Page 577 of 692 FirstFirst ... 77477527567575576577578579587627677 ... LastLast
Results 12,097 to 12,117 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12097
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    V for Vendetta- 8/10 , mi-a placut, dar a avut si unele puncte in minus...
    Joc Dota

  2. #12098
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Evident c-a avut, finalul! Era genul de film in care o trilogie n-ar fi fost de prisos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #12099
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, inceputul a fost foarte bun, dar a cam scartait la final.
    Joc Dota

  4. #12100
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Jeune & Jolie --- 7.5/10
    American Hustle --- 7/10
    Exam --- 6/10
    Fargo --- 7/10
    Frozen --- 5/10
    Jackass Presents Bad Grandpa --- 3/10
    Magnolia --- 8/10 Uite, Johnny, mai multe roluri de astea trebuie sa faca Tom Cruise ca sa fie considerat actor
    The Quiet Earth --- 6/10
    Thor 2 --- 6.5/10
    12 Years a Slave --- 8/10
    Cashback --- 7/10

  5. #12101
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vazut Rush, despre rivalitatea Lauda-Hunt in F1.
    Mishtocutz dar in ciuda comentariilor super favorabile de pe imdb, a stadaniei lui Ron Howard si a densitatii de evenimente, mie mi s-a parut un pic cam lent pentru ce mi-as fi dorit de la un astfel de film. De fapt filmul e in ritm alert dar am senzatia ca patineaza, zboara prin scenariu fara sa te impresioneze, fara sa te traga si pe tine odata cu actiunea.
    Remarcabil jocul si asemanarea celor doi actori principali cu 'originalele'. A fost haios sa revad cum se schimbau pneurile in acea vreme si cat de rapid se face acum treaba asta.

    Un film agreabil pentru cei ce inteleg F1 si e posibil sa fi pastrat adrenalina pentru un film asteptat despre Senna si rivalitatea cu Alain Prost.


    Altfel am revazut de curand Le Samourai, film noir din 1967 regizat de Melville si cu Alain Delon in rolul principal.
    Film de referinta, minimalist, cu un Alain Delon impecabil in opinia mea si care mi-a placut la fel de mult ca si atunci cand l-am vazut prima data. De altfel am regasit in el secvente copiate sau imitate ulterior de multe alte filme.

    Din aceeasi categorie dar mai comercial face parte Clanul Sicilienilor, 1969, r. Verneuil, cu Lino Ventura, Jean Gabin, Alain Delon.
    Film cu mafioti sicilieni in Franta, referinta la fel ca si anteriorul, cu coloana sonora asigurata de maestrul Moriccone.
    Multi ar fi tentati sa spuna ca e un Nasul remake in stil frantuzesc, numai ca Don Vittorio Manalese a aparut pe ecran cu vreo 2-3 ani inainte de Don Corleone.
    Inclusiv temele melodice principale din cele doua filme sunt in opinia mea la fel de bune.
    http://m.youtube.com/watch?v=NVVvqikHDZ0
    Impresionant timbrul vocal al lui Ventura si Gabin, doi actori mari ai filmului francez.

    Dupa astea doua filme mi-a venit chef de jazz, un coniac bun si un trabuc pe masura. E drept ca am bagat un pic in bucla si cele doua soundtrackuri din Clanul si Nasul.
    Last edited by Utilizator; 1st April 2014 at 02:45.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #12102
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Vazut Rush, despre rivalitatea Lauda-Hunt in F1.
    Mishtocutz dar in ciuda comentariilor super favorabile de pe imdb, a stadaniei lui Ron Howard si a densitatii de evenimente, mie mi s-a parut un pic cam lent pentru ce mi-as fi dorit de la un astfel de film. De fapt filmul e in ritm alert dar am senzatia ca patineaza, zboara prin scenariu fara sa te impresioneze, fara sa te traga si pe tine odata cu actiunea.
    Remarcabil jocul si asemanarea celor doi actori principali cu 'originalele'. A fost haios sa revad cum se schimbau pneurile in acea vreme si cat de rapid se face acum treaba asta.

    Un film agreabil pentru cei ce inteleg F1 si e posibil sa fi pastrat adrenalina pentru un film asteptat despre Senna si rivalitatea cu Alain Prost.


    Altfel am revazut de curand Le Samourai, film noir din 1967 regizat de Melville si cu Alain Delon in rolul principal.
    Film de referinta, minimalist, cu un Alain Delon impecabil in opinia mea si care mi-a placut la fel de mult ca si atunci cand l-am vazut prima data. De altfel am regasit in el secvente copiate sau imitate ulterior de multe alte filme.

    Din aceeasi categorie dar mai comercial face parte Clanul Sicilienilor, 1969, r. Verneuil, cu Lino Ventura, Jean Gabin, Alain Delon.
    Film cu mafioti sicilieni in Franta, referinta la fel ca si anteriorul, cu coloana sonora asigurata de maestrul Moriccone.
    Multi ar fi tentati sa spuna ca e un Nasul remake in stil frantuzesc, numai ca Don Vittorio Manalese a aparut pe ecran cu vreo 2-3 ani inainte de Don Corleone.
    Inclusiv temele melodice principale din cele doua filme sunt in opinia mea la fel de bune.
    http://m.youtube.com/watch?v=NVVvqikHDZ0
    Impresionant timbrul vocal al lui Ventura si Gabin, doi actori mari ai filmului francez.

    Dupa astea doua filme mi-a venit chef de jazz, un coniac bun si un trabuc pe masura. E drept ca am bagat un pic in bucla si cele doua soundtrackuri din Clanul si Nasul.
    Dragute ambele si dupa ce le vezi ai o stare foarte frumoasa
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. #12103
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Marlon Brando,cat toti trei.

    TOP 7


    MARLON BRANDO
    -GODFATHER,... Steetcar named Desire..APOCALYPSE NOW,LAST TANGO IN Paris,Julius Caesar

    Humphrey Bogart - CASABLANCA,MALTESE FALCON,African Queen,Treasure of the SIERRA MADRE ,Key Largo,Sabrina


    Charlie Chaplin

    The Kid,CITY LIGHTSGold Rush,GREAT DICTATOR,MODERN TIMES,The Tramp


    Steve Mc Queen

    PAPILLON,Thomas Crown Affair,BULLIT ( numai ca sa vedeti cat de diiferit juca)
    The Getaway,THE MAGNIFICENT SEVEN,The Great Escape

    Clark Gable

    ONE WITH THE WIND,If happened one night,MUTINY ON THE BOUNTY,The Mistfits(cu Marilyn Monroe),Manhattan Melodrama,Red Dust ( Cu Jean Harlow,un film exceptional)


    PAUL NEWMAN

    Color of Money,COLD HAND LUKE,Somebody up there likes me,CAT ON A HOT TIN ROOF,Butch cassidy and the Sundance Kid,Long hot Summer,The Hustler,ROAD TO PERDITION


    ORSON WELLES


    CITIZEN KANE,War of the Worlds,The Magnificent Ambersons,TOUCH OF EVIL,Julius Caesar,OTHELLO,MACBETH,The Carddle will Rock,Mercury Theater etc.

    Toti astia 7sunt peste ei.
    O chestie de gust personal dar daca am judeca mai putin subiectiv, ca obiectiv nu o putem face, am putea spune ca lista ta, buna de altfel, nu poate fi catalogata decat ca o lista de actori la fel de buni ca si cei trei mentionati. La fel se poate spune si de reversul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #12104
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  9. #12105
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Anchorman 2: The Legend Continues . Nu ii la fel de bun ca primul, dar e amuzant si asta. Scena de bataie e destulde e epica(sub scena din prima parte totusi) Imi place tare mult Will Farrell

  10. #12106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu ii la fel de bun ca primul
    L-au facut si mai prost!? Extraordinar! Mie primul mi s-a parut slab, mai mereu m-am plictisit de moarte la el ca la "Hangover", deci exact ca la Hangover n-o sa ma uit la partea a 2-a! V-am recomandat sa va uitat la "Ip Man" sau "Yip Man" 1 si 2, nu e doar cu arte martiale, filmul e foarte bun si-l recomand si celor mai pretentiosi deoarece am mai discutat intre timp cu altii care l-au vizionat si au fost foarte impresionati, cele mai bune filme facute vreodata de Donnie Yen! Enjoy!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #12107
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Ai fost la proiectia de la Festivalul International de Film?

  12. #12108
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Reno 911!: Miami. Am terminat serialu zilele astea asa ca m-am uitat si la film . Daca iti place serialu iti place si filmu

  13. #12109
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ai fost la proiectia de la Festivalul International de Film?
    Torrent.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  14. #12110
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Torrent.
    El nu stie ca nu ai viata sociala

  15. #12111
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    ^^
    Joc Dota

  16. #12112
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca s-ar fi dus, nu insemna ca are viata sociala Dar vazusem titlul in program si m-am gandit ca a ajuns acolo. Si "Jeune & Jolie" pe care l-am notat mai sus l-am vazut in program, dar n-am avut cum sa ajung la proiectie si l-am downloadat

  17. #12113
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    El nu stie ca nu ai viata sociala
    Eu cred ca tu vrei sa te alerg. Get it?

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Daca s-ar fi dus, nu insemna ca are viata sociala Dar vazusem titlul in program si m-am gandit ca a ajuns acolo. Si "Jeune & Jolie" pe care l-am notat mai sus l-am vazut in program, dar n-am avut cum sa ajung la proiectie si l-am downloadat
    Jeune & Jolie e nasol. Mai bine nu te uiti.
    Grudge match a fost ok, am ras la cateva faze.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  18. #12114
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Eu cred ca tu vrei sa te alerg. Get it?
    da...ba azi am pasit prin casa, singur !

  19. #12115
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    da...ba azi am pasit prin casa, singur !
    http://blifetoday.files.wordpress.co...7/footprnt.gif
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  20. #12116
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    da...ba azi am pasit prin casa, singur !

  21. #12117
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Best man down - E un film ce se vrea mix: si drama si comedie. E ok-ish ca si comedie dar cam naspa ca drama. Adica nu e tocmai atmosfera ce-ti inspira o adevarata drama. Altfel e o incercare interesanta de altceva. 6.5/10
    One flew over the cuckoo's nest - Nu l-am vazut pana acum pentru ca nu-mi place deloc Jack Nicholson. Dar avand nota pe care-o are e practic o "lectura obligatorie". Filmul e extrem de solid dar care nu ma impresioneaza sa-i dau nota maxima. Nicholson si alti indivizi care participa ca si roluri secundare sunt foarte buni din punct de vedere al prestatiei(Danny De Vito apare si el intr-unul din primele roluri ale sale). Este reliefata ingrijirea precara si tratamentele inumane la care sunt supusi oamenii cu probleme psihice in acea vreme. Asa cum am mentionat, desi rolurile sunt foarte bune, filmul nu reuseste sa inspire, cel putin in cazul meu, empatie pentru personaje sau nu reuseste sa construiasca sentimentul puternic de drama al acestor oameni. Poate ma insel eu sau poate asa am simtit in momentul vizionarii. 9/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •