View Poll Results: E nevoie de Petrolul si de suporteri precum cei ai Petrolului in prima liga ?

Voters
66. You may not vote on this poll
  • Da, Petrolul si suporterii Petrolului merita sa fie in prima liga a tarii.

    61 92.42%
  • Nu, nu e nevoie de Petrolul, nu e nevoie de suporteri precum cei ai Petrolului.

    5 7.58%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 81

Thread: E nevoie de Petrolul si de suporteri precum cei ai Petrolului in prima liga ?

  1. #22
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    ai adresat vorbe frumoase la adresa Petrolului, se prea vede k odata candva iubeai culorile galben-abastre, se vede k ai fost si poate esti un iubitor de Petrolul insa sunt curios sa aflu originile tale, esti nascut in Ploiesti ? Prahova ? sau esti pur si simplu un roman care a fost candva fermecat de echipa de altadata a Petrolului.....?
    "Odata candva iubeai" se poate traduce ca "am iubit,iubesc si voi iubi Petrolul"
    A fost,este si va ramane echipa mea de suflet asa cum e ea buna sau rea.
    Chiar daca in "tara mea adoptiva" mai am o echipa al carui suporter inflacarat sunt, Petrolul va ramane indiscutabil echipa mea de suflet.
    Nascut si trait 25 de ani in Ploiesti, pe o strada din spatele magazinului Omnia. Asa cum am spus in unul din posturile precedente am avut onoarea sa fiu vecin de curte cu Ulrich Gheorghe, cel care a fost presedintele clubului Petrolul (intre ani '55 -'72 daca memoria ma mai ajuta). Nevasta lui (dumnezeu sa o ierte) deasemeni o microbista inflacarata asa ca,....am avut de unde sa iau microbul . Ei nu au avut copiii asa ca, cu permisiunea alor mei, ma carau la tot ce insemna meci de fotbal al Petrolului...acasa sau deplasare inca de cand aveam 5 ani. Chiar si dupa ce sanatatea nu le-a mai permis sa iasa prea mult din casa, intodeauna puteam imprumuta bani de la ei fara a fiu nevoit sa-i rambursez....atat timp cat erau destinati pentru a calatorii sa vad un meci al Petrolului. Ultimul meci al Petrolului pe care l-am vazut "live" acasa a fost un 2-0 cu Dinamo in 1992 iar ultimul si ultimul meci vazut a fost acel 0-0 cu Wrexham din Tara Galilor.
    Steagul meu arata ceva cam in genul celui din imaginea atasata....Steag care se mai poate vedea si azi la una din peluzele stadionului Highbury (sau mai de curand stadionul Emirates) in ciuda faptlui ca Arsenalul are alb-rosu
    Attached Images Attached Images

  2. #23
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    daca e asa cum spui si nu ma indoiesc k nu e asa, insa pune si u acolo la echipa favorita pe langa Arsenal si PETROLUL
    app, din cate stiu in cateva zile se va oficia www.fcpetrolul.ro si va fi si o sectiune cu SHOP in care poti comanda online fel si fel de obiecte promotionale cu insemnele clubului......
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  3. #24
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Bine asa ?
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  4. #25
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    )) e deja altceva..........
    puteai sa scri cu majuscule nu neaparat k si mine insa, nu ma deranjeaza

    as mai avea si eu o intrebare asa offtopic : unde se afla provinciua asta Hemel Hempstead ? si de ce Arsenal FC ??
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  5. #26
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    )) e deja altceva..........
    puteai sa scri cu majuscule nu neaparat k si mine insa, nu ma deranjeaza

    as mai avea si eu o intrebare asa offtopic : unde se afla provinciua asta Hemel Hempstead ? si de ce Arsenal FC ??
    Off topic - Hemel Hempstead este un mic orasel in zona Hertfordshire la vre-o 40km nord de Londra, in apropiere de Watford.

    Arsenal pentru ca sunt un suport inrait al lui Arsene Wenger care, dupa opinia mea, este atrenorul si managerul ideal. Presupun ca, realizarile lui la Arsenal pot sustine punctul meu de vedere:
    -Transforma Arsenal din cea mai plictisitoare echipa din Premiership intr-o echipa cu un fotbal placut. La numai un an de la venire castiga campionatul desi uni spuneau ca in Franta orice "broscar" poate castiga campionatul.
    - Antrenorul strain cu cele mai vechi state de munca in Anglia.
    - A adus jucatorii buni(cei) si mediocri pe bani putini pe care i-a transformat in jucatori de clasa. Cand acestia au dorit sa plece i-a vandut pe zeci de mil, dar odata plecati dupa mana lui au ajuns din nou buni(cei) si mediocri...vezi cazul Nicholas Anelka si Patrick Vieira.
    - Desi socotit de unii terminat datorita varstei si bauturii, a reusit sa-l aduca pe linia de plutire pe Tony Adams si l-a re-facut un jucator de baza in apararea tunarilor pana la 35 de ani. A mai ajutat psihic jucatorii cu probleme ca Paul Merson si David Seaman.
    - Datorita lui si a tranzactiilor facute de el exista acum Emirates Stadium. El a fost garantul nr. 1 al bancilor.
    - Singurul antrenor strain care a modelat fotbalul englez la stilul lui si nu vice-versa. Ceilalti care au incercat au fost destituiti repede.
    - Intr-o societate neincrezatoare in straini a reusit sa le cucereasca increderea in asa fel incat acum are putere absoluta; el decide cine joaca si cine nu, cine pleaca si cine sta, pe cat se vinde si pe cat se cumpara pana la mancarea jucatorilor, cine o gateste si chiar cine e angajat sa faca curat in vestiare.
    - Desi uni preziceau ca va pleca in momente mai slabe nu a parasit corabia. a ramas de un profesionalism fantastic care a dezarmat multi dusmani de ai lui.
    - Impune respect chiar si celor mai inversunati adversari. Pana si cei care-l contesta l-ar dori antrenorul echipei nationale a angliei.
    Datorita lui sunt un fan Arsenal.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  6. #27
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Nu e nevoie de inca o sluga a lui Dinamo in prima liga!

  7. #28
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    sclavii k tine nu au ce cauta pe astfel de thread-uri, din pacate pentru tine thread-ul e adresat persoanelor cu capul pe umerii nu copii aroganti care nu stiu ce inseamna sa suferi si sa pui suflet pentru echipa ce-o iubesti.....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  8. #29
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Nu e nevoie de inca o sluga a lui Dinamo in prima liga!
    De ce nu? A picat Bacaul, Argesul e la un pas, si va simtiti dezavantajatii? Presupun ca-ti plac numai slugile steliste.
    Si chiar daca AM FOST slugii dinamoviste asta se intampla pana in '89 pentru ca nu am avut (ca MULTI alti dealtfel) de ales. Oricum era mai bine sa fim slugi dinamoviste decat slugile unui criminal care distrugea o tara intreaga DAR, unii il pupau si in partea dorsala pentru ca le facea echipa mare. Dar banuiesc ca vorbesc de o istorie veche de pe vremea cand tu erai inca in pubertate, cand ai tai de abia se mutasera din Saftica la marginea Bucurestiului si tu aveai complexe de inferioritate datorita copiilor care te bateau pentru ca tineai cu Rapidul. Asa ca ai trecut la Steaua...intr-o tentativa puerila de a jigni si tu pe alti. Banuiesc ca te face sa te simti grozav
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  9. 6th October 2006, 18:32
    Reason
    Complexatilor, pe unde v-am prins v-am ars si la propriu si la figurat .

  10. #30
    incepator FCP_KT04's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Locul nostru e in prima liga !
    Ilie Oana inseamna ACASA !
    [B]KNOT PESTE TOT '04[/B]
    [B]One Love.....FCP ![/B]

  11. #31
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Care din voi mari suporteri petrolisti a venit azi la BraSoV?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  12. #32
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    eu si toti petrolisti care posteaza p'aici am fost prezenti la BV, de ce?
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  13. #33
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Ce a cautat ala la noi in galerie?

    Si voi ce stiti de incidentul de la pauza?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  14. #34
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Norge, relax tata. Lasa-i in pace pe gazari. Au castigat pe nedrept azi la BraSov! Arbitru ia avantajat clar pe Petrolisti!

    Asta e...

  15. #35
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Pai vreau sa aud ce stiu ei de omul lor de la noi din galerie... ca sunt curios, sincer.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  16. #36
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Ce a cautat ala la noi in galerie?

    Si voi ce stiti de incidentul de la pauza?
    nu stiu decat k 2 suporteri ai nostrii s-au plimabat la pauza pe la tribuna din dreaota sectorului unde am fost noi si k 2 fani fc brasov cu fulare galben-negre au trecut frumos pe langa ei desi astia aveau fulare cu petrolul la gat si in rest nmk.....
    s-ar ma ifi auzit k unii au vrut sa se duca la magazin si cica s-au luat cu voi la injuraturi si astia au vrut sa mearga peste voi, dar normal k jandarmii i-au intors din drum.....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  17. #37
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BrasovFans View Post
    Norge, relax tata. Lasa-i in pace pe gazari. Au castigat pe nedrept azi la BraSov! Arbitru ia avantajat clar pe Petrolisti!

    Asta e...
    Scor final FC Brasov – Petrolul 1-2 victorie meritata pentru gazari daca ne raportam la numarul ocaziilor 10-7 dar si a sanselor cu adevarat reale de a marca 5-3 (incluzand golurile). Petrolul a castigat meciul la mijlocul terenului unde a avut o superioritate certa......

    cu asta am inchis discutia !

    Sursa : http://www.steagu.ro/
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  18. #38
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    petrolul a fost si va ramane petrolul atat prin numele echipei cat si prin suporteri,dar deocamdata a mai ramas doar numele de noi si asta din cauza conducerii ,insa sper eu cat de curand sa revenim unde ne este locul

  19. #39
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    am o rugaminte pt toti brasovenii,,va inteleg supararea si sincer nu conteaza ocaziile si ce mai ziceti voi ca ati facut mai mult ca noi conteaza scoru final....voi va bucurati ca ati avut mai multe ocazii ca noi la voi acasa????????iar cu galeria trebuie sa racunosteti fara rusine ca nu ati avut nici o sansa in fata noastra si nici nu o sa aveti...sper sa nu va supere mesaju dar asta e adevaru

  20. #40
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    sa ma *** pe liverpool hai petrolu sa ii dau la m*** lu bercea
    Last edited by Lup_Galben; 14th October 2006 at 23:11.

  21. #41
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    sa ne bagam p*** toti in bercea si liviu
    Last edited by Lup_Galben; 14th October 2006 at 23:09.

  22. #42
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    haiiiiiiii petrolul din ploiesti ce echipa mare ai fost
    Last edited by Lup_Galben; 14th October 2006 at 23:10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •