Page 101 of 692 FirstFirst ... 519199100101102103111151201601 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #2101
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles nu-i un S.F. cu nave spatiale, roboti, lupte prin alte galaxii... e vorba despre un tip care se trezeste intr-o zi si descopera ca e singur pe Pamant. Mie mi se pare promitator cum suna, eram curioasa ce zici tu (un o.k. sau k.o., fara alte detalii, ca sa nu-mi strice placerea vizionarii).

  2. #2102
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    "botched". un film cretinel rau, la care am ras o gramada de absurdul situatiilor si de felul in care e realizat, actorii chiar par ca joaca intr-un film serios. il recomand
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #2103
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    am vazut " equus " cu richard burton.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #2104
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    eu am vazut "fly boys" esye in genul lui "pearl Harbour". Eu nu ma prea uit la filme..prefer doscumentarele dar la fly boys efectiv am intarziat de la serviciu ca sa il vad. imbinare a unei povesti reale de razboi cu o poveste de dragoste.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  5. #2105
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    singurul motiv pt care m-am uitat pana la capat la pearl harbour este ca ben afleck si in mod deosebit josh hartnett aratau atat de al naibii de bine. in rest povestea de amor m-a facut sa imi doresc sa cada o bomba si peste scaunul meu.
    dar nu mi-o lua in nume de rau, nu spun ca nu putea sa placa altora, doar ca nu a fost pe gustul meu.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #2106
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Breakfast at Tiffany's...am ramas usor dezamagit, oricum mi se pare sub nivelul cartii...

  7. #2107
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Sa vezi ce-ti face Bumbescu atunci cand o sa vada ce-ai scris, e cu gagica lui filmul.

  8. #2108
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Breakfast at Tiffany's...am ramas usor dezamagit, oricum mi se pare sub nivelul cartii...
    sincer nici pe mine nu m-a dat pe spate. ai vazut pana la urma the duellists?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #2109
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Filmul meu preferat cu Audrey Hepburn este, de departe, How to steal a million.

  10. #2110
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    audrey si peter sunt asa de frumosi in filmul ala!!!

    si cum eu am vz un film cu richard burton azi noapte, mi-am adus aminte o faza care a zis-o peter despre el si richard : cica cand beau ei 2 impreuna se clatina insula!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #2111
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Audrey e delicioasa in filmul asta, chiar daca nu mai era asa tanara.

    Irina, stiam si eu ceva asemanator despre cei doi: "Cand beau eu si cu Dick se schimba fata lumii"

  12. #2112
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pai probail ca aveau multe zicale despre momentele lor impreuna
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #2113
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    sincer nici pe mine nu m-a dat pe spate. ai vazut pana la urma the duellists?
    N-am dat inca de el la downloadare, il caut inca....mai ales ca nici nu am prea avut timp zilele astea

  14. #2114
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    A fost acum pe TVR Cultural Blonde Venus, cu Marlene Dietrich si Cary Grant. Cand am vazut dansatoarele alea si gorila care dansa cu ele mi-am amintit de The Dreamers al lui Bertolucci, cand se jucau cei trei prieteni de-a ghiceste filmul...

  15. #2115
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    prostie de film vazut aseara
    "Funny Money" cu Chevy Chase si Armand Asante.....pacat, doi actori buni au ajuns sa joace intr-o asemenea porcarie......macar ultimul mai incearca sa faca ceva din film, insa rar vezi asemenea actori prosti la un loc....ah, si sa nu uit.....filmul are 4 actori romani care joaca roulrile unor mafioti.....deh, mai mult nu va povestesc, daca vreti uitati-va la film...eu oricum nu am apucat sa il vad pana la sfarsit
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  16. #2116
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    harsh times si smokin' aces ( tare rolul lui ben affleck )
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  17. #2117
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Am bifat in sfarsit si The quiet Earth (Noua Zeelanda, 1985), chit ca SF-urile nu-s tocmai mancarea ma preferata. Filmul asta insa mi-a lasat o impresie excelenta, nu pot decat sa-l recomand calduros (), mai putin amatorilor de filme "de actiune, din alea cu masini care explodeaza" si nici fanilor American Pie.

    Un tip se trezeste intr-o dimineata si isi da seama ca nu are parte de o dimineata obisnuita... treptat, realizeaza ca e singurul om care a mai ramas pe Pamant. Pana la urma n-o sa fie chiar asa, dar nu vreau sa stric placerea vizionarii celor care vor sa urmareasca filmul. Finalul m-a zapacit de tot...

  18. #2118
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    suna promitator, deja il downloadez. daca nu-mi place sa vezi ce te alerg...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #2119
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Atunci mai bine nu-l downloada, la cat de pretentios esti n-am chef sa ma risc.

  20. #2120
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    suna promitator, deja il downloadez. daca nu-mi place sa vezi ce te alerg...
    Tyler vezi ca dupa aia ai de-a face cu mine
    Oricum, Delia are cele mai bune gusturi
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  21. #2121
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    asa sunt eu, mai maximalist...ca orice canibal onest.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •