Marica a dat gol la Dinamo Kiev si Club Brugge. Nu mai exista etc. Restul echipelor din Ucraina sunt o adunatura de panarame(poate in afara de Dnepr). E bun, e de perspectiva, n-am spus altceva, dar nu suntem nici atat de disperati sa ne apucam sa titularizam orice speranta. Uita-te la alte echipele nationale, Italia spre exemplu care l-a adus pe Cassano la echipa abia anul trecut, la meciul cu Romania, desi era de mult unul dintre cei mai buni jucatori din Serie A. Iar daca tu te apuci sa spui ca Dica e panarama pentru ca joaca in Divizia A, atunci nu mai are rost sa convocam jucatori din tara. Ii chemam pe toti care joaca(mai bine zis nu joaca) in strainatate. Iti reamintesc insa ca Steaua si Dinamo au invins si ele echipe bine cotate din strainatate anul trecut, deci nu sunt chiar dezastru cum spui tu. Iar daca tot vorbim si de meciul cu Finlanda, au fost mai slabi unii stranieri decat jucatorii din tara. Dar daca tu consideri ca ne putem descurca in momentul de fata fara jucatori din Divizia A, arata-mi si mie cum ar arata o astfel de echipa. Eu atat iti mai spun, trebuie sa incetam cu experimentele si sa cream un 11 de baza fix la echipa nationala, altfel nu ne mai calificam nici in 2010.

  7. #28
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Marica a dat gol la Dinamo Kiev si Club Brugge. Nu mai exista etc. Restul echipelor din Ucraina sunt o adunatura de panarame(poate in afara de Dnepr). E bun, e de perspectiva, n-am spus altceva, dar nu suntem nici atat de disperati sa ne apucam sa titularizam orice speranta. . Iar daca tu te apuci sa spui ca Dica e panarama pentru ca joaca in Divizia A, atunci nu mai are rost sa convocam jucatori din tara. Ii chemam pe toti care joaca(mai bine zis nu joaca) in strainatate. Iti reamintesc insa ca Steaua si Dinamo au invins si ele echipe bine cotate din strainatate anul trecut, deci nu sunt chiar dezastru cum spui tu. Iar daca tot vorbim si de meciul cu Finlanda, au fost mai slabi unii stranieri decat jucatorii din tara. .
    N-am spsu ca Dica e o panarama, am spus doar ca rezultatele lui cele mai bune sunt cu echipe slabe si ca deocamdata nu a confirmat pe plan international. De Neaga ce sa mai spun. Amandoi sunt (eterne?) sperante pe cand Marica e deja o certitudine pe plan extern.
    N-am spus nici ca ne descurcam fara jucatorii interni, dar ei sunt mai mult de umplutura (poate cu exceptia lui Radoi).
    De acord in legatura cu experimentele.

    Echipele din Ucraina au investit foarte mult si sunt mult peste noi.

  8. #29
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Echipele din Ucraina au investit foarte mult si sunt mult peste noi.
    Doar Dinamo Kiev si Sahtior sunt peste(si nu cu f. mult, doar Dinamo a eliminat pe Sahtior anul trecut) deoarece sunt finantate de miliardari gen Abramovici.
    E adevarat ca jucatorii din tara sunt mai mult de umplutura, dar asta nu pentru ca sunt rai, ci pentru ca mult timp nu le-a fost acordata sansa meritata. Cat despre Marica, nu te astepta la prea mult de la el prea repede. Aminteste-ti ca si Mutu a avut nevoi de o perioada lunga de acomodare pana a inceput sa joace bine pentru Romania, desi juca bine la echipa de club. La nationala e altfel, nu iti cunosti la fel de bine coechipierii, nu exista aceleasi relatii de joc.

  9. #30
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Smile Suporter Steaua

    eu cred ca shi dica shi marica shi neaga shi anca shi oncica merita sa joace la nationala,acum depinde de inspiratia celui care este pus sa aleaga shi chiar n-as vrea sa fiu in locul lu' iordanescu.niciodata n-o sa multumeasca selectionerul pe toata lumea shi sa nu credeti ca sant pupincurist,asa gandesc eu.......

  10. #31
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Nu va mai certati baieti, sau ati uitat cine e antrenorul? Puiu, conservator cum il stim, a inceput meciul scoala de ieri cu urmatorii titulari:

    Lobont
    Stoican-Iencsi-Moldovan-Rat
    Fl.Petre-Soava-Pancu-Cernat
    Mutu-Danciulescu


    Asa ca, Marica, bye bye.
    Eu ii contest de-aici pe Soava si de data asta si pe Danciulescu. As putea spune ca nici Fl.Petre nu mai reprezinta un pericol pentru porti adverse, a ramas doar cu alergatul.

    Eu m-am tot intrebat, de ce n-a fost convocat Sanmartean de la Panathinaikos. Eu l-am vazut in meciul cu Ajax, si pot spune ca a jucat f.bine.

    Ultras, tu ai incepe un meci oficial al nationalei cu golgeterii diviziei B ca titulari? Eu nu.
    Daca Anca a jucat bine cu adormitii de la dinamo, asta nu inseamna ca e liderul diviziei A. Dar eu ii doresc sa ajunga si el la Nationala.

    Pana atunci, HAI ROMANIA!
    (Daca si pe astia ii batem doar cu 1-0 chinuit, eu zic ca putem incepe sa mai scadem din pretentiile calificarii...)
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  11. #32
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Si pe mine ma cam deranjeaza Soava acolo, dar probabil ca va incepe titular. Nici Fl. Petre si Danciulescu nu sunt in forma maxima, dar deja sunt de mult titulari la nationala si nu are rost sa-i schimbam acum, mai ales ca nu prea avem cu cine.
    Cat despre Sinmartean, nu stiu, probabil il mai lasa sa se coaca. Numai ca atunci il mai lasa si pe Mitea. Oricum, sa nu uitam ca la Panathinaikos mai avem un roman de anul asta, pe Dumitru Mitu, care din cate stiu este un atacant excelent. A jucat mult in Croatia unde a fost si golgeter si au vrut sa-l naturalizeze.

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    2-1, dar chinuit rau...

  13. #34
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Talking suporter steaua

    1-0 shi mai chinuit

  14. #35
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Zilele acestea, la TVR Int am urmarit ACTUALITATILE (preluare TVR1) !
    L-am vazut pe nea PUIU angajat nevoie mare ! Se pare ca a scos untul din jucatori !
    Pai, vere ! Nu prea inteleg ?! PUIU vrea sa-i faca ACUM fotbalisti ?
    La antrenamentele astea inaintea unui joc international nu-l faci PLAT pe jucator ! Peste 2 zile va spune ca...n-a dat totul ! De unde sa mai poata da ?

    Sau...totul a fost pentru noi, chibitii ?!

    P.S. "Starul" nostru, Mutu, ar face bine sa cam taca ! Sa nu-si dea el cu parerea despre cum se angajeaza unul sau altul nou venit ! Sau...e forumist ?!
    Nu contest fapul ca Mutu n-are talent dar parca iar trebui o olecutza de minte mai mult !
    Asa ca...ciocu' mic, Mutule, ca esti in ascensor ! Si, dupa cum se vede, e in coborire !

  15. #36
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    cred ca un 3-4-3 ar merge cel mai bine avand in vedere lipsa de fundasi
    lobont
    rat-iencsi-stoican
    cernat-pancu-dica-petre
    mutu-danciulescu-neaga
    oricum ce ar alege iordanescu cred ca o sa castige
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Cu Iordonescu, fata de ******** si PSDist, Romania va ramine ca si pina acum o "echipa" de mîna a 2 a.

  17. #38
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Poti sa iti exprimi dezacordul fata de Iordanescu si fara sa folosesti expresii care nu au legatura cu fotbalul. Daca e "fata de ******** si PSDist" un antrenor nu poate fi foarte bun? Problemele lui Iordanescu sunt altele...

  18. #39
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by armin
    Ultras, tu ai incepe un meci oficial al nationalei cu golgeterii diviziei B ca titulari? Eu nu.
    Daca Anca a jucat bine cu adormitii de la dinamo, asta nu inseamna ca e liderul diviziei A. Dar eu ii doresc sa ajunga si el la Nationala.
    Nu as incepe cu amandoi. Pentru ca sunt acelasi tip de jucator: rapid si speculativ. Al doilea atacant trebuie sa se bata in careu cu fundasii adversi. Adica, un jucator puternic care se poate tine pe picioare. Iar meciul cu Andora este un prilej prielnic pentru a testa si alti jucatori. In privinta lui Soava sunt de aceeasi parere. Cand am auzit ca a fost convocat din nou mi s-a zbarlit paru' pe mine. Parca am mai pierdut o calificare pe mana lui si a altora ca el...

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    ce echipa proasta avem. nu am mai vazut de mult atati titulari la nationala si rezerve la club. axul nostru de la nationala lobont-chivu-panc-mutu este falimentar de la accidentati la rezerve laechipe in criza(besiktas). este dezolant. sper ca macar sa-i batem p-astia mici. daca intra hagi in teren pt galata poate revine la nationala. speranta mea a ramas un joc bun pentru cernat. restul... sa ne ajute dumnezeu!
    HAI ROMANIA!

  20. #41
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Nu avem voie sa nu castigam!!!! Oricum cred ca va fi mai dificil decat cu Finlanda!!!

    Pronostic: ROMANIA - Macedonia 1-0
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  21. #42
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Astora le dam de la 3 in sus doar jucam in Banie!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •