Page 164 of 692 FirstFirst ... 64114154162163164165166174214264664 ... LastLast
Results 3,424 to 3,444 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3424
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Kilu' meu
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  2. #3425
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Asta ce film e?

  3. #3426
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Drama.Cu mine-n rol principal.Sa trecem.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  4. #3427
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A.k.a View Post
    Hefner? Ala e Stan Lee, unul din cei doi care i-au creat pe Spider-Man, Iron Man...
    si la X-Men, Fantastic 4, Daredevil, Hulk si inca niste personaje care n-au ajuns inca pe marele ecran (motiv pentru care a avut un cameo aproape in fiecare film din filmele si seriile de filme care sunt adaptari ale benzilor sale desenate). asa si in Iron Man... a fost doar un cameo. si dupa mine, chiar a fost cel mai bun de-al sau. adica cine s-ar fi asteptat sa-l imbrace pe Lee tocmai ca Hefner?

    si doar de dragul chestiei... Lee e doar cu 4 ani mai batran decat Hef. doar ca probabil nu se intretine la fel de bine ca el...
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  5. #3428
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Deci seamana cu Heff,da-o-ncolo

    PS. JUNO,un film chiar dragut Parca pe-aici lumea nu era prea incantata dar mie mi-a placut.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  6. #3429
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Nu mai deschide subiectul JUNO ca ma enervez iar

  7. #3430
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Mda, am vazut aseara celebrul si laudatul Wanted. De fapt, am vazut vreo 20 minute din el, si mi se pare o mare PORCARIE, poate mai mare ca Hankock-ul lui Will Smith. Cred ca ar trebui sa le spuna cineva oamenilor de la Hollywood ca efectele speciale folosite in wanted erau noi si impresionau lumea in Matrix, acum sunt plictisitoare...

    Concluzie, 20 de minute jalnice si ma bucur ca am "Shift + Delete"...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #3431
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mi-am calcat pe inima aseara si am urmarit un thriller.... si surpriza este ca l-am vazut pana la capat

    Despre Pathology este vorba... un grup de medici rezidenti la morga unui spital se distreaza pe seama cadavrelor, pe urma fac un concurs de crime: cine omoara un om in cel mai original mod, urmand ca ceilalti sa ghiceasca felul in care persoana a fost ucisa :scared:

    te face sa te gandesti ce-o sa se intample cu tine sau cu cei dragi cand ajungi/ajunga la morga :scared:

  9. #3432
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Spre rusinea mea, m-am uitat si eu la TOT filmul ala. In calitate de student la medicina, care ia in calcul si o specializare in medicina legala sau anatomo-patologie, am crezut ca ma va captiva filmul...dar porcarie mai mare nu am vazut de multa vreme. Totul pute (in afara de mortii de la morga )...de la poveste pana la evolutia personajelor si interpretare
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  10. #3433
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    am vazut un film numit " my life without me ". un film frumos si trist. as putea sa gasesc defecte modului in care a fost facut, dar sentimentul pe care ti-l lasa e unul deosebit , asa ca nu are rost sa fac comentarii aiurea.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #3434
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Acum 10 minute am terminat de vizionat My life without me.

    Superb! Iar daca mai ai si o experienta personala similara cu subiectul filmului e imposibil sa nu te afecteze... Superb film.
    O daaaaaaaa! Superb film

    Irina, daca vrei sa vezi filmul genial, nu superb, watch Eternal sunshine of a spotless mind. ALA e FILM!
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #3435
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Cassandra's dream-simpatic, super joc Colin Farrell
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #3436
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Fara legatura cu postarea de mai sus :

    :huhu::huhu::huhu:
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #3437
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ok, nu are legatura cu postarea de mai sus. dar cu ce are legatura doggy??? unde pleci sau cine pleaca???

    yo_marius, am vazut eternal sunshine... si mi-a placut, dar nu mi-a placut chiar asa de tare ca restului lumii.

    bumbi, am vazut ca ruleaza visul casandrei la cinema in cta si ma gandeam daca sa ma duc sau nu, dar parca nu prea am elan.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #3438
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E haios, marca woody allen.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #3439
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    woody allen se vrea britanic . parerea mea e ca nu-i iese filmul . colin chiar joaca surprinzator de mine, e framantat tare, ewan si el mi-a placut, insaaa, prea se framanta in jururl cercului in ritm lent. o facem, nu o facem, ce rau ca am facut-o, las ca e bine, ba iar o fac . m-a cam plictisit
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  17. #3440
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mama ce pretentioasa esti..
    Nu e o capodopera, insa, asa cum am mai spus, este haios, iar personajele sunt f bine "creionate". Eu mai degraba as putea spune ca am fost putin surprins/dezamagit de final.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  18. #3441
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    da, finalul a fost neasteptat, ceea ce a fost ok.
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  19. #3442
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0


    Intotdeauna e ok cand mor actorii principali
    Last edited by Bumbescu; 11th August 2008 at 13:09.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #3443
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Head of state cica e o comedie tare dar nu am ras mai deloc .Subiect absolut stupid ,si din acel subiect nu puteai rade
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  21. #3444
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    @Bumbescu: ce faaaaaci??? strici putinul farmec al filmului cum ramane cu cei care nu au vazut ? eh? deja stiu ce se va intampla
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •