Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 177

Thread: N.h.l. '07

  1. #127
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Good night Qttawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3-1

  2. #128
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Da , probabil daca bateam nu mai dadeai pe forum cu zilele. Asa , bravo ai invins . O sa castigi cupa Stanely ...ce onoare... o meritati pe deplin ..toti in frunte cu Pronger asasinul .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  3. #129
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Si ca sa fiu fair-play. ..felicitari pentru cupa . Serios vorbind , chiar ati meritat-o ...pacat totusi de acel gest al lui Pronger care ne-a privat in meciul patru de aportul celui mai bun jucator de la noi in aceste serii dupa Fisher. Pronger n-ar mai trebui sa joace hochei in viata lui ...

    Oricat eu tin sa-mi felicit echipa si sa-i admir pe baieti care au dat tot ce au avut mai bun . Poate la anul cu doua-trei schimbari , vom reusi sa castigam si finala.

    PROUD TO BE A SENATOR .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #130
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    De Alfredson nu ai nimic de spus?....sau nu ai vazut faza?

  5. #131
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Cat despre Pronger...ce sa-ti spun....nu mi s-a parut o lovitura chiar asa de urata pe cat zic canadienii....si daca urmareai ceva emisiuni de sport aveai surpriza sa afli ca toti comentatorii sportivi credeau ca nu merita suspendarea. Si apropos, Pronger e unul dintre cei mai buni fundasi din liga, ar fi chiar pacat sa nu-l mai vezi jucand niciodata.....in caz ca ai uitat anul asta ,nominalizatii pt cel mai bun fundas is Niedermayer, Pronger si Listrom(Detroit). Cat despre varianta cu infrangerea...ce sa-ti zic...nu am zis nimic dupa infrangerea trecuta pt ca nimeni nu a zis si chiar nu-mi place sa vb singur. Tre sa recunosc ca din toata seria ,ala a fost meciul cel mai fain. Si stai linistit ca tot aveam eu ceva de spus ca doar nu e frumos sa te las sa vb singur p-aici.

  6. #132
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    daca Bertuzzi nu-i suspendat pe viata, cum draq sa-i dai la Pronger mai mult de 1 meci.
    oricum, sa cistigi o cupa stanley, iti trebuie un minim de toughness, iar dupa cum se poate vedea aici, Ottawa sunt impresionanti .

    probabil motiv pentru care Anaheim conduce cu 3-1 si foarte probabil va cistiga anul asta cupa stanley.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  7. #133
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by markcj View Post
    Cat despre Pronger...ce sa-ti spun....nu mi s-a parut o lovitura chiar asa de urata pe cat zic canadienii....si daca urmareai ceva emisiuni de sport aveai surpriza sa afli ca toti comentatorii sportivi credeau ca nu merita suspendarea. Si apropos, Pronger e unul dintre cei mai buni fundasi din liga, ar fi chiar pacat sa nu-l mai vezi jucand niciodata.....in caz ca ai uitat anul asta ,nominalizatii pt cel mai bun fundas is Niedermayer, Pronger si Listrom(Detroit). Cat despre varianta cu infrangerea...ce sa-ti zic...nu am zis nimic dupa infrangerea trecuta pt ca nimeni nu a zis si chiar nu-mi place sa vb singur. Tre sa recunosc ca din toata seria ,ala a fost meciul cel mai fain. Si stai linistit ca tot aveam eu ceva de spus ca doar nu e frumos sa te las sa vb singur p-aici.
    N-am timp frate si de emisiuni sportive ..si asa ma chinui sa vad meciurile pe la trei-patru dimineata pe net . A fost urata lovitura lui Alfredsson , dar a lui Pronger l-a scos din joc pe McAmmond , unul dintre cei mai in forma jucatori de la noi.
    Si ms ca nu ma lasi singur sa vb , macar noi doi ne implicam in discutii ....

    E faina faza ca am scapat de presiunea aia insuportabila , acum jucam la spectacol .
    Sanse mici mai avem , dar nu renuntam ...ar fi si pacat dupa un sezon asa de frumos
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #134
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GoPens View Post
    daca Bertuzzi nu-i suspendat pe viata, cum draq sa-i dai la Pronger mai mult de 1 meci.
    oricum, sa cistigi o cupa stanley, iti trebuie un minim de toughness, iar dupa cum se poate vedea aici, Ottawa sunt impresionanti .

    probabil motiv pentru care Anaheim conduce cu 3-1 si foarte probabil va cistiga anul asta cupa stanley.
    Pai pune si filmulete cu McGrattan sau Neil sau chiar Fisher ...sau daca vrei u CHARA

    A si putem comenta si mutarile din NHL . La noi se pare ca Gerber va pleca , are salariu prea mare

    Selanne se retrage sau nu ? "D
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  9. #135
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    meciul1:
    Ottawa@Anaheim 2-3
    21-29 hituri

    meciul 2:
    Ottawa@Anaheim 0-1
    28-36 hituri

    meciul 3:
    Anaheim@Ottawa 3-5
    32-26 hituri

    meciul 4:
    Anaheim@Ottawa 3-2
    31-30 hituri
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  10. #136
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Se pare ca senatorii au renuntat sa creada in sansa lor pana la capat...pacat. S-a vazut ca in a 3-a ori nu mai puteau ori nu mai vroiau sa joace. Oricum felicitari lor pt seria cu Buffalo....ca in finala per total au jucat cam slab. Selane nu a zis momentan nimic de retragere in niciunul dintre interviurile date dupa meci...desi a fost intrebat in toate. Sper sa nu se retraga ca e atacantul meu preferat.

  11. #137
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by markcj View Post
    Se pare ca senatorii au renuntat sa creada in sansa lor pana la capat...pacat. S-a vazut ca in a 3-a ori nu mai puteau ori nu mai vroiau sa joace. Oricum felicitari lor pt seria cu Buffalo....ca in finala per total au jucat cam slab. Selane nu a zis momentan nimic de retragere in niciunul dintre interviurile date dupa meci...desi a fost intrebat in toate. Sper sa nu se retraga ca e atacantul meu preferat.
    Pai cand incepi meciul cu trei eliminari in serie , vrei sa mai credem in sansa noastra ?Au fost niste eliminari de kkt si au fost de ajuns ca sa luati avantaj .
    Si indiferent cat de slab am jucat ,orice suporter fair felicita si echipa adversa pentru meciul in cauza , nu pentru un meci anterior.
    Si cam atat am avut de spus , poate la anul sa castigam noi cupa
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  12. #138
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    poate la anul sa castigam noi cupa
    sweet dreams
    beleafer

  13. #139
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    sweet dreams
    E adevarat ca Rayzor se indreapta spre Toronto ?

    Ce ne dati la schimb ?
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #140
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Daca raman Selanne si GIGUERE la echipa cred ca cupa tot aici ramane. Din cate am inteles ceilalti jucatori importanti sunt deja inchisi cu contracte si nu vor pleca nicieri numai ei mai ramane de vazut daca raman sau pleaca

  15. #141
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Anaheim, la nivelul sezonului 2006-07, are suma salariilor la cca 39.300.000 ceea ce inseamna ca-s cu 300.000 peste cap.
    chit ca va creste la anul, diversi veterani s-ar putea sa ceara mai mult. Selanne a luat 3.75 millioane iar Giguere 3.99 millioane. Pronger e la 6.25 mil. iar Niedermayer ia 6.75 mil.
    io nu cred ca vor incepe sezonul 2007-08 in formula actuala.

    generatia actuala de la Ottawa nu mai prinde nici o finala de cupa stanley. asta a fost sansa. in vreo 2 ani Pittsburgh are echipa clar mai buna si mai este NYR, Buffalo, Toronto, NJD si Philly care or sa fie concurenti seriosi in est.
    plus, de la sezonul '08-09 NHL, cu probabilitate mare va schimba formatul si calificarile vor fi ca pe vremuri, in sistem divizional si nu pe conference, adica cite 2 divizii per conference si primii 4 din fiecare divizie prind playoff-ul.
    si probabil ca Detroit se va muta in est.
    Last edited by GoPens; 8th June 2007 at 14:41.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  16. #142
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Ottawa va incerca sa dea cateva vedete pentru a putea prinde niste locuri bune in draft anii urmatori . Oricat , depinde foarte mult si de management , pentru ca nu poti stii niciodata pe ce strategie merge un club sau altul . Oricat Pittsburgh va fi un candidat serios la cupa stanley in anii ce vor urma . Si chiar simpatizez cu echipa asta , pentru ca au in componenta jucatori tineri si valorosi
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  17. #143
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Problema cu salariile din pacate se va rez cu retragerea lui Selanne...si chiar daca pleaca si Giguere oricum ramane Brizgalov in locul lui care e un portar super bun si care chiar merita sa joace mai mult si in playoffuri

  18. #144
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Giguere are mari sanse sa ajunga la LA Kings.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  19. #145
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Da, am auzit si eu asta. Daca e sa plece sper sa aleaga orice alta echipa numai Kings nu! Nu ar fi frumos ca fanii Ducks sa fie nevoiti sa-l injure din sezonul viitor cand va veni sa joace pe Honda Center.

  20. #146
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Unrestricted free agents for the Anaheim Ducks:

    D Joe DiPenta

    G Jean-Sebastien Giguere

    C Mark Hartigan

    D Ric Jackman

    LW Brad May

    RW Joe Motzko

    D Sean O'Donnell

    RW Teemu Selanne

    RW Shawn Thornton

    Nu-i rau deloc ,mai ales ca am auzit ca deja s-au acoperit cu un portar din Elvetia in cazul in care nu semneaza Giguere. Ar trebui sa se faca eforturi si pt May, O'Donnel, Selanne si Thornton. Cum spuneam...cei mai importanti jucatori raman oricum!

  21. #147
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    O'Donell sper sa ajunga la noi. E nascut in Ottawa si cuvintele frumoase spuse despre fanii celor de la Sens , ne-au impresionat pe toti ..sper ca si pe Muckler

    Trebuie sa semnam cu el neaparat , mai ales ca Preissing va pleca
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •