Descrie cateva amanunte despre ce fel de sahist esti.

Intuitiv
Impulsiv
Defensiv
Metodic
Atac din start
Constructiv/Strategic
Accentul pe deschidere
____________________

Voi incepe eu:
Despre mine pot spune ca am o dubla personalitate in sah. Depinde mult de persoana care o am in fata. (app: nu am jucat decat contra a 3 persoane pe calculator, sahul online fiind nou pentru mine; sunt obisnuit sa joc f2f) Uneori incep partida atacand impulsiv din start, presand adversarul. Iar alteori practic un sah mult mai metodic, cu faze care pot declansa 2 sau mai multe posibilitati de atac printr-o singura mutare. Un fel de cutit cu mai multe taisuri. Cand joc contra unor sahisti care imi dau seama ca sunt mai puternici ca mine imi place sa imi rezerv timpul necesar pentru a gandi faza de atac cu 4-5 mutari inainte. Imi place sa ghicesc mutarile adversarului inainte de a fi executate.

Punctul meu negativ este uneori neatentia, si cel mai des mi se intampla cand simt ca nimic nu-mi mai sta in calea catre victorie, situatia de pe tabla schimbanduse brusc la 180 de grade. Trebuie sa raman concentrat pe intreaga partida. Am foarte multe de invatat si voi profita de ocaziile care le am aici pe OLS.